• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yumurta görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
islami rüya tabirleri rüyada yumurta görmek, rüyada pişmiş yumurta, çiğ yumurta, çok yumurta, yumurta kabuğu görmek, rüyada taze yumurta, yumurta sarısı, yumurtanın beyazını görmek, rüyada yumurta pişirmek

YUMURTA: Rüyada yumurta görmek

Bir kimsenin rüyada taze pişmiş yumurta görmesi, kolaylıkla elde edilen rızka işarettir.

Rüyada tavuğun yumurtladığını görmek, çocuk ile tâbir olunur.

Rüyada çiğ yumurta yemek haram mala, hüzün ve kedere işarettir.

Çok yumurta bekar için evlenmeye, evliler için erkek çocuğa işarettir.

Rüyada elinde taze pişmiş yumurta olduğunu görmek zor ve çetin işlerin halledilmesine ve mala delâlet eder.

Bazı kere de rüyada yumurta görmek güzel kadınlara, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye işaret eder.

Rüyada taze bir yumurtayı kırıp yağda pişirdiğini ve yediğini görmek izzet, ferahlık, sevinç, rızık, menfaat ve mala alâmettir.

Yumurtanın beyazı gümüş, sarısı altın ile tâbir olunur.

Rüyada kucağına beyaz bir tavuğu aldığını ve tavuğun piliçler çıkardığını görmek, zor ve imkansız bir işin meydana çıkmasına ve rüya sahibinin imanlı bir evladı olacağına işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Selin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yumurta kırmak

Merhaba.bu rüyayı görmeden önce eşimle tartışdık sonrada bu rüyayı gördüm,yorumlarsanız çok memnun olurum.rüyamda eşim eve elinde bir koli yumurtayla geliyor yarısı sadece kabuk diğerleride sağlam bana veriyor,bende koliyi alıp yatak odasına gidiyorum ve orada kaynımı ve eltimi uygunsuz bir şekilde yakalıyorum ve onlara kızıyorum oğlum 3 yaşında ama rüyamda bebek oda uyuyor.Ben eltim ve kaynıma sinirlenip yumurtaları kırıyorum,ve araya kayınvalidem ve kayınpederim giriyor ve neden kırıyorsun diye bana kızıyorlar.Sonra kayınpederim kırdığım yumurtaları temizlemeye başlıyor.Sonrasindada ben eltimi kaynımı kayınpederim ve kayınvalidemi evimden kovuyorum.Yorumlarsanız çok memnun olurum.hayırlı günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hayirdir insallah..
Rüyanız, bir geçiş dönemi yaşamakta olduğunuzu, bu dönemde bazı küçük kayıplar kırgınliklar yaşadığınızı, biraz sıkıntı çekeceğinizi
ancak sabır ve gayret ile bu dönemi atlatıp, rahat ve mutluluğa erişeceğinizi simgeler..
Öfkeyle kalkan, zararla (ziyanla) oturur... bunu unutmayin

Rüyada kovmak, bir şeyi yada birini kovduğunu görmek kovulan şeyin niteliğine göre yorumlanır.
Size zarar veren bir şeyi kovduğunu görmek gerçek yaşamınızda size üzüntü veren bir şeyden yakında kurtulacağınızı işaret eder.
Size zarar vermeyen bir şeyi, arkadaşı ,akrabayi kovmak, gercek hayatınızda manevi yaşamınızda bazı boşluklar,
tatminsizlikler,KIRGINLIKLAR, kizginliklar stressli bir donem yaşadığınızı simgeler...
Ne yapiyorsunuz Selin kardesim kendinize gelin Hakli iken Haksiz duruma mazlum iken zalim duruma Sabirli, iyi bir insan iken bizim ki delirdi mi
demelerini istiyorsunuz..? Siz bu degilsiniz siz ozunuzde cok iyi guzel bir insansniniz.. bunu hic bir zaman unutmayin..
Hayirli gunler..

Selin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yumurta kırmak

Yorumunuz için teşekkür ederim.rüyamda kovduğum insanlar gerçek hayatta zaten hep sıkıntı yaratıyor.yapmak istediğimiz herşeye engell olmaya çalışıyorlar başta kayinvalide ve kayınpeder .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yorumunuz için teşekkür ederim.rüyamda kovduğum insanlar gerçek hayatta zaten hep sıkıntı yaratıyor.yapmak istediğimiz herşeye engell olmaya çalışıyorlar başta kayinvalide ve kayınpeder .

anliyorum kardesim ama Ne yapiyorsunuz Selin kardesim ?kendinize gelin Hakli iken Haksiz duruma mazlum iken zalim duruma Sabirli iyi bir insan iken bizim ki delirdi mi desinler.. size bin kere de zulm etseler SIKINTI verseler siz yinede SABIR ile karsilik vermeye calisin.. ancak oyle basa cikabilirsiniz..
yoksa kendi sagliginizi evinizin huzurunu esinize size olan saygi ve sevgisini kaybedersiniz..yani yine onlar kazanir Siz kaybedersiniz.. biraz akilli olun.. sırıtık.:,

Burda bir arkadasim var kayinvalidesi onu cileden cikartmak icin herseyi yapar arkadasim zivanadan cikinca da her kese bizim gelin sinir hastasi der!! diye dedikodusunu yapar.. bu arkadasima dedim ki kayinvalide nederse ne yaparsa yapsin sakin ol ve kahkaha at cook hossun anne de dedim..
ve kendi isine, guzeligine keyfine bak..
tmm bizim arkadas da aynisini yapmaya baslayinca kayinvalide onu sinir edemiyor ya kendisi delirmeye baslamis.. ve diyor ki ben deliyim benim gelin daha da deli.. yani deli ile veli olmak gerekir yoksa kaybedersiniz..

Bir gün Ebu Müslim bir toplulukta konuşulanlara şahit olur. Meclistekilerin hemen hepsi hanımından şikâyette bulunmaktadır. Ancak Ebu Müslim’de şikâyet falan yoktur. Derler ki:
_veli gibi bir hanıma düştün de sesin soluğun çıkmıyor değil mi?
Ebu Müslim omuzlarını silkerek cevap verir:
_bizimki veli falan değildir, kelimenin tam anlamıyla delidir deli.
_öyle ise nasıl geçiniyorsun böyle deli biriyle, derler.
_ben usulünü biliyorum da öyle davranıyorum. O yüzden kavga gürültü olmuyor, der Ebu Müslim.
Büsbütün meraka düşerler. Deli gibi biriyle kavgasız gürültüsüz geçinmenin yolu nedir ki? Diye sormaktan kendilerini alamazlar.
Şöyle izah eder geçinmenin sırrını Ebu Müslim:
_Allah Adem (as) ı topraktan yarattığında bedenine önce aklı koydu. Akıllı bir adam oldu. Sonra öfkeyi yarattı. Ona Adem’in bedenine girmesini emretti. Öfke:
_ben Adem’in bedenine girmem; çünkü orada akıl vardır. Akılla ikimiz asla aynı yerde durmayız.
Rabbimiz şöyle buyurdu:
_ey öfke! Sen Adem’in bedenine girmeye yönel. Akıl senin geldiğini görünce hemen çıkıp gider, kendi yerini sana bırakır. Böylece sen de Adem’i deli yaparsın.
Ebu Müslim devam eder.
_işte biz bu konuda hanımla anlaştık. Dedik ki madem öfke gelince akıl gidiyor, insan delinin teki haline geliyor. Öyleyse evde kim öfkelenirse sayalım ki o delidir. Deliye karşı ise bir veli lazımdır. Ben öfkelenirsem sen farkına varacaksın, sabır gösterip ters cevap vermeyeceksin, veli rolü oynayacaksın. Sen öfkelenirsen de ben veli rolüne girerek sabredeceğim.

Bizler de bir deliye bir veli rolü oynayarak öfkelenen tarafa veli olup sabır ve tahammülü esas alalım ki tartışma kısa zamanda son bulsun ve aradaki sevgi saygı yerini korusun. Telafisi olmayan derin yaralar açılmasın.

Selin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yumurta kırmak

Çok haklısınız..İnanın sayenizde rahatladım..birde başka sitelerde yumurta kırmak çocuğunuz vefat edecek diye yazıyor aklımı oynatacaktim..Siz yorumladıktan sonra çok ferahladim allah razi olsun sizden.Bundan sonra kayınvalideyle ilgili söylediğinizi uygulayacağım.Teşekkürler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bakin kardesim Mana ruya ve gercek alem ic icedir aslinda ruyalari yorumlarken gercek hayatta olusan bizlerip tepki ve haal ve davranislarimizda
goz onune alinarak yapilir..mesela insan cok KIZDIGINDA ozellikle biz hanimlar birakin yumurta kırmayi elimizde ne varsa firlatiriz..
birbirimizi KIRARIZ..
iki insan birbirine KIZGIN iken kalpleri birbirinden uzaklasir!!... Kızınca sükunetimizi kaybederiz ve ondan bağırırız,
hemen yanınızdayken neden ona bağırıyor olabilirsiniz saniyorsunuz ?
kalpler uzaklasinca karsimizdaki sanki bizi duyamaz!!duyamiyor diye avazimiz ciktigi kadar bagirmaya, kufur etmeye ve onun dikkattini
ilgisini cekebilmek kendimizi fark ettirebilmek icin elimizdeki esyayi KIRARIZ..bunlar hepsi normal..insan psikolojisidir..

o yuzden ruyaniza bu bilincalti ofke, gerginlik ve bu gunlerde yasadiginiz olumsuzluk, stressi simgeler..diye yazmistim..
meslegim mi ne psikolojik danismanlik..Psikoloji ve Tasavvuf Açısından Rüyalar ve insanlar uzerinde binlerce arastirma yapmisim ve halen de yapmaktayim..
anliyacaginiz insanlari kitap gibi hamd olsun okuyabiliyorum.. ne dusunduklerini kestirebiliyorum..

Kayinvalide veya baskalari Sizin ofke ve duygularinizi kontrol edebiliyorlarsa demek ki onlar kazaniyor bizler onlarin istedikleri gibi sadece oynuyoruz..
bu tip insanlara firsat verdikce bu tur hareketlerine devam edeceklerdir.. ama bir kulaginizdan girsin otekinden ciksin..
siz halen inad olarak esinize sevgi, sabir ile canim!!CANIM!! dedikce onlar sizi rahat birakirlar..bu insan psikolojisidir..
hayirli geceler..

Selin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yumurta kırmak

Çok haklısınız..tekrar sölüyorum inanın sizin söyledikleriniz bana okadar iyi geldiki çok rahatladım rüyanın baya etkisinde kalmıştım..size teşekkür ediyorum..hayırlı geceler.

Oğlum

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yumurta haşlamak

Selamün Aleyküm, hayırlı birgün temennisi ile,
Rüyamda bir sahan içinde az su ile beş altı yumurta az değil daha fazla olabilir haşlanıyor, su kaynamaya başladıktan sonra saymaya başlıyorum (dünyamdada sayarım) su az diye alt üst yapıyorum su az diye her tarafı eşit pişsin diye sonra yumurtalardan birini alıyorum ve soymaya başlıyorum hiç dağıtmadan soydum tabaklardan birine koydum hatırladığım bunlar, şimdiden herşey için teşekkürederim hepiniz sağlıcakla kalın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam, hayırlı Kandiler.
Hayirdir insallah..
rüyada taze pişmiş yumurta görmek; kolaylıkla elde edilen rızka işarettir
Rüyada yumurta haşlamak; niyettinizi iyi tutun,maddi, manevi olgunlaşmaya...
basladığınız ,baslayacağınız isin size kar getirecek bir duruma girecegine delalet eder.
Hayat eşit değil. O zaman eşitlemek için elinizden geleni yapacaksınız. Oturup bir kenarda
“ Hayatın size adil olmamasına ağlamayacaksınız.” sadece Hakinizda HAYIRLI olani istiyeceksiniz..

Tevekkül" ne güzel bir kelime. İslamiyette müslüman dürüst ve çalışkandır. Başımıza gelen, cereyan eden her olayda bir hayır vardır.
Mutlaka ve mutlaka keşke şöyle olsaydı, böyle olsaydı dememeli....
Allah böyle istedi, hayır varmış demeli... Şüphesiz Allah en iyi bilen ve kullarının kötülüğünü istemeyen, en merhametli olandır.
siz ellinizden geleni yapin gerisii Allah-in takdirine ve nasip ,kismet meselesidir!!

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm hocam,
Dün akşam rüyamda 4 tane büyük yumurta gördüm ne olabilir hocam yorumu.Normal yumurtadan büyüktü.Selametle kalın canım hocamvvcc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam Hayirdir insallah..
Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder.
rüya da 4 tane büyük yumurta görmek; hayır ve esenliğe, ka*bul olacak duaya, toplu mala, evliliğe ,nasip ve kismette işarettir..
selametle Hayra Kalin...

Hürmet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleykum.. Ruyamda okuldan çıkıp eve giderken gönlümde farkli bir yeri olan kisi ile beraberiz, yanimda sinifdan bir kiz arkadasimda var. Benim elimde ise koli icerisinde yumurtalar mevcut. Hoşlandigim bu kisi ben hergun ki egzersizlerimi yapayim diyerek koliden yumurtalari tek tek alip ust kisimlarini soyuyor yumurtalar ciğ. Dokulmeyecek sekilde ( yarisina kadar soyulmus kabuklari) kabuklarin icinde kalan yumurtalari tekrar koliye diziyor ama yumurtalarin agzi acik sekilde yola devam ediyoruz eve geldigimizde annem balkondan bakiyor, bende hoslandigim kisiye donup neden yumurtalari boyle yapiyorsun hic yumurta agzi acik dururmu diyorum. Simdi anneme ne diyeceksin diyorum kizgin bir ruh halim yok o sirada ona bakislarim yine ondan hoslanarak oluyor. Sonra evimizin merdivenlerinden cikarken ruyam son buldu, uyandim. Anlamini cok merak ettim, yorumlariniz için simdiden cok tesekkurler. Hayirli gunler dilerim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküm Selam Hayirdir insallah..
Rüyada yumurta görülmesi iyiye yorumlanır.
Bolluk, bereket, zenginlik ve refah içinde bir hayat anlamına gelir. Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder...

Çiğ yumurtanın kabuğu soyulmuş;
rüyayı görenin yaşamında gizli kalmış bir olayı açıklığa kavuşturacağını ,ya da gönlünde farkli bir yeri olan O kişinin Sırları olmasina yorumlanir..

İyice tanımadan hiç bir insana asla bağlanmayın;acı çeken hep siz olursunuz.
Kendinize saygınızın yitirmenize neden olacak hiçbir şey yapmayın..Kıssadan Hisse..Selametle..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleyküm rüyamda tanışımız yardım amaçlı dağıtmamız için yumurta göndermiş yumurtaları incelediğimde yarı kırık ve içlerinden salyangoz çıktığını gördüm iğrendim.

gozdeardamurat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yumurta görmek, rüyada haşlanmış yumurta görmek.
Merhabalar mahkeme oğlumun velayetini babasına verdiginde kendimi çok yıprattım- hergün ve gece ağlamaktan alamıyordum kendimi...
O zamanlarda ruyamda şimdi evlendiğim kişinin ablasını gördüm. Kasedeki haşlanmış 3 yumurtadan birini saklıyordu ve içinden küçük küçük 4 adet sarısı çıktı. Sonra yumurtanin içinden altın sarısı şeffaf bir kağıt çıktı, efendimiz bana not yazmış. Kağıtta üzülme herşey çok güzel olacak yazıyordu ve hesabıma yatacak olan yüklü bi paradan bahsediyordu. Arapça yazılar falanda vardı ama ne yazdığını hatırlayamıyorum. Yorumlarsaniz sevinirim...Allah a emanet olun...

Üst Alt