SEVMEK ..Sadece Birkaç Kelime

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Sevmek, sadece birkaç kelime; fakat içindeki mana o kadar derin ki onu yaşamak, onun varlığından haberdar olmak ne kadar da huzur verici. Onun huzur vermesi bile kendisine bir ray çiziyor âdeta ve yine yollar “sevmek” adlı çıkmaz sokağa çıkıyor.Yaşanan tüm gerçekler onu anlatmaya çalışıyor ve şöyle sesleniyor “Ben olmazsam siz ne yapardınız; ama ben olmazsam siz de olmazdınız!” evet o olmazsa sevgi olmazsa biz olur muyduk, kâinat mescid olur muydu, insanlık fani olur muydu? Hayır! Rabbim bizi sevdin ve yarattın, Sana (cc) sonsuz hamd-ü senâlar olsun…

Bizi sevdiğin gibi bizi bize bırakma ve bizleri Senin (cc) sevgine layık olanlarla haşret!..

Sevmek deyince ilk gönül çarpıntısı alır insan aklını ve onu yaşamak keşke bana nasip olsa diye bir ince hayal düşünür. Onun o tazeliğini anmak umut verir insana bir el uzanmasıyla açar kalbindeki bahar sevgisi ve hadi uzatayım elimi yar eline de kavuşsun ve bitsin bu hicran yardan gayrı…

Yâr sen varsan yarınımda Rabbim’i ararım ben, sen varsan bir tek aşka ulaşmak kaldı, işte o aşk Sensin Ya Rab! Bizi Senin (cc) aşkınla serfiraz kıl. Bu hun gönüllerimize bir ışık saç, kalbimize serin aşkınla bir huzur sal ve bizi Sana (cc) ulaştır, ulaştır ki bu beden bu canda beşeri sevgiye de yer koymasın. Sen’den (cc) başkasına kalbim kapalıdır.

Bu kalbe Senin (cc) aşkın kâfi ve yeterli. Başka aşka ben rest çeker, sinemi ummana sokar bir kaşık aşk çalarım gönlüme ve içinde Senin (cc) pak sevdanı içerim, kana kana…

Beşeriyete açık zannettiğim bu kalp, beni derin bir akşamda yatağımın kuytusunda yakaladı. Kendine gel dedi, bu kalbe neler sığrdırmaya çalışıyorsun, dedi. O an aklım hayallerimin peşine düşmüşken şimdi hayallerim aklımın peşine düştü. Evet dedim, ne kadar da gayri ihtiyari davranmışım ve ne kadar da yanlış şeylere bir ağ atmışım.

Ama biliyorum artık, artık buldum Seni (cc) ve artık bu kalp beşeri aşka bir merdiven dayadı, bu merdiven Sana (cc) çıkıyor Rabbim! Sen Ehadsın, Samedsin, Gafursun, Rahimsin, Raufsun, Settarsın, Halıksın evet sen Halıksın, Sen (cc) aşkıda halk edensin… Aşkının deryasında bu kitmirî çok görme Ya Rab!

Unutmayalım,

Güneşiniz neyse;

Dünyanız onun etrafında döner…

Beşeri aşkı vesile-i muhabbet kılıp, ilâhi aşka gönlü yakan hicranla koşmanız ümidiyle…

M. İnanç Eymen

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
çok güzel /SEVMEK bir kaç kelime ..bu kelimelerin içine neler sığar neler..NEYİ niçin seviyoruz mesela..sonucuna bağladığımızda bu neleri ve nicinleri hepsi birtek kaynağa bağlanıyor..

Ey yüceler yücesi RABBİM Farkettim ki Ben seni sevdiğimde ..

kardeşim de..

arkadaşım da işim de dostumda beni seviyor..

Seni sevdiğimde seviliyorum...

Habibliğine yöneldiğimde mahbubluk bana yöneliyor gördüm ve görüyorum amentü...

Öyle varsın yoksun ki öyle var yok arasısın ki.

Varsın tutsam tutamıyorum.

Ruhum seninle kurbiyette kalbimle birlikte bedenim uzak gurbetlerde aklımla birlikte...

Ey yadına kurban olduğum

Her şeyini Sana kurban edene herşeyle yöneliyorsun ama onlara hiçbir şey bırakmıyorsun onları da hiçbir şeye bırakmıyorsun. ..

Hiçbir sevdalı sana malik olmadı memlukun oldu nihayette. ..

Hoş bir umman bir kaşığa sığmazdı zaten. ..

Zatın hariç herşeyini musahhar kıldın kılıyorsun ve kılacaksın aşıklarına..

öyle diyorsun...

Dünya ve Cennet vehepsini cömertçe veriyorsun/vereceksin

sevenlerine sana sevgilerini verenlere sevgileriyle beraber bütünlerini armağan edenlere...

Ne ki hiç son bulmayacak bir aşkın yolcuları eyledin sonsuz ve sınırsız bir aşkın ey görüntüsünün şiddetinden görünmeyen Sevgili...

Ey yâdına kurban olduğum, muhteşem sarayın kapısını açmış, gece gündüz kaçaklarının yuvaya dönüşünü bekliyorsun...

Adına yemin olsun ki, tebdil-i kıyafet etmiş gibi teb’anın arasına karışmışsın, kaçakların yanındasın, kaçıkların içindesin.

Herkese şah damarlarından daha yakınsın, alîmsin, habîrsin, şehîdsin, şâhidsin, müheyminsin, rakîbsin, basîrsin...

Seni göremeyeceğim kadar yakınımdasın, göz bebeğimdesin.

Biraz uzaklaşsan, belki görebileceğim.

Seni duyamayacağım kadar yakından geliyor sesin. Sana sarılamayacağım kadar içimdesin...

sana sevgilerini verenlere, sevgileriyle beraber bütünlerini armağan edenlere.

Ne ki hiç son bulmayacak bir aşkın yolcuları eyledin, sonsuz ve sınırsız bir aşkın, ey görüntüsünün şiddetinden görünmeyen Sevgili!

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
brrvoTeşekkür ederiz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
92898698527701207.jpg

dost bağına girdi bu gün erenler. sıra sıra dizilmiş canlar yarenler.
Hak cemalini halkiyette görenler, Allah'ın aşk ve muhabbetini görenlerdir...
Aşkın pınarından içtik şarabı Elhamdulilah...
EYVAH!diyenlerden degil eyvallah diyenlerdeniz..

Hak cemalini halkiyette görenler, Allah'ın aşk ve muhabbetini görenler..görebilenler iste Aşkın SIRRI burada!
Hiristiyan, Yahudi, katolik ,Dinsiz bir aileden bir Cocuga koruyucu annelik yaptigimda onlara o goz ile degil!
Hak cemalini halkiyette görenlerdeniz elhamdullilah..
iste biz bu noktada farkliyiz.. Yaradilani Yaradan dan oturu Sever hurmet ederiz...

"Penceresi kadar düşer, bir eve ayın ışığı"
Şah-ı Nakşibend

Üst Alt