sigara nasıl bırakılır

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
sigara nasıl bırakılır, sigara bırakmak ve bıraktırmak için teknikler, sigara kaç günde bırakılır, sigara nasıl kolay bırakılır, sigarayı nasıl bırakabilirim, sigara nasıl bırakılır sağlık bakanlığı, sigara nasıl bırakılır sigarasız hayat,hamilelikte sigara nasıl bırakılır, sigaradan kurtulmak istiyorum sigarayı bırakma yolları, sigaradan kurtulmak için yollar, sigarayınasıl bırakırım, sigara bıraktıran yollar, sigarasız bir hayat

smoke.jpg

Sigara Nasıl Bırakılmalı

Sigarayı Bırakmak...İnsanların sigarayı bırakma nedenleri arasında Sağlık birinci sırayı almaktadır. Sigara Akciğer Kanserinin yanı sıra, ağız, gırtlak, böbrek, pankreas ve Rahim Kanserine de yol açmaktadır. Sigara içenlerin kalp krizi geçirme riski, içmeyenlerin iki katı kadardır. Sigara alışkanlığı, damar sertliğinin de temel sebeplerinden biridir. Bunun dışında kronik bronşit ve pek çok solunum yoyu hastalığına da yol açmaktadır.

Bayanlar için başka riskler de sözkonusudur. 35 yaşın üzerindeki sigara içen ve doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda kalp krizi riski çok yüksektir. Düşük yapma ve normalden küçük bebek doğum riski de fazladır. Ayrıca, sigara içenler sadece kendi sağlıklarını değil, çevrelerindeki insanların sağlıklarını da riske atmaktadırlar.

Sigarayı Bırakmakla Elde Edilecek Yararlar Şunlardır:

Sigarayı bırakanlar içmeye devam edenlerden daha uzun yaşar. Sigarayı bırakmak, akciğer kanseri, kalp krizi, kronik akciğer hastalıkları ve solunum yolu hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Sigarayı bırakanların sağlıkla ilgili şikayetleri azalır. Yiyeceklerin tadını ve kokusunu çok daha iyi almaya başlarlar.
Kendilerini çok daha iyi hissederler, eğer bu enerjiyi düzenli yürüyüşler veya başka türlü bir spora dönüştürmeyi başarırlarsa düzenli spor yapmanın getirdiği başka avantajları da elde edebilirler. Bu, sigarayı bırakınca alınabilecek kilolarla ilgili sorunlara da çözüm getirmiş olacaktır. Ayrıca, sigara içmek maliyetli bir iştir. Sigarayı bırakınca, bu masraf sona ermiş olacaktır.

Nasıl Bırakmalı?

Sigarayı bırakabilmek için üç basamağı geçmek gerekir: 1) Karar verme, 2) Hazırlanma ve 3) Devam etme.

1- Karar Verme

Neden bırakmak istediğinizi düşünün. Herkesin kendine göre sebepleri vardır. Bırakabilmek için gerçekten istemeniz gerektiğini unutmayın. Eğer daha önce birkaç kez bırakmayı denediyseniz. Bilirsiniz ki insan yeniden başlamak için binlerce anlamsız, gerçekte hiç de mantıklı olmayan birçok bahaneyi akla yatkın hale getirir ve tekrar başlar. Bunu engellemek için motivasyonunuzun çok iyi olması gerekir. Kendinizi böyle bir başarısızlıktan alıkoymak için bırakma nedenlerinizi kendi sözcüklerinizle kağıda dökün. Dayanamayacağınızı düşünüp tekrar başlamayı istediğinizde önce bunları okuyacağınıza kendinizi ikna edin. Eğer daha önce bırakmayı denediyseniz neden tekrar başladığınızı da yazabilirsiniz. Tekrar başladığına pişman olmayan insan yoktur. Ama şunu da akılda tutmakta yarar var: İlk iki haftadan sonra dayanmak çok daha kolaylaşır ve yeniden başlama olasılığı büyük ölçüde azalır.

2- Hazırlanma

Bunun için aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir:
• Ne kadar zamandır sigara içiyorsunuz?
• Günde kaç tane içiyorsunuz?
• Sizi sigara içmeye iten nedenler nelerdir?
• Düzenli bir plana göre mi içiyorsunuz, yoksa değişken mi?
• Sabahları çok yoğun sigara içme isteği duyuyor musunuz?
• Daha önce bırakmaya çalıştınız mı?
• Bırakırken neden sorunlar yaşadınız?

AKUPUNKTUR
Akupunktur tedavisine gitmeden önce en az 12 saat sigara içmemek gerekiyor. Genellikle iki ya da üç seans uygulama gerekiyor.
Bağımlılık düzeyi yüksek olanlar için üç seans şart. Seans aralarına 2-3 gün süre konuyor. Tedavi ücreti 200- 250 TL’den başlıyor. İddia edilen başarı oranı yüzde 90.

HİPNOZ YÖNTEMİ

Hipnoz yönteminde sigara bağımlılığı, bilinçaltına yerleşmiş ve bu nedenle otomatikleşmiş güçlü bir bağımlılık olarak tarif ediliyor. Sık tekrarlanan (yaklaşık 21 kez) her düşünce veya davranış bilinçaltına geçerek kaydediliyor ve alışkanlık haline geliyor. Bu anlamda hipnozun sigarayı bırakma konusunda etkili bir yöntem olduğunun altı çiziliyor.
Hipnozla, sigara içmeye neden olan alışkanlığın kökleri, bilinçaltından siliniyor. Bu yöntemi uygulayanlar, beş seans sıkılmadan, sinirlenmeden sigarayı bırakabildiklerini söylüyor. Seans fiyatı 150 liradan başlıyor. Yüzde 90 başarılı.

ALLAN CARR

Günde beş paket sigara içen Allan Carr tarafından geliştirilmiş bir yöntem! Bir günde altı saatlik bir psikoterapi seansından oluşuyor. Seans sırasında aralarda sigara içebiliyorsunuz ama üçüncü aşamada, son sigaranızı içeceğiniz söyleniyor. Üç ay içinde sigarayı bırakamadıysanız ücreti iade ediyorlar.

171 BIRAKMA HATTI

Devlet tarafından desteklenen bu hatta, bulunduğunuz bölgede bir polikliniğe yönlendiriliyorsunuz. Tetkikleriniz ücretsiz yapılıyor fakat verilen ilacı eczaneden ücret karşılığı alıyorsunuz. (Yeni Aktüel)

TEK SEANSLIK BIOREZONANS

Biorezonans yönteminde, 45 dakikalık tek seans yapılıyor. Her zaman içtiğiniz iki sigarayı merkezde içiyorsunuz. Bu sigaralardaki frekans izleri saptanıyor ve bu izler vücudunuzdan temizleniyor. Seans sonunda sigara içme arzusunda azalma görüldüğü söyleniyor.

BOL SU VE SIK DUŞ
Acı
, ağrı veya olumsuz bir his hissedilmiyor. Kişi seans boyunca sigaradan alınarak değiştirilen elektromanyetik titreşimlere tabi tutuluyor. Seansın ardından bol su içilmesi ve sık duş alınması tavsiye ediliyor. Bu yöntemin ücreti 300 TL’den başlıyor. Başarı oranı ise yüzde 82-92 civarında.
Alıntıdır....

Not; Bu yöntemlerden
TEK SEANSLIK BIOREZONANS iki defa denedim, ilk seferde üç ayın sonunda birazda keyfiyetten yeniden başladım, bir sene sonra tekrar denedim; sonuç başarılı, tavsiye ederim...Serdar Başkan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun baskanim cook guzel..guncel toplumun ortak derdinden bahsetmissiniz!
ama ben bu konuda hic bir bilgim yoktur..hayatimda hic ne sigara ictim nede evimde kultablasimi dersiniz o bile yoktur! ama sigara nasil birakildigini su son aylarda sahit oldum..
onlar sigarayi birakmadi sigara onlari Ölum ile basbasa yanliz birakti..
nasil mi iki ablamin da esleri yani bey leri 30 senedir sigara tiryakisi kisiler.. biri istanbulda bogaz kanseri oldu.. su an girtlagini.. ses tellerini her seyini aldilar..
bogazina delik actilar.. oraya ses makinesi yerlestireceklermis..
kamerada gordum Allah affetsin cook korktum..
Rabbim verdigi ses girtlak nimettini biz insanlar kendi istegimiz ve sigara ile mahv etmedik mi?
sorarim Size? O ses telleri ve girtlak onun mu idiki istedigi gibi kullandi ve mahv etti ..dunyada cektigi ve halen cekecekleri yaninda
Rabbim bu organlarini mahv ettigi hesabini sormaz mi?
Deger mi idi?60 yasinda bir insan bogazindan nefes alacak.. degermi idi?soluk alip veremiyecek artik..degermi idi?

ikinci enistem Almanyada Akciger kanseri..30 kiloya inmis.. morfin bile acisini dindiremiyor.. nefes alip veremiyor.. degermi idi?
insan gibi yasamak..insan gibi hayatini saglikli huzur ve mutluluk icin gecirmesi gerekir iken sigara belasinin ne yapti? degermi idi?degdi mi?
Kader diyoruz.. ama bu insanin kendi yaptigi bir tercih degil mi idi? kaza..Ölum anladik ama bunlarin kisinin kendi beyinsizligi degil mi?
Yorumsuz..
parasini El alir dumanini Yel alir sana sadece zehri ve ZIIKKIMI kalir derdi rah. annem...

kalennder

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sigara bırakmak herşeyden önce irade işidir.

O yüzden eğer çelik gibi bir iradeniz yoksa yardımcı ürünler olmadan sigarayı bırakmanız baya zordur.

Yinede denemek lazım

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
sigarayı bırakma yöntemleri

Sigara bırakmak herşeyden önce irade işidir.

O yüzden eğer çelik gibi bir iradeniz yoksa yardımcı ürünler olmadan sigarayı bırakmanız baya zordur.

Bu konuyla ilgili çok güzel bir yazı var. Sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

Kalender kardeşim, öncelikle hoşgeldin. Evet haklısın, müthiş bir sigara tiryakisi iken, 2 yıl önce sigarayı bırakmış biri olarak, sana katılıyorum.

Yardımcı etkenler şart. Ancak verdiğin linkte, elektronik sigaradan bahsediyor.

Ben biorezonans yardımcı ürünü ile bu illetten kurtuldum Elhamdülillah. Eski bir tiryaki olarak elektronik sigaranın fayda vereceğini düşünmüyorum. Çünkü bu yöntemle ancak kendini kandırmış oluyor ve sigaranın psikolojik etkisinden hiç kurtulamamış oluyorsun. Sadece sigaranın içindeki etken maddeleri solumamış oluyorsun. Ancak kanımca psikolojik bağımlılık devam ediyor bu yöntemde.

Tabi her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır. Ben bu illetin görüntüsü ve sahtesi dahil tamamından bir kalemde kurtaracak yardımcı ürün ve tedavilerin denenmesi taraftarıyım.

Fırsat bulduğum zaman, sigara ile geçen 23 senelik birlikteliğimi ve onun kafasını nasıl ezdiğimi ayrıntılı bir şekilde anlatacağım inşAllah.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Sigarayı bırakmayı deneyip de başarısız olmak, bir dahaki denemede yeniden başarısız olunacağı anlamına gelmez. Sigarayı azaltarak bırakma, ya da daha düşük nikotin/katran içeren light sigaralara geçme, etkin yöntemler değildir.

Alışkanlıklar beyinde 20 günde oluşmaktadır. 20 gün boyunca aynı şeyi yapan insan 21. günde alışkanlık kazanmış olur. Tıpkı sigara alışkanlığı gibi.

Sadece irade kullanarak alışkanlık değiştirme çabaları ancak kısa bir süre işe yarar. Sonra eski alışkanlıklara geri dönülür. Çünkü bilinç ile bilinçaltı çatıştığında kazanan daima bilinçaltıdır. Örneğin, siz bilinçli olarak sigarayı bırakmak isteyebilirsiniz ama bilinçaltınızda sigarayla ilgili olumlu bir kayıt olduğu sürece iradenizi kullanarak sigarayı bir süre bıraksanız bile bir müddet sonra yine başlarsınız.

Üst Alt