Sayın yöneticilere...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YORGUN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sayın yöneticilere....

Yazılan her yazının veye yazılan her cevabi yazının..

Yöneticinin kontrolünden sonra yayınlanacak..
Uyarısı HOŞ DEĞİL.....

Bunun yerine beğenmediğiniz yazıları silersiniz olur biter...

Hoş olmayan bu çirkin denebilecek uygulamaya son veriniz...

Selamlar...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
sayın üye, biz bir forum sitesinin nasıl yönetileceğini hem insani ve hem de teknik olarak çok iyi biliriz. Neyin ne zaman yapılacağını size soracak değiliz.

Fakat sizin gibi bir sitedeki yazıyı o sitenin reklam kodlarını dahi kopyalayarak gelip bu siteye yapıştıranlar oldukça, kontrol mekanızmasını çalıştırmak zorundayız. Çünkü burası çöplük değildir.

Şayet bu kontrol mekanızması olmasaydı, sizin alıntı yaptınız sitenin reklam kodlarıyla birlikte alıp buraya yapıştırdığınız "Kur'anı anlama metodu üzerine düşünceler" başlıklı konu, başka sitenin reklamlarını saatlerce sitemizde gösterecek, belkide bu durumun diğer site yöneticileri tarafından farkedilmesi sonucu, Reklamlarını kullanmakla suçlanabilecektik. Bahsedilen konudaki yazı ancak tarafımızdan düzenlenip temizlendikten sonra şimdiki durumunu almıştır. Hani dememiz o ki, belki düzgün ve teknik olarak konu açmayı ve konuyu açtıktan sonra kontrol edip gördüğü hataları düzenlemeyi bilen biri olsa belki itiraz hakkı olabilir. Ama senin gibi konuyu başka siteden çöpüyle sapıyla kopyalayıp buraya yapıştıran biri asla itiraz edemezqqww..k

Sitemizin uygulamalarını beğenmiyorsanız katılmazsınız olur biter. Bize iş öğretmeyin vesselam.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli Aksamlar YORGUN um efendim...
bu yazdiginiz yazı Yöneticinin kontrolünden sonra yayınlanacak
diye ihtar gelmemis ki hemen yayınlanmis..sırıtık.:,
Benim anladigim kadari ile sadece Rüya Yorumları Bölümü Konularının Listesini içerir .
Bu bölümde, üye olmadan rüyanızı paylaşabilir soru sorabilir, sorulara cevap verebilir, yorum yazabilirsiniz. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...
cunku bazi insanlar malesef bu guzel imkani ve hizmetleri suistimal ediyorlar...
kişilere karşı bu kadar iyi niyetlerine rağmen yakışıksız davranislar olabildiginden
o yuzden MESAJLAR OKUNUP, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANMASI diger uyelerinde huzuru ve islami bir ortamin olmasi icin yapildigini dusunuyorum..
Her yazılan YAZI da oldugunu bilmiyordum..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayirli Aksamlar YORGUN um efendim...
bu yazdiginiz yazı Yöneticinin kontrolünden sonra yayınlanacak
diye ihtar gelmemis ki hemen yayınlanmis..sırıtık.:,
Benim anladigim kadari ile sadece Rüya Yorumları Bölümü Konularının Listesini içerir .
Bu bölümde, üye olmadan rüyanızı paylaşabilir soru sorabilir, sorulara cevap verebilir, yorum yazabilirsiniz. MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANACAKTIR...
cunku bazi insanlar malesef bu guzel imkani ve hizmetleri suistimal ediyorlar...
kişilere karşı bu kadar iyi niyetlerine rağmen yakışıksız davranislar olabildiginden
o yuzden MESAJLAR OKUNUP, KONTROL EDİLDİKDEN SONRA YAYINLANMASI diger uyelerinde huzuru ve islami bir ortamin olmasi icin yapildigini dusunuyorum..
Her yazılan YAZI da oldugunu bilmiyordum..

gönül sızım doğrusu önceden sizin bildiğiniz gibiydi, yani yazılar kontrol edilmeden ekleniyordu. Fakat YORGUN nickli üye forumu çöplüğe dönüştürmeye başlayınca böyle yapmak zorunda kaldık. Konu açmayı ve düzenlemeyi bilmiyor. Kopyaladığı gibi gelip buraya yapıştırıyor. İçinde html kodlar dolu yazı da düzenleme yok. Yani anlayacağınız foruma zarar verecek nitelikte. Yani yazının içeriğinden bahsetmiyorum anlaşıldı herhalde konu açmayı bilmiyor vatandaş.

YORGUN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sayın üye, biz bir forum sitesinin nasıl yönetileceğini hem insani ve hem de teknik olarak çok iyi biliriz. Neyin me zaman yapılacağını size soracak değiliz.

Fakat sizin gibi bir sitedeki yazıyı o sitenin reklam kodlarını dahi kopyalayarak gelip bu siteye yapıştıranlar oldukça, kontrol mekanızmasını çalıştırmak zorundayız. Çünkü burası çöplük değildir.

Şayet bu kontrol mekanızması olmasaydı, sizin alıntı yaptınız sitenin reklam kodlarıyla birlikte alıp buraya yapıştırdığınız "Kur'anı anlama metodu üzerine düşünceler" başlıklı konu, başka sitenin reklamlarını saatlerce sitemizde gösterecek, belkide bu durumun diğer site yöneticileri tarafından farkedilmesi sonucu, Reklamlarını kullanmakla suçlanabilecektik. Bahsedilen konudaki yazı ancak tarafımızdan düzenlenip temizlendikten sonra şimdiki durumunu almıştır.

Sitemizin uygulamalarını beğenmiyorsanız katılmazsınız olur biter. Bize iş öğretmeyin vesselam.

Sayın yönetici,
sayın üye, biz bir forum sitesinin nasıl yönetileceğini hem insani ve hem de teknik olarak çok iyi biliriz. Neyin me zaman yapılacağını size soracak değiliz.

Demişsiniz...

Eğer bir yönetici, eleştirilere açık değilse....
Önerilere kulak tıkıyorsa...
Sadece iyi yönetim yaptığını zanneder....

Ben acizane üniversitede ders veriyorum..
Zaman zaman öğrencilerimden çok şeyler öğreniyorum...

SELAM.....

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
eleştiriyi bildiğin ve uzman olduğun konularda yap. 40 yıllık tereciye tere satmaya kalkıyorsun. Seninkine eleştiri değil ukalalık denir.

Eğer sen üniversitede ders veriyorsan bende Amerkanın Başkanıyım. Hadi bakalım. Biz insanı görmesek bile yazdığı birkaç satırdan değerlendirebiliyoruz elhamdülillah.

Sen kendin 10 satırlık bir yazı yazsan bunun içinde bozuk ifadeli ve devrik cümleli en az 4-5 cümle bulunuyor. Kusura bakma da üniverside ders veren değil üniversitede öğrenci olan bile bu şekilde devrik ve anlamsız veya hatalı cümle birleştirmesi yapmaz.

Yayınladığın o kitabi veya ansiklepodik yazılar da tamamen alıntı veya derlemedir. Yani birçok forumdan kovulmana şaşmamalı. Genelin değerlendirmesi herzaman isabetli çıkar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Baskanim biraz ileriye gitmiyormusunuz?
Kuran Müslümanlar hakkında kötü zanda bulunmayı suizan yapmayı yasaklamaktadır....
Müslüman hakkında esas olan hüsnü zan yapmaktır.
Yani Müslüman’ın niyetinin güzelliğini kabul etmektir...
Müslüman’a suizanla yaklaşmak Müslüman kardeşinin niyetini sorgulamak demektir...
Bizler kalpleri okuyamadığımıza göre niyetleri değil tavırları sorgulamak durumundayız...
Bir davranışta veya tavırda veya düşüncede bir yanlışlık olduğuna inanıyorsak elbette o konuda birbirimizi uyarmalıyız. ama herseyin bir adab-i ve usulu islami edebi tarzi vardir..
MÜMİNLER KARDEŞTİR...
hayatta hergün yeni birşeyler öğreniyoruz‚ ağlamayı‚ gülmeyi‚ sevmeyi‚ kaybetmeyi ve kendimizi yeniden bulmayı...
Bu sitede her gün yeni birşeyler katıyor hayatımıza umudu‚ sevinci‚ yaşamayı‚ gülümsemeyi..
en önemlisi paylaşmayı ve paylaşarak öğrenmeyi‚ emeği geçen herkesin yüreğine sağlık ..
evet biraz zamanimi aliyor ama unutmiyalim ki.. her guzelik..her nimet kulfeti ile gelir..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Baskanim biraz ileriye gitmiyormusunuz?
Kuran Müslümanlar hakkında kötü zanda bulunmayı suizan yapmayı yasaklamaktadır....
Müslüman hakkında esas olan hüsnü zan yapmaktır.
Yani Müslüman’ın niyetinin güzelliğini kabul etmektir...
Müslüman’a suizanla yaklaşmak Müslüman kardeşinin niyetini sorgulamak demektir...
Bizler kalpleri okuyamadığımıza göre niyetleri değil tavırları sorgulamak durumundayız...
Bir davranışta veya tavırda veya düşüncede bir yanlışlık olduğuna inanıyorsak elbette o konuda birbirimizi uyarmalıyız. ama herseyin bir adab-i ve usulu islami edebi tarzi vardir..
MÜMİNLER KARDEŞTİR...
hayatta hergün yeni birşeyler öğreniyoruz‚ ağlamayı‚ gülmeyi‚ sevmeyi‚ kaybetmeyi ve kendimizi yeniden bulmayı...
Bu sitede her gün yeni birşeyler katıyor hayatımıza umudu‚ sevinci‚ yaşamayı‚ gülümsemeyi..
en önemlisi paylaşmayı ve paylaşarak öğrenmeyi‚ emeği geçen herkesin yüreğine sağlık ..
evet biraz zamanimi aliyor ama unutmiyalim ki.. her guzelik..her nimet kulfeti ile gelir..

Hakedene hakettiğini vereceksin. Bilmediği konuda eleştiri yapana veya akıl verene başka ne denir ki? Uzmanı gelsin , bilen gelsin eleştirisini yapsın amenna. Fakat konu düzenlemeyi dahi bilmeden forum yönetimi hakkında eleştiri yapanlarada ancak bu şekilde cevap verilir. Neyin ne olduğunu veya neden yapıldığını bilmeden eleştirme olur mu? Sorsa etse nedenini öğrenmeye çalışsa anlatırız o ayrı. Fakat gelmiş direk o öyle yapılmaz böyle yapılır diye ahkam kesiyor. Biz vatandaşın kusurunu gizlemek hatasını düzeltmek için sistemi kullanıyoruz. Vatandaş gelmiş ÇİRKİN Bir uygulama yaptınız diyor.!!!

İnsan gibi gelip gidene, adabaıyla söz söyleyene , kim ne demiş? Ben buraya bu kadar emeği, hiç bilmeden gelip abuk sabuk eleştiri yapsınlar diye vermiyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Eleştirmek geliştirmek içindir. Bizde ise eleştiri muhalefet olarak görülür ve asla iyi niyetle bağdaştırılamaz.
Bunun için muhalefete asla tahammül edemeyiz, eleştiriyi kabul edemeyiz ve hemen -sanki yaptığımız kesin doğru gibi- kendimizi müdafaa etmeye başlar
en küçük bir tenkidi kendimize hakaret kabul ederiz.
Gerçekte ise tenkit düşmanlığın değil, dostluğun; nefretin değil, sevginin; yanlışa teşvikin değil, yanlıştan kurtarmanın; ilginin ve yardımın ifadesidir...
iste ben buraya gelmeden once o diger forumdan ayrilmamin sebebi ,kivilcimi baslangici bu olmustur!!
O forumda Merkez ezanlar hakkinda bir konu vardi.. gercekten bilmiyordum.. cunku yillardir BATI da yasamaktayim.. Merkez den ezan okunma hakkinda soru sordugumda bir guzel azar isitmistim..
oysa ne olurdu yonetici beni suclamadan, yargilamadan, asagilamadan.. bana yardim etseydi...
Eleştiriler ve karşı fikirler yıkıcı değil, yapıcı; yoldan çıkarıcı değil, yol gösterici; çaresizliği değil çıkış yolunu gösterici nitelikte olmalı, içerisinde bilgi ve fikir kırıntıları taşımalıdır.
Bilginin, çarenin göstergesi olmalıdır. Bir şeyi eleştirenin eleştirisine değer katan şey bilgidir ve çare göstermesidir.
Bu iki unsurdan yoksun olan bir tenkidin elbette bir değeri de yoktur.

yöneticiyi adalete sevk eden halkın idarecileri eleştirme hürriyeti ve yanlışı söyleyebilme cesaretidir.
Hz. Ömer’in (ra) de muhalefete ve eleştiriye açık olması adaletine yardımcı olmuştur.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Eleştirye karşı olan yok. Muhalafet eden de yok! Eleştiriyi bilen yapacak. İyi ozaman adamın dünyadan haberi yok gelsin seni uzman olduğun konuda eleştirsin kim kabul eder bunu? Ben şimdi bilmeden etmeden, birisinin mesleği hakkında eleştiri yapsam olur mu? mesleğine yıllarını harcamış uzman olmuş ben hiçbirşey bilmeden eleştireyim onu öylemi? Var mı böyle bir anlayış tarzı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Fakat sizin gibi bir sitedeki yazıyı o sitenin reklam kodlarını dahi kopyalayarak gelip bu siteye yapıştıranlar oldukça kontrol mekanızmasını çalıştırmak zorundayız.

Şayet bu kontrol mekanızması olmasaydı sizin alıntı yaptınız sitenin reklam kodlarıyla birlikte alıp buraya yapıştırdığınız "Kur'anı anlama metodu üzerine düşünceler" başlıklı konu başka sitenin reklamlarını saatlerce sitemizde gösterecek belkide bu durumun diğer site yöneticileri tarafından farkedilmesi sonucu Reklamlarını kullanmakla suçlanabilecektik.
Bahsedilen konudaki yazı ancak tarafımızdan düzenlenip temizlendikten sonra şimdiki durumunu almıştır.
Hani dememiz o ki belki düzgün ve teknik olarak konu açmayı ve konuyu açtıktan sonra kontrol edip gördüğü hataları düzenlemeyi bilen biri olsa belki itiraz hakkı olabilir.. "

Baskanim bu teknik bilgiyi Ben de bilmiyordum..Simdi ogrenmis olduk..Tessekurler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Eleştirye karşı olan yok. Muhalafet eden de yok! Eleştiriyi bilen yapacak. İyi ozaman adamın dünyadan haberi yok gelsin seni uzman olduğun konuda eleştirsin kim kabul eder bunu? Ben şimdi bilmeden etmeden, birisinin mesleği hakkında eleştiri yapsam olur mu? mesleğine yıllarını harcamış uzman olmuş ben hiçbirşey bilmeden eleştireyim onu öylemi? Var mı böyle bir anlayış tarzı?

Haklisiniz baskanim ama belki bu kardesimiz kendi ehli oldugu konularda uzman ben gibi Teknik alanlarda bilgisi yok!!
Bundan boyle sorun oldugunda o.m. sorup, bu konuyu kendi aranizda konusup, tartisip cozseniz daha uygun olmaz mi idi..? diye dusunuyorum..
veya bilgi ve tartışma olacak ve herşey saygı çerçevesinde birbirimizi incitmeden olsa diyorum acaba cok sey mi istiyorum...
kilitlendigini simdi gordum.. kusura bakmayin..Cumletten Hayirli Geceler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt