• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yas ve matem tutmak

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Mesajlar
712
rüyada yas tutmak, yas tuttuğunu görmek rüyada yas tutmak, rüyade matem, birine yas tutmak, mtem rüyası tabiri, yas rüyası tabiri

YAS: Rüyada yas ve matem görmek

Bir kimsenin rüyada kendisini matem içinde görmesi, sevinçli ve sürurlu günlerin pek yakında geleceğine delâlet eder.

Yas ve Matem ile ilgili rüyalar, genellikle güzel günlerin habercisi olarak yorumlanır.

Rüyada bir kimsenin arkasından yas tutmak veya yas tutan kimseleri görmek, genellikle hayır, sevinç ve mutluluktur.

Rahmani ve Şeytani Rüya

Rahmani ve şeytani ehemmiyetsiz rüyaları ayırabilmek için şu cihetlere dikkat edilmelidir.

Rahmani Rüyalar: Cenab-ı Hakk, büyük peygamberler, Arş, Kürsi, Cennet, Cehennem, Ashab-ı Kiram, büyük alimler, Beyt'ül Mukaddes, Beyt'ül Haram, Kur'an-ı Kerim, mukaddes kitaplar ve Hadis-i Şerif gibi dinen makbul olan şeyleri ihtiva eden rüya, Rahmani rüya olarak vasıflandırılır. Bunlar iki kısımdır:

Biri müjde kabilindendir. Diğeri ise Cenab-ı Hakk'ın kulunu ikaz etmek üzere gösterdiği rüyalardır. Rahmani rüya karmakarışık olmaz. Aşikardır. Uyandıktan sonra da tamamiyle hatırlanır. Bu gibi rüyalar için "nübüvvetin (peygamberliğin) kırkaltı cüz'ünden biridir. Hazret-i Allah'ın kullarına uykuda vahyidir" buyurulmuştur.

Şeytani Rüyalar: Müslümanları ibadete ve hayra teşvik etmeyen kötülüklerden alıkoymayan alelade rüyalardır. Bazıları zuhur eylediğinden tabir edilir. Ancak, daima hayra yorulmalıdır. Şeytani rüyalarda dikkat edilecek husus, karmakarışık olmamaları ve zihni çok meşgul eden şeylere temas etmemeleridir.
 
Üst Alt