• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yemek görmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
rüyada yemek, rüyada yemek görmek, rüyada güzel yemek görmek, rüyada ekşi yemek görmek, rüyada ziyafet görmek, rüyada etli yemek görmek, rüyada sıcak yemek görmek, rüyada sulu yemek görmek

Rüyada yemek görmek ve yemek genellikle hayra yorulur.

Rüyada su içer gibi yemeği içtiğini gören kimsenin, rızk ve geçimi fazlalaşır. Ziyafet için yapılan yemekleri yemek, müjde, yas için yap ılan yemekleri yemek ise üzüntü ve kederdir.

Her zaman pişirilebilen yemekler, rızk ve daimi olan faydalara yorulur.

Et ile pişmiş yemek, fakir için zenginliktir. Etsiz pişirilmiş yemek ise fakirlik veya ibadet etmektir.

Rüyada bizzat rüyayı görenin güzel bir yemek pişirmesi, o yemek değerince bir faydaya kavuşmasına ve fakirlikten sonra zengin olmasına delildir.

Sıcak ve katı bir yemeği yuttuğunu görmek, geçiminin tatsızlığına yorulur. Rüyada bir insandan ekşi bir yemeği almak, o insandan çirkin bir söz işitmeye yorulur.

Rüyada bir kapta yemek yediğini gören kimse kanaatkar olur. İnsanlar arasında yemek yemek, şöhrettir.

Kötü renkli bir yiyecek yediğini görmek, rüya sahibinin değerinin düşeceğine yorumlanır.

Lezzetli bir yemekten bir lokma almak, sevince işarettir. Lokma acı ise, kötü söz işitmeye yorulur.

Kokmuş ve bozulmuş yemek haram maldır.

Bir kimsenin rüyada sarı renkli yemek yediğini görmesi, hastalıktır. Ancak yemek kuş eti ise, hastalık değildir.

Rüyada beyaz renkli her yemek, ekşi yemekten hayırlıdır.

Rüyada tıpkı su içer gibi yemeği içtiğini görmek, rızkın artmasına delâlet eder.

Ziyafet maksadı ile hazırlanmış yemekten yemek, müjdeye, yas için hazırlanmış yemekleri yemek de, üzüntü ve kedere delâlet eder.

Rüyada kabak yemeği yediğini görmek, hidayet ve Sünnet-i Seniyyeye itibar etmeye ve keskin zekaya delâlet eder.

Alimlerin yemeklerinden yediğini görmek, ilim, hidayet ve berekete işarettir. Zahid ve fakirlerin yemekleri, o yemeklerden yiyenler için tevbe ve hidayettir.

Bir kimsenin rüyada ekşi olan yemeği yemediğini ve Rabbine de hamdettiğini görmesi, sevinç ve neşeye, üzüntü ve kederden kurtulmaya delâlet eder.

Rüyada her zaman pişirilen yemekleri görmek, rızık ve daimi olan faydalara işarettir.

Bir kimse rüyada yediği yemeği hazmettiğini görse, o kimsenin sanatında çalışkan ve özenli olmasına yorumlanır.

Rüyada yediği bir yemeği hazmettiğini görmek, rüya sahibinin sanatında çalışkan ve titiz bir kimse olduğuna delâlet eder.

Yine rüyada yemeği hazmetmek, her işte şen ve neşeli olmağa işarettir.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada yemek yediğini görmek, rüyada yemek yemek, rüyada yemek görmek tabiri.
Selamunaleyküm,Gününüz hayr olsun...Bu sabah namaz kılıp tesbihatı yaptıktan sonra bir rüya gördüm hoşuma gitti hayırlara vesile inşallah.

Rüyamda amcam gildeydim. Onlarda sofra hazırlamışlardı. Tabakta Köfte, et , bulgur pilavı vardı ama bulgur pilavı şimdikiler gibi değil doğal kepegı bırakılmış haldeydi. Tabakta yalnız birde ev yapımı baklava vardı. Ben yemek yiyordum sonra ise amcam kendi tabağından ilave etti ye ye ye diyerekten. Sonra bir anda tabak kayboldu baktım baklavayı almış çocukları yiyor. Banada şu baklavada alt kat üst yufka katı varya azıcık oradan koparıp verdiler. Onlar tabaktaki tatlıyi yemeden bırakıp gittiler, yazık günah diyorum içimden ayıp değil mi ? Neyse mutfağa gittim mutfakta büyük bir tepside talı vardı ne tatlısı bilmiyorum rengi kızıl mı desem kırmızı mı desem bilmiyorum. Kalburabastıya benziyordu şerbetli, alıp bir dilim yedim sonra su içmek istedim ama baktım hazır su damacanası boş bende çeşme suyu hiç sevmem dedim galiba alışacagız burada. Neyse sonra içimden bir ses geldi buzdolabına bak diye açtım bu sefer dısarıdan tahmin ettiğim ama kimin olduğunu bilmediğim bir ses geldi iç ki nefesin ballansın hazır su şişesindeydi içtim ve içeri geçtim sonrasında bir şey yok...Merakla bekliyorum

Selam ve dua ile.

Saygılarımla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümelam,Gününüz hayr olsun...rüyaniz ,hayırlara vesile inşallah.
Rüyada yemek görmek ve yemek genellikle hayra yorulur.
rızk ve geçimi fazlalaşır. Her zaman pişirilebilen yemekler, rızk ,bereket ve daimi olan faydalara yorulur.
Helal rızkın ve haram rızkın ne zaman ve nereden geleceği ve ne şekilde imtihanımız olacağını hiç belli olmaz.

"Rızık deyince aklına yenilip içilecek şeyler gelenin aklına şaşarım.Allah’ım akıl, irade, hikmet, irfan, ihsan, muhabbet rızkımızı bol eyle.”
Hz. Âişe (r.a)

"nefesin ballansın "
Dil insanın terazisidir,alim ve cahili ayırıcıdır..
Ahlakı güzel olan yumuşak söyler.Çok selam ve tatlı dil sevgiye sebeptir...tatlı dillerin dahada ballansın

Sözünde korku c.c olsun,ölçünde sünnet..Ve
En güzeli çok dinle ,az ve haddince söz söyle..İşte terazi..

Güler bir yüz, tatlı bir dille tamamlandığı zaman, insana bütün kapılar açılır. Gerçekten dilin, tatlı dil olmak şartlarıyla açamayacağı kapı çözemeyeceği düğüm yoktur. Gönüller onunla fethedilir.

Madem ki tatlı dil her kapıyı açan sihirli bir anahtar, öyle ise ne duruyoruz, dilimizi tatlılaştıralım. Gönülleri fetheden tatlı dil, bütün gücünü gönülden alır.
İnsanın dilinin tatlı olması için gönlünün tatlı ve iyi olması gerekir.

ama malesef;zamanımız insanı o kadar değişti ki tatlı dilli merhametli olanı sadece iş için arayıp soruyolar yani bi işleri oldumu sırf onu yaptırabilmek için işleri bitince de etrafta görünmüyolar.insan böylelerini görüncede morali bozuluyo tatlı dilden merhametten zamanla eser kalmıyor yine de Allah tatlı dilli güler yüzlü olanlardan eylesin..amin selametle..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam tatlının bir manasi yok mu ? Heralde görünmeyen kısım var ama biz mi bilmiyoruz...
Selam ve dua ile. Saygılarımla

Gönül sızım...

Üst Alt