• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yay görmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
rüyada yay görmek, rüyada yay çekmek, rüyada ok atmak, rüyada ok görmek, rüyada yay germek, rüyada yay vermek, ruyada ok savaş

Bir kimsenin rüyada yay görmesi,yolculuğa, erkek kardeşe, kadına veya çocuğa; bir âyetin işaretince de Allahü Teâlâ'ya yakınlığa işaret eder.

Rüyada kan içinde bir yay görmek, rüya sahibinin kız çocuğu olacağına işaret eder.

Rüyada eşinin kendisine bir yay verdiğini görmek, erkek çocuk doğuracağına işarettir.

Rüyada bir yayı kurduğunu ve fakat kendisinin de onunla beraber büküldüğünü görmek, uzun ömre işaret eder.

Bir kimsenin rüyada yay ile ok attığını ve hedefe isabet ettirdiğini görmesi, rahatın devamına, doğru karar vermeye, insaflı davranmaya ve adaletli olmaya yorumlanır.

Rüyada savaş için ok attığını görmek, şeref ve şöhretle galip gelmeye ve rakibinden muhtaç olduğu şeyi almaya alâmettir.

Bekar bir adamın rüyada yaya kiriş taktığını görmesi, onun kısa zaman içinde evleneceğine işaret eder.

Kırda sapan taşı ile taş attığını görmek, helal mala yorumlanır.

Yayının kırıldığını ve silahı olmadığını gören kimsenin, erkek kardeşi veya çocuğu yahut ortağı ya da dostunun vefat edeceğine yorumla tabir edilir.

Rüyada bir yaya kiriş geçirdiğini ve fakat kirişin kesilmesi, rüya sahibinin hanımını boşamasına işarettir.

Rüyada yaycıyı görmek, uzun ömre, kudret ve kuvvete, düşman üzerine galip gelmeye ve şiddete yorumlanır.

Bazı kere de rüyada yaycıyı görmek, cihat ve savaş için insanları teşvik eden kimseye işarettir.

Rüyada bir hedefe okla bir yay fırlatmak, veya bir yayla keman çalmak veya herhangi bir makinenin yay kısmını görmek, hedefe ulaşmak için fazla gayret harcamaya ve başarıya ulaşmaya tabir edilir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Kuzucuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bende gece gördüm forumu googlede rüya tabirini ararken buldum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bende gece gördüm forumu googlede rüya tabirini ararken buldum.

Hayirdir ins..kardesim eger ruyanizi hatirlayip yorumlamami isterseniz Ruya tabir bolumune yazarsaniz ins. 3 veledi El takva islami Yaz kamp okulluna biraktiktan sonra yorumliyabilirim..
Ben de Gonullu bazi guzelikleri bu gunlerde Allah Rizasi icin yaptigim halde dun gece Ruyamda gorunuzte iyi olmiyan kalkani gordum oysa mana, hikmet aleminde guzeldir..
Yani bazen ruyalardaki nesnelerin maddi degil manevi anlam ve hikmetlerini de ins. bilmek lazim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Layık olmayanın önünde hikmeti saçarsan cahil olursun...
Layık olandan esirgersen zalim olursun...
Sırrını herkesle paylaşırsanya deli ya da rezilrusva olursun...
Ne zaman ki arınırsak Nefis aleminden Ruhlar alemine seyahate çıktigimizda...
vicdanimizin derinliginde de huzuru buluruz...

"Ok gibi doğru olursan,hiçbir yay
seni tutamaz.
Hakça ol ki,nefis yayından hakikate fırla.."
HZ.MEVLANA

Kuzucuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayirdir ins..kardesim eger ruyanizi hatirlayip yorumlamami isterseniz Ruya tabir bolumune yazarsaniz ins. 3 veledi El takva islami Yaz kamp okulluna biraktiktan sonra yorumliyabilirim..
Ben de Gonullu bazi guzelikleri bu gunlerde Allah Rizasi icin yaptigim halde dun gece Ruyamda gorunuzte iyi olmiyan kalkani gordum oysa mana, hikmet aleminde guzeldir..
Yani bazen ruyalardaki nesnelerin maddi degil manevi anlam ve hikmetlerini de ins. bilmek lazim...

Rüyanın tamamını hatırlıyorum gece 2 rüya gördüm ilkinde annem uyandırdı aslında birbiriyle bağlantılı gibi çünkü ilk rüyada gördüğüm bazı şeyler ikincisinde de vardı

Üst Alt