• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yürümek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
YÜRÜMEK: Rüyada yürümek neye işarettir?

Bir kimsenin rüyada yalın ayak yürüdüğünü görmesi, üzüntü ve kederin gitmesine, dinin güzelliğine, Allah için mütevazi olmasına, İslama ve hayırla rızıklanmaya işaret eder.

Rüyada koşar adımlarla yürüdüğünü görmek, sevmediği kişiler(düşmanları) üzerine galip gelmeye işarettir.

Bazı kere de rüyada yürümek, salih ve güzel amele işaret eder.

Rüyada dağ ve demir gibi cansız varlıkların yürüdüğünü görmek, şiddete, din ve dünya işlerinde ihtiyatlı hareket etmeye ve insanlar tarafından gelecek yardıma işaret eder.

Yine rüyada yürümek: "O halde onun omuzlarında yürüyün (Allah'ın) rızkından yiyin." (Mülk, 15) mealindeki âyetin işaretince rızık istemeye işaret eder.

Rüyada başını önüne eğerek yürüdüğünü görmek, uzun ömre yorumlanır.

Bir kimsenin rüyada tek ayağı üzerinde yürüdüğünü görmesi, mal veya ömrünün yarısının gittiğine işarettir.

Bir kimsenin rüyada hayvan gibi yürüdüğünü görmesi, cahil kişilerin ahlakıyla ahlâklanmaya delâlet eder.

Gözleri zayıf gören bir adamın rüyada birçok ayakları bulunduğunu ve o ayaklarla yürüdüğünü görmesi, kör olarak, yürümek için başkalarına muhtaç olmasına işaret eder. Çünkü köre herkes yol gösterir ve adeta onun ayağı olur.

Rüyada taş üzerinde yürüdüğünü görmek, keder, üzüntü ve sıkıntıya sebretmeye işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.][/SIZE]

kuleli53

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yürümek tabiri
Rüyamda şehirde yolda yürüyorduk hanım, çocuk. Geri dönüp birşey almaya gittim o sırada oğlum yolda yürümeye devam etti, geri döndüğümde hanım beni bekliyordu fakat oğlum yoktu, aramaya başadık bulamadık, polise gittik kayıt yaptırdık bulamadık, sonra evde kapı çaldı oğlum içeri girdi ona sarılarak ağlamaya başladım, bir adam getirmişti onu, üstünde iş kıyafeti olan biri gibiydi, belediye görevlisi gibi, çöpçü gibi bir kıyafet vardı. kısacası oğlumu kaybettik aradık buylamadık ama o eve geldi sarıldık birbirimize.

solmaz1515

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yürümek nedir?

rüyada yürümek görmek rüyada beraber yürümek
Selamünaleyküm iyi akşamlar dilerim. Ben rüyamda bir yolda en önde ben, benim arkamda erkek arkadaşım, onun arkasında erkek arkadaşımın babası olduğunu ve bu şekilde yürüdüğümüzü gördüm. erkek arkadaşım ile beraber yürümek için beklemek istedim, babası eliyle işaret ederek devam etmemi söyledi. Rüyamı yorabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim Allah razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam iyi akşamlar Rüyaniz Hayr olsun kolay gelsin..
Rüyada yürüdüğünü görmek;
düzgün ve doğru bir yol ise başarı, hayatınızdaki olumsuz olan her şeyin bitmesi anlamına gelir.

"en önde ben, benim arkamda erkek arkadaşım, onun arkasında erkek arkadaşımın babası olduğunu ve bu şekilde yürüdüğümüzü gördüm "
erkek arkadaşınizin, babasi ile Sizin arasında kalmasina yorumlanir..
Hayatti ve sevdiklerinizi akışına bırakin..sizin değil, şartların,sebeplerin, çevrenizin ve kaderinizin sizin için belirlediği bir hayatı huzur ile yaşarsiniz..
acılar ve mutluluklar insanlar için daimi mutluluk ve daimi üzüntü kimse için yazılmamış, bunu biliyoruz..öyleyse neden akışına bırakmıyoruz herşeyi..

sonradan Pişmanlık fayda etmeyecektir ancak hatalardan ders alıp, tekrarlamamak gerektiğini hatırlamak...selametle..

Üst Alt