Sabırsız insan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
insanlar neden sabırsız olur?
Neden zamanın geçip gitmesine tahammül edemez?

Sabırsız insanlar aslında,buda bir cesit kisilik ve sinirsel hastaliktir...

hayatta en çok kendilerine güvene ve bütün dünyayı olabildiğince kendi kontrollerine almaya çalışan insanlardır.

Başkalarının onlar için birşey yapmasına sabredemezler...
Çünkü inanmazlar, kendileri dışında başka birilerinin de onlar için birşeyler yapabileceğine.....

Diğerlerinin de en az kendileri kadar akıllı, güvenilir ve düşünceli olabileceğine.....

Ve aynı zamanda, hayatta en değerli şeyin "zaman" olduğunu düşünürek kisa zamanda zirveye ulasmaya calisan tiplerdir bunlar...

İnanmazlar..çünkü öyle öğretilmiştir ve öyle kabul etmişlerdir....

Ne kadar zor birşeydir..
Ve aynı zamanda da büyük haksızlık...
hem kendilerine hem de onlar için birşeyler yapmak isteyen; diğerlerine....
insanlarada firsat.. iyilik ve bir Hayra vesile olmalarina izin vermezler...

Sizler;
Ben birşey yapmazsam herşey durur.... zaten ben düşünmezsem kimse düşünmez kii....

Çok yorgunum ama başka çarem yok...
Benden başka bu işleri düşünecek kimse yok....
Ben olmasam form yurumez...diyerek..
zamanı daha çok başkaları için geçirenler...
Kendi hayatınızı yaşamayı ertelediğinizi anliyamaz Sabirsiz insanlar...

Sizler gibi kendinden başka kimseye güvenmeyen birilerinin de olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Muhtemelen size karşı güven problemi yaşayan bu insanlara gülüp geçiyorsunuzdur....

Hatta bir de üstüne "Bana bir güvenebilse, hayatını ne kadar kolaylaştırabildiğimi görecek, yazık boşuna zaman harcıyor." diyorsunuzdur.

Biliyormusun, aynısını senin için de söyleyen çok insan var. Ama sende tıpkı onların sana şans vermediği gibi kendi kabuğunda hareket ediyor ve fırsatları değerlendiremiyorsun.

En son ne zaman biri sizin için bir şey yaptı?
Ya da siz buna izin verdiniz?
En Son ne zaman biri Sizinle muhabbet etmek istedi de izin verdiniz?
yoksa zamanim mi yok diyerek bir Can dostunuzu mu kaybettiniz....

Hiç kendinizi anlatma ihtiyacı hissetmeden birilerinin sizi anlamasını beklediniz mi?

Bilin ki; Hayat her daim sizin birşeyler yapmak zorunda olduğunuz bir yer değil...

Fırsat verin hem kendinize hem de başkalarına...
Sizin için birşeyler yapabileceklerine inanırsanız, sabreder beklersiniz...
kim bilir karşınıza tahmin edemeyeceğiniz bir süpriz çıkıverir...

Hiç mezarlıklarda yatan insanları düşündünüz mü? Ne kadar çok insan ismi yazıyor, o mezar taşlarında değil mi?

Büyük bir ihtimalle o isimlerden pek çoğu sizin gibi kendinden başka kimseye güvenmeden koşuşturarak bu hayatı apar topar yaşamaya çalışmış ve onlar olmazsa hayatın duracağını düşünmüş kişiler..herseylerini YARIM birakmis insanlar olabilecegini dusunun bir An...

Aslına bakacak olursak, hayatta hiçbirşeyi kontrol edemiyoruz... sadece kontrol ettiğimizi gösterebilmek için inatla savaşıyoruz.....

Kontrol edilebilir boyutta sağlıklı düzeyde bir sabırsızlık, kişiyi başarıya götüren önemli disiplinlerden biridir...
Fakat kişinin hem kendisine hem de çevresindekilere zarar verip rahatsız ediyorsa, fark edilmesi ve değiştirilmesi ..
tedavi olmasi gerekiyor demektir...
..............

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sabır İnsanın Kıymetini Arttırır..

Azla yetin ve ciddi olarak böyle kal...
Daha yüksek dereceye çıkıncaya kadar haline şükret.
İyisine kavuştuğun zaman da elinde bulunanın kıymetini bil...
İlk başta sabırlı ol. Sabırsız insana iyilik yakışmaz.
Sabır, insanın kıymetini arttırır. Dünyanın nimeti her an değişir.
Sabırlı olursan durmadan yükselirsin, iyilik...lere kavuşursun.
Şunu iyi bil ki; her şeyin ardından koşmak, ele bir şey geçirmez.
Yalnız, kısmet olan gelir. Sabırla kısmetini beklemen, nasibini eksiltmez.
Ne her şeye hırsla koş, ne de gelecek olan gelir diye, otur. Yat....
Geleni al. Giden için de üzülme.
Eğer bir şey nasip değilse yıllarca didinsen eline geçmez.
Hırsı bırak, sabırlı ol. Halini muhafaza et. Kalbine sahip ol.
Kötülük koyma. Allah’tan afiyet iste.
Sebebe yapışmayı da ihmal etme.

Abdulkadir Geylani Hazretleri (k.s.)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Kontrol edilebilir boyutta sağlıklı düzeyde bir sabırsızlık, kişiyi başarıya götüren önemli disiplinlerden biridir...
Fakat kişinin hem kendisine hem de çevresindekilere zarar verip rahatsız ediyorsa, fark edilmesi ve değiştirilmesi ..
tedavi olmasi gerekiyor demektir...
..............
Haklısın kardeşim emeğine sağlık, allah razı olsun paylaşımın için..
aslında bende kendime bi format atmayı tüm benleğimi silip hayata yeniden başlamayı düşünüyordum, acaba önce yedeklesemmi, bakarsın bazı setuplar lazım olurçook kommiik

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMÜN ALEYKÜM GÖNÜL DOSTUM ;Bayıldım bu yazına eşimi anlatmışsınız her cümlesiyle, okusa bir sürü savunmaya geçer kabul etmez, kaybettiklerini kendi dışında da insanların düşünüp hisleri doğruları olduğunu, kabul etmek ona zor gelir. Sabırsızlığı yüzünden bana kabir azapları yaşatan insan, Allah cc dengeyi öyle kuruyor ki banada böyle sabır veriyor işte elhamdülillah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Gönül Dostum..Aslına bakacak olursak, hayatta hiçbir şeyi kontrol edemiyoruz... sadece kontrol ettiğimizi gösterebilmek için,
inatla Hayat ve kaderimiz ile savaşıyoruz...yemeğin yirmi dakikadan önce pişmeyeceğini bilirsin de neden sızlanıp,Küfredip isyan edip;Sevdiklerinin,kalbini kırarsın..
herkes bir şeyler bekler de mesele nasıl beklediğindir...

sabırsızlığı abartırsan,insanliğindan çıkarsın..
Sabretmek büyük bir erdemdir. İnsan, herşey hemen olup bitsin, hemen sonuçlansın ister. Oysa ki, Allah bazı nimetleri yalnızca sabretmenin ardında gizlemiştir.

Üst Alt