Sevdayı Muhammedî (5)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sevdayı Muhammedî
(sallallahü aleyhi ve sellem)

Hoş geldin Ya Rasulallah
Yaralı yüreğime nurun şifa oldu efendim

YaRabbi benim gibi aciz, günahkar kulunu böyle bir şerefle şereflendirdiğin için Sana ne kadar hamd etsem azdır diyor hamdimi dilimden düşürmüyordum.
Sanki yeniden doğmuş gibiydim. O kadar mutluydumki, içim içime sığmıyordu.
İdrakim açıldı birden. Artık hayata çok farklı bakıyor, beni alakadar eden olayların nedenini/niçinini farklı yorumluyordum.
Bende öyle şeyler değiştiki, musibet, bela, hüzün bana acı veremiyordu artık.
Manevi yaralarım sarılmıştı, tüm yakarışlarım lahuti aleme ulaşmıştı, ''mazlumun duası süratle kabül olur'' tahakkuk etmişti.

Demekki sevgi dilden kalbe indirilirse Vuslat gerçekleşiyormuş...

Mevlânâ Hazretleri buyuruyor:

"-Ey delikanlı! Bu ten bir misâfirhânedir. Her sabâh, senin misâfirlerin olan gam ve neş'e oraya koşarak gelirler."

"Âgâh ol; sakın bu misâfir benim boynumda kalır, deme! O yokluğa uçar gider. Yâni sürûr ve gamın bekâsı yoktur."

"Gayb âleminden ne gelirse gelsin, o senin gönlünün bir misâfiridir. Onu dâimâ hoş tut! Yâni, gamdan ötürü üzgün; sürûrdan dolayı da çok neş'e içinde kalma!"

"Gam düşüncesi, neş'e yolunu tıkar, aldırmaz! Hakîkatte ise gam, bambaşka bir sürûr ve neş'enin yollarını açar."

"Fikirler ve gam, gönül evini başka efkârdan süpürür. Tâ ki, kalbe yeni hayır ve sürûrlar gelmiş olsun!"

"Gam eli, gönül dalından sarı yapraklar silkmektedir. Tâ ki, bu dallardan birbiri ardınca yeşil yapraklar gelmiş olsun!"

"Gam, gönülden neyi döker ve götürürse, onun yerine daha iyisini getirir!"

bu veciz sözlerin benim hayatimda gerçekleştiğini görüyor ve yaşıyordum adeta!

O günden sonra zaman zaman ilk defa gördüğüm nokta halindeki nur, genişleyerek büyüyor birden gizli alem açılıyor, arapça harflerle çeşitli şekiller/işaretler gösteriliyordu...
Daha sonra sevindirici haberler peş peşe gelmeye başlamıştı.
Benim mahkemedeki, kazanacağıma ümidimi kestiğim davanın seyrinde ani bir gelişme yaşandı ve lehime seyri başladı...
Allah'ü Zülcelal Hazretlerinin lütfu/yardımıyle, Rasulallah sallallahü aleyhi ve sellem Efendimizin teveccühüyle yaralarım sarılıyor, kaybettiğim tüm cepheleri tekrar kazanmaya başlıyordum.
Şerlerden de şerlerin içine düştüğümü zannederken, o çetin şerlerin içinde ne müthiş hayırlar gizliymiş!
Bunu görüyor, yaşıyor ve idrak ediyordum...

Yüreğim çoraktı
Dilik dilik
Toprak misali...

Sen geldin
Ansızın iklim değişti
Bir gül yeşerdi yüreğimde...

Sen geldin
Sevda okyanusunda
Buldum kendimi...

Sen geldin
Bir gül yeşerdi yüreğimde
Al sevdalı renge büründüm...

Sen geldin
Eşsiz güzelliğinde
Hayat buldu ruhum...

Sen geldin
Lîme lîme doğranmış yüreğim
Aşkınla şifaya erdi Efendim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hzmuhammed1dod.jpg

Allah'umme salli ala seyidina Muhammed in ve ala a'li Muhammed..
Gül bahçesine girenler,gül olmasalarda gül gibi kokarlar.
Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerimizden hiç eksik olmaması dualarımla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Üşüdüm bir kış ayazında.
Sen'i sordum karşılaştığım bütün varlıklara.
Ben Sen'i ararken, adını dahi duymamışlara rastladım bu pencerede. Ağlamak kar eder mi bilmem: Ağladım işte Sensizlikte!

Ağladım üşümüşlüğün yetim zemheresinde!

Bir pencere daha dedim, bir pencere daha. Sen'i sordum ey Nebi! Bir bedevi gibi, belki üzgün, belki yorgun bir Sensizlikte.
Ellerim mi ısındı, hava mı bilmem. Bir vahaya rastladım buz kesmiş topraklarda. Kokuna hasret güller gördüm; bahçelerde, bağlarda...
Bilmezdim Sen'in aşkından kor kor yanan yürekler varmış garipler kervanında.
Hangisine yaklaşsam dillerde Sen, bakışlarda Sen.
Kendi adını dahi hatırlayamayanların kervanı bu:
Adı Sen!..

Ey Nebi! Sana bakanların penceresinden ayırma bizi
Allah'umme salli ala seyidina Muhammed in ve ala a'li Muhammed..

Gül bahçesine girenler,gül olmasalarda gül gibi kokarlar.
Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerimizden hiç eksik olmaması dualarımla..

kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
salavat300x355.jpg

Esselâtü vesselamü Aleyke yâ Râsûlallah
Esselâtü vesselamü Aleyke yâ HabîbAllah
Esselâtü vesselamü Aleyke yâ Nuru Arşillah

Tüm İslâm aleminin Mevlid kandili mübarek ve kutlu olsun.
Ne mutlu bize ki Rabbimizin Habibi Hazreti Muhammed Mustafa aleyhisselam efendimizin ümmetiyiz.
Sonsuz kere sonsuz şükürler olsun.Ümmetim ümmetim diyerek döktüğün gözyaşlarına kurban olayım Efendim.
Biz seni görmeden sevdik Efendim...Bizler sana layık olamadık, şefaatına muhtacız Efendim.
...güüll.,

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Son günlerde Nebiyullah(a.s) yapılan saldırıları hatırıma getirerek yazıyorum...

Şu zamanda her müminin ağzından çıkacak en önemli sözlerden biri şudur:

Biz seni görmeden sevdik Ya Resulullah !

Bu saldırılar Nebiyullah(a.s) yapılırken aslında birer birer bize yapılıyor...Eğer bunlara cevap verecek Ekonomik...vb. imkanlarımız yoksa vereceğimi tepki bellidir. Sünnete daha çok sarılmalıyız ey ümmet ! Çünkü devir ahirzaman hem Peygamberin unutulmuş bir sünnetini yerine getirmek bize 50 şehit ecri kazandırır...Ayrıca elbet devran döner bu devran dönene kadar hem Resulullah ın sünnetine ve Rabbimizin emirlerini iyice belleyelim belleyelim ki düşmanımız bizi iman zafiyetimizi kullanamasın ve dünyaya karşi sevgi beslememizi sağlamasın ey ümmet Aramızda var mıdır kevserde Nebiyullah(a.s) elinden şerbet içmek istemeyen Resulullah a layik olmak için hem cok çalışacağız hemde Rabbimize dua edeceğiz ve Peygamberimizin sünnetini uygulayacagiz Allah elbet nurunu tamamlayacaktır.Sen ne kadar elinle gözünü kapatırsan kapat günes yok olacak degildir ! Müslüman kardeşlerim ortaligi yakip yikmak bize yakismaz bize yakisan bol bol salavat ve sunneti ihya etmektir.Cenab-ı Hak emelimize nail etsin...

Selam ve dua ile. Saygılarımla.

Üst Alt