• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yılan görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada yılan görmek, görülen yılanın renk ve büyüklük gibi fiziki şartları ve rüyada gördüğünüz durumu göz önüne alınarak yorumlanır.

Rüyada yılan görmek; gizli düşmana veya cimrilik gibi kötü huylara sahip bir arkadaş edineceğinize işaret eder.

Evde yılan olduğunu görmek; bir sıkıntı yaşayacağınıza ve gizli düşmanınızın aileden biri olduğuna,

Çölde yılan görmek; düşmanınızın yabancı olduğuna (Tanımadığınız biri) işaretle tabir edilir.

Yılanla boğuştuğunuzu görmek; düşmanla mücadele edeceğinize,

Yılanın size galip geldiğini görmek; düşmanınıza yenik düşeceğinize,

Sizin yılana galip geldiğinizi görmek; düşmanınızı alt edeceğinize yorumlanır.

Yılan öldürmek; düşmanı etkisiz hale getireceğinize ve ondan kurtulmaya işarettir

Yılanı ikiye ayırdığınızı görmek; düşmanınızın malını yiyeceğinize,

Ölmüş bir yılan görmek; bir afetin sizden uzaklaşacağına işarettir.

Rüyada Beyaz bir yılan yakaladığınızı görmek; büyüklüğe,

Yılanın sizden kaçtığını görmek; düşmanınızın zayıf olduğuna,

Siyah yılanlar görmek; düşmanınızın çokluğuna,

Yeşil yılan görmek; düşmanınızın aslında iyi ve salih bir kişi olduğuna,

Sarı yılan görmek; düşmanınızın hasta olduğuna,

Kırmızı yılan görmek; düşmanınızın zevke düşkün biri olduğuna işaret eder.

Etrafınıza çok sayıda yılan toplandığını görmek; akrabalarınızın size düşman olacağına işarettir.

Ağzınızdan, burnunuzdan, kulağınızdan vs. yılan çıktığını görmek; çocuklarınızın size düşman olduğuna veya olacağına,

Herhangi bir zarar görmeden yılan yakalamak; saygınlık kazanacağınıza, muradınıza ereceğinize ve arzu ettiğiniz şeyleri elde edeceğinize işarettir.

Yılan tarafından sokulmak; bir kimsenin hile ve entrikaları yüzünden sıkıntı yaşayacağınıza işaretle tabir edilir

Fatma14

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
:selamunaleykum; Rüyamda bir suyun içinde kocaman bir yılan gördüm. O yılan beni hızla kovalıyordu ama ben kaçıyordum ve beni yakalayamadı. Daha sonra eşimin babannesini gördüm ebe sen neden bu kadar zayıfladın diyordum o da bana yemek yiyemiyorum dedi. Daha sonra görümcemi gördüm görümcemin elinde bir paket vardı onu açacaktı içinde böcek gördü ve elinden attı, bizde baktık ki kara bir böcek gördük. Manasını merak ediyorum Saygılar ! duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
;vealeykumselam:
Hayirdir insallah bu ruya bana gecmisimde gordugum ve cok etkilenip islam ile iman ile ilk kez tanistigim ruyami hatirlatti.. musaadeniz ile ilk once kendi ruyami anlatayim Siz de kendinizce, idrak edebilidiginizce nasiplenirsiniz insallah.

rah. Annem cok saliha..bir insan..arapca turkce sirpca okuyan bilen yazan bilgili bir insan di.
elinden Kur`ani dusmez diyemem,ama dillinden hic bir zaman Allah Hu lafzi eksilmezdi...
onun dogup buyudugu yerde islami yasamak siddet ile YASAKMIS...
orasi eski yugoslavya Titonun diktatorlugu Rusya gibi bir ulke..
her kes Kominist partisine inanmak..hizmet etmek zorunda birakilirmis..
Tito Yugoslavyanin kurucusu Tanri yerine ona kulluga zorlanarak sindirilmis bir toplumdan gelmekte..oldugunu unutmiyalim...
ama Rah.annem Kominism altinda bile namazini orucunu kur`anini hep gizli ibadetlerini yapan..inegini otlatmaya goturur iken
baskalarinin tarlasindan otlamasin diye agzini bagliyacak kadar helal harama dikkat eden Kul Hakkindan sakinan..
bir hak Dostu idi...
Babam ise ekmek parasini kazanabilmek icin komist partisinin gorevlilerinden olarak hayattinin ilk 50 senesini gecirmis biri...
Ben dogdugumda Babam 50 uzerinde annem 44 yasinda imis...
Yani hamd olsun bir tek ben ezan sesleri altinda istanbul da dogmusum..
Babam gecmisinin etkisinden ne hikmetse hic kurtulamamis...

anliyacaginiz kendimi bildim hep iki dünya ,iki farkli fikir dusunce maddi manevi alem arasinda bocalayip celiskide kaldim..
O yuzdendir ki hem Tassavufu, Mana alemini hem de BATI da Maddi, ruh psikoloji okudum..
yani yetistigim ortam kisiligimde de etkili oldu hic bir zaman sadece tek taraf ile mutmain olamadim..

annem namaz kilmami kapanmami isterken babam saclarimi birakip guzeligimi gosterip hayattimi yasamam icin baski yapardi..
bu guzelikte ne zenginliklere kapi acar derken annem Rabbin Seni guzeligin ve Nefsin ile imtihan edebilir derdi...
o yuzden cocuk terbiyesinde Anne babanin ayni safta olmalari cook onemli...
yani anliyacaginiz cook inancsiz bir Babanin KIZIYIM..Allah gani gani babami affetsin.. namaza kapanmaya siddet ile karsi idi...
Kur`an da boyle bir ayet yok!bu pis araplarin bir adeti dir der illa benim o guzel uzun saclarimi birakip guzeligim ile iste babasinin
KIZI ceylan gibi dedirtmemi isteyen..hayattini YASA!!diye bir hayat felsefesi vardi...

kendisi YAZIN Almanyada calisir di..agbimler almanlarla evli ve beni de illa Almanlara benzetmeye cook ugrasirlardi...
Ben ise cook daralir hep bir arayis icinde kaybolmus bir Ruh sahibi olarak yetisiyordum....hayat anlamsizdi..
hele kabire girmekten toprak altinda akrepler ile yanliz kalmak dusuncesi.. beni sarsiyordu..
Toprak altindaki karanlik ve Yanlizlik beni cocukca yuregimi urpertiyordu...
iste yine boyle bir gece yine bunalmis iken Allahim!Lutfen kurtar beni oyle icten dua etmistim ki..
ve ruyamda ben gercekten denizi cok seven biriyim.. yazin denizden cikmaz..cikincada bikini ve mini etek ile hep gezen biriydim..
ehh cok da guzel alimli bir kizdim..ama yine de mutlu degil idim..
evimiz sahil boyunda idi..

Bir Aksam ruyamda arkadaslarim ile yine denizdeyiz ama kadin erkek her kes ciplak.. mahrem yerleri goruluyor ben de dahil..
bir anda denizi yilan akrep deniz canavarlari ile dolmus bizi parcalamaya baslamislardi...ben korkumdan sesim cikamiyor
sadece KISIK bir ses ile Kurtar beni Allahim..
diye ayni seyleri tekrarliyordum. yook kurtulamiyorum.. sahile cikamiyorum..bir vahsetti sanki.. bir anda Fatiha suresini okumaya baslamistim..
ve ayni Yusuf İslam gibi öyle bir noktaya gelmiştim ki
"Yâ Rabbi! Eğer beni bu yaratiklardan kurtarırsan bundan sonra ben sana güzel ibadet hizmet kulluk edeceğim..diye soz veriyordum..
ve ruyamda birden ezan okunmaya baslamis ve beni bir El ordan cikarmisti..Hamd olsun..
insan hayatındaki en önemli dönüşüm olan kendini keşfetme sürecini O An yaşamıştım....
Uyandigimda gercekten Sabah ezani okunuyordu...
Ben ise hickiriklar ile tövbe ediyor ve ruhen sarsildigimi degismem gerektigini artik Hakka Kul olma zamanimin geldigini anlamistim..

aynen Sizin de değişme zamanınız geldigi gibi...haydi HAYIRLISI...

ayşen

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Yılan görmek

selamünaleyküm.
Ben size bir istiare rüyasından bahsetmek istiyorum. Rüyamda yeşil bir alandayım, karşıma çok büyük, iri bir yılan çıkıyor.Yılanı bıçakla yaralıyorum, gözlerimin içine bakıyor, ağzından siyah kan geliyor...Sonra yeşilliklerin arasına gidip kayboluyor, orada tanımadığım insanlar var, bana diyorlar ki o bununla kalmaz şimdi daha güçlü olup geri dönecek. Ben de beyaz bir yatağın üzerine oturup onu bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim Hayirdir insallah..
Rüyada büyük yılan görmek; güç ve kuvvete...küçük yılan zayıf düşmana..
Rengi de onemli mesela kahverengi ise devlet ile ilgili SARI ise hastaliginiz ile Mavi yesil ise Sizin bir muradiniz ile ilgili seklinde Yorumlanir.
Bu ne telaş ?bir soluklanin nereye kimin ile neden gittiginizi dusunurseniz daha HAYIRLI karar ve yasaminiz olur seklinde yorumlanir...
önemli olan olaylar değil bu olayları nasıl yorumladığıniz ve nasıl anlamlandırdığıniz gosterdiginiz tepkidir..

Rüyada bıçak görmek iyiye yorumlanmaz, öfke, saldırganlık veya ayırma, ayrılma anlamına gelir. Hayatınızda kesip kurtulmak istediğiniz bir şey olduğunu gösterir.
Rüyada bıçaklanmak ihanet korkusu yaşadığınızı, güven sorunu içinde olduğunuzu ifade eder
birini bıçaklamak yetersizlik ve savunmasızlık duygusu yaşadığınızı, mücadelenizde güç kullanmayı tercih ettiğinize delaletir..

hknsn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yılan, Uyarı, Kaza atlatmak.

Selamnun Aleyküm.

Öncelikle emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim.

Son dört günde yaşadıklarımı anlatmak istiyorum:
- Perşembe akşamı: Ruyamda 2 tane yılan gördüm biri beyaz diğeri gri renkli ister istemez alıp atmak istedim ama sanki işyerimde birine aitmiş gibi bişey söylendi öyle denince bişey yapamadı. Yılanlar yanyana öylece duruyordu.
- Cuma sabah işyerimdeki bayan arkadaş ruyamda seni gördüm dikkat et kendine dedi. Açıkcası üstünde pek durmadım. Çünkü genelde 2-3 haftada bir görürür anlatırdı. İlk defa dikkat et dedi ama oralı olmadım.
- Cumartesi arabamı tamir için 60 km uzaktaki bir şehire gittim sanki salak gibiydim trafikte acayip hatalar yaptım. Ama şükür ki bişey olmadan eve sağ salim döndüm.
- Pazar (bugün) bir fuar için 110 km uzaktaki bir şehire gittim. Dönüşte rampa aşağı iniyorum hızım 100-110 arası bi anda yolun ortasında şahin bir araba 30-40 metre kala farkettim, Allahtan gözüm sol aynadaydı ve ani bir manevra ile 5-6 metre kala kurtardım. Hiç bir korku filan hissetmedim ama sonraki 90-100 km de öyle bir ağırlık çöktü üzerime ki memlekete nasıl varım cidden anlayamıyorum.

Bu yaşadıklarımın gördüğüm ruyalarla ya da işyerindeki bayanın ruyası ile alakası olabilir mi. Ve artık korkuyorum acaba bende bişeyler mi var. Her zaman yediğimi yiyip içtiğimi içiyorum. Hayatımda bir değişiklik olmadı :( Ama son derece dikkatsizleştim sanırım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Siz Hamd olsun imanli, inancli vicdanli bir insansiniz..
başkalarının samimi düşüncelerine saygı duymali ama onlardan etkilenmemeye calismaliyiz..
başkalarının tecrübelerinden tabiki istifade etmeliyiz ama buradaki soz konusu tecrube degil ruya..
kim bilir rahmani mi seytani mi?
genc bir komsum var cok vesveseli zayif ,herseyden etkilenen,
bu gunlerde biraz yorgun, stressli ve sanki bunalim yasiyor..
Kayinvalidesi bir gun ona demiski
"Ayy! seni ruyamda gordum kendine dikkat et cok kotu gordum sana bir sey olacak" tabi bizim genc gelin kardesim oyle korkmuski
aklina bunlar takilmaya baslayinca uyuyamaz, yiyemez icemez oldu.. ve dikkatini topliyamamaya, sakarliklar basladi...
Simdi bu arkadas kaynanasi kotu ruya gordugu icin mi ki ben gordugune de inanmiyorum..yoksa bu kardesimiz bir sey olacak diye
kendini inandirdigi icin mi deprasyona girdi halen icinden cikamiyor..
Bu kardesimiz ona bir sey olacagini kendini inandirdigi icin bunlar oluyor...

Biri bana oyle deseydi derdim ki Hayirlisi ins.. Hayirdir insallah.. imtihan dunyasindayiz.. hersey gecici ve ordan ayrilirdim..

Hayirdir insallah
Rüyada beyaz yılan olumsuz tutumların değişmeye başladığını simgeler
Rüyada gri yılan Karamsarlık ve hayatınızdaki coşku eksikliğini,yorgunlugu, dikkatsizligi gösteririr

"Hayatımda bir değişiklik olmadı Ama son derece dikkatsizleştim sanırım. "

merak etmeyin her sey yolunda sadece Yorgunsunuz maddi, manevi, yanlizlik yorgunlugu..
Kalabalıkların ortasında, kocaman bir yalnızlık yasiyoruz..
Hayattimiz karmaşada, dört nala koşan atların sürüklediği bir arabada umitsizlik uçurumuna gidiyoruz sanki...

Kalbimizi mânâsız sevdalara boğdurarak nefessiz bırakmış; canımızı, soluksuz ,Sevgimizi hak etmiyen cananların arkasında koşturarak yormuşuz.
Hayat kalbimize ulaşamıyor, yorgun düşmüş canımıza bir şey ifade edemiyor. Nereye gittigimizi hatırlamadan yeniden yola koyulamayız.
Bir yöneliş, bir meyil hiçbir zaman küçümsenmemelidir... Yeter ki sen halis niyetli ol ve içinde Allah-in Takdiri ilahisinden RAZI ol..
Hayirli geceler..

insan kendisini değiştirmedikçe..Allah cc. da onun icinde bulundugu toplummekan hal ve durumunu degistirmez bunu unutmayin...
"Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar ALLAH onlarda bulunanı değiştirmez…”
Ra’d: 11

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar. Nasılsınız? Dün gece gördüğüm rüyayı paylaşmak istiyorum sizinle. Bizim okulun bi kısımı tamir ediliyordu. Onun için bizi okulun diğer bölümüne götürüyorlardı. Orada her bir sınfın hangi odada olucağını yazıyorlardı. Amma 9-cu sınıfları yazmamışdılar nedense. 2-ci kata çıkıyorduk. Sınıf arkadaşım bana şaka yaptı,ben de yapma dedim. Tam 2-ci kata ulaşınca onu gördüm sevdiyimi. Böyle her zamanki gibi bakıyordu,nasıl desem,türkçesini bilmiyorum,bizim dilde "qaş-qabaqlı" diyorlar,sinirli gibi bi şey,amma sinirli de değil. Neyse,benim de normalde öyle olduğumu söylerler. Bana bakıyordu. Ben de içimden düşünüyordum ki, bana bakıp" O böyle gülüyormuş" diye düşünüyor gibi şeyler geçiriyordum. Sonra sınıfları aramata devam ediyorduk. Onunla aynı sınıfa düşmemişdim,amma sınıf arkadaşım onunla aynı sıbıfa düşmüşdü. Duvarda s.arkadaşımın bi de ni başkasının resmi vardı,onlar bu sonıfdalar diye. O sınıf arkadaşım da benim ilk aşkımdı. Sonra fiğer arkadaşlarımla odayı aradık,ama bulamıyorduk. Ben de onlara 4-cü kat duruyor,bakmadık oraya ,nereye gidiyorsunuz?-dedim. 4-cü kata çıkıp orada bi odaya yerleştik. Başka öğrenciler de vardı,amma ilkokul öğrencileriydi. Öğretmenimiz öğrencilerle resim çekdiriyordu. Ben de çekdirmek istedim. Sınıf rehberimiz geldi. (Bize saçımızı açmaya izin yoktur). Saçımı açıp yeniden toplayacaktım. S.Rehberimiz beni gördü,ben de topluyacağım dedim. Resim için saçlarımı yenidem açdım. Kızlara da soruyordum ki,saçımı açıp çekdirsem ne olur? Amma hiç kimse açmadığı için tarayıp yeniden topladım. Eski,çok sevdiyim bi sınıf arkadaşımın annesi de oradaydı. İçimden geçiriyordum ki,şimdi annesi düşünüyo ki,saçlarımı ne kadar tarıyorum. Sonra sınıf rehberimiz İngilizce öğretmeniniz nerde ? diye sordu. Ben de belki, sevdiyimle karşılaşırım diye aşağıda,çağrıyım mı? dedim. O da evet dedi. Ben tam sınıfdan çıkmışyım ki,bi baktım İng.öğretmenim geliyor.

Sonra bu gördüyüm rüyanın devamıydımı, bilmiyorum, amma bi evdeydim. Yılan giröişdi eve. Ben de yılana tutup dışarı atıcakdım. Elimdeydi yaşıyordu. Sonra kardeşim benden bi şey sordu,bende ona cevab verdim. Me sorduğunu,ve ya ne cevab verdiğimi hatırlamıyorum. Bi baktım ki,yılan ölmüş. Derisi soyulmuş. Yılanı doşarı atdım. Bi baktım ki ellerime yılanın rengi bulaşmış. Yışanı sol elimle tutuyordum. Oysa,sağ elime de bulaşmışdı. Ellerimi yıkadın. Yavaş-yavaş gidiyordu. Sol elimde bi parmağımda kalmışdı. Yeniden yıkadım. Yavaş-yavaş gidiyordu o da.
Lütfen,rüyamın her ikisini de yorumlaya bilir misiniz? Şindiden teşekkürler. Bu arada,Baküden de Türkiyeye çok selamlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabalar Hayirli Cumalar Ahh kardesim Baku den gelmis Hosgelmissiniz guzel insan..
Hayirdir insallah..
Rüyada okul görmek; ilim ve irfaninizin kültürünüzün artması için okumaya hep devam etmeniz gerektiğine..lakin okul tamir ediliyordu..
genc kardesim okullunu bu gunlerde biraz ihmal ettigine ve bir an once duzeltmen gerektigine isarettir..
Seven insan Sevdiginin her konuda ozellikle okulda cok basarilli olmasindan gurur duyar...

"Saçımı açıp yeniden toplayacaktım."
saç kadının zinetidir...zinet ve SIRLARINIZI ulu orta yerde acip, sacarsaniz en sonunda dunyaniz ve hulyalariniz dagilir korkarim ki biraz zor toparlanirsiniz seklinde ruyaniz yorumlanir...

Samimiyetine güvenmediğiniz insanlardan uzak durun..

Bu ne telaş ?bir soluklanin nereye kimin ile neden gittiginizi dusunurseniz daha HAYIRLI karar ve yasaminiz olur seklinde yorumlanir...
önemli olan olaylar değil bu olayları nasıl yorumladığıniz ve nasıl anlamlandırdığıniz gosterdiginiz tepkidir..
Zaman her şeyin en güzel ilacıdır.Sadece beklemek sabırla neler olup biteceğini, olayların nasıl gelişeceğini görmek gerek.
Anlık bir öfke nefret insanlara ne kadar pahalıya mal olur bir bilseniz geriye dönüşü yoktur...
Gösterilen ya da sunulan sevgi ve ilginin bize ne şekilde ve ne zaman geriye döneceğini kestiremeyiz.

Gül verenin elinde,gül kokusu kalır..İyilik yapanda kötülük yapanda kendisine yapar..bunu hic bir zaman unutmayin..
IslamiForumlar.Net ailesinden Bakü ye selam,sevgi ve muhabetlerimizi gonderiyoruz..

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkürler. Ben okulumu çoook ama çoook severim. Hayatta en sevdiğim meşguliyyet ders çalışmaktır.

zehraa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yılan görmek

selamun aleykum
ben ıspartadan zehra 25 yasındayım evlıyım rüyamda kayınpederımın elınde bır yılan gördüm bana dogru uzatttı ve yılan benı soktu önce bısey olmadıgını sandım ama daha sonra acıdıgını hısstım cok korkmustum rüyayı görelı kac gün oldu ama atamıyorum üzerımınden.tabırı nedır acaba yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tskler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
427251_417133041709531_2146649123_n.jpg

Aleykum selam zehraa kardesim Hayirli Cumalar..
Rabbim!!yuvalarimiza ,evlerimize ;huzur,mutluluk eşlerimizle güzel muhabbet, çocuklarımıza hayırlı ömür versin..
bizi bi birbirimize bıraksalar... mutlu olacağız...da..
yaniniza almak istemediğiniz insanlari, karşınıza da ALMAYIN!!

Hayirdir insallah..
Rengi de onemli mesela kahverengi ise devlet ile ilgili SARI ise hastaliginiz ile Mavi yesil ise Sizin bir muradiniz ile ilgili seklinde Yorumlanir.
Yılan tarafından sokulmak; bir kimsenin hile ve entrikaları yüzünden sıkıntı yaşayacağınıza işaretle tabir edilir
bu gunlerde Tedbir ,Temkin Sakin ve SABIRLI olmaya ve dikkattinizi bazi olanlara daha fazla vermeniz gerekliligine yorumlanir..

Siz bir seyden korkarsaniz sizin ustunuze gelir!Sizi sinirli, endiseli ve huysuz yapabilir..bunu da unutmayin..
Hayirli gunler..

eesila

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm sizden bi rüyam hakkında bana yardımcı olmanızı istiyorum .Gece rüyamda evime 2 tane yılan getirdiğimi biri çok büyük ve sarı renkte diğeri ise kahverengi renklte bunları eve ne amaçla getirdiğimi bilmiyorum ama ev benim evime benzemiyo eşyaları felan aynı değildi ben o yılanı sarı olanı karyolanın altına saklıyorum diğerini daha sonra getiriyorum onuda saklıyorum sonra dışarı çıkıyorum biraz dolaşıp geldikten sonra onlardan kurtulmaya çalışıyorum yeşili bulup atıyorum diğerini arıyorum fakat bulamıyorum sonra kocaman bi otobüs var yolcu akrabalarımız var içinde tatile gidiyolar 5 yaşındaki kızımda koltuğa oturmuş bende gidecem diyo bende kızım sen bensiz bi yere gitmezdin nasıl gidecen diyorum sonra otobüs hareket ediyo otobüs hareket edince bulamadığım o yılanı çadır kurmuş bi kadın yılanda kıvrılmış önünde kadın bişeyler yapıyodu burda uyandım rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim .

EMİNEELİF

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yılan görmek

Selamunaleykum... Rüyamda çok büyük bir yılan gördüm.Gösteri yapan biri var onun elinde.O kadar büyük ki adam elinde evirip çeviriyor bana doğru tutuyor falan ikimizden başka da kimse yok.Uzunluk olarak da çok büyüktü.Yorumlarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

kardelenler

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Esselamü aleyküm.
Rüyamda dilim boynuzlu bir yeşil yılan ve ağzımdan içeri giriyor. Beni yiyor ve pöç kemiği gibi bir et parçası kemik parçası bırakıyor. Allahım hayırla sonuçlandırsın inşallah. Lütfen bu ilmi bilenler cevaplasın benim sorumu.
Ben bu ilimle ilgilenen ve rüyalarında sahih rüya gören bir kimseyim. Buna rağmen bunu yorumlayamadım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam rüyaniz Hayr olsun..
Bildiğiniz gibi rüyalarin zâhirî ve bâtınî yönleri vardır..burada herkes sadece kapinca, kadarinca, idraki ve aklınca nasiplenir..

Rüyada görülen yılanın rengi, cinsi, büyüklüğü, davranışı, rüyada meydana gelen ısırması, sokması, ölümü gibi faktörlere bağlı olarak yorumu yapılır.

Rüyasında ağzından yılan çıktığını gören kişi;söylediği bir sözden özellikle kötü ve çirkin bir sözden dolayı başına birşey geleceği, bir zarar göreceğine delalettir.
Ağzına yeşil yılan girdiğini görmek; ilim ehli olmaya...
Rüyada yeşil yılanın ağzına girdiğini görmek aldığınız destek ile yaşama sevincinizde artış, yaşam ruhsal enerjinizde yükselme olduğunu, sağlıklı güzel günlerin geleceğini simgeler.

"Beni yiyor ve pöç kemiği gibi bir et parçası kemik parçası bırakıyor "
Allah, Allah, Allah celle celaluhu Ey nefsim halk sana ağlamadan sen kendine ağla Yok et kendini çık aradan...

Rüyada yılan görmek, gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz gizli korkular ve endişeleri, ihanete düşmanlığa veya gizli düşmanlara,(insanın en büyük düşmanı kendi nefsidir )
doğru yoldan ayartılıp yoldan çıkarılmaya veya yaşam enerjisi ve sağlık konusunda gelişmelere işaret eder.

Yeşil yılan görmeniz, büyük bir iç büyüme, iyileşme ve değişim ifadesi olup hayırlı bir rüyadır ancak bunu çok az kişi bilmektedir.

Zâhirde bize yapilan sıkıntılara sabr edebilirsek bâtında manevi güç manevi kuvvet ile yükselebiliriz..
bu bir denge.. her sıkıntının içinde saklı hayrı görüp: “İşte aradığım buydu!dediğimiz Huzur ve iman lezzeti vardir..

ALLAH Resulü ebubekir (sıddık-ı ekber )ile beraber mekkeli müşriklerden kaçarken sevr mağarasına sığınmışlar.
ALLAH Resulünün uykusu gelmiş ve sıddık-ı ekberin kucağına yatmış bu arada ebabekir Allah resulüne bir zarar gelmesin diye ;
mağara da ki bütün delikleri bez parçalarıyla kapamış ama bez yetmemiş bütün delikleri kapamaya.
Bunun üzerine ebabekir elleri ve ayaklarıyla kapamış delikleri bu sırada ALLAH Resulü uyurken bir yılan ebabekir in ayağını sokmuş.

Sıddı-ı ekber ALLAH Resulü uyanmasın diye acıya dayanmaya çalışmış ama gittikçe acı bütün bedenine yayılmış sıddık-ı ekber kendini ,
iyice kasmış ve gözünden bir damla yaş o güzel ve nur yüzlü MUHAMMED(s.a.v.) in yüzüne damlamış ALLAHResulü uyanmış bakmış sıddık-ı ekber acı çekiyor.

-ne oldu ebabekir
-yok bişey ya Resulallah
-tekrar ne oldu ya ebabekir demiş.
Sıddık-ı ekber bayılmış bu sırada bakmış ki ayağından kan akıyor hemen ayağına o şifalı tükürüğünü sürmüş bu sırada
onünde kocaman bir yılan belirmiş.ALLAH Resulü yılana demiş ki: sen ne haya ile ebabekirin ayağını ısırdın demiş.

Bunun üzerine yılan dile gelmiş: ey Allahın rasulü ben 600 senedir bu mağara da seni bekliyorum demiş.
Allah resulü demiş ki: benim buraya geleceğimi nerden biliyordun demiş.
Yılan da, senin buraya geleceğini bana hz. İsa söyledi ya resulüllah ben senin ismini ilk duyar duymaz ismine aşık oldum hz isa buraya
600 sene sonra ahmed adında bir peygamber gelecek dedi ve ben 600 sene boyunca senin gelmeni bekledim.
Seni görmeme ebabekir in ayakları engel oldu bende bu nedenle ebabekir-i ayağından ısırdım..
Kissadan Hisse....

Ey oğul! Önce kendini düzelt
Önce kendi nefsine öğüt ver, kendi nefsim düzelt. Sonra da başkalarına öğüt ver, başkalarını düzeltmeye çalış.
Sana önce kendi nefsinin özelliklerini, kendi nefsinin ne durumda olduğunu bilmen lazım. Kendinde ıslaha muhtaç bir hal var oldukça başkalarını düzeltmeye,
başkalarına öğüt vermeye kalkışma. Eğer kendinde ıslaha muhtaç bir hal bulunduğu halde bunu bırakır da başkasının ıslahına kalkışırsan yazık sana!
ABDÜLKADİR GEYLÂNÎ

durgun

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yılan görmek

Selamünaleyküm, aslında rüyam çok karışık anlatabildiğim kadar yazacağım.
Bilmediğim bir yerdeyim sanırım okul yada hastane binası. Tamir yapılıyor. Yöneticisi, orayı denetlemeye gelen bir bayana binayı gezdiriyor, binada yaptıkları çalışmaları gösteriyor. Ben de onlarla beraberim. Geniş ama eski bir salona giriyorlar. Kadın orayı denetlerken yılanların olduğunu görüyor ve "bu ne böyle , buraya doktor lazım" diyor. Benim paçamdan içeriye çok sayıda yılanın girdiğini görüyorum. Onlardan kurtulmak için ayağımı sallıyorum, sürekli ayağımı sallıyorum ve küçüklü büyüklü yılanların çıktığını görüyorum, en sonunda kurtuluyorum.
Daha sonra kendimi başka bir yerde görüyorum. Bir kalabalığın içinde ama ben çıplağım. Tanıdıklar var, üzerimi elimle kapatmaya çalışıyorum. Göğsümden, süte benziyor ama sanırım su, çeşmeden su akar gibi fışkırıyor. Bende kimse görmesin diye yan tarafımda kaseye benzer bir şey vardı, oraya akıtıyorum, kasenin içi doluyor.
Daha sonra yine başka bir yerdeyim. Gök yüzüne bakıyorum. Havada bir sürü uçağa benzeyen araçlar görüyorum. Bunlar iki katlı değişik uçaklar. Uçak kadarda hızlı hareket etmiyor, içinde insanlar var. Sonra ben de kendimi o araçlardan birinin içinde görüyorum. Binaların evlerin yanlarından geçiyoruz. Binaların içinde ki insanları pencerelerinden görebiliyorum.
Rüyam çok karışık ama yorumlarsanız sevinirim. hakkınızı helal edin...

Cavidan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada yilan (sahmaran) gormek

selamualeykum
esim ruyasinda , babasinin evinde oldugunu ve disarida bahcelerinde kafasi insan (erkek) seklinde buyuk bir yilan gordugunu ve ona zarar vermeye calistigini gormus. esim yilanla bogusmus ve onu oldurmus. hayirli gunler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Hayirdir insallah
Rüyada yılan görmek, gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz gizli korkular ve endişeleri, ihanete düşmanlığa veya gizli düşmanlara, doğru yoldan ayartılıp yoldan çıkarılmaya veya yaşam enerjisi ve sağlık konusunda gelişmelere işaret eder.

rüyada Yılan öldürdüğünü görmeniz; iki şekilde yorumlanir
yılanlar, yaşam, gizli enerji yada güçtür, rüyada yılanı öldürmek bir yaşama son vermektir buda sizin gerçek yaşamınızda içinizdeki gücü, potansiyeli boşa ,gereksiz yere harcadığınızı simgeler.
ikinci yorumu;rakiplerinizin sizi sürekli izlediğini ifade eder. Boğuşmadan galip çıkmak, rakiplerinizin size zarar veremeyeceğini gösterir.

yakın zamanda sıkıntılı günleriniz son bulacak, kafanıza taktığınız problemler kolayca inş. çözülecektir.
yeterki ;Dostunuzu Düşmanınızı Bilerek ona göre hareket edin!!
insan kendisini değiştirmedikçe..Allah cc. da onun icinde bulundugu toplummekan hal ve durumunu degistirmez bunu unutmayin...
"Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar ALLAH onlarda bulunanı değiştirmez…”
Ra’d: 11

adsz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum. Ben ruyamda çok büyük ve iri bir yılan gördüm. Kanalizasyonların yakınlarından asfalt veya toprak gibi bir yerin altından çıkıp bana karşı dikiliyordu. Bende taş atıyordum. Bu 2-3 defa boyle devam etti. Daha sonra birisi koşarak gelip yılanın çıktığı deliğe bir şey attı, kimyasal bir madde gibi, ya da zehir. Yılan öldükten sonra yukarıya beyaz bulutlar çıktı. Rüyanın devamınında beyaz bulutlar yukarı doğru çıkıyordu, yardım eden kişinin üstüne asit yağmuru yağıyordu. ruyadayken etraf da karanlıktı. Şimdiden teşekkuler yorumunuz için.

Üst Alt