• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yolculuk etmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
YOLCULUK: Rüyada en iyi sefer, Kabe istikametine yapılandır. Bu sebeple Kabe istikametinde yola çıktığını görmek, Allahu Teâlâ'nın hoşnutluğuna işarettir.

Yolculuk rüyası, salah erbabı için ganimet, izzet, meşakkat ve sıkıntıdan kurtulmağa işaret eder.

Rüyada bulunduğu mekândan daha güzel bir yere gitmek üzere yola çıktığını görmek, halin güzelliğine ve muradın olacağına yorumlanır.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada yol görmek, üç şekilde tâbir olunur:

a) Bir mekândan diğer mekâna intikal,
b) Bir halden diğer bir hale dönüş,
c) Sefer.

Rüyada bir hastanın uzak bir yola yolculuk ettiğini veya bir evden hiç bilmediği bir eve taşındığını görmesi, onun ölümüne işaret eder.

Bir kimsenin rüyada yolculuktan döndüğünü görmesi, işin bitmesine ve isteğin yerine gelmesine alâmettir.

Rüyada yaya olarak yola çıktığını görmek, rüya sahibinin üzerinde birikecek borca işaret eder.

Rüyada yol azığı hazırladığını görmek, karada ve denizde yolculuk etmeye, bir yerden diğer bir yere göçmeye işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Magnum44

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada hastanın yolculuk etmesi

Selamunaleykum. 18 yaşındayım .Testis kanseri hastasıyım. Durumum iyiye gidiyor. Ağrım sızım yok. 4 kür kemoterapi aldım. Belki de hastalığı yenmiş olabilirim. Pet BT (film)pazartesi belli olacak. Neyse bugün rüyamda annem ve babamla Suriye ye doğru yayan yola çıktığımızı gördüm. Tam varmamıza 3 km kala annemi babamı zorda olsa geri dönmeye ikna ediyodum ve geri dönüyorduk . Sonra uyandım zaten (suriyede durumlar karışık siyaseti takip eden birisiyim etkisinde kalmış olabilirim)

İnternette okudum hastanın uzak yola çıktığını görmesi ölümüne işaretmiş. Sitelerde aynen şöyle yazıyor ; uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hasıl olmasına, hastanın uzak yola çıkması yahut tanımadığı bir eve gitmesi ölmesine delalet eder.

Sizce nedir bu rüyanın yorumu?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
suriyede durumlar karışık siyaseti takip eden birisi olarak etkisinde kalmış olabilirsiniz..

Hastanın rüyada yolculuk yapması;
Rüyada yolculuk görmek veya yolculuk yapmak;Yeni bir başlangıç anlamına gelirbir halden başka bir hale geçmeye, kendi içine doğru yaptığın yolculuk,Bir insanın yapacağı en büyük yolculuk, kendi içinde yapacağı yolculuktur.
selametle..

acilangul1

Esra925

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yolculuk yapmak

Rüyada yolculuk yapmak, rüyada gemide yolculuk yapmak, rüyada yolculuk etmek, rüyada otobüs yolculuğu görmek rüya tabiri.
Selamun aleykum, kendimi kocaman bir gemide yolculuk yaparken gordum. Çok insanlar vardi, tipki gercek dunyadaki gibi yolculuk yapiyorum gibiydi duygularim. Şeffaftı hersey, ruhsal gibidi. Sonra bizi gemiden indirip gemiden parcalar koparip bize kucuk sandallar yapiyorlardi, birden bire sandallar cok luxs bir hale donusuyorlardi ve limanda dururken bir suru balik surusu goruyordum tutup almak istiyordum yanimda duran bayandan korkuyordum. Birde otobus yolculugunda gordum kendimi, bir yere gidiyordum onemliydi sanki, annem olmemisti beni cagiriyordu yanina gidiyordum etrafi seyrediyordum, yol cok uzundu ve hic gormedigim yesillilikler, cicekler, akar sular yol boyunca goruyordum. Tek ben inmem gereken yerde sofor otobusu durdurup beni indiriyordu, geldik burada iniceksiniz der gibi ve indim yer 3 agizli yol ayrimiydi, otobus beni birakip gidiyordu indigim yer yeminle olsun cicekler, agaclar, kucuk akar sular bol oksijen vardi, kelebekler vardi yol boyunca ucusuyorlardi. Otobusteyken hep etraflardaydilar seyrediyordum. Ama herseyi arkamda birakip gitmistim bu yola. Tesekkur ederim simdiden. Hayirli yasamlar dilerim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rahmani Rüya: Allah-ü Teala Hazretleri tarafından kullara müjde veya ikaz mahiyetindeki rüyalardir .. Sizin rüyanız Sadık rüyaya benziyor gibi geldi bana..

Rüyada yolculuk görmek veya yolculuk yapmak;
Yeni bir başlangıç anlamına gelirbir halden başka bir hale geçmeye, kendi içine doğru yaptığın yolculuk,Bir insanın yapacağı en büyük yolculuk, kendi içinde yapacağı yolculuktur.
Maddeden manaya Yolculuk başladı kimse bilmiyor , aradım
dostları bir ses vermiyor , N'olur Sultanım Şefaat eyle... Kalbe yolculuk; sanılanın aksine içeriden dışarıya, bedenden ruha, maddeden manaya değil; bizatihi kendimizden kendimizedir..

hayır yolunda maddi ,manevi İçindeki yolculuğa delalettir..
sıkıntıların sona ereceği, dertlerin biteceği bir karar bir yol olarak da yorumlanir..Allahu alem..

Namaz Bir Sırat Yürüşüdür... Sağınız Cennet...Solunuz Cehennemdir... Ardınız Dünya...Önünüz Ahirettir...
"Allah, dinini düzelten kişinin dünyasını da düzeltir."Hz Ali

Unutmayin!!! Herşeyin bir vakti ve zamanı var...
"Bismillahi mecraha ve mürsaha (Nuh dedi ki geminin yüzüp gitmesi de durması da Allah'ın adıyladır)" (Nuh, 71/41)

Rüyada balık sürüsü görmek;
Rizk, nasip, kismet ve bereket olarak yorumlanir..
Helal rızkın ve haram rızkın ne zaman ve nereden geleceği ve ne şekilde imtihanımız olacağını hiç belli olmaz.
Duanızda anneciğinizi unutmayın.. Selametle Yolun Açık Olsun.. selametle..

acilangul1

CEREN ŞİMDİ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yolculuk yapmak

Rüyada yolculuk etmek, rüyada yolculuğa hazırlanmak, yolculuk ettiğini görmek yorumu
Selamünaleyküm hocam. Rüyamda akrabalarımı görüyorum akrabalarım bir yere yolculuk yapacaklar. Bende bir hazırlık icındeyim bavulumu hazılıyorum, annem gitmemi istemiyor fakat ben istiyorum 1 günlük gecikmeyle tekrar yola koyuluyorum, yolculuk yapacagım araca eşyalarımı bırakıyorum fakat öğreniyorum ki öyle bir araç yok araçtakıler hırsız. Aracı araştırıyorum bilen gören yok daha sonra ablamla birlikte aramaya başlıyoruz. Uzakta bir evde eşyalarımı görüyorum, eşyalarımı çalan kadın geliyor kapıyı zorluyor bizimle tartışıyor biraz tartıştıktan sonra uyandım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyamda Yol hazırlığı yapmak;
hayırlı bir işe,yeni bir başlangıç olarak yorumlanir..

"annem gitmemi istemiyor fakat ben istiyorum 1 günlük gecikmeyle tekrar yola koyuluyorum yolculuk yapacagım araca eşyalarımı bırakıyorum "
Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına lakin Anne rızası olmadan başlarsanız bu yol, yolculuk ve karardan hayır görmezsiniz olarak yorumlanır...

Rüyada Hırsız Görmek;

bazı sıkıntılı durumlarla (korku, endişe,gibi )karşılaşacağınıza delalet eder...
bu biraz bilinçaltı rüyasıdır ve bilinçaltımızda geç kalma korku ve endişelerini sürekli olarak beynimizin içerisine vurgulamasıdır.
içinizdeki; korku, kaygı, endişelerden kurtulun yoksa korkarim ki; Panik atak yaşadığınızın farkında bile olmayabilirsiniz.....

Rüyada Tartışmak Görmek;
insanlar arasında sosyal ve iletişim dengeyi sağlamaniz gerekli...İletişim çağındayız... Hala konuşuyor ama anlatamıyorsak, anlatıyor ama anlaşılmıyorsak,
konuşuyor ama dinlemiyorsak, konuşuyor ama dinlenmiyorsak, konuşuyor ve dinliyor ancak yine de anlaşamıyorsak.
Sözlü ve sözsüz mesajlarımız, iletişimimizi etkileyen ve engelleyen faktörler iletişimimiz sona ermeden sorgulanmalı...
acaba Ben nerede hata yapıyorum..........?
selametle..

CEREN ŞİMDİ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH razı olsun hocam dediğimizi uygulayacam.TEŞEKKÜRLER.

kalpsızısı

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yolculuk yapmak

Rüyada yolculuk yapmak, rüyada yolculuk etmek, rüyada seyahat etmek tabiri.
Merhabalar...
Ben rüyamda bir dolmuşta seyahat ediyordum. Ancak hava gündüz değildi karanlıktı dolmuşun içinde karanlıktı. Yani hava akşamdı. Daha sonra bizim dolmuşu askerler durduruyorlar ve bir asker kimlik kontrolü yapıyor. Ben kimlik kontrolünden geçiyorum ancak iki arkadaşımı yakalıyorlar biz tekrar dolmuşa biniyoruz. Ben nereye gittiğimizi göremeden uyandım.
Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba rüyaniz hayr Olsun
Rüyada yolculuk görmek veya yolculuk yapmak;
kişinin hayatında gelişecek bir değişikliğe ,Yeni bir başlangıç anlamına gelir,bir halden başka bir hale geçmeye, kendi içine doğru yaptığın yolculuk,Bir insanın yapacağı en büyük yolculuk, kendi içinde yapacağı yolculuktur.

"gündüz değildi karanlıktı dolmuşun içinde karanlıktı."
kişinin içinde yaşadığı karanlık ,negatif,olumsiz ,karamsar duyguları ifade eder.
hissettiğiniz karamsarlığı ve yaşanan sıkıntıların sizden ve çevrenizdeki insanlardan kaynaklandığına yorulur..
Enerjinizi ,Duanizi,Yükseltin,düşüncelerini,değiştir!! Hayatınız Değişsin!

Rüyada kimlik kontrolü görmek;
çabalarınızın sonucunda nelerle karşılaşacağınızı merak ettiğini gösterir., geçmişte yaşadığınız bir olayın etkisinden kurtulamadığını gösterir. bilinç altınıza yerleşmiş bir konuyu çözmeniz gerektiğini, aksi halde bu gizli endişe veya korkuyu sürekli yaşayacağınızı ve geleceğini, olumsuz etkiliyebilir.selametle..

ecmain

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yolculuk etmek, rüyada araba ile yolculuk yapmak tabiri.
Rüyamda kendimi şırnakta yolda arabayla giderken buldum. Sagımda ve solumda cok yüksek dağlar vardı fotoğrafını cekmeye calısıyordum. Şehir merkezine geldiğimde yıllardır görmediğim abimin bi arkadaşını abimle ziyaret edip termal bir otele gidiyorduk. Yorumlarsanız sevinirim.

Snmz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada otobüs yolculuğu yapmak

Selamün Aleyküm; Rüyamda şehirlerarası otobüste yolculuk ediyorum.Sol ön taraflarda bi yerde otururken, oturdugum yerden kalkıp sağ yandaki koltuğa cam kenarına geçiyorum ancak koltukta küçük bir kız çocuğu oturuyor biraz mutsuz eğilip onu neşelendirmeye çalışıyorum.Yanımızda da yaşlı tesettürlü bir teyze var. Bu sırada otobüs durmuş herkes hayretle dışarı bakıyor. Bende pencereden bakıyorum ilk olarak uzakta silik bir gökkuşağı görüyorum.Tüm renkleri ile. Sonra kafamı bir çeviriyorum. Tam otobüsün yanında yukarıda capcanlı yine her rengi içinde barındıran kocaman bir gökkuşağı ile 'Atakan' ismi yanıp yanıp sönüyor. Ve bu isim iki köprünün birleştiği yerde yazıyor. Ve bizlerde iki köprünün birleştiği yer şeklinde dışımızdanda söylüyoruz..İnsanlar Allah'ın hikmetine bak gibisinden sözler söyleyip hayretle bakıyorlar. Rüyanın başlığını köprü görmek yazdım ancak tamamını çok merak ediyorum. xxzzl.. Yıllar önce görmüştüm ancak hiç yorumlatmadım bugün bu rüyayı yorumlatma isteğim o kadar çok oldu ki vardır bir hayır dedim.İnşallah yorumlarınızı bekliyorum.Allah razı olsun sizlerden duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada yolculuk yapmak;
Rüyada yolculuk görmek veya yolculuk yapmak;Yeni bir başlangıç anlamına gelirbir halden başka bir hale geçmeye, Bazen de gerçek yaşamınızda şu anda bulunduğunuz ortamda yanlış anlaşılmak ya da bir karalama yüzünden canınızın sıkılmış olduğunu ifade ederken buradan uzaklaşmak istediğinizi göstermekte...

Rüyada köprü görmek ;
hayatta yaşayacağınız zorlukların üstesinden geleceğinize işarettir. Bazen şüpheye ve dünyaya işarettir.
Bazen köprü zevceye bazen de üzüntü keder ve sıkıntıları gidermeye işarettir.
bazende İki Dünya,iki meslek, iki secim , iki karar Arasında kalmayada işarettir. ..
uyanık hayatınızda kimi sorunlar içinde olduğunuzu ancak bu sorun ve engelleri aşmak için çabaladığını ve aşacağınızı simgeler.

O küçük bir kız çocuğu Siz olmayasanız.. sabır, inanç ve iman gücünüz ile tüm zorlukların üstesinden geleceksiniz

Rüyada gökkuşağı görmek;
mutluluk ve başarı sembolüdür. Rengarenk gökkuşağı kişinin elini atacağı her işte, başlayacağı her projede başarılı olacağına delalet eder.

Ömrünüz uzun yolunuz açık olsun! İyi hayat, uzunca süren bir yolculuktur. Sabır ,sevgi ister Selametle..

Snmz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim ablacım Allah razı olsun.

esso

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleykum.
Rüyada bi kısım arkadaşlarımla eve dönmeye çalışıyorduk araba marifeti ile. Yolda ilerliyorduk ama çok meşakatli geçiyor. Hayvan saldırıları, çok dar yollar, nebatat zorluyordu. Ama ağar da yararlansak mesafe alıyorduk. Yeni iş ile ilgili yatırım/atılım yapmayı düşünüyoruz. ilgisi olabilir mi rüyanın tevili nedir?

Üst Alt