• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada zindan görmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,674
ZİNDAN: Rüyada zindan görmek

Rüyada meçhul bir zindana girdiğini görmek, kabir ile tâbir olunur. Çünkü zindan, hayatta olanların kabridir. Eğer zindan bilinen bir yer ise, rüya, üzüntü, keder ve sıkıntıya delâlet eder.

Rüyada haneye benzeyen bir zindanda olduğunu görmek, bir kadın ile evlmeye ve ondan gelecek mala ve evlada delâlet eder. Rüyada bir odada hapis edildiğini görmek, hayır ve menfaata delâlet eder.
 

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
40
Rüyada zindandan kaçmak

Selâmün aleyküm, rüyamda karanlik bir zindandayım, canavarlar görüyorum, canavarlarin kafaları eziliyor, parçalanıyor işkence görüyorlar. Bir insan duvarı yıkıyor, beraber yikilan yerden zindandan kaçıyoruz. Arkama bakıyorum peşimizden geliyorlar, disari cikiyorum hava acik, gunes dogmus guzel bir hava var. Havaya uçuyorum, her taraf guzel, aydınlık güneşi görüyorum, ışığa aydınlığa doğru uctukca uçuyorum. Yukseldikce güzel bir müzik çalıyor. Özgürlük müziği gibi güzel bir müzik çalıyor. Sonra dağlar görüyorum, ucunca sola doğru kayarak uçuyorum. Binanın duvarına çarpıyorum yere iniyorum galiba, sonu iyi hatirlamiyorum rüyami yorumlarsanız çok sevinirim.
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,438
Ve aleykümselam, rüyaniz hayr olsun.
Rüyada zindan görmek;
Daraldiğiniza, stress ,üzüntü, keder ve sıkıntıya delâlet eder.

Rüyada zindandan kaçmak,;
kötü giden aile içi yada ruhsal sorunlar ve arkadaşlarınız ,problemlerin geçeceğine tabir edilir. Bazen de rüyada zindandan kaçmak, iş ,yada yaşamınızda kötü giden bir gidişe dur diyerek çaba göstereceğinize ve kötü günleri arkada bırakacağınıza tabir edilir.

Görmüş olduğun rüya gerçek hayatında bir takım korkular, endişeler yaşadığını simgelerken,daha güçlü olmayı hayal ettiğini ancak bunun mümkün olmadığını düşünmekle, kendi kendinize yeni bir hayal kırıklığı yaşattığını ve bu sıkıntıların bir süre daha devam edeceğini temsil etmektedir.
VE/S/VE/S'Eeeee,nereye kadar SİLK/EL-EN! Eminliğe doğru yol aç kendine,kendindEN..

rüyasında uçtuğunu görmek;
içinde bulunduğu sıkıntılardan yakında kurtulacağına, o kimsenin bir yolculuk yapacağına ve Manevi yüksek bir mevkiye erişeceğine işaret eder.

Gönül ehli olanlar, manayı anlatırlarken bir benzeriyle söyler ve anlatırlar. Çünkü duygularımızla anladığımız ve bildiğimiz şeyler, mânâ aleminin gölgesi gibidirler..

"Gönlüm uçmak isterken semavi ülkelere; Ayağım takılıyor yerdeki gölgelere…”
"DİYORLAR, KALSIN ŞİİRDE SÖZDE YERDE,SEN ARAŞTIR, GÖKLERE ÇIKAN MERDİVEN NERDE? "
ÜSTAD Necip Fazıl KISAKÜREK

bir kuş olup AŞK ve UMUT kanatlarim ile
sana doğru uçmak isterdim ..
"AŞK'a uçarsan kanatların yanar” diyorlar..
“AŞK'a uçmazsan kanat neye yarar.” ...
ve her şeyden uzaklaşıp seninle olmak;kendim ile olmak gibidir!!
bu günah çukurundan çıkıp ,nefsimin gölgesinden kurtulmak!!
teslimiyetin zirvesinde senin aşkınla yanip;
ve her şeyin bir kocaaa bir hiç olduğunu farkına varmak isterdim
bu kalabalıklar diyarında yanlızken
hiç birşeye aldırmadan sana koşmak ,,Huzurunda Huzur bulmak!!
sevgili esirgeme sevgini
bir umanın içinde susuz kaldım
sevginden,şevkatinden
Bizi Sen-siz BIRAKMA !! YARRABI.
 

zekidamar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
40
Allah razı olsun sizden bu anlattığım rüya parca rüya değil tek rüya, zindandan kaçarken havaya uçarak kaçtığımi, gökyüzüne güneş isigjna uctugumu görüyorum. Hocam lütfen beni yanlış anlamayın ben zor gunler geçiriyorum, sabır ediyorum. Allah sabrimizi artırsin insallah, Allah bizim yardımcimiz olsun.
Hocam zor günler geçiriyorum bana birseyler gösterin hocam, kendimi iyi hissedecek birsey gösterin yapayım, psikolojim Alak Bulak olmuş bana birseyler gösterin din ile ilgili hocam. Allah razı olsun sizden.


Gönül sızım..
https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/32925-ben-soyledim-soyleyecegimi.html
 
Üst Alt