• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yolculuk görmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
YOLCULUK: Rüyada yolculuk görmek

Rüyada en iyi sefer, Kabe istikametine yapılandır. Bu sebeple Kabe istikametinde yola çıktığını görmek, Allahu Teâlâ'nın hoşnutluğuna işarettir.

Yolculuk rüyası , salâh erbabı için ganimet, izzet, meşakkat ve sıkıntıdan kurtulmağa yorumlanır.

Rüyada bulunduğu mekândan daha güzel bir yere gitmek üzere yola çıktığını görmek , halin güzelliğine ve muradın husulüne işaret eder.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada yol görmek , üç vech ile tâbir olunur:

a) Bir mekândan diğer mekâna intikal ,
b) Bir halden diğer bir hale dönüş,
c) Sefer.

Rüyada bir hastanın uzak bir yola yolculuk ettiğini veya bir evden hiç bilmediği bir eve taşındığını görmesi, onun ölümüne yorumlanır.

Bir kimsenin rüyada yolculuktan döndüğünü görmesi , işin bitmesine ve isteğin yerine gelmesine alâmettir.

Rüyada yaya olarak yola çıktığını görmek, rüya sahibinin üzerinde birikecek borca işaret eder eder.

Alyazmali

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada arabayla yolculuk yapmak

Selamünaleyküm, hayirli sabahlar.

ben bugün rüyamda arabayla yolculuk yaptigimi gördüm. Uzak bir yere gitmemiz gerekiyormus, tam hatirliyamiyorum ama eve dönmek icin de olabilir. Esime diyorum hadi gel gidelim diye ama o gelmiyor, bende oglumla birlikte gidiyorum. Araba da yolda güzeldi ama uzak. Ayrica ben kendi kendime kiziyorum gelmedigi icin, hep herseyi kendim yapiyorum diye. Acaba bu gördügüm rüyanin anlami nedir?

Yorumlariniz icin simdiden Allah razi olsun.
Allaha emanet olun.

Hayirli günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Alyazmalim gurbetcim Hosgeldiniz
Hayirdir insallah..
Rüyada yolculuk yapmak;yatırım anlamına gelir. Ev veya arsaya, sevdiklerinize ve ailenize..
alacağınıza yada geleceğe yönelik bir yatırım yada yeni bir işe başlamaya işaret eder.

Cocuklarımıza yatırım, yaparken aman !! Dikkat eşlerimizi ihmal etmiyelim..
Sevgide ve davranislarimizda Ölçü ve Dengeyi Kaçırmayalım
Eşiniz ile oglunuz ile arasında kalmak... ayrıca eşinizden, yeterince destek olmadigini hissi altinda ezildiginize isarettir...
Hayat yolculuğuna eşimiz ile birlikte çıkarız...ins. dunya ve ahirette de birlikte Saadete erenlerden olursunuz..
hayirli gunler..

Alyazmali

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Yorumun icin cok tesekkür ederim Ablacigim. Allah razi olsun. Güzel dualarin icin de cok tesekkürler, cümlemiz insallah. Yanliz bi sorum olacak. Biz esimle yillardir gecinemiyoruz, birbirimize bagimiz kopmus durumda, ondan bekledigim ilgi ve alakayi göremiyorum ve suanda bosanmayi ciddi ciddi düsünüyorum. Dedigin Dogru ondan yeterince destek, ayrica ilgi alaka da yok. Tek cocugum icin simdiye Kadar sürdürdüm bu evliligi ama ben mutsuz olunca malesef cocugumuda mutlu edemiyorum, elimden geldigince fark ettirmemege calisiyorum ama 3 yasinda olmasina ragmen anliyor ve farkinda mutsuz oldugumun vede en önemlisi babasindan dolayi oldugunuda biliyor. cünkü bana "anne neden üzgünsün, yoksa babam sana kötü biseymi dedi" demisti. Ben yillardir evliligimi kurtarmak icin yürütmek icin ugrastim ama olmuyor. Esimde kendisi icinden gelmedigini söylüyor. Bu yüzden kendim ve oglum icin bosanma düsüncem var. Bu rüyada onunla alakalimi diye düsündüm. Ben herseyi oglumla birlikte yapiyorum, yani zaten evli gibi degilim. Rüyamdada onun bizimle arabaya binip gelmemek istemesi benim aklima takildi. Eger bana bi fikir verirsen ve yardimci olursan cok memnun olurum.

Allah herseyi gönlünce versin ablacigim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Alyazmalim gurbetcim aslinda ruyanizi tam olarak acikca yazmak istememistim..
Rüyada yolculuk yapmak;yatırım anlamına gelir. Ev veya arsaya, sevdiklerinize ve ailenize..
alacağınıza yada geleceğe yönelik bir yatırım yada yeni bir işe başlamaya işaret eder.

"Uzak bir yere gitmemiz gerekiyormus, tam hatirliyamiyorum ama eve dönmek icin de olabilir"
Son karar sizin ya ayrilirsiniz uzaklara bir mechulle cikarsiniz Ya da evinize döner maddi, manevi, cinsel, duygusal, psikolojik olarak yuvanizi kurtarmaya azm eder Rabbine siginirsiniz!!

esinizden ayrilmak..ya da ayrilmamak.. iki kararda da sonucuna katlanmak zorunda kalirsiniz..
ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin ..bir deveyi gütmenin ne kadar mühim bir iş olduğunu bir gun anlarsiniz...
Siz yinede KALIN Deve bereket mutluluk ve Dunya ahiret Saadet dir!!
Her nimet Kulfetti ile gelir bunu unutmayi ve her sey gelir gecer.. hic bir SIKINTI ebedii degildir..
Sabreden dervis sonunda muradina ererek HAYIRLI evladlar yetistirmis..

Rabbim! Yuvanıza Saadet ,mutluluk, huzur versin..
Kalplerinizi, gönüllerinizi birbirine kaynaştırsin ins..
Alamanya gibi bir yerde bir erkek cocugunu yetistirmek icin hem anneye hem de Babaya ihtiyac vardir!!
Niye esinizi ve oglunuzu alip bu yaz Turkiyeye bir Tatille cikmiyorsunuz ?
Hayirli gunler..

eSmeRim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayirli aksamlar cumaniz mubarek olsun ins. Ruyamda doblo bir arabayla yolculuk yapiyorum bir yere gidiyorum, bu arada kapaliyim normalde de ruyamda da. Kirmizi bir sal yapmisim bozulmus, sacim gozukmesin diye surekli duzeltmeye calisiyorum. Sonrasinda bahceli bir eve giriyorum, evet burda salimi yaparim diyorum, guzelce yapiyorum. Orda bir bayan oluyor, diyorum burasi neresi, oda köy burasi diyor. Annemin koyuymus, bakiyorum etrafima tamam tamam dogru biliyorum annemin koyuymus diyorum, asagi dogru bakiyorum birsuru cam agaci oluyor hafif ustu karli ve biraz daha asagi bakdigimda beyaz gomlek, siyah pantolan giymis birsuru kasiklarla oynaya oynaya geliyorlar. Yardimci olun lutfen daha oncede demisdim beklentilerim var yeni evliyim ve bebegimin olmasini cok istiyorum, ruyayla amel olmaz derler ama hic dusunmedigim halde ilginc ruyalar goruyorum ve hemen hemen hepsi bebege cocuga kiz evlada isaret diyorlar siz benim icimi cok rahatlatiyorsunuz gönül sizim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı akşamlar sizinde cumanız mübarek Rüyaniz Hayr olsun
İç dünyamıza kısa bir yolculuk yaptiktan sonra içimizdeki tüm kırgınlıkları kızgınlıkları,fazlalıkları ,gereksiz ve zamansiz nefsi beklentilerinizi ,stresimizi atip;
araba ile yolculuğa çıksanız,Geleceğe daha mutlu,huzurlu rahat bir yolculuk yapardiniz..Allahu alem...

Güzel bir yolculuğa çıktığınızı gördüyseniz, bir takım karlar elde edeceğiniz anlamına gelir. Kötü bir yolculuk, zarara uğrayacağınızın işaretidir.
Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına,bir başlangıç anlamına gelir..Bir yerden,uzaklaştıkça başka menzilere,mevkiye yaklaşırız.

Rüyada omuzuna şal aldığını görmek, şal örtmek, evli bayan için yaşamında yenilikler, bekar bir kadın için kısa sürede evlilik ifade eder, evliliğin durumunu şalın rengi belirler.
kırmızı rengi;Kızgınlığını, öfkenizi ,stresinizi kontrol etmezseniz öfkeniz ve stress seviyeniz Sizi sinirsel olarak kontrol edeceğine yorumlanir..

tamam Bebek istiyorsunuz ama bu aceleci,sabirsiz biraz da isyan kokan davranışlarınız ile bir yere varamazsiniz!!!
sadece Stresse, deprasyona girer kendi kendinize yazik edersiniz..
Her şeyin bir zamani ve hikmeti vardir!!Sabret ki herşey gönlünce olsun...

Rabbime her zaman şükrettim!!Benden nice darda olanları düşündüm ve şükretttim.Ve şunu çok iyi anladım.Dua ederken hayırlısını isteyeceksin...sadece hayırlısını...
hayatta başimiza gelen her şeye anlam yükleyip,verdiklerine de vermediklerine Eyvallah deyip şükretmek...
’ALLAH’ım, verdiklerin için ve de vermediklerin için,de Sana şükürler olsun...diye Dua ederken;yanımdaki 7 yaşındaki oğlumun dikkatini çekmiş ki..
"Anne Neden vermedikleri için şükür ediyorsunuz ki ? dedi...
Ona dedim ki ‘’Bana hastalık, kaza, bela veya sakatlık vermediği için şükür ediyorum...
erkek evladim olsa belki Seni evladlik almazdim diye kendi kendime bir An düşündüm...
O bunu daha bilmiyor ama Allah'ın her bir işinde binbir hikmet vardır..ve kainatta her şey birbiriyle bağlantılı ve iç içedır...
Sizin de bu konudaki stress seviyeniz iyi değil!!Stress insani kasar!!olumsuz etkliler Kendinize gelin kendinize....

ESTAĞFİRULLAH Dilimle söylediğim tüm kötü sözlere…
ESTAĞFİRULLAH Gözümle gördüğüm çirkin şeylere…
ESTAĞFİRULLAH Ayağımla gittiğim haram yerlere…
ESTAĞFİRULLAH Kulağımla duyduğum faydasız ve boş sözlere…
ESTAĞFİRULLAH Bilerek ya da bilmeyerek işlediğim bütün günahlarıma… Estağfirullah! Estağfirullah! Estağfirullah!

eSmeRim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum

Allahim Binlerce kez razi olsun estegfirullah yapmis oldugum gunahlardan okadar rahatladimki abla anlatamam aslinda piskolojimi tamamen bozdum:(

Üst Alt