Sevmek sevilmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Sevgi, insanoğlunun var olduğu andan itibaren yaşaması gereken en ulvi hislerden bir tanesidir.
92715.gif
insanlığı HABİBİNE duyduğu sevgi üzerine yaratmıştır. Biz insanın mayasında sevgi vardır. Her insan bu duyguyu yaşamayı hak ediyor. Sevgiyi bedende arayan düşünceye acıyorum. Sevgi bedenin ceset şeklinde değil, ruhun en derin yerinde yaşanan en muhteşem duygunun adıdır.

İnsan denilen varlığın bu güzel duyguyu bedende hapsettiği bir çağda yaşamak sanırım bizler için büyük bir talihsizlik olsa gerek. Şükürler olsun ki; gerçek sevgiyi bulabileceğiniz bedeni değil, gönlü görebilen yapıda insan da var. Gönül gözünüzü görebilen insanları bulmanız dileğiyle…

Sevdiğini menfaatsiz, karşılıksız
92715.gif
için sevebiliyorsan; bu gerçek sevgidir. Onun bedenini görmeden, yüzünü görmeden, gönül gözünü görebildiysen, ne mutlu sana! Hamdolsun Mevlaya gönül gözüyle bakan birini gösterdi bana. İlmini sevdiğim güzel diyorum! Seni
92715.gif
için seviyorum. Nefsim için değil.
Eğer sen de beni
92715.gif
için seviyorsan? Mevla bu sevgiyi, sevgi pınarlarının en güzeli olan Salih bir yuvada birleştirecektir. Niyet hayır, akıbet hayır, demiş büyükler...

Sevdigine ‘’seni
92715.gif
için’’ seviyorum diyebilmekten ve ondan bunu duymaktan daha güzel ne olabilir ki?

92715.gif
’ım! Senin kudretinden, kuvvetinden sual olunmaz. Sen ‘ol’ dersen her şey oluverir. Senin rızanı kazanmak niyetiyle, Salih bir yuva kurmayı, bu yuvada senin rızanı kazanmak için çalışacak hayırlı evlatlar yetiştirmeyi hedefleyen insanlara, Rasulüne yardım ettiğin gibi yardım eyle! Bu yolda önlerine çıkacak her engeli, gönülleri yıkmadan, güzellikle, sevgiyle, hoşgörüyle aşabilmeyi nasip eyle. Yardımını üzerimizden esirgeme YARAB! Hakkımzda hayırlısı neyse, onu nasip eyle. Verdigin mutluluklara şükredebilmeyi, vereceğin her türlü sıkıntıya sabredebilmeyi nasip eyle.

Üst Alt