sağlıklı beslenme önerileri

Acizane

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
10 Nisan 2011
Mesajlar
162
Tepkime puanı
5
Yaş
34
Sağlıklı beslenme tüyoları...

Her gün 1 diş sarımsak

Müthiş bir bitki. Vücudu koruyan hücreleri destekliyor, tansiyonu düşürüyor. Sarımsaktan çıkan maddeyi yüksek tansiyonlu kişiye kullandığımızda, tansiyonu hemen düşüyor. Her gün birkaç diş sarımsak yenmeli.

Her öğün taze fasulye

Türkiye'de bol üretilen Ayşekadın fasulye her öğün, özellikle de çiğ olarak mutlaka sofrada bulunmalı. Vücuda müthiş yararlı.

Semizotunu çiğ yiyin

Semizotu içindeki Omega 3 nedeniyle son derece faydalı. Çiğ yenirse daha da yararlı.

Lahana ye zayıfla

Lahana diyet için çok yararlı bir sebze. Hazmı zor olduğu için tıkar ve kalorisi çok düşük.

günde 1 avuç kayısı
Kayısı çok yararlı, ancak 1 günde 1 avuçtan fazla yenmemesi gerekiyor. Karpuz ve kavunda ise ince bir dilim tercih edilmeli. Üzüm ve muz, çok yüksek dozda şeker içerdiği için daha az tüketilmeli.

Etin yanında çiğ domates

Et yiyecekseniz, yanında mutlaka çiğ domates de olmalı. Çünkü domatesin içindeki Lcyopin adlı antioksidan, etteki zararlı Omega 6'ları yararlı hale dönüştürüyor.

Sabahları ılık su ve ceviz

Her sabah aç karnına içilen bir bardak ılık suyun ardından bir avuç ceviz çok iyi geliyor.

Süt yerine bol su

Hayvanlara verilen hormon ve antibiyotikler süte karışıyor ve saflığını yok ediyor. Çocuklara soya sütü içirilmeli. 35 yaşın üzerindekilere sütün içindeki laktoz pek iyi gelmiyor. Laktozu alınmış süt yerine ise de bol bol su içilmeli.

Çay yerine ıhlamur

Çay yerine ıhlamur içilmeli. Günde en fazla iki çay ya da kahve içebilirsiniz. Fazlası zararlı. Ancak ıhlamur kesinlikle zararlı değil, dilediğiniz kadar için.

Asla 'beyaz' yemeyin

Beyaz pirinç ve beyaz un son derece zararlı. Çünkü her ikisi de yanınca şekere dönüşüyor. Yani ha avuç avuç toz seker yemişsiniz, ha pilav ya da beyaz undan ekmek... Arada fark yok. Esmer un ve esmer pirinci tercih edin.
 
Üst Alt