Sabah namazına kalkamıyorum

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleyküm hocam ,

Hocam sabah namazına kalkmam için ne yapmam lazım? Hocam her akşam yattığımda saatimi namaz vaktine ayarlıyorum bu hergün böyle ama bir türlü kalkamıyorum. Çok ama çok üzülüyorum, kendime diyorum ki ben nasıl bir müslümanım. Az olan beş vakti daha dört vakte sığdırıyorum. Kendime çok kızıyorum ama hocam sanki elimde değilmiş gibi bana dua edermisiniz. Hocam ben Rabbimi çok seviyorum ona çok çok yakın olmak istiyorum, artı çalışıyorum yorgun düşüyorum diyorum ama bu bahane olmamalı ama hocam sabah 8 akşam 7 çalışıyorum dua edermisiniz hocam.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
camigunbatm.jpg

aleykum selam kardesim..
Allah cumlemize iman ve Hidayetti nasip etsin..
bende senin gibi bir zamanlar sabah namazina kalkamiyordum..
ama uykumun derinliginden degil kalbimdeki gaflet ve tenbelligimden .
Çok ama çok üzülüyordum..ve nasil kalkabilecegimin yollarini ararken sunu kesf ettim!!
erken yatmak ,dua etmek ,gercekten istemek gerekiyormus..
ve su Hadisi bulunca kalp gozum ve idrakim acildi..

"Beş vakit namazlardan sonra yapılan dua kabul olur. "
[Buhari]
dört vakit, iki vakit denmiyordu...

ve en son olarak bir kardesin bana tavsiyesi eger gunah isliyorsan gunahlari birak bu da kalkamamak icin sebep olabilir.
Allah yardimcimiz olsun insaAllah

uykunun en tatlı vaktinde diğer insanların yapmadığı, yapamadığını yapmak , Allah c.c. 'ye rızası için uykudan feragat etmek , Allah c.c. sunduğumuz hangi amelimiz varki ....
Rabbım bizleri affetsin ..

Sizin orda Sabah ezani var mi? bizim burda yok!!
kalbimizin alarmi ile bilgisayardan otomatik yukledigimiz gunde 5 vakit ezan okunur sadece..
ALLAH(c.c) cümlemizi namaz ehli, ibadet ehli kullarından eylesin.

biliyormusun kardesim bu dunyada en cok ozledigim seylerden birisi de Eyyup Sultan da okunan Sabah ezani..oyle cok hasrettim ki bazen burada
kilise sesleri, canlari altinda Allah sahidimdir ki istanbulda okunan sabah ezanlarini ruhumda hisseder duyarim.. su an bile agliyorum..oyle cook ozlemisim ki ezan sesini...
istanbulda iken her sabah ezani okundugunda sanki ruhum yeniden diriliyor Ruhumda fırtınalar eserken bir anda kainat ile sanki huzura eriyordu...

Esselatu hayrun minen nevm"Namaz uykudan hayırlıdır.
ahh be kardesim omrumuz uykuda ,beyhude geciyor da fark etmiyoruz..

Sadece sabah namazının ezanında söylenen (Essâlâtü hayrun minennevm = namaz uykudan hayırlıdır» ifadesi asırlarca insanlara güç kuvvet olmuş,işlerine bereket getirmiştir.

Sabah namazını kılıp,işine,evine yönelen mü'min iki nimetle karşı karşıyadır: Allah'a olan borcunu ifa etmenin huzuru ile imân tazeliği.
Diğeri de Allah'ın izni ile yeni uyanmaya başlayan canlılıktan ve zamandan hesapsız istifade.

Tıp,sabah tazeliğinin doku ve hücreler üzerindeki faydalarını şöyle anlatmaktadır :
Sabah erken kalkmak insana çeşitli ilâç ve müsekkinlerle elde edilemeyen bir nimet sunmaktadır.
Çünkü bu vakitte ozon gazı, insanın dokularına,hücrelerine ve bütün sistemine tesir etmekte,beynin psikolojik duygulardaki enerji ve gücünün esasını teşkil etmektedir.

Her yeni günü maddî ve manevî bir canlılıkla karşılamak istiyorsanız «sabah namazına>> vaktinde kalkilmalıdır.
Hayirli günler.

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH razı olsun hocam inşallah bundan sonra sabah nazmazlarıma kalkıcam. Evet bizim burda ezan sesi elhamdülillah var da biz bazen layık olamıyoruz. Bende çok duygulandım ALLAH razı olsun hocam, bundan sonra sabah namazına kalkmamak yok, kalkıcam inşallah bunu yapıcam hocam yeter içerisinde olduğum gaflet. ALLAHA emanet olun size çok dua edicem hocam ne düşündüm biliyormusunuz? belki bu dünya da duyamadınız ama RABBİM ahirette Bilali hebeşin ağzından dinletir size :)SELAM VE DUA İLE....:)))

uslu_çocuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sabah Namazına Kalkamıyorum

Selamun aleykum.
Bir süredir sabah namazına kalkamıyorum. Çok boşladım. Sonra kaza ediyorum ama vaktinde kılmayla aynı şey değil. Cübbeli bir konuşmasına Allah'ın 5 vakit namazın vaktinde kılanlara ahdi olduğunu (Cennetine doğrudan alacağını), vaktinde veya hiç kılmayanlara böyle bir ahdinin olmadığını (İsterse doğrudan alacağını, isterse önce Cehennem'e sokacağını) söyledi. Kesinlikle doğrudan girmek istiyorum. Cehennem'in kokusunu bile duymak istemiyorum. Ne olur dua ve yardım edin. Saat çalıyor, uyanıyorum ama tembellikten yataktan kalkamıyorum. En erken 9-10 gibi kalkıyorum. Allah yardım edenlerin akrabalarını ve arkadaşlarını namaz ehlinden eylesin. Amin!

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, sabah namazına kalkamamak konusunda, alttaki linkte bulunan bir kardeşimizin tavsiyesi ve yukarıdaki açıklamalar inşALLAH bütün sorun yaşayanlara faydalı olur.

uslu_çocuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Linkte yazanı her gece yapıyorum ama nafile

Alarmın sesini ilahiyle değiştirdim, çalar çalmaz kalktım elhamdülillah.

Üst Alt