• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyamda kayıp altınları bulmak

ARZU

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyamda yanımdaki kişinin elinde kağıt yada beze sarılmış altın vardı.altını bize gösterirken altın bir anda kayboldu.bi zaman sonra altını kaybettiğimiz meydanın altındaki toprak yolda bir avuç bozuk parayı topluyorum. aynı yerde değişik zamanalrda üç-dört sefer aynı bozuk paraları görüyorum ve topluyorum.aynı meydanda yanımdaki o kişiyle dururken meydanda yaşlı bir adam görünüyor. bu adamın yanımdaki kişinin yıllardır görmediği babası olduğunu anlıyorum. adam siyah beyaz sakallı bir adamdı. bi zaman sonra kendimi altını kaybedip parayı topladığım meydanın yukarısında harebe bir eski yapının kapısından içeri baktığımı görüyorum.yanımda bir kişi daha bulunuyor. içeride ıvır zıvır eski eşyalar var. odanın en uç noktasından bir kuş bana doğru uçmaya başlıyor ve ayağımın yanında bir örtüyü kaldırıp kaybolan altınları gösteriyor.
rüyamda altını hiç görmedim sadece bir şeyin içinde sarılı olan şeyin altın oldugunu biliyorum. yanımdaki kişiyide tanımıyorum ve topladığım paraları ise gizlice topluyorum. rüyamın anlamı nedir sizce... şimdiden allah razı olsun... sevgiler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli aksamlar kardesim..Selam vermeden kelama lutfen baslamiyalim..
uyeliginiz hayirli ve daim olur insallah..
son gunlerde oldukca daginik bir ruh halli, fikir, dusunce, celiski, kararsizlik yasiyorsunuz ki ruyaniza yansimis sanki.. Allahu Alem..
Hayirdir insallah..
Rüyada altın birkaç şekilde yorumlanır. Herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir.
Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir.
Bu sebeple rüyada altın görmek borca gam ve kedere
hayal kirikligina alâmettir.
Ruyada Para: Her konuda güçlülük demektir..
"bir kuş bana doğru uçmaya başlıyor "

kardesim Sabirli ve anlayisli olun..taki haberin dogruluguna emin olana kadar..
her başlangıç yeni bir son her son yeni bir başlangıç.. fanilik olduğu sürece devam edecek..
İnsanın hayatı aynı yılın mevsimleri gibidir... Bazen bahar ve yaz vardır...
her sey gecici ve degisim icinde oldugunu UNUTMAYIN...
Siz her zaman Kalbinizde yeşil bir ağaç bulundurun! Birgun elbette oraya şarkı söyleyen bir kuş gelir konar ..
Siz yeter ki:Hakîkatı anlayana kadar din kardeşinin davranışını iyiye yorun..
Her sey imtihan dunyasi unutmayin bunu..Hayirli geceler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
KABE'DE 1000 ALTIN BULAN GENÇ...

Gencin birisi Kâbe'de hep, "Ey dogrularin yardimcisi olan Allahim, eyharamdan sakinanlarin yardimcisi olan Allahim, sana hamdü sena ederim" diye
dua eder. Bu durum herkesin dikkatini çeker. Birisi, (Neden hep ayni duayiyapiyorsun, baska bir sey bilmiyor musun?) der. O da anlatir:
-7-8 sene önce yine Kâbe'de iken içi altin dolu bir torba buldum. Tam1000 altin vardi. Içimden bir ses (Bu altinlarla, sunlari sunlari
yaparsin) diyordu. Hayir dedim kendi kendime, bu benim degil, baskasininmali, kullanmam haram olur dedim.

Bu sirada birisi, "söyle bir torba bulan var mi?" diye bagiriyordu.
Çagirdimonu, nasil bir torbaydi, içinde ne vardi diye sordum. Torbayi tarif etti veiçinde 1000 altin vardi dedi. Al öyleyse torbani diyerek verdim.
Adam torbayi açip içinden bana 30 altin verdi.

Pazara gittim. Temiz yüzlü genç bir esiri överek satiyorlardi.Gencintemizligi dikkatimi çekti. Yanlarina gittim, bu köle için ne istiyorsunuz
dedim. 30 altin dediler. Adamdan aldigim 30 altini verip genci satin aldim...
Bir iki yil geçti. Genç çok çaliskan, çok edepli idi. Onu aldigima
çok memnun olmustum. Bir gün onunla giderken karsidan iki üç kisigeliyordu. Genç bana dedi ki,

-Efendim, ben Fas emirinin ogluyum. Bu gelenler babamin adamlari.Beni buldular. Senden beni satin almak isterler. Sen iyi bir insansin,onlara 30 bin altindan asagiya satma) dedi.
O kisiler yanima geldi, bu esiri bize satarmisin dediler?
Satarim dedim. 60 altin verelim dediler. Olmaz dedim.

Iyi ama sen bunu 30 altina almadin mi? Biz sana iki mislini veriyoruz dediler. Öyleyse gidin pazardan alin dedim. Artira artira 20 bin altina kadar çiktilar. 30 binden asagi olmaz dedim.
Çaresiz kabul ettiler.Altinlari verip, genci alip gittiler.
Ben o 30 bin altinla isyerleri açtim, ticaret yaptim, daha çok zengin oldum.

Bir gün bana arkadaslar, "çok zengin bir ailenin iyi bir kizi
var.Babasi yeni vefat etti. Onunla seni evlendirelim" dediler.
Ben de"olur" dedim. Nikah kiyildi. Deve yükleri çeyizini getirdiler. Çeyizarasinda bir torba dikkatimi çekti. Kiza, "bu nedir" dedim. "Içinde 970
altin var, babam Kâbe'de bunu kaybetmis, bulan gence 30 unu vermis.
Kalanini da bana hediye etti, çeyizine koyarsin dedi".

Demek ki buldugum altinlar benim rizkim imis, vermese idim haram
yoldan gelecekti, simdi helal yoldan yine bana geldi.
Bana yardim edipharamlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden yüce Rabbime hamd ederim.

Aci da olsa, dogrulari söyleyiniz. ( hadis i serif )

Takdirden ötesi yok... Nasipten ötesi yok.....

ARZU

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleykum
yorumunuz ve değerli hikayeniz için teşekkür ederim. rabbim şerlerimizi hayıra kederlerimizi sevince cevirir inşallah

Üst Alt