Sessiz gemi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sessizgemi.jpg

Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç
Bu son fasıldır ey ömrüm, nasıl geçersen geç. agla..:,
Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle.

Gurbettin!!Dönülmez akşamın ufkundayım...
Bulunduğun yerde eğer bir de yağmur yağıyorsa;
sıcak çay, parmaklarını yakarak buğusunu yüzüne hissetiriyorsa,
yüreğinde eskiye dair bir çizik varsa,
kanadığını sana her dem hissettiriyorsa,
ormanın içine yağan her bir damlanın yüreğine sağanak halde boşaldığını hissettiriyorsa,
hatıra ve hasrettine Ağla ya'hu !..
Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhûle giden bir gemi kalkar bu limandan.
...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

sıcak çay, parmaklarını yakarak buğusunu yüzüne hissetiriyorsa,
yüreğinde eskiye dair bir çizik varsa,
kanadığını sana her dem hissettiriyorsa,
ormanın içine yağan her bir damlanın yüreğine sağanak halde boşaldığını hissettiriyorsa,
Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
süperrSüperden de öte bir şiir adminim emeğine sağlıkcfbrvo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
geceveay.jpg

Kadın hüzünlü bir Gecedir Ondaki gizlerin keşfini ancak,Gönüllü,aşk ehli olana açar...
yeter ki kadın emin olup sevmeye görsün..
Sevdigine kainatti yasatan bir Efsane dir...
kadında ceylanın güzeligi yaşamla mücadele edebilmesi için aslanın gücü vardir..
Kendisini ni Görmediği yerden HİCRET etmesini bilir...
ahh Gönül SIZI-m...

serkanfb

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ellerine saglık güzelmiş.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah’ım!
Rüyadan rüyalara salınarak kader deryasının dalgalarında savruldum, kırıldım, vuruldum ..
Hayatın doğan her gününde Gurbettin!!Dönülmez akşamın ufkundayım...

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
SEN NE GÜZEL DÖNÜLMEYEN BİR AKŞAMDA OLDUĞUNU BULMUŞSUN.
BEN HALA ALLAHIN CEMALİNİ ÖZLEYEN GÖNÜLLERİN GÖZLERİNDEN SÜZÜLEN DAMLACIKLARIN İÇİNDE YAŞIYORUM.
NE ZAMAN HÜZÜN ONLARIN KALBİNE DOLSA GÖZLERİNDEN SÜZÜLEN DAMLACIKLARIN İÇİNDE BENDE AĞLIYORUM .
ONLAR BENİ GÖRMESEDE BEN ONLARIN HÜZÜNLERİNDE ALLAHA OLAN AŞKLARIYLA YAŞIYORUM.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
179354_10150097079344868_126663584867_6084000_630280_n.jpg

Ya şevk içinde harap ol..Ya aşk içinde gönül
Ya lale açmalıdır göğsümüzde, yahut gül..
Hây'dan geldik, Hû'ya gideriz ..

Bu kaçınılmaz ve dönülmez akşamın ufkuna ancak yol arkadaşlarımızı ve yol düşünce ve amellerimizi belirlemek hakkına sahibiz.
aslinda hep yalnız yaşar ve hep yalnız ölürüz;
ben kendi nefsime bu yolculuktaki yol arkadaşlarımın Hak Dostlarinin olmasi icin hep Dua ederim..
Dönülmez akşamın ufkundayım..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
SEVGİNİN AŞKIN ALLAHA SEVDALILARIN SESİDİR EZAN . GEMİ LİMANDAN AYRILMADAN SENDE BİN HEY CAN

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gelincik insan ömrü gibidir...Dünü vardır. Yaşamıştır...Bugünü vardır...Yaşıyordur.
Ama yarını belli değildir...belki de Gurbet Diyarinda-dir...

sıcak çay parmaklarını yakarak buğusunu yüzüne hissetiriyorsa
yüreğinde eskiye dair bir çizik varsa
kanadığını sana her dem hissettiriyorsa
ormanın içine yağan her bir damlanın yüreğine sağanak halde boşaldığını hissettiriyorsa
Artık demir almak günü gelmişse zamandan

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Dünyada sevilmiş ve seven nafile bekler;
Bilmez ki giden sevgililer dönmeyecekler.
Birçok gidenin her biri memnun ki yerinden,
Birçok seneler geçti; dönen yok seferinden
Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yine Akşam Oluyor, Yine Sancı Vakti!..
Tüm Sancılar Akşamları Bekliyor..
Ahhh Gönül sızım!! Seni, beklediğim gibi...
Ne kadar sırrınız varsa o kadar sırçanız var demektir ...
Sussan da,konuşsan da her ne yöne,dönersen dön..Yüreğine batıyor !!
Ey ömrüm, nasıl geçersen geç..Gurbettin!!Dönülmez akşamın ufkuna Yolcusun...
EYY RABBİM DÖNÜLMEYEN BİR AKŞAMIN UFKUNDAYIM...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sessizce dökülür kelimeler yüreğinden..alırsın eline kalemini yazmak istersin ama yaşadıklarını ve hissediklerini O an yazamaz!!ve o susarsın.
Neden sustuğunu düşünmeye başlar ve sonunda gözlerinden yaşlar boşalır,Yüreğine su dolar ve batmaya başlarsın.
Yüreğine ulaştığında ise günlerdir susuz kalan insanın kana kana su içtiğinde ferahlaması gibi ferahlar yüreği...
Ve göğsü genişlemeye başlar.Göğsü genişledikçe hayalleri de değişir.
Ve uzaklara çok uzaklara götürür insanı...Ve nefesini içine büyük bir rahatlıkla çeker.
" Rabbim sana şükürler olsun." der...
ve sessizce Sessiz gemiye biner ve Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhule giden bir gemi,umut ile geleceğe doğru yol alir.....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
denizde_yelkenli1.jpg

üzgün kırgın olduğum zaman susarım, sessizliğin içinde kaybolurum adeta...ne beni üzene bir çift kelime söyleyebilirim ne de etrafımdakilere...
hele ailemin yanındaysam büsbütün kendime kalırım...
Onların beni mutsuz görmesi yüreğimi acıtır, ne kadar üzgün olursam olayım onlara gülümsemeyi unutmam...
Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç; Bu son fasıldır ey ömrüm, nasıl geçersen geç...Derken her şey birden bire bitiveriyor artık.

çünkü üzüntü benim üzüntümse kimse bundan zarar görmemeli der ve sessizce Sessiz gemiye biner ve Artık demir almak günü gelmişse zamandan,
Meçhule giden bir gemi,umut ile geleceğe doğru yol alir der ve giderim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayat denen yolculuğun hergünü bir serüvenin başlangıcıdır..Hayat, ayrılıklar üzerine kurulu bir yolculuktur.
Zamanı geldiğinde gitmesini bilmeli İnsan, bavulunu ,kendini geleceğini ,amelerini toplamayı Allah'a emanet olun demesini bilmeli...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sen yokken de ”O’ vardı.. Sen varken de ‘O’ vardı..
Gitsen de kalsan da ..yine hep ‘O’ var olacak..
İşte bu yüzden açtım kapıyı ardına dek…Gitmek istersen eğer tutmam seni..
Rabbim sana şükürler olsun.Sen varsın ya....

duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbeti de, Sılası da Özlemi de içindedir insanın...
Acısıda, Hüznüde, Gözyaşıda ...Rabbim gör, Rabbim duy,Rabbim sen bil yeter...hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç
Bu son fasıldır ey ömrüm, nasıl geçersen geç.
Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle.
Başka limanlara yol almak...

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

O Onu çok sevdi ama ...evlenmeye cesaret edemedi...Sessiz Gemi ile uğurladı Celile' yi...Başka limanlara yelken açtı...
'' SESSİZ GEMİ '' şiirinin.Sonsuzluğa uğurlananlar için yazıldığı bilinir hep..

Bazı koşullarda başka limanlara doğru yelken açmak kalmak için ısrar etmekten çok daha iyidir....

Çektiğimiz her acıdan ,ayrılıktan sonra, bilmem ki neden hep kendi kabuğumuza çekiliriz...belki de Çektiklerimizi içimize sindirmek yada kendi kendimizi iyileştirmek için kendimize, zamana gerçekler ile yüzleşmeye ihtiyaçımız vardır....

Yaşam, bir okuldur aslında! her acı,birer tecrübedir , bizi olgunlaştırmaya, ruhumuzu beslemeye yarar.
Eğer görmeyi öğrenirsen, her kötünün ardında, kaderin için yazılmış iyi bir kapı durduğunu anlarsın...

Kimsenin hayatı mutlulukla geçmiyor. Mutluluk dediğin anlardan oluşuyor. Geri kalanlar ise genellikle sıkıntı ve kederle bezelidir. Bunları aşmak; büyümeyi, olgunlaşmayı ve erdemi insan ,kul olmayı getirecektir.

Seven ve aşkı tanıyan her insan, onun acı yüzüyle de karşılaşmıştır. Gönül kanamadan, aşkın anlamı olmaz. SEvgi de Ayrılık acısını da, hasreti de, gözyaşını,imtihanı da, yaşayacaksın. Gülün bile dikeni var. Aşk dediğin o büyük,kutsal duygu, bedeli ödenmeden,imtihani olmadan yaşanabilir mi..?

İşin özü, aşkın Sahibi ile tanışabilmektir. Yüreğe sevmeyi öğretmek,onu acı ile yoğurabilmek...tir
.

acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bir gemi usulca ayrıldı limandan. Sessiz, sakin ve kararlı… Uzun zamandır kalkması bekleniyordu da nedense bir türlü hareket edememişti kim bilir belki de başka ,yada yeni limanlarda onu ne beklediğini bilmediği için korkuyordu.. ama bu limandan da ona hayır, huzur, mutluluk, sevgi sevilmek, sevmek yoktu ki sadece zaman ve hayat kaybı...

Artık demir almak günü ,zamanı gelmişse , Meçhule giden bir gemi kalkmalı bu limandan. deyip insan bir gemi gibi geleceğin denizinde kaderi ile akmalı...gemi ayrılırken,belki de Kimse farkında değildi olanın...sadece gemi ve içindekiler o anı hissediyorlardı..
Herkes kendi aleminde, herkes kendi kader limanında kalmış, yaşam devam etmekteydi.
Kimine göre telaş, kimine göre korku, kimine göre ise mücadele içinde.
Gemi giderek uzaklaşıyordu limandan arkasında köpükler bırakarak,sanki geçmişi yıkıyorlardı ...

Sessizlik ve sukünet bir müddet daha devam ediyordu..ayrılırken getirdiklerinizi bırakın Artık onlara ihtiyacınız olmayacak. Gideceğiniz yerde yenilerini oluşturacaksınız bambaşka bir biçimde.

Ne de olsa yıllardır gönül bağı vardı tutunduklarına. Kolay mıydı bırakmak? Hem ne malumdu ya gidecekleri yerde bulamazlarsa ihtiyaçlarını, nice olurdu halleri. ..
OLsun be,nereye gittiği, nerelerde demir alacağı belli olmasada tek amacı bulunduğu yerden kaçmak. uzaklara çoook uzaklara...çünkü bulunduğu limanda zaten yaşam ,hayat gelecek yoktu ki...

Her insanın doğasında sığınacak liman aramak vardır, her insan huzurlu mutlu dertlerini ve sevinçlerini paylaşacak sıcak tebessümünü kendisinden hiç esirğemeyecek yol gösteren birileri olsun ister yanında....

Bazen de insan, Kendinize sığınacak bir liman ararken, sığınılacak liman olur... ?Her birimiz bazen gemi bazen liman oluruz..yağmurlar yağar,fırtınalar kopar içinizde Bir limana...ihtiyaç duyarken ve bir bakmışsınız siz liman olmuşsunuz....
liman bulmakta liman olmak ta nasip kısmet...bazende Bir limana sığınmak için can atarsınız ama bir bakarsınız
sığındığınız liman sizden daha yağışlı,sizden daha fırtınalı da olabiliyor...

Unutmayin!!! Herşeyin bir vakti ve zamanı var...
"Bismillahi mecraha ve mürsaha (Nuh dedi ki geminin yüzüp gitmesi de durması da Allah'ın adıyladır)"
(Nuh, 71/41)

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sen bir limansın sakın ola bunu aklından çıkarma ! Doğru liman daha fırtınalı olabilir lakin geminin içindekilerin karaya güveni vardır. Karamız ol dön bize;limanken kapılarını kapatma sana çok ihtiyacımız var... Yaşadıklarına nasihatlerine, yüreğimize dokunuşlarına ihtiyacımız var. Yokluğunun kimseye faydası yok, herkes anladıki sen varlığın yokluğundan hayırlı... Bu dünya kargaşasında kalbinin atıp atmadığını bile kontrol edemediğin şu hayatta hiç bir şey senin değildir yaptıklarından başka sende en iyi yaptığın işlerden birine buraya geri dön artık insanlar senden faydalansın.

Bunu ne zaman anladım biliyor musun ? 2 gün önce gece hiç uyuyamadım sabah namazı vakti ezan okunurken bir ara ne yatıyorum ne yatmıyorum uyanmak istiyorum, uyanamıyorum ne yapsam olmuyor o sırada benle aynı evde olan arkadaşımı yanı başımda görüyordum bana diyor duki şüphesiz Allah ezanı dinleyenide dinlemeyenide bilir.
Göz kapaklarına bile hükmedemediğin şu dünyada kıymet bilinmedi diye gitmek vazgeçmek sana yakışır mı ?

Sende Peygamberimizin Uhudda dediği gibi Ya Rab onlar ne yaptıklarını bilmiyorlar, onlara hidayet ver desene, senki bu kadar imtihandan geçtin geldin burda banada başkalarınada kapı açtın ve sonra değeri bilinmeyen ilim gider dedin gittin bu olur mu. Peygamberimiz böyle mi yapmış yada o olsa sana böyle mi emrederdi ? Sana son olarak şunu söyleyeyim sen yoksan ruhumuz yok buranın da yok burayı herkesin faydalandığı bir yere çevirmekte sende çevirmemekte karar senin.

Benim fikrim, dön artık yeter.

Hürmetimle.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bazen de insan, Kendinize sığınacak bir liman ararken, sığınılacak liman olur... ?Her birimiz bazen gemi bazen liman oluruz..yağmurlar yağar,fırtınalar kopar içinizde Bir limana...ihtiyaç duyarken ve bir bakmışsınız siz liman olmuşsunuz....

Selamun aleyküm abla,
Şu kısa ömrümde o kadar çok olay, dert, sıkıntı yaşadım ki, bu benim hayatıma göre büyük sıkıntı ve stresler.
Daha nicelerinin benden kat kat büyük sıkıntısı vardır, yine de hamd olsun.....
Ama şunu iyi anladım ki;
Ben hep güçlü durmaya çalışırken hayatta, yanımda bana destek olacak biri olsun; düşünce kaldırsın, ne olursa olsun benim yüreğimin güzelliğini fark edip, her zaman benim elimden tutsun istedim ama olmadı! olanlar hep geçici bir süreliğine oldu!

Senin de dediğin gibi sığınacak liman ararken, yine sığınılacak liman oldum!

Bu çocukluktan gelme güçlü durma, azmimle, gayretimle eğer şu an bana sırtını dönenlere meydan okuyorsam kimse kusura bakmasın!
Zamanında hep tek başıma savasıp zorluklara karşı güçlü durmaya çalışan ve bunu başaran insanın Allahtan başka kimseye eyvallahı olmaz!

Üst Alt