Sevgili Babama!

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
babam.jpg

Seni düşündükçe içim titriyor canım BABAM!
Anlatayım istiyorum bendeki seni... ama kelimeler çok kifayetsiz...!!! Ellerim titriyor, boğazım düğümleniyor... yazamıyorum...!!!

Seni anlatmaya nerden başlasam, nasıl anlatsam seni? Yazacağım her kelime, senin eşsiz yüreğini betimlemek için o kadar sığ kalacak ki...

Bir gün bile beni alıp karşına: kızım bu yanlış, bu dogru demedin; bir gun bile sesini yükseltmedin, yasak koymadın... Kucağından hiç inmezdim, ama senden hep korktum... Bana saygının yasak koyarak, sert davranarak kazanılmayacağını öğrettin. Seni uzmekten, hayal kırıklığına uğratmaktan hep çok korktum babacığım...

Mağrur ve asil duruşunla, o kocaman yüce gönlünle, taviz vermediğin dürüstlüğünle, alçak gönüllülüğünle, sonsuz şefkatinle, herşeye rağmen yüreğindeki o insan sevgisi ile... kısacası yaşamınla; yaşamıma ışık tuttun sevgili babam.

Çocuk nasıl yetiştirilmelidir bilmiyordun, bunu belki farkında olmadan yaptın... Lakin, bana insan nasıl olunur; suskunluğunla, asil duruşunla, örnek kişiliğinle öğrettin BABACIĞIM... Bunun, nasihattan çok daha etkili ve değerli bir meziyet olduğunu bilmeden öğrettin.

Ne zaman etrafımda beni şaşkına çeviren çirkinlikler ile karşılaşsam, seni hatırlıyorum sevgili babam... Sana hayranlığım kat be kat artıyor...!!! Bana bu dünyada 'herşeye rağmen' senin gibi insanların var olabileceğini hatırlatıyorsun... yüreğim hafifliyor sonra...
Ve bana henüz farkında olmadığım, ama yaşarken farkedeceğim kim bilir daha neler öğrettin...

Biliyorum ki, kaç yaşına gelsem de; bana "yavru kuşum" diyeceksin. Kaç yaşına gelsem de; o sürekli oturduğun koltuğunun dibine çöküp, başımı dizlerine koyacağım ve kapayacağım gözlerimi... Sen de usulca okşayacaksın saçlarımı... ve ben tüm dertlerimi unutacağım o şefkatinle...

Rabb'ime hergun hamd-u senalar ediyorum, senin gibi bir babam olduğu için... Biliyorum ki ne yapsam da hakkını hiçbir zaman ödeyemem...
Seni Rabb'ime emanet ediyorum CANIM BABAM...
Rabb'im bana senin yokluğunu göstermesin; benim canımı senden önce alsın inşaAllah...

Deruni...kgüll..,

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın selamı rahmeti üzerine olsun. Bende bir babayım yazınız dikkatimi çekti zevkle okudum . Tabi son cümlelerinizi okuduğum ana kadar.

Canınızı babanızın ölümünden önce alsın diye allaha dua ediyorsunuz. Size kendi canınızı babanızdan evvel alması için böyle bir dua etme hakkını kendinizde nasıl bulabiliyorsunuz?

Hiç bir şeyi allahtan çok sevmeyin. Hak sevmiş ruhu huzuruna davet etmiş emri ilahiye karşı koymak ilim sahibine yakışırmı. Sen babanın alemlerinden seçilip dünyaya getiriliş sebebini bilseydin . Bütün azalarını rabbine tahsis eder. Babanada ameli olarak semayı dünyada yaptığın hayrın ve hasenatınla hepimize örnek olurdun yazınız beni gerçekten üzdü. Yazdıklarımdan dolayı hakkınızı helal edin .

Ey insanlar her nevs rabbe döndürülecektir. Sizler ona döndürüldüğünüz gün ameliniz olan evlatlarınız vahdette allahın nevsinde rehindir onları ona göre yetiştirin.hayy

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi cumlemizin uzerine olsun,
Allah razı olsun hocam...

"kendi canınızı babanızdan evvel alması için böyle bir dua etme hakkını kendinizde nasıl bula biliyorsunuz."
Hasaa, bu hak bulma meselesi degildir hocam... Elbette ki hukum yalnizca Allah'ındır. Bazen haddimizi asip, isteriz ya... benimki de o gunku duygusal yogunlugumdan kaynaklı, icimden dokulen cumlelerdi... Bir an -Rabb'im gostermesin- babamin olumune dayanabilir miyim? diye dusunup yazilmis bir cumle...

Helal olsun hocam, bir buyugum ve hocam olarak deger verip yazdigin icin ayrica tesekkur ederim.

Allah razi olsun.

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Deruni kardeşim yazılarınızı ve islami çabalarınızı takip ediyorum. Islami konuda düşüncemi belirtecek bir konunuzu mevlam gösterince . Bizden işleyen allahtır bakalım babasını çok seven bu evlat. Rabbinden gönül kapısına bir haberci geldiğinde o kulda rabbinin hakkaniyetini görüp tanıyabilecek mi diye düşünerek yazdım. Allah kadir gecenizi mubarek eylesin . Bizimde dualarımız sizinle allah bütün ailenize huzur ve mutluluk nasip etsin aeo hayy

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razi olsun hocam.
Hep dedigim gibi ogrenciyiz bu kapida, Rabb'im rizasi yolundan ayirmasin cumlemizi insaAllah...

"Rabbinden gönül kapısına bir haberci geldiğinde o kulda rabbinin hakkaniyetini görüp tanıyabilecek mi diye düşünerek yazdım."

Mesajiniz yerine ulasmistir hocam. Sizin gibi hocalarimizin yol gostermesine her daim ihtiyacimiz var.

Allah sizin ve bu vesile ile tum islamiforumlar.net ailesinin Kadir gecesini hayirli ve mubarek etsin. Allah razi olsun, ecamin olsun insaAllah.

Dualarda bulusmak dilegiyle insaAllah.

Üst Alt