Şeytanın Bu oyununa gelmeyin

ismailtubapala

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tevbe yapsam Allah affeder mi ?

Bu soruyu sormaya başladıysan şeytanın vesvesesi ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.

Bu aşama öyle ilerler

1. Aşama Şeytan size günahlara girmeniz için rahat bırakır Allah affeder diye kandırır.
  2. Aşama Günahlara girdikten sonra Allah seni affetmez diye vesvese verir.
  3. Aşama eğer bu vesveseyi yerseniz Allah beni affetmez diye hüküm verirsiniz.
  4. Allah beni affetmez demek günahı Allahın rahmetinden büyük görmek büyük bir şirktir ciddi ağır hatta kıyas kabul etmeyen bir günahtır. Siz aşama aşama bu noktaya gelene kadar şeytan vesvese verir en sonunda Allah beni affetmez dediğiniz an şirke girmiş olursunuz. Şeytan bu döngü doğrultusunda şirk adı verilen rahmetten ümit kesme günahını size işletir.
  5. HER NE GÜNAHINIZ OLURSA OLSUN CİNAYET BİLE OLSA ASLA RAHMETTEN ÜMİT KESME OYUNUNA GELMEYİN EĞER RAHMETTEN ÜMİT KESER VE ALLAH ADINA ALLAH BENİ AFFETMEZ DERSENİZ ALLAH ADINA HÜKÜM VERMİŞ OLURSUNUZ BUDA ŞİRKTİR.
Zümer Suresi - 53 . Ayet

De ki (Allah şöyle buyuruyor): “Ey kendi aleyhlerine olarak günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.”

Bütün günahlar af kapsıma dahildir şirk hariç ancak şirkte tevbe edildiğinde affedilebilen bir günahtır.

Şu ayetide konuya ekleyelim;

Fatır Suresi, 5. ayette geçen rabbimizin şu ifadesini es geçmeyelim.

"Şeytan sizi Allah'ın rahmetiyle kandırmasın"

Yani Allah’ın rahmeti çook büyük hatta en merhamet sahibi Allah’tır. Ancak Allah’ın merhametine karşı laubalilik yapmamak doğru olur yani nasıl olsa affeder diye günah işlemek haşa Allah ile dalga geçmiş gibi oluruz. Ne günahınız varsa zaman geçmeden tövbe edin iradeniz yettiği kadar tekrar yapmamaya özen gösterin.

Şimdi şu duayı yapın. Hemen yapın şeytan sizi oyalamasın.

Allah’ım ben şu şu “Günahları işledim yaptıklarım nedeniyle pişmanlık duyuyorum bu nedenle sana tevbe ediyorum sen affetmeyi seversin benide affet.

Bunu dedikten sonra en az 10 20 defa “Tevbe ettim Estağfurullah ya Gaffar” deyin.

Ölüm kapınızı çalmadan hemen şimdi yapın çünkü şeytan tevbe etmeyi oyalar tıpkı sürekli sizi Allah beni affedermi diye düşündürdüğü gibi. Tevbenizi yapın gerisini Allah’a bırakın. Allahın hükmüne karışmayın, Allah beni affetmez diyerek Allah adına hüküm vermeyin.

NOT: Tövbe ederken günahlarınızı Rabbimize ikrar edin Rabbim ben şunu şunu yaptım bu nedenle tövbe ediyorum deyin.

Üst Alt