• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yazı yazmak

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
rüyada yazı yazdığını görmek, rüyada yazı yazmak, rüyada güzel yazı yazdığını görmek, rüyada kuran yazdığını görmek, rüyada ayet yazdığını görmek, islami rüyada yazı yazmak, islami rüya tabirleri rüyada yazı yazmak

Rüyada yazı yazmak hileye, yazı yazanı görmek, hilekar insana yorumlanır. Rüyada yazısının kötü olduğunu gören kimse, bir mirasa kavuşur.

Bir kimse rüyada yazı yazmaya çalıştığını ve güzel yazı yazamadığını görse, o kimsenin düşeceği korku ve zahmet sonrasında güzel bir şeye erişeceğine yorumlanır.

Rüyada güzel yazı yazdığını görmek, din ve dünya saadeti için çalışmaya işaret eder.

Rüyada bir kimsenin kendisi için yazı yazdığını görmek, hayır,menfaat ve murada ermeye işarettir. Bir sayfa üzerine yazı yazdığını görmek, mirasa işaret eder.

Bir kimsenin rüyada Kur'ân-ı Kerim'den bir ayetin kendi gömleği üzerine yazılmış olduğunu görmesi, Kur'ân-ı Kerime tabi olmaya, onun hükümlerine uymaya ve dinde salâha delâlet eder.

Rüyada sol elle yazı yazdığını görmek, çirkin ve kötü işlere ve sapıklığa işarettir.

Rüyada kan ile yazı yazdığını görmek, faiz malı için sened ve anlaşmaya delâlet eder.

Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada bir kitap yazdığını görmek:
"Artık elleriyle kitabı (Tevratı yalan yanlış) yazıp da sonra onu az bir para ile satabilmek" bu Allah katındandır" diye gelenlerin vay haline." (Bakara, 79) Mealindeki âyet-i kerimenin işaretince, o kişinin haram bir mala malik olmasına delâlet eder.

Rüyada kendi yazdığı yazının kötü olduğunu görmek, günahlardan tevbe etmeye işaretle tabir edilir.

Yine rüyada bir kitap yazdığını fakat onu tamamlayamadığmı görmek, rüya sahibinin iş ve ihtiyacının tamamlanacağına alâmettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yazı yazmak rüyada yazılar görmek rüyada deftere yazı yazmak rüyada güzel yazı yazmak rüyada yazı görmek rüyada yazma görmek

Selamın aleyküm. Nasılsınız?

Rüyamda bir kız benden defter istedi, bende bekle bir dakika bakayım, varsa, veririm dedim. Defterlerimin hepsi doluydu. Son defterime baktım, içinde sevdiğim için yazdığım bir yazı vardı. "Sen bana ALLAH'ın lütfusun" diye. Sonra ona aşık olduğum tarih ve sonsuzadek işareti. Bende o sayfayı kopardım çöpe atarım diye. AMMA BAKtım ki, başka yazılar da var. Bu yazılarda mı ona aîtdi hatırlamıyorum, bir de rakamlar yazmışdım ard-arda. O sayfaları da koparınca baktım ki, o zaman da defterde sayfa kalmıyor. Sayfaları yerine koydum, kıza defterlerim dolu dedim.
Gerçekte ona öyle bir yazı yazmamıştım.
Bir de geçen ondan önceki gece rüyamda kuru erik gördüm. Biri bize geliyordu, poşette kuru erik vardı, 1 tane ona verdim, yedi.
Lütfen, yorumlar mısınız?

Benim bir sevdiğim vardı ya, kendime çok garip geliyor, amma ben artık sevmiyorum. Hayatımda hiç kimseyi onu sevdiyim kadar sevmedim. Sadece ALLAH'ı ondan çok seviyordum, o kadar. O benîm kadermmiş gibi inanıyordum. Amma bi gün baktım ki, hiç bi şey hiss etmiyorum ona karşı. Ona yazdıklarım vardı, onların hepsini çöpe atmışdım. Artık hiç bi şey kalmadı bende ona ait. Bunu yapalı 2 hafta falan olur. Sadece, anılarım aklıma gelince bazen bî garip oluyorum, o da normal diye düşünüyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gunluk.jpg

Ve Aleykümselam Hamd olsun huzurluyum..
demek ki onu artik sevmiyorsunuz..Size demistim ergenlik çağındaki gençlerin sevdasi ,duygulari değişken oluyor en fazla 2 sene sürüyor daha sonra başka âlemlere yelken açıyor ve tekrar onu heyecanlandiran birini görünce bu sefer gercekten aşık oldum saniyorlar..

Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada yazı görmek ;Hak sözü ve güzel duyguları ihtiva eden her çeşit yazı sağlam delillere, güvenilir kaynaklara, hayrın ve iyiliğin devamına yorumlanır.
Ne yer, ne yâr kaldı,: Gönlüm dolu ah-u zâr ve Gönül Defterim hatiralarla hepsi doluydu...Amaç sayısal üstünlük değil! Paylaştığımız sevginin kalitesidir...

Rüyada erik görmek; iyiye tabir edilir. Hayırlı gelişmeleri işaret ederler..
Rüyada kuru erik, erik kurusu görmek duygusal ya da yaratıcı yönünüzde bir tıkanıklık simgeler.

https://www.islamiforumlar.net/gonulden-gonule-dertleselim/29985-ne-yapicagimi-bilmiyorum.html

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
En fazla 2 sene sürmüyor :) Biri beş sene sürmüştü. O linki yazdığınızı görünce anlatayım dedim. Onu ne kadar sevdiğimi bir ben bilirim, bir de ALLAH. Belki artık sevmiyor olabilirim. Amma neler yaşadım. 3 kere aşık oldum, 3 de de aynı şeyi defalarca yaşadım ben. İnsan yaşadıkça uyuşuyor, ama bende her defasında daha çok acıttı. Acı çekmekten, aynı şeyleri yaşamaktan yorulmuştum. Ya ben sevmekten bıkmıştım. Amma yine de her şeye rağmen onu sevmeye devam ediyordum, ondan kopmak istemiyordum. Ama o beni sevmiyordu. Sevmiyordusa, neden gözleri-gözlerime deyiyordu peki? Bende bilmiyorum. Bir gün baktım ki, ondan bana geriye kalan sadece keder, hüzün. Oysa aşk bir çok duygularım bir anda yaşanması değildi mi? ALLAH'a sığındım, hayırlı değilse çıkar, at onu kalbimden diye yalvardım. Sonunda bir gün onu uzaktan görünce hiç bi şey hissetmediğimi gördüm. Ama normalde ben ona bakarken tüm dünyayı unutuyordum. O linkte yazdıklarımı unutmadım. Nasıl unuturum? Ben hayatım boyu kimseyi öyle sevmedim. Şimdi neden korkuyorum, biliyor musunuz? AŞKtan. Yine aşık olursam, yine acı çekerim, aynı şeyleri yaşayacakmışım gibi geliyor bana. Bilmiyorum, nedense bana öyle geliyor. Ve bir daha kimseyi bu kadar çok sevememekten korkuyorum.
Onu sevmesem de, bazen, hala o benim kaderimmiş gibi hiss ediyorum. Onu ilk görünce ondan çok etkilenmişdim, ona aşık olucağımı hiss etmişdim. 2 yıldan sonra aşık olmuşdum ona. Kendi-kendime sorardım hep "Neden ona o zaman değil de, şimdi aşık oldum?" Diye. Bir gün cevabını bulmuştum"ona o gün aşık olsaydım, bu gün onun benim kaderim olduğuna bu kadar çok inanmazdım". Bir söz vardı "Ve sonra sen çıktın karşıma. ALLAH'ın, bak, sana ne yazdım? deme şekliydin, Sevindim. SEVDİM". O benim için öyleydi, artık onu sevmesemde.
Rüyamı yorumladığınız için ALLAH razı olsun. Hayırlı günler :)

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yazı yazmak görmek

Selamün aleyküm hocam,
çok samimi bir arkadaşımın rüyasını anlatmak istiyorum. Rüyasında babası saman yapraklı bir kağıdın üzerine Ayşe(arkadaşımın adı) Beni çok üzüyor, yazmış.altına da tekrar Ayşem beni üzmez yazmış. Arkadaşım da ağlamaklı bağırmış ben Ayşeyim seni hep üzeceğim!.. diye. Değerli yorumunuzu merak ediyoruz hocam.Hayırlı günler..

Yönetim/Edit;
https://www.islamiforumlar.net/ruya...yorumu-isteyenler-icin-cok-onemli-duyuru.html

Üst Alt