• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada zikir çekmek

hlldyl

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada zikir yapmak rüyada zikir etmek rüya tabiri zikir rüyada zikir söylemek

Selamunaleykum 20 yaşında ve bekar bir kızım, öğrenciyim.
Rüyama geçecek olursam, şöyle : Rüyada zikir çekmek ile ilgili.
Büyük bir konser alanı insanlarla dolu biri konser verdikten sonra ismimi anons ediyor.Kendi sesimi beğenmediğim için utana utana çıkıyorum sahneye ama insanlar beğeniyormuş. Sonra sakin ve çok bağırmadan zikir çekiyorum, la ilahe illallah (tesbihatlarda dediğimiz makamla) demeye başlıyorum, insanlar da zikir söyleme başlıyor . Zikiri söylüyorum, söylüyorum sonra sahnedeki adama çok söylemem ama bir kaç tane söylerim diyorum sonra Allahuekberi de öyle makamlı söyletiyorum.Bu arada sahneye çıkarken yanımda annem de vardı ona tutanarak birlikte çıkıyoruz sahneye..
Şimdiden Allah razı olsun , teşekkürler :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Allah Teâlâ'yı zikrettiğini görmek;
hayır kapılarının açılmasına, kalbin tatmin ,mutmain olup manevi doyuma ulaşmasına, belâ ve sıkıntılardan kurtulmaya, yorumlanir..

"Büyük bir konser alanı insanlarla dolu biri konser verdikten sonra ismimi anons ediyor.Kendi sesimi beğenmediğim için utana utana çıkıyorum sahneye ama insanlar beğeniyormuş. Sonra sakin ve çok bağırmadan zikir çekiyorum, la ilahe illallah (tesbihatlarda dediğimiz makamla) demeye başlıyorum "

Gördüğün rüya reel hayatında, yaşamın maddi ve manevi yönleri arasında denge kuramadığını ve bu yüzden ciddi bir zihin karışıklığı içinde olduğunu temsil etmektedir...

Rüyada konserde bulunmak,konsere gitmek;
rüya sahibi hakkında çıkacak dedikoduya işarettir.

Allah cc.cümlemize hidayet etsin, kalplerimizi birleştirsin, ahlakımızı güzelleştirsin, kusurlarımızı bağışlasın, kul hakkına girmekten korusun,Annemizin hayır
duasını alanlardan eylesin.. amin
..

duaa..

brandaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba hayırlı günler. Rüyamda la havle vela kuvvete zikrini çekiyordum. Bir el, bir şey başına la ilahe illallah getirmemi hissetdirdi, o şekilde devam ettim. Bundan 10 gün sonra yani bugün yine rüyamda ya Aziz ismini zikrettim ve bunlarla beraber istemiyerek ayrıldıgım eşimi ve oglumu görüyorum sürekli. Rüyalarımı yorumlarsanız çok sevinirim allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba hayırlı günler. Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada la havle vela kuvvete zikrini çekmek;
Rüya sahibinin bu kelimeyi söylemesini icab ettirecek şey ve kişiler ile karşilaşmasina;Bazen de,la havle vela kuvvete zikrini çekmek, söylemek;
bu günler de RUH HALINIZDE; keder, kırgınlık, hayal kırıklığı, endişe,kızgınlık kaygı,korku yaşadığınıza işarettir.

Ya yükümü hafifletYa da bu aciz kuluna güç lûtfet
Bir inşirah kadar ferahlık bahşet…(amin)
Rabbim katından gelecek her hayra ve yardıma muhtacım...

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm..
Allah’ım! Senin yardımın olmadan ben hiçbir şey başaramam. Ve senden başka dayanacak hiçbir şeyim yok.

Rüyada Esma-ül hüsna, Allah’ın isimlerinden birini görmek, işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır..

Allah cc. azizdir. Yani Azamet, büyüklük ve kuvvet sahibidir. Şanı pek yücedir. Şu alemde kendine büyüklük verilen mahluklar Allahın aziz ismine aynadırlar.
O yüksek dağlara, engin denizlere, denizlerde ki fırtınalara, uçsuz bucaksız çöllere, aylara, güneşlere, yıldızlara kulak verseniz hep bir ağızdan yâ aziz, yâ aziz, yâ aziz diyerek tesbih ettiklerini işitirsiniz.

insanlar ,istek ve arzularını Allah cc. Aziz, Azamet, büyüklük ve kuvvet sahibi dururken insanlardan ,akrabalardan eş ve dostan yardım etmelerini istemeleri ne kadar tuhaf değil mi..?
Hayır ve şer aziz olan yalnız Allaha aittir. Hayır makamında istek sahibine Allah cc. yarin olsun veya yardımcın olsun denilebilir.bu temenni noktası nezaket ve kelamdan ibarettir.

Asıl olan dua ne demektir bilirmisiniz ..? mana olarak Allahın huzuruna çıkıp derdini anlatmaktır.
Allahın huzuruna çıkan kişinin Allah cc. taleplerini hak nasip konusunda inceler ve hak ettiğini talibe verir hiç şüphe yokki Allah cc. adildir.
Dua mana olarak Allahın kendisine yazdığı kaderi rıza makamında sabretmektir.

Dua hayal alemindeki bir arzunun zahire inip hakikat olmasından ibarettir.kişiye bu noktada Aziz olan Allahtan gayrı dost yoktur. Kişiye yardımcı olacak akıl ,kalp ve nefsidir.
eşinize ve Oğlunuzun kalbine,ruhuna dokunabilmek için;Kendinden ,Nefsinden geçmen gerek,yoksa onlara ulaşamazsınız!!kavuşamazsınız...
hoşlanmadığınız şeylere tahammül etmedikçe sevdiklerinizekavuşamazsınız...

Bu üçlü karanlık olan bir konuda ne kadar kişiyi götürebilir. Burada ihlas kişiye isteğinde yön verirken. Konuya olan inanç ve imanı hakikatı aydınlığa çıkaracaktır.

Eşinizde bir insan! bilmediğiniz yönleri iyi ve kötü tarafları da olabilir..
Eşinize gösterdiğiniz ,göstereceğiniz sevgi,sabır ,anlayış,paylaşma, eşinizin aile ferdlerine karşı hürmet,sizi birbirine bağlayacaktır..evlatlarınız ortak meyvalarınızdır.
Ona Sahip Çıkmalısınız ..Kıssadan Hisse selametle..

Üst Alt