• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Yahudi görmek.

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada görülen yahudi gerek genç ve gerekse ihtiyar olsun: “İnsanların iman edenlerle düşmanlık bakımından en şiddetlisi, andolsun ki, Yahudilerde Allah’a eş koşanları bulacaksın” (Maide, 82) mealindeki âyet-i Kerime işaretince, zorlu bir düşmandır.

Bir kimsenin rüyada kendisine “Yahudi!” diye çağırıldığını ve kendisinin de bu hali çirkin sandığını ve üzerinde beyaz elbiseler bulunduğunu görmesi, üzüntü ve kederden kurtulmağa, Allahü Teâlâ’nın rahmetine nail olmağa ve hayra delâlet eder.

Rüyada yaşlı bir yahudi görmek, rüya sahibinin helak olmasını isteyen bir düşmana işaret eder.

Yine rüyada görülen yahudi, dost kılığına bürünmüş bir düşmandır.

Rüyada kendisinin Yahudi olduğunu görmek, haktan yüz çevirip bidat yollarına sapmaya işaret eder.

Bir kimsenin rüyada Yahudi tabiatına girdiğini görmesi, amca veya halasından gelecek mirasa delâlet eder. Çünkü yahudiler dünyaya karşı çok haristir.

Davası olan bir kimsenin rüyada Yahudi olduğunu görmesi, o hakkı inkâr etmesine işarettir.

Bazı kere de Yahudi görmek, müneccim ve hilekar kimseye delâlet eder.

Rüyada yaşlı ve kocamış bir yahudi görmek, insanın helak olmasına arzu eden bir düşmana alâmettir.

Rüyada Yahudi ile konuşurken görmek, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine, dinden çıkması şeklinde yorumlanır.

Genel sonuç olarak: yahudi görmekte hayır yoktur.

turgut

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyamda yahudi oldurmek

ESSLEMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BERAKATUHU Öncelikle bu sayvayi yapan kisiden ALLAH C C razi olsun. Aksam uyurken ruyamda yahudilere karsi cihada gitmisim, yanliz basima yada orduyla gitmistim pek orayi hatirlamiyom nasil gitigmi hatirlamiyom. Elimde otomatik silahla yadudi olduruyomusum ve icimden daha cok yahudi oldurmek geliyodu. Sonra kucuk bir dag ustune ciktimda etrafa bakiyordum ve sonra yanima uzun boyle adam geldi ihram elbisesini giymis ve basinda sarik vardi. Tam olarak hatirlamiyorum basinda sarik varmiydi yok muydu ve bana ALLAH razi olsun senden dedi. Bu ruyayi arasdirdim ama anlam veremedim ruyamin anlamini söylerseniz cok sevinirim.

Saygilarimla ve sevgilerimle ALLAH C C emanet olunuz degerli kardeslerim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykum selam ve Rahmetullahi ve berekatu Hu..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun!
Hayirdir insallah..
Rüyada yahudi görmek Şu anda sıkıntıda olduğunuzu, feraha çıkmayı beklediğinizi gösterir.
icinde bulundugunuz gayri islami ortamda Dininizden Taviz vermezseniz ;Allahin Yardimi ve rahmetti ile ve
bir Hak Dostunun Duasi ile Şu anda sıkıntıda olduğunuz durumdan kurtulacaginiza delalettir..Rabbim her seyin en iyisini bilendir..

Rüyada Yahudiller ile savaşmak, cihad etmek; değişik şekillerde yorumlanmaktadır
ALLAHİM nefsim ile savaştayim bana güç ver.
Lâ Havle Velâ Kuvvete illa billah..
en buyuk savas Nefsi ile savasirken HAKKI, dogruyu ,Kul HAKKINA girmeden ,kurallara uyarak savasi en hayirli sekilde bitirebilmek..
zafere ermek .Halkin icinde HAKK ile olabilmek seklinde Ruyaniz Yorumlanir...
Nefsiniz ile yaptiginiz savas..i kazanirsaniz ins..Rabbim sizlere daha nice Rizk,himmet ve Hikmet kapilari acacagina da yorumlanir..
Selamet ile Hayra Kalin.. Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun...

ruyamruya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada Yahudi kadın görmek

SelamünAleyküm...Ben dün rüyamda yahudi bir kadınla yolda yürürüp konuşuyordum ona müslümanlıkla ilgili bilginiz var mı dedim, o da hayır hiç bilmiyorum diye cevap verdi ve ben ardında uzun bir süre müslümanlığı güzelliklerini ve Allah Teala'yı anlatmaya başladım..Teslimiyet,allah aşkı,namaz,ibadetlerimiz konusunda bilgilendirdim ve onu müslümanlığa davet ettim...Yahudi kadın konuya sıcak baktı, düşünceli ortada kaldı ama sonu yoktu rüya böyle bitti sonra ben bunları anlatınca ayrıldık..
Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.:) Şimdiden allah razı Olsun.:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada yahudi görmek;
Şu anda sıkıntıda olduğunuzu, feraha çıkmayı beklediğinizi gösterir.
icinde bulundugunuz gayri islami ortamda Dininizden Taviz vermezseniz ;Allahin Yardimi ve rahmetti ile ve
bir Hak Dostunun Duasi ile Şu anda sıkıntıda olduğunuz durumdan kurtulacaginiza delalettir..Rabbim her seyin en iyisini bilendir..

Ruyada Yahudi kadın görmek;
rüya sahibinin hak iddia ettiği bir şeyi bir türlü alamamasına ve bunun için çok çaba göstermesine tabir edilir
ayrica rüya sahibinin çevresinde art niyetli çevresine zararı dokunan, düzenbaz, hilekar ve insanların iyi niyetini istismar eden bir kişinin varlığına tabir edilir.
"Siz, insanlara iyiliği emrediyorken, kendinizi mi unutuyorsunuz ?"
Bakara suresi 44 ayet.

Rüyada Yahudi İle Sohbet etmek,ona islami anlatmak;
“İyiliği emir ve kötülükten sakındırmayı terk etmeyiniz, yoksa aksi taktirde en kötüleriniz size musallat olurlar, sonra dua eder siniz duanız kabul olmaz.”
Hz. Hüseyn r.a

Hidayete kim ermiş;HÂDİ(c.c)HÛ erdirmedikce !

helloworld

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yahudi görmek

Merhabalar bu benım ikinci yazım, ilk yazım kapanmak ustune olmustu, bunda da kendı ruyamdan bahsetmek istiyorum, ben ruyamda evımdeydım fakat o evı tanıyorum, guya eskı bir evdeydım ve evımın ıcı de bostu, bır ıkı saksı ve çicek vardı, yanımda bir kız ve bir erkek vardı, onları tanımıyorum tabı ama arkadaslarımmıs. fakat kız olan bana o kadar itici geldı kı ama erkege nedense guven duydum ve onlara dedım bu evı satmak istiyorum. erkek dedı kı, bence yapma bunu, burası cok genıs ve ferah bır yer. aslında evı ılk defa gormeme ragmen bende satmak istemiyordum içimden, ama oyle dedım.

Neyse evı gezdım, evın manzarı cok guzel. aparmanın en ust katında oturuyorum karsı manzaramda da bu ev var, asagıya bakıyorum uzun bır bıtkı evı kaplıyor ve guya o kadar buyuık kı ev gok yuzune degıyor ve ev bildigin 360 derece dönuyor, fakat satamak isitoyorum, balkonda yıne saksılar. neyse ben guya baska bı yerde kalıyomusum oraya zıyarete gelmısım, gerı gıdecekmısım. aksam markete gidiyorum, alıs verıs yapmısım fakat bısey duydum, yahudılerın mekanı bu eve yakın bı yerde ve ayın yapmak ıcın bu mekanda yanı eve yakın bır mekanın ayın yapacaklarmıs, guya bende bısıklete esyaları koyuyorum. cok buyuk topluluk benim bısıketımın yanına yaklastıklarca korkuyorum. uzerılerıne dua ile saldırıyorum, bırden amme okudum sonra ama cok az bıldıgım kadarıyla. sonra yasın suresı, sonra fatıhaları okuyorum, uzerlerıne hepsı benden korkup kacıyorlar, ayy tobe tobe hatıladıkca korkuyorum o ruyayı. neyse bazılarına bısmıllah ıle saldırıyorum. kacıyolar benden sonra eve gelıyorum, erkek olan adamı arıyorum buluyorum fakat kız hasetlık yapıyor bızı kıskanıyor ve bişeyler yapıyordu hatırlamıyorum. erkege anlatıyorum bu durumu. dıyor kı, onları devlete fişliyelim. bende razı oluyorum, tam devlete fişlerken uyanıyorum. yanı cok televızyon izlemem bır hafta ama arkadaslarımla aram kotu idi belkı onların etkısındeydım, fakat neden boyle bır ruya goreyım ? cok sacma geldı sızce bunun anlamı cagırsı nedır ??

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bulutlarsos.jpg

Merhaba hayırlı akşamlar.Rüyaniz Hayr olsun..
Abdulgani Nablusî’ye göre; ev, insanin dünyasi ,ahiretti ile yorumlanır.
gerçek yaşamınızda bir güven sorunu yaşadığınızı, dost ve düşman ayırımında karasızlıklar içinde olduğunuzu simgeler..

rüyada görülen yahudi, dost kılığına bürünmüş bir düşmandır.
Rüyada Yahudi ile konuşurken görmek, o kimsenin dini görevlerini yerine getirmediğine,yorumlanır.
Genel sonuç olarak: yahudi görmekte hayır yoktur.

"Siz, insanlara iyiliği emrediyorken, kendinizi mi unutuyorsunuz ?"
Bakara suresi 44 ayet.

Rüyanizin psikolojik batini Yorumu;
Ben Allah yolunda ilerlemek,ona layık bir kul olmak istiyorum..herşeyin hayırlısı diliyorum..İyi bir kul olmak istiyorum namazlarımı düzenli kılmak istiyorum.
Dünyaya bağlanmak istemiyorum.kötü davranışlarda bulunmak istemiyorum.Fakat Hayata kendimi veremiyorum. Namazlarımı 1 aydır hergün düzenli olarak kılıyorum 1 ay 2 hafta düzenli kılıyorum sonra kopuyorum...
iyi bir kul olabilmek için kalbimin temiz olması için dua ettim gözyaşı döktüm..Ben Allah yolunda gitmek istiyorum.. Ama nefsim ,vesvese ve korkularim izin vermiyor!!
2 farklı ben var...
1'i her zaman olmak istediğim; bana ne denirse densin ne yaşarsam yaşayım hep Allah'a teslim olmak ona güvenmek ibadetlerimi düzenli yerine getirip zikirlerimi çekmek..
Kuran okumak,.Her hareketimde her an onu hatırlamak her zaman onu yanımda olduğunu hatırlamak.
2.Ben, İnsanlara karşı herşeye karşı böyle bir artık yeter dercesine kalbimde bir şey oluyor bazen kendi kendimi taniyamiyor Dünyeviliğe takılan ben..
iki dunya arasinda kalan BEN..

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyamda yahudilerin öldürüldüğünü gördüm

Merhaba dostlarım sizden rüyamın ne anlama geldiğini rica edeceğim. Rüyamda dolmuşta giderken bir konser ya da festival alanından geçiyorduk. Yol insanlardan geçilmiyordu, çok kalabalıktı her milletten insan vardı. Ve şoför özellikle yahudilerin üzerinden geçiyodu. Yahudileri bilindiği gibi siyah giyinilmiş ve başlarında yahudi şapkaları. Dolmuş şoförü onlarca yahudinin üzerinden geçti ve başımız hiç belaya girmedi. Ve bu olay kendi yurdumuzda oldu. Lütfen neye işaret ettiği hakkında bana yardımcı olurmusunuz?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleyküm hayırlı bereketli günler insaallah..

Ben su şekilde bir ruya gördüm Allah hayr etsin. Kocaman bir odanın içinde yüzlerce yahudiye müslüman olduğum halde imamlık yapıyorum onlara namaz kaldırıyorum. Yahudilerin içinden bilgi almak icin gibi çalışan bir müslüman olarak onlarla beraberim.S imsiyah bir cübbe giyiyor ve yarım saat bu cübbenin eteklerini düzeltiyorum daha sonra tam yahudilere namaz kildıracakken ALLAHUKBER diyerek imamliktan çekiliyor ve o ortamı terk ediyorum beni öldürecekler diye düşündüğüm için. Sonra işlerinden en yaşlı olan yahudi yanıma gelip neden böyle yaptığımı soruyor bende onlardan çok sıkıldığımı hepsinin ihtiyar olduğumu söyleyince beni yine yahudi kılığına bürünmüş genç arkadaşların yanına götürüyor lakin onlarda inançlı müslümanlar islam icin muhbirlik eden mücahitler oluyor. Rüyam burda bitiyor, bu gune kadar gördüğüm en ilginc rüya diyebilirim. Sahip olunan ilimlerle bu rüyanın ne manaya geldiğini söyler misiniz. Teşekkür ediyor, Yüce Allah'tan ramazanın bereketini üzerimize bahsetmesi için dua ediyorum, bereketli çalışmalar..

Üst Alt