• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yaşlı kadın görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
rüyada yaşlı kadın görmek, rüyada kocakarı görmek, rüyada hasta ve yaşlı kadın görmek, rüyada ihtiyar kadın görmek, islami rüyada yaşlı kadın görmek, rüyada yaşlı teyze görmek, rüyada yaşlı kadınla konuşmak, rüyada ihtiyar kadın görmek, rüyada yaşlı kadına yardım etmek, rüyada yaşlı kadın görmek ne demek, rüyada yaşlı kadın görmek nedir, rüyada hasta yaşlı kadın görmek, rüyada kocamış kadın görmek

YAŞLI KADIN, Rüyada yaşlı kadın görmek

Hasta olan yaşlı kadını görmek, acizliğe, susamış yaşlı kadını görmek ise, kıtlığa yorumlanır.

Rüyada müslüman, mütedeyyin, salâh erbabı bir yaşlı kadın görmek sevince, sürura ve helal mala alâmettir.

Rüyada yaşlı kadın görmek acizliğe yorulur.

Bazen yaşlı kadın, elden giden dünyalığa ve üzüntüye, bazen de ahirete yorulur. Çünkü ahiret dünyanın zıddıdır.

Rüyada yaşlı bir kadına dönüştüğünü gören kimse, ağırbaşlı olur. Tanınmayan yaşlı bir kadın kıtlık bir seneye yorumlanır.

Bazen rüyada yaşlı kadın görmek, ümit kestikten sonra gebe kalmaya yorulur. Bazen de hile yapmaya, arkadan gıybet edip yüzüne karşı gülen kimseye de yorulur.

Bir kimse rüyada yaşlı bir kadınla bir şeyler alıp verdiğini veya onunla uğraştığını görse, dünya ile uğraşmaya yorulur.

Bir kimsenin rüyada yaşlı kadın görmesi, acizlik ile tâbir olunur.

Yaşlı kadın görmek, elden giden dünyalığa, üzüntüye, bazı kere de ahirete delâlet eder.

Rüyada yaşlı bir kadının kendi evine geldiğini görmek, dünyanın insana yönelmesine delâlet eder. Çünkü dünya yaşlı kadına nisbet edilir.

Yine rüyada yaşlı bir kadının kendi evinden çıktığını görmek, rüya sahibinden dünyanın yüz çevirmesine ve bunun neticesi sıkıntıya düşmeye delâlet eder.

Genç bir kadının rüyada kendisini kocamış, ihtiyarlamış, saçı ağarmış görmesi, dünyada halinin iyi olduğuna yorumlanır.

Çocuktan kesilmiş bir kadının tekrar eski haline geldiğini, kuvvet bulduğunu görmesi, din ve dünyasının mamurluğuna işaret eder.

Rüyada yaşlı kadın görmek, ot bitirmez, ekin vermez bir yere de işarettir. Çünkü yaşlı kadın her şeyden kesilmiştir.

Rüyada kâfir olan ihtiyar kadın görmek, haram mala da yorumlanır.

Rüyada yaşlı bir kadının hamile kadının yanına girdiğini görmek, sırf hayırdır.

Bazı kere de rüyada yaşlı kadın görmek, ümit sektikten sonra hamile olmaya işaret eder.

Rüyada gökten yer yüzüne yaşlı bir kadın indiğini ve insanların buna şaşdığını görmek, yokluk ile tabir olunur.

Rüyada çirkin yüzlü yaşlı bir kadın görmek, harp ve kıtlığın sona ermesine ve bollukla müjdelenmeye işaret eder.

Rüyada bir kimsenin yaşlı bir kadınla bir şeyler alıp verdiğini veya onunla uğraştığını görmesi, dünya ile uğraşmaya işaret eder.

Rüyada yaşlı kadının etli ve güzel bir surette görülmesi, o seneki kazanç ve ticaretin güzel olacağına;

yaşlı kadının ekşi yüzlü ve çirkin görülmesi, üzüntü ve kedere, şöhret ve rütbenin elden gitmesine işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ihtiyar kadın görmek

Selamün aleyküm hayırdır inşallah rüyamda cezaevinden yeni çıkmışım yoldayım evime doğru giderken esmer kapalı ihtiyar bir bayan bana saldırıyor, sana 3tl bozuk para verdim paramı geri ver diyor, bende bana para falan vermedin diyorum, en son dayanamıyorum bende vurmaya çalışıyorum.

Sonra başka genç bi bayanda bana vurmaya çalışıyor sonradan ihtiyar kadına dikkatli bakıyorum bizim köydeki bi akrabamız olduğunu görüyorum. Sonra yürümeye devam ediyorum kadınlar arkamdan geliyor evin önüne geliyorum. Benim arkadaşlarımmış bi 5-6 kişi arabayla geliyor kızlı, erkekli. Cebimden evin anahtarını çıkarıyorum dar bir apartmandan yukarı çıkıyorum kapıyı açmaya çalışıyorum, açılmıyor meğerse halen sağ olan babamı annemi kızımı kaybetmişim.

Aşağıya iniyorum 2 arkadaşım varmış biri siyah minibüse benzer bir aracı sürüyor diğeri ile birlikte arabanın içinde değil üstündeyiz araba yavaş giderken üzerinde oturuyoruz, sonra araba bi anda hızlanıyor ilk önce arabadan düşmemek için tedirgin oluyorum sonra kendimi bırakıyorum arabanın üstünden fırlıyoruz bi yerde. Sonra yürürken bizim evin eşyalarını görüyorum ıslanmış, bozulmuş ve babamın siyah bir tesbihi var onu buluyorum, sessiz sessiz ağlıyorum babamdan hatıra kalsın diyerek alıyorum. Sonra eniştemin dükkanına gidiyorum birileri zorla bişeyler yaptırmaya çalışıyorlar yan tarafta bakkal varmış oraya alıyorlar adamları, hayırdır kardeş diyerek yanlarına gidiyorum sonra eniştemin babası geliyor bizim Ramazanın eniştesi cezaevinden yeni çıktı diyor. Sonra bi anda bi sokaktayım birileri silahlarla kurşun yağdırıyorlar üzerime vurulup ölüyorum. Bi evdeyim bizim evmiş tabutun içindeyim beni yıkamaya götürecekler gözlerimi açıyorum ağlayanlar var sonra 2 kişi kalıyor içerde biri benim kız kardeşimmiş beni bi tek bu 2 kişi görüyor duyuyor ben yaşıyorum diyorum bana yardım etmeniz lazım diyorum. 2 tane hoca getiriyorlar beyaz saçlı sakallı nur yüzlü hocalar benim hala ölü olduğumu söyleyip büyü yapılması gerektiğini söylüyorlar ve bi sıvı döküyorlar yağ gibi büyük bişeyin içine vücuduma sürüyorlar sol tarafımda kalbimin 3-4 parmak altında bi acı hissediyorum kurşun yarası gibi gözüküyor sanki bunu söylüyorum bi süre bu acı olur diyolar peki beni başkalarıda görebilecek mi diyorum bunun içinde yapmamız gerekenler var ben numaramı veriyim sen bizi ara diyolar bi anda sokakta oluyorum bi taraftan polis bi taraftan başka birileri yine kurşunlanıyorum yere düşerken uyandım. Ve gerçekten sol tarafımda aynı yerde acı hissediyordum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırdır inşallah
"rüyamda cezaevinden yeni çıkmışım yoldayım "
İçinde bulunduğunuz ruhsal durum ve Sıkıntıdan Yavaş,Yavaş çıktığını ve Hayat yoluna kaldığınız yerden devam etmeniz gerekliliğine yorumlanir..

Rüyada yaşlı kadın görmek;
acizliğe ,enerjinizi gereksiz şeylerin üzerine harcadığınız delalet eder.
Bazan yaşlı kadın, elden giden dünyalığa ve üzüntüye, bazen de ahirete ve sıkıntıya delalet eder..

Lütfen silkinin ve kendinize gelin!kendinize..Yoksa; bunun bedelini sağlığınızla ödersiniz
Ne ile ve kimin ile neden ve nasıl imtihan edildiğimizi sadece mülk Sahibi bilir..
ama bu imtihanda Hak ve adalet ile davranalim kendi kişisel duygu ve fikirlerimizi katmiyalim.
Adalet terasizi oyle ince öyle hassas bir terazidir ki bir kere bozuldu mu bir daha hic bir zaman eskisi gibi olamaz!!
insanlara karşi duygularimiz,nefsimiz ile degil Allah-in Adaletti ile Hükm edelim...
Sakın herhangi bir gruba insana karşı duyduğunuz kin, kişisel probleminiz sizi adaletsiz davranmaya sevk etmesin...
dünyamızı kurtaralım derken ahirettimizi karartmiyalim...

Allah (c.c) hikmetine sual olunmazmış..başımıza sebepsiz gibi gelenler aslinda hepsi
bizim kendi ellerimiz ile yaptiklarimizdir!!!Başımıza gelen bir çok olumsuzluğun sebebi nefislerimiz ve günahlarımızdır. ..

Bazen bize şer gibi görünen işlerin sonucu hayır ve hayır gibi görünenlerin sonuda şer olabilir. Allah bilir biz bilemeyiz.
Çok dua edin, namazlarınızı aksatmayın ve yanlış şeyler düşünmeyin. Allah'a samimiyetle yaklaşan Allah'ı çok merhametli bulur..selametle..

Üst Alt