Şehirlerimiz - İllerimiz

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
9,111
Tepkime puanı
79
Adım adım TÜRKİYE
Şehirlerimiz (İllerimiz)Ülkemizin birbirinden güzel ve özel 81 tane ili, şehri var.
Bu başlık altında tüm şehirlerimiz, illerimiz hakkında fiziksel, sosyal, kültürel, ekonomik her çeşit bilgiyi sizlere sunmaya gayret edeceğiz.
Ayrıca her ilimizi, sahip olduğu tüm özellikleri, damak lezzetlerinden doğal güzelliklerine, konaklama olanaklarından, ulaşım altyapılarına kadar bu başlık altında tanıma imkanınız olacak.

Adana Kebabı, Adıyaman Nemrut Dağı, Ağrı İshak Paşa Sarayı, Afyon Kaymağı, Aksaray Ihlara Vadisi, Amasya Elması, Ankara Anıtkabir, Antalya Düden, Ardahan Çıldır Gölü, Artvin Hatilla Vadisi Milli Parkı, Aydın Milet ile bilinip hatırlanmamalı sadece. Ya da Balıkesir Kaz Dağları, Bartın İnkum Plajı, Batman Hasankeyf Türbesi, Bayburt Sırakayalar Şelalesi, Bolu Yedigöller, Burdur İnsuyu Mağarası, Bursa Ulu Cami, Bilecik Ertuğrul Gazi Türbesi, Bitlis Beş Minaresi, Çanakkale Truva, Çorum Alacahöyük, Denizli Pamukkale, Diyarbakır Karpuz, Edirne Selimiye Camii, Elazığ Keban Baraj Gölü, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi, Eskişehir Lüle Taşı, Gaziantep Baklavası, Hatay Mozaik Müzesi, Kars Ani Harabeleri, Kayseri Pastırma, Kocaeli Pişmaniye, Kilis Yorganları, Malatya Kayısı, Manisa Mesir Macunu, Mardin Telkari Gümüşü, Mersin Kız Kalesi, Nevşehir Peribacaları, Rize çay bahçeleri, Sinop Kalesi, Sivas Kangal Köpekleri, Van Kedisi, İstanbul cami ve sarayları, İzmir Saat Kulesi, Şanlıurfa sıra geceleri ve Zonguldak taşkömürü ile bilinmemeli.


Her ilimizin çok bilinen, ön plana çıkmış birçok özelliği olmasının dışında bilinmesi gereken bir çok özelliği ve güzelliği mevcut.
Bu sayfalarda bu özelliklere de yer vermeye gayret ediyoruz...

Tüm illerimizin bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz

https://www.islamiforumlar.net/bolgelerimiz-ve-sehirlerimiz/
 
Üst Alt