• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yavru köpek görmek

dogukan_62

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm arkadaşlar rüyamı yorumlarsanız sevinirim

Rüyada bir dişi köpek gördüm dişi köpek yavrulamak üzereydi üzerinde de düzenli kesilmiş üç tahta vardı(ufak).Dişi köpek yavru doğurmuştu.Onun yavrularını bir makinaya koymuşlar makina yavru kara köpekleri fırlatıyor kamyon vardı kamyonda kara köpeklerden 3 tanesi ezdi geriye kalan beyaz yavruları ve bazı kara köpekleri kurtardım.Rüyam bitti.

iyi günler teşekkürler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Hos geldiniz.. Hayirdir insallah..
Rüyada dişi köpek görmek :kötü kalpli ve inatçı ve kiskanc bir kadına ve KIZA işaret eder.
Rüyada siyah kara köpek görmek; bir arkadaşının gölge yönünü sembolize eder.
Size yakın bu kişinin karanlık yüzünün ortaya çıkacağını ve onun gerçek niyetini göreceğinizi simgeler...Allahu Alem..
Zarara kendi rızası ile gidene merhamet edelim mi ? bunu cevapladiginizda ruyanizin Yorumu da ins. en guzel sekilde aydinlanacaktir...
Böyle bir rüya gördükten sonra bir süre temkinli olmakta fayda vardır...
Nefsimin kötülüğünden şeytan ve ortaklarının şerrinden ve Allah a sığının

Allah seni toplasın!"Eskiler böyle dua ederlermiş hep
Ne güzel bir duadır bu ya Rabbi çağa karşı!
"Allah seni toplasın!"
Gözünü..Kulağını..Aklını..Yüreğini..Hayalini..
Toplasın ağyardan..nefisden..
Sana "el" olan sınırlardan..elini belini dilline sahip olman
icin "Allah seni toplasın!"
Toplanmazsan dağılacaksın çünkü..
Dağılınca da dunya ve ahirettini dağıtacaksın!
Mevlid Kandiliniz Mubarek Olsun...

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada köpek yavrusu görmek

Selamun Aleykum Öncelikle nasılsınız inşallah iyisinizdir ve inşallah herşey yolundadır. Ruyalarımızı yorumlarken soyledıgınız hersey ıcın tekrar Allah razı olsun çunku gercekten ınsan bazen gorduklerının bırı tarafından gonulden yorumlanmasnı ıstıyor. Bazen de kafasını karıstıran bıldıgı belkıde hıc bılmedigı sorulara cevap bulmak ıstıyor ve bunları ogrenmek gercekten ıyı gelıyor tekrar tesekkur ederm Allah razı olsun...

Ruyamda evımızde abımın elıme bır kopek yavrusu verdgnı gordum ama bu kopek yavrusu daha sonra baktıgmda yoktu evımızın kapılarıda sonuna kadar acıktı ve ben sonra odada bır yatakta kendımı sagıma donuk bır sekılde uyurken gordum. Bır erkek de odada sankı benım uyanmamı beklıyormus gıbı oturuyordu. Sonra ben uyandım ve bır yemek verılıyormus evımızde hazrlandm ruj surdum. Kalabalıktı ve erkekler ayrı kadınlar ayrı sofralarda oturdgunu gordum tabagımda corba vardı içtim.Sonra kalktım koca koca tencereler vardı bırınde makarna bırınde mantı gordum pişiyordu ama bana yemek kalmadı dedıler onlardan yıyemedım ama sonra baska bır tepsıde pısmıs tavuk yemegı gorunce hem kendı tabagıma hemde bırıne daha o yemekten aldım...

Ruyam hayır olsun inşallah .. Şimdiden Allah razı olsun yorumlarsanız sevınırım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykum selam bir sey degil kardesim yardimci olabiliyorsak ne mutlu bize..
Hayirdir insallah
YAŞAM AKIP GİDERKEN YAŞANANLARA TAKILMAMAMAK GEREK KAYBETTİKLERİMİZ YENİ KAZANIMLAR ELDE ETMEK İÇİN FIRSAT OLMALI..
YAŞADIKLARIMIZDAN HEP ÖĞRENDİĞİMIZ BİRŞEYLER VARDIR...
Kaybettiğim sandıklarım meğer kurtulduklarımmış bir gun deriz..
Rüyada yavru görmek ;her yönden hayra işarettir...yenilige, gelisime degisime alamettir..
lakin Rüyada herhangi bir hayvan yavrusu görmek; ayrica tek ve desteksiz kalmaya da işarettir.
Her Canlının Yavrusu Sevimlidir,Güzeldir.Değerini sadece Annesi ve Onu gercekten seven Bilir !

Rüyada pişmis tavuk görmek ;kendinize olan güveninizi yeniden kazanmaya başladığınızı,
öz güvenininizin artmasıyla yaşamınızın olumlu yönde gelişmeye başlayacağını temsil eder.

"önce can, sonra canan”. Bu; kendini düşünmek, hep kendi menfaatini ön planda tutmak, bencillik… şeklinde anlaşılıyor.
Gerçekten, “önce can, sonra canan” denildiğinde, hep menfaat mi ön plana çıkıyor? Ama ardından, “sonra canan” cümlesi geliyor!
Hayır, bu şu anlama gelir; önce ben kendimi, nefsimi her türlü kötülük, yanlış ve günahtan arındıracağım ki, başkalarına söz söylemeye hakkım olsun.
İbadetlerimizde öncelikle nefsimizi terbiye yok mu? İlk olarak ve her şeyden önce içimizi her türlü olumsuzluklardan temizleyeceğiz ki,
“temiz toplum”u meydana getirmede kararlılık ve istikrar ortaya çıksın...
Hayirli aksamlar...

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelıkle Allah razı olsun soyledıklerınız ıcın yorumunz ıcın fakat ben bu ruyayı sıze danısmamdakı sebep bunları bır araya getırıp bır anlam cıkaramadgmdan kaynaklanıyor. Sız bırseylerden bahsetmıssnz cok guzel ama burdakı mesajı ben anlayamadım yanı ne demek ıstedgnzı pek kavrayamadım kusuruma bakmayın benı yalnış anlamanızı ıstemıyorum sadece bana ne demek ıstedgnızı mana ıle degılde dırek soylermısnız. Çunku ben bu yorumunzdan ıyı mı kotu mu bır anlam cıkaracagmı bilemedim :) :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cumlemizden kardesim haklisiniz ,ruyaniz ic dunyaniz bu gunlerde o kadar karisik ve BASKI fazla yuk altindaki ruyalariniza da yansimakta..
simdi ilk bastan asagiya dogru giderseniz belki anlasilir..

dikkat ettiniz mi bu sizin ruyanizda ilk tavuk gormeniz degil ve hep etrafiniz kalabalik..ve agbiniz yaninizda
Agbiniz ile ruyalariniz arasindaki bagi, anca Siz bilirsiniz..
Siz mi agbinizi koruyorsunuz o mu Sizi anlamis degilim..
YAŞAM AKIP GİDERKEN YAŞANANLARA TAKILMAMAMAK GEREK KAYBETTİKLERİMİZ YENİ KAZANIMLAR ELDE ETMEK İÇİN FIRSAT OLMALI..
YAŞADIKLARIMIZDAN HEP ÖĞRENDİĞİMIZ BİRŞEYLER VARDIR...
Kaybettiğim sandıklarım meğer kurtulduklarımmış bir gun deriz..

"Ruyamda evımızde abımın elıme bır kopek yavrusu verdgnı gordum ama bu kopek yavrusu daha sonra baktıgmda yoktu "
Rüyada yavru görmek ;her yönden hayra işarettir...yenilige gelisime degisime alamettir..
lakin Rüyada herhangi bir hayvan yavrusu görmek; ayrica tek ve desteksiz kalmaya da işarettir.
bir varsiniz bir yoksunuz ruh halinizi sadece anneniz anliyabiliyor..
Her Canlının Yavrusu SevimlidirGüzeldir.Değerini sadece Annesi ve Onu gercekten seven Bilir !

"Sonra kalktım koca koca tencereler vardı bırınde makarna bırınde mantı gordum pişiyordu ama bana yemek kalmadı dedıler onlardan yıyemedım"
nasipten otesi yok!kimse kimsenin RIZKINI yiyemez..

"ama sonra baska bır tepsıde pısmıs tavuk yemegı gorunce "
Rüyada pişmis tavuk görmek ;kendinize olan güveninizi yeniden kazanmaya başladığınızı
öz güvenininizin artmasıyla yaşamınızın olumlu yönde gelişmeye başlayacağını temsil eder.

"hem kendı tabagıma hemde bırıne daha o yemekten aldım..."

"önce can sonra canan”. Bu; kendini düşünmek hep kendi menfaatini ön planda tutmak bencillik… şeklinde anlaşılıyor.
Gerçekten “önce can sonra canan” denildiğinde hep menfaat mi ön plana çıkıyor? Ama ardından “sonra canan” cümlesi geliyor!
Hayır bu şu anlama gelir; önce ben kendimi nefsimi her türlü kötülük yanlış ve günahtan arındıracağım ki başkalarına söz söylemeye hakkım olsun.
İbadetlerimizde öncelikle nefsimizi terbiye yok mu? İlk olarak ve her şeyden önce içimizi her türlü olumsuzluklardan temizleyeceğiz ki
“temiz toplum”u meydana getirmede kararlılık ve istikrar ortaya çıksın...
Hayirli aksamlar...

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
:) :) evet bu gece sızın basınızı sorularla kurcalayan kısı ben olucam galıba ... Sımdı ben namaz kılıyorum cok sukur kuranda okuyorum bazen sorulanlara cevap verıyorum ama hıcbır zaman kaynagını bılmedgm seyler hakkında konusmuyorum yada ınanmadgm guvenmedgm bırsey oldgnda bunu anlamadan dınlemeden yargılamıyrm . Fakat herkes gıbı benmde bır takım dogrularım degerlerm ve bır ahlak yapım var bırazda aılemdekı baglılık yetıstırıldgmz ortamdan kaynaklanan kendımı koruma aılemı koruma cevremde dahıl buna anac yapım da var ... Bunlardan dolayı bazen cevremde gordgm bana bıldıklerıme okuduklarıma emın oldgm guven duydugum degerlere aykırı seyler hakkında yalnış olanların daha ıyı olması ıcın yaptgım yorumlar yada ''şoyle olsa daha ıyı olur'' dedklerımle mı alakalı ? Yanı ben yalnış mı yapıyorum? Çokta fazla mudahalecı olmamalımıym? Burdan bunu mu cıkarmalıyım? Sanırım sızı bıraz zorlıycam Hakkınızı helal edın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yurekincinmesin.jpg

Hayirli aksamlar..
kardesim ben kendimce yorumlamaya calistim..herkes de kendi kabinca, idrak edip anca Allah-in takdir ettigi kadari ile nasipleniyor...

musaadeniz ile gunlugumden bir yazimi eklemek istiyorum..
"Ya Rabbi Namaz ve Oruçlarımızı kabul eyle. Ahir ve akıbetimizi hayreyle....
Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyleYa Rabbi... bizi şeytan ve düşman şerrinden ve nefs-i emmaremizin şerrinden muhafaza eyle...
Evimize iyilikler hayırlı ve bereketli rızıklar ihsan eyle Ehl-i İslama selamet ihsan eyle..amin

amacim Allah RIZASI icin... davette icabet ve daha genis kapsamli bir din kardesligi ve gonul dostlugu kurmak ve teblig amacli islami bir siteye hizmet etmektir..
insan her an her olay ile imtihan edildigi bilincindeyim.. buda bizim birbirimiz ile olan imtihanimiz..
sanki imtihan icinde imtihan edilmekteyiz.. adalet ve durustlugumuz ile sinavdan geciyoruz..
bizlere Yardim et Rabim.. kalpleri birbirine isitan ..sevdiren Sensin..
kalblerimize merhamet.. Sevgi ve din kardesligini nasip et...
Adalet duygusu gelişmemiş bireyde vicdan da olamaz..
Allahim!beni adil ve adaletli olmaktan ayirma..Kul HAKINDAN Sana siginiyorum..
her seyin en hayirlisini nasip et.. cunku ben artik neyin dogru neyin yanlis.. neyin HAKLI neyin HAKSIZ oldugunu bilemiyorum..
ama Sen Rabbim Sen.. her seyin en guzelini ..HAYIRLISINI bilensin.. cumlemize Senin Rizan yolunda birlik..
ve beraberlik icinde Sana hizmet etmeyi nasip et..

Yalvaralım O mühür sahibine...Ve O'ndan yardım isteyelim...
Bir selam verelim...Bir salâvat getirelim...
Bir gönül rızası alalım...Bir cümle yazalım...
Ve ne yaparsak Allah için yapalım...
...
Kuran Müslümanlar hakkında kötü zanda bulunmayı suizan yapmayı yasaklamaktadır....
Müslüman hakkında esas olan hüsnü zan yapmaktır. Yani Müslüman’ın niyetinin güzelliğini kabul etmektir...
Müslüman’a suizanla yaklaşmak Müslüman kardeşinin niyetini sorgulamak demektir...
Bizler kalpleri okuyamadığımıza göre niyetleri değil tavırları sorgulamak durumundayız...
Bir davranışta veya tavırda veya düşüncede bir yanlışlık olduğuna inanıyorsak elbette o konuda birbirimizi uyarmalıyız. ama herseyin bir adab-i ve usulu islami edebi tarzi vardir..
MÜMİNLER KARDEŞTİR
Hucurat 10. “Şüphesiz müminler birbiri ile kardeştirler; öyle ise dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltin; Allah’tan sakının ki size acısın.”"
Gönül sızım

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun.. Mesajlarmızın zamanlamasını ayarlayamadgmz ıcın ben en son yazdıklarınızı okuyamadan son msjı yazdım ve oncekı mesajınızı okudugum da tam olarak ne demek ıstedgnızı anladım cok tesekkur ederm... Hakkınızı helal edın Allah yardımcınız olsun... Gonulden edılen yorumlarınıza benmle paylastıgınız herseye tum dualara bende gonulden Amın dıyorum duaa..

deno134

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar rüyamda evimizin bahçesinde 5 6 tane sarı yavru köpek vardı babam süt verip seviyordu anlamı nedir bu rüyanın şimdiden teşekkürler

dnzz42

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar sabah namazını kıldım ve dua edip yattım rüyamda beyaz köpek yavrusu gördüm,tiyatro izlediğimi gördüm,bir de akvaryumcu gibi bir yer gördüm dükkan masmavi su ile kaplıydı bu rüyaların anlamı nedir şimdiden teşekkürler

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Merhabalar sabah namazını kıldım ve dua edip yattım rüyamda beyaz köpek yavrusu gördüm,tiyatro izlediğimi gördüm,bir de akvaryumcu gibi bir yer gördüm dükkan masmavi su ile kaplıydı bu rüyaların anlamı nedir şimdiden teşekkürler
Merhaba, Allah kabul etsin.Rüyada beyaz köpek yavrusu, paraya işarettir. Rüyada tiyatro, kişinin cesur olduğuna işaret edilir. Gördüğünüz dükkan gibi yerse, üzüntüye ve hayal kırıklığına işarettir,. Selametle.

Üst Alt