• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yetim görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüya tabirleri yetim görmek rüyada yetime yardım etmek rüyada tabirleri yetim rüyada yetim kalmak tabiri

Rüyada yetim biri görmek, düşünmeden yaptığınız hareketler nedeniyle çevrenizdeki insanlara zarar verdiğinize işaret eder.

Rüyada yetim kalmak, insanlar tarafından dışlanıp yanız kalmaya, Yetim görmek, hakkını yiyenden hakkını almaya, Yetimin başını okşamak veya onu hoşnut edip gönlünü almak ve onu korumak dünya va ahiret mutluluğuna işaretle tabir olunur.

Rüyada bir yetime ikramda bulunduğunu görmek, hayır ve berekete ve gönül hoşluğuna işaret eder. Çünkü yetimin başını okşamakta bereket ve hayır vardır.

Bu tür rüyalar tek başına değil de rüya içindeki farklı unsurlarla berber yorumlanırsa daha sağlıklı olur.

Almuma

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yetim görmek yetim kalmak rüyada yetime yardım etmek tabiri

Merhabalar rüyamda Hatay yakınlarında bir ildeyiz. Savaş çıkmış ve biz de etkilenmişiz. Etrafımda tanımadığım insanlar var hepimiz bir yerlere sığınıyoruz sonra bir oğlan çocuğunun sürekli benim yanımda dolaştığını fark ediyorum. 10-11 yaşlarında. Sarışın bir çocuk. Ailesi ölmüş. Rüyamda onun saçlarını okşuyorum, ona sarılıyorum hatta evlatlık almışım. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

alsariyim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Yetim Bebek Görmek

Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun, herkese hayırlı ramazanlar...

Birkaç gündür her gece çeşit çeşit rüyalar görüyorum. Bundan öncekilere bir biçimde anlam vermiştim ama dün gece gördüğüm rüyayı anlamlandıramadım. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Rüyam şöyleydi:

Bizim evde ailecek oturuyorduk. -Ablamlar, eniştemler vesair -
Odamdan bir bebeğin ağlama sesinin geldiğini duydum ve oraya doğru yürüdüm. Kapıyı açtığımda yeğenim, yanında da bir bebeğin benim odamda olduklarını gördüm. Bebek sürekli ağlıyordu ve yaklaşık 8-10 aylık civarındaydı sanırım.

Ablama bu bebeğin kim olduğunu sorduğumda birlikte geldiklerini, bakmak için aldığını ama bakamayacağını, bundan dolayıda geri vereceklerini söyledi.

Bu sırada bende odaya girdim. Bebeği kucağıma aldım ve neden bilmiyorum ama bebeğe bir anda vurmaya başladım. Sanırım 2-3 kez vurdum. Bebek daha çok ağlamaya başladığında alıp balkona götürdüm. Dışarıya bakarken sustu.

Susuncada bu sefer onu sevmeye başladım. Sorular falan sordum el kadar bebeğe. En son senin evin nerde diye sorduğumda bebek karşı apartmanı işaret etti. Bu sırada eniştem yanımıza geldi. Neden bilmiyorum ama hani bazen rüyadayken insanlar olmayan şeyleri gerçekmiş gibi hissederler ya, bende, gerçekte ablamların evleri karşıdaki apartman olmamasına rağmen evleri orasıymış gibi hissettim.

Ve bebeği geri bırakacak oluşlarına çok üzüldüm. İçimden bebek bu kadar alışmışken neden bırakıyorsunuz falan diye kızıyordum ablamlara...

Neyse... Eniştemde yanımıza geldiğinde o da gördü bebeğin bu hareketini ve enişteme baktığımda onunda gözlerinin dolu dolu olduğunu gördüm. Zaten rüyadanda ağlayarak uyandım.

Sizce bu rüyanın ne gibi bir anlamı olabilir? Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun...

Not: Bu arada normalde çocuklara asla el kaldırmam. Yani rüyadaki o durum karakterime çok ters olduğundanda garipsedim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah'ın selamı ve bereketi ,hidayetti üzerimize olsun, herkese hayırlı ramazanlar,rüyaniz hayr Olsun.

Rüyada yetim görmek ;
Yalnızlık, terk edilme, reddedilme korkularını simgeler. Kimsesiz, öksüz, yetim birini görmek kendi kendinize yetmeyi öğrenmeniz gerektiği konusunda işarettir.

Rüyada yetim bir bebek görmek;
Bazen düşünmeden iyilik yaptığınızı sandığınız hareketler nedeniyle çevrenizdeki insanlara ve kendinize zarar verdiğinizi işaret eder.

"bebeğe bir anda vurmaya başladım. Sanırım 2-3 kez vurdum. Bebek daha çok ağlamaya başladığında "

Her insan arada bir birinin Şefkat tokadına ,onu frenlemesine ihtiyacı vardır sevenin, sevdiğine, sevgi eksenli, onu doğru yola getirme maksadıyla, kulağını çekme, azarlama ‎mânâsına gelen tatlı bir ikazdır..

Dost acı söyler lakin gönlünden de Bal sunar, acı ama doğru söyleyene Dostum derim ben uçurumlardan çeviren ...Göremediğim , bilemediğim hatalar dan çeviren yiğitler lazım bana DOST LAZIM BANA DOST...
Nereden bileyim tanıyayım din kardeşimi ,inanayım sevgisinin gerçekliğine benim hayrımı dilemedikçe....selametle..

Üst Alt