Sevgililer günü, kapitalizmin sevgiyi katlettiği gündür

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
25480_386913731565_100391931565_4408153_3962730_n.jpg

Son günlerde sokaklarda, internet sitelerinde insanların hummalı hazırlıklarını,çılgınlar gibi para harcamalarını hayretle izliyorum...
Her şey sevgililer günü için bu aralar..
Işıltılı hediyeler, I love you’lar, my darlingler… Tıpkı yılbaşında olduğu gibi yine her yer kan kırmızısı…
İslami açıdan boş olmayan, iman sahibi kardeşlerim de boş durmuyorlar yazık ki...
Ha gayret çalışıyorlar. Nasıl yapsamda şu sevgililer gününü başka bir ad altında kutlasam, çaktırmadan, tepkiye yol açmadan ama mutlaka kutlasam, geri kalmasam diğerlerinden…
Bayramlar benim olsun, kandiller cebimde kalsın daima...
Ama şu renkli, şatafatlı günlerinde tadına varsam. Ucundan kıyısından da olsa içinde olsam gayreti.
Benim derdim imanı kalbine indirememiş, din umurunda olmayan insanlar değil. Ben de onları umursamıyorum açıkçası.
Ben müslüman olduğunu, bilinçli davrandığını iddia eden, kardeşlerimle ilgileniyorum...
Çünkü gerçekten müslümanların hali içler acısı. Bozuluyor, başkalaşıyor, yozlaşıyoruz farkında mısınız?
Kapitalizmin bize sunduklarını kolayca kabullenmemiz, sahiplenmemiz bizi bayağı bir hale getiriyor…
Müslüman, sevgililer gününü kutlayamaz, kutlamamalı. Müslüman evlilik dışı sevgili de edinemez...
Dünyaya ait olan, geçici sevgileri gereğinden fazla yüceltemez müslüman...
Gerçek sevgilisini, kendini unutup ümmeti için çırpınan Rasulünü başka sevgilere kurban edemez, etmemeli…

İşte benim tek derdim, hayalim ve muradım o topluluğun içinde olmaktır. Yeter ki safım belli olsun. Yarın Hak Teala bana gördüğüm yanlışları uyarmayışımın hesabını sormasın.
Hamd alemlerin Rabbi olan Allah’a, Salat ve Selam en sadık sevgiliye, aldatmayan, unutmayan, bizi en çok sevene, güzeller güzeline olsun…
Cahide Sultan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bugün 14 şubat imis hee!! sevgililer günü......
alıp başımı gidesim var bu sahte, kufur diyarindan...
senenin tek bir gununde sevdiklerini severler 365 gunu ise zulm ederler..
ben boyle yilda bir sevilmek bilinmek istemiyorum..
gunde 5 kez yureginde,dualarinda yer almak istiyorum..
alıp başımı gidesim var bu sahte sevgi ve sevgililerden..
medinede ki en büyük sevgiliye.....
habibim MUHAMMEDE(S.A.V)e

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
‎1. “Sevgililer Günü”, günümüzde sadece para ve tüketim toplumu düzenine hizmet etmektedir. :tamam:.

2. 13 Şubat’ta 1 Liraya aldığınız karanfil, 14 Şubat’ta 10-15 Liraya satılıyorsa, bunu iyi anlamak gereklidir. cddvb..dfrt..

3. Siz eşinizle “Sevgililer Günü”nüzü kutlayın, ama bu 14 Şubat olmasınqqww..k
...
4. 14 Şubat’ta sizi kazıklayıp, servetlerine servet katmak isteyen fırsatçılar da avucunu yalasın!…
thumbdown.gif
.

5. “Sevgi” her günü hak eder :tamam:.<!--colorc--><!--/colorc-->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Espirütüel gireyim konuya...
Benim bir sevgilim bilen yok vahhh vahhh ne yapcam bugün ben kime birsey alacam sevgimi isbat edeyim..dfgtndfrt..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Arastiralim lutfen...
yaw Valentin , hiristian bir insandir..
Hangisini andikleri bile belli degil...<!--coloro:#FF0000--><!--/coloro-->Valentin von Terni <!--colorc--><!--/colorc-->yada <!--coloro:#000099--><!--/coloro-->Valentin von Viterbo<!--colorc--><!--/colorc-->
Onu anma günüymüs ne sevgilliler seviniyor ki , hep bir kamuflash ve
kapitalizimi yüceltme sevdasi... HADI ORDAN..
ya bizim hiristiyan adetleri ile isimiz olmaz..
onlar bizim Kurban bayrami kutluyorlar mi?
tövbe estafrullah... tövbe..dfrt..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Arastiralim lutfen...
yaw Valentin , hiristian bir insandir..
Hangisini andikleri bile belli degil...<!--coloro:#FF0000--><!--/coloro-->Valentin von Terni <!--colorc--><!--/colorc-->yada <!--coloro:#000099--><!--/coloro-->Valentin von Viterbo<!--colorc--><!--/colorc-->
Onu anma günüymüs ne sevgilliler seviniyor ki , hep bir kamuflash ve
kapitalizimi yüceltme sevdasi... HADI ORDAN..
ya bizim hiristiyan adetleri ile isimiz olmaz..
onlar bizim Kurban bayrami kutluyorlar mi?
tövbe estafrullah... tövbe..dfrt..

Biz ne garip bir milletiz. Leyla ile Mecnun'umuz, Kerem ile ASlı'mız, Ferhat ile Şirin'imiz dururken gidip Aziz Rahip Valentine ile gözleri dua etmeleri!
sonucu görmeye başlayan julia'nın öldürülüşünü sevgililer günü diye kutluyoruz.
Sözün özü kısmı nasıl inanıyorsak öyle yaşıyoruz…Var mı daha ötesi..

Sevgiyi 1 güne sığdırmaya çalışanlara, o günü bir sevgilisi olmadan geçirdiğine üzülenlere ve kültürüm,bayramım,dinim kokmayan bu günü özel zannedenlere sesleniyorum.
EĞER AŞKINIZ SONLUYSA SONSUZ'A UZANAMAZSINIZ

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sevgililer günü yaklaşıyorda ben sevgi ve sevgilileri göremiyorum...hy..
Ben sevgililer gününü çok saçma buluyorum..Kadınınız,sevgiliniz,aşkınız,biriciğini z,hayat arkadaşınız'ı senenin bir günü bu 14 şubat saçmalığındamı mutlu ediyorsunuz yada onlarmı mutlu olduğunu sanıyorsunz...dayi;.:
senede bir gün mü insan sevdiğine sevgisini söyler..

haa bir de erkeklere zorla hediye alıdırılıyor ya Hu...
Sevgi olan yerde kavga,zorlama.emir olmaz Muhabbetin,sevginin, olduğu yerde emir ve yasağa gerek yok..illa bunu al şöyle davran daha cok romantik ol ,facebookuma her an aşkini ilan et de düşmanlar catlasın..hediye pahali olsun ki facebooka koyayım..sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
radikal davranın, sevgilinize bu tür şeylerin kapitalist oyunlar olduğunu, özgür, kendi kararlarını alabilen bir birey olduğunuz için buna seyirci kalamayacağınızı bu sebepten ona hediye almadığınızı söyleyiniz.Amerika ve İsrail'in oyunları bunlar..
icon_rolleyes.gif

ya güçlü bir erkek portresi çizersiniz yahut cimri bir erkek portresi çizersiniz dayi;.:
tabi cimrilik yaftasını yedikten sonra "bu adam beni sevmiyor" a kadar gidebilir ......
agla..:,cddvb..
Biz evliyiz , sevgili değiliz" desem ve hediye almasam acaba kafama oklavayı yer mi ?

betüll

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Haramın kılıfı: sevgililer günü!

Müslüman sever, sever de harama Yaklaşmaz,yaklaşirsa hemen Allah'i anar ve gerçeği görüp dönüş yapar..Tevbe kapısı açıktır ve bunu da bilen müslüman haddini aşmaz, onun son durağı Rabbidir, gideceği yere verdiği söz "senden başka ilah (sevdiğim,boyun eğdiğim, otoritem) yoktur" olmuştur.Ve müslüman sözünün eridir.
O halde flört etmek gibi bir harama meşru bir kılıf bularak topluma kabul ettirmek olan sevgililer günü safsatasının "kim bir kavme benzerse o da onlardandir" hadisini çiğnemekten öte Rabbe verilmiş bir söze vefasızlık hatta yapılan eylemi meşru göstermek için Allah'n kanuna karşı nasıl bir saygısızlık olacağını tüm dehşetiyle görmemizi isterim.ve tüm içtenliğimle söylüyorum ki kardeşim: haramına kılıf bulmak suretiyle eninde sonunda varacağına Rabbine verdiğin söze vefasızlık,saygısızlık etme!Bir müslümanın helali olur,sevgilisi olmaz ve bir müslüman asla sevgililer günü kutlamaz!..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"Sevgili" ayagimiza 5 numara dar gelse de, kalp bazen buna da meyledebilir. Bizde var ve olmasi gereken "helalim" anlayisidir. Iste o ulvi deger Allah'in emanetidir. Biz sadece "o"na deger veririz. Lakin dedigim gibi kalp "sevgili"ye de meyledebilir.
Dua ile.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Betül Kardeşimiz'e katılmamak mümkün değil ama cadde ve sokaklarda, kadın ve erkek iç içe bir hayat sürüyor. Öyle değil mi arkadaşlar. Okul, hastane, iş yerleri, kurum binaları, sanal dünya vs. buralarda kadın ve erkek iç içeyiz. Ne kadar kaçsak ve kaçınsak da, "sevgili" ya bulunuyor ya da "sevgili" sizi buluyor.
Elbet bunu ifade ederken, "Oh ne ala ne de güzel" kabilinden bunu zikretmiyorum. Elbet kötü ve haram olan bir şeyden bahsediyoruz lakin bataklığı kurutamadıktan sonra sivrisineklerin bizimle beraber olmalarına da mani olamayacağımızı ifade ediyorum.
Helalinden yaşamı kuşananlara selam olsun.
Selam ve Dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Benim Sevgililerim Rabbim, Peygamberim, ailem ve çocuklarım onları bir gün değil her gün her an seviyourum.. sevgiyi sadece bir güne sığdırabilenlere de şaşıyorum....sizleri daima seviyourum..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar artık evde on beş yaşında bir oğlum var ve ''bu gün sevgililer günü abla bende gezmeye gidiyorum dedi yalnız kaldım gezeceğim diye sitem etti'' ona verecek tek cevabım ''kimse yalnız değildir yaradan var en sevgili yar odur''oldu.Fakat bunu ona söylemeye kalmadan ben çıkıyorum bir şeye ihtiyacın olursa ara abla '' deyip kapıdan çıktı. İnşallah eşime ve oğullarıma Rabbimin varlığının güzelliğini doyumsuzluğunu anlatmam için Rabbim bana yardım edecektir çünkü bu güzelliği onlarla paylaşmayı çok istiyorum nereden nasıl başlayacağım bilemiyorum lakin elbet Rabbim yüce nuru ile yolumu aydınlatacaktır.İman ve Rabbimizi bilme günlerimiz kutlu olsun ümmeti Muhammed...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Bugün sevgililer günü ya bir arkadaşım dedi ki ben sevgilimi geçen sene kaybettim giden geri gelmez .geri gelir dedim....Hayatımızı değiştiren kişi gittiği zaman Onların görevinin bittiği zamandır...demek ki başka biri yada başka bir şey mana gaye ,insan gelecektir...bir gider biri gelir..Hayat hep böyledir..!

Üzülme, dedim Dost kaybettiğin herşey başka bir surette farkli bir hikmetle sana geri döner.." Mevlana
Her zaman herşeyin bir karşılığı vardır her kaybedilen de bir sınavdır..her şeyinin elbet bir gün karşılığını alırsın.
hiç bir şeyin kaybolmayacağını sadece form ve şekil değiştirerek yada başka bir surette , adını değiştirerek hiç beklemediğimiz bir anda ve zamanda geri döner ve bulur bizi...

'"Sakın üzülme. Eğer sabredersen, kaybettiğin her şey başka bir surette mutlaka sana geri dönecektir."

Şems-i Tebrizi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sevgililer gününde en çok gıcık kaptığım Sevgiyi, sevgiliyi ,sevgilinin gönderdiğini reklam gibi kullanmak....sanki sevgili o hediyeyi sana değil cümle aleme gönderdi...
Aşk dediğin mahremdir, dile getirmek mahremine halel,zarar, ziyan, eksiklik getirmektir.. Aşk iki kişiliktir, birbirini tamamlamaktır. Ondan paylaşacaksın her şeyini…face-bok-ta değil..Facebookumuza değil ; Kalbimize yazan buyursun gelsin..!

Bizim her şeyimiz yalan her şeyimiz sahte ,her şeyimiz reklam, her şeyimiz başkalarına nispet olmuş...ama yine de Hayat devam ediyor kaderler ve kederler yaşanıyor...

Sevginizi, Sevdiğinizi,mutluluğunuzu,ulu orta yerde ifşa etme!! nazar değer..kurda kuşa, tilkiye yem olur demedim mi..
Sevgi,mutluluk ,aşk dediğin mahremdir, dile getirmek mahremine halel getirmektir ..
sırrını aşikar etme çakallar ulur durur,Sonra sesini duyduğun çakal aşikar görünür durur demedin mi?

Ey gönül..Madem Aşk'a düştün, Sus..!
Gerçek Aşkın başrol oyuncusudur sükut!
sen kelamlarını çek ki geri, AŞK ta mertebeye eresin..!

Dile getirdiğin kadar yanarsın, bir gönlündeki acı yakar, bide dile düşüşün yaralar..! Bırak gözlerinden anlasın yar, Bırak Yaradan gönlündeki Aşk ile seni katına alsın..

Bilmesede Yar, Biliyor ya Yaradan!......AŞK'A SUS.. SUS Kİ; AŞK'A ERESİN..
Bir şeye sahip olmak değil layık olmak önemlidir..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
harikaaEyvallah,evvelallah,ahirallah gönül dostum yüreğine ,hafızana,emek veren ellerine sağlık duaa..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bilmesede Yar, Biliyor ya Yaradan!......AŞK'A SUS.. SUS Kİ; AŞK'A ERESİN..

Ne kadar da ben kokuyor kalemin....
Abla ben bir şeye inanıyorum;
bu dünyada sıkıntı çeken kullar, sevdigini Allah rızası için çok seven kulların degeri bilinmiyor ve hep üzülen taraf oluyor benin gözlemledigim.
O çok deger verenin karsısındaki, verilen degeri suistimal etmeye baslıyor, geçte olsa anlıyor bunu haksızlıga ugrayan taraf!
Ama bunların yasanmasını, sonucun hüsran olusunu ben suna baglıyorum;
Kalp bir sekilde doluyor ya!
Allahı misafir edeceğin mekanda fanileri misafir edince, Allah razı gelmiyor kanımca.....

Sen ne düşünüyorsun abla? haksız mıyım?

Üst Alt