Rüyalarımı kafama takıyorum

cglaa16

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Malesef ruyalarin anlamlarini kafama cok taktigim bir donemdeyim.. Taa 6 ay once gordugum bir ruya vardi korkudan kimseye anlatamadigim. Bugun bir arkadasa bahsettim ve gerceklesmesinden yine korkmaya basladim. Ruyaddan sonra gercekten zor gunler gecirmistim, yine gecirirmiyim korkusu uykularimi kaciriyor.:(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
fluecicek.jpg

hayırlı günler,şeytan ve nefsinin vesveslerindendir fazla kafaya takma sen taktıkça çoğalır..
En küçük Olayları bile kafasına takan olay, vesvese ve evhamlara takılanların, Rüyalarını da kafalarına takmaları normaldir..

Herşeyin var bir hikmeti var! diyerek Rüyalara takılmayın !!rüyalar genelde insanın gün içerisinde kafasına takılan olayların görülmesidir genelde
insanı düşündüren olaylar daha çok etkili okuyor elbet bir keramet varmı onu biz bilemeyiz malesef...
hayra yorun kafanıza takmayın!!bırakın !!Su gibi akıp yolunu bulsun diye...

Gün boyu binbir türlü hâdiselerle haşir neşir olan insanın gece olunca berrak rüyalar görmesi imkânsızdır.
Onun gördükleri, gündüz boğuşup durduğu işlerin gece ruhunaaksetmesidir.

Hem hayatımız hem de rüyamız için haramlardan uzak kalmak, ibadetlere devamlıolmak ve Kur’ân ikliminde yaşamak lâzımdır.
Bataklıkta can bülbülü dem çekmediği gibi, günah karanlığına boğulan kalblerde dehikmet ve marifet olmaz...olursa da bu sadece Allah-in Rahmetti ile dir..
Kullun hak ettiginden degildir...Ve cahilin canı ilâhî zevkten, ilâhî neşeden nasip alamaz.
Hele rüyadan hiç bir pırıltı onun dünyasına aksetmez.

İnsan çok kerre rüyaların dış görünüşüne bakar, hüküm verir. Bilmez ki o rüyanın, içinde ne hikmetler, ne sırlar gizlidir...
Kainatta her şeyin bir batıl bir de zahir yönü Yani bir görülür bir de görünmeyen tarafı vardır ve her şey içicedir...
Rabbim cümlemizi salih Kullarindan eylesin..Selamet ile Hayra kalın..

cglaa16

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razi olsun.. Allaha emanet olun..

Üst Alt