• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada vefat eden babayı görmek

vefahas

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selaymun Aleykum Üstadım;

Rüyamda geçen yıl vefat eden babamı gördüm. Geniş bahçe içersin de tek katlı yazlık evimiz varmış. Akşam olunca babam dışarıda yatmak istediğini söylüyor. Toprak üzerine yatağını açıyoruz ve kalın battaniyeyi üzerine atıyoruz. Annemde babamı yalnız bırakmamak için evin duvar kenarında beton üzerinde yatıyor. Babama " Baba dışarısı soğuk olur, üşürsen içeri girersiniz" diyorum. Rahmetli babamda " Gökyüzüne gözlerimi sererek yıldızlara bakmak istiyorum" diyor. Bizler akşam kendi evimize çekiliyoruz. Sabah babamın ve annemin üzerine geliyorum. Rahmetli babam ve hayatta olan annemin yüzü gökyüzüne doğrudur ve uyur vaziyettedir. Fakat yüzlerinde solgunluk olduğunu fark ediyorum. Nabızlarını yokladığımda öldüklerini anlıyorum. Yüzlerine daha da eğildiğimde her ikisinin donarak öldüklerini görüyorum. Korku ve endişeye kapılmıyorum, fakat gözlerimden yaşlar dökülüyor. Bir kaç komşular toplanıyor ve taziyede bulunuyorlar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Üstadım..Hayirdir insallah..
Rüyada ölmüş babayı görmek; babanızdan aldığınız, sizi özel kılan değerleri simgelerken,aynı zamanda sahip olduğunuz özellikler için sevgili babanıza müteşekkir olduğunuzu, onu çok sevdiğinizi ve özlediğinizi ifade eder iken annenize gereken ilgi, sevgi ve zamani ayiramadiginiza delalettir..
Rabb'im sevdiklerimizin kıymetini kaybetmeden önce bilenlerden eylesin..

Annenizin Kiymetini Yaşarken Bilin…
1-yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı.Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.
2-yaşınızdayken size yürümeyi öğretti.Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz.
3-yaşınızdayken size özenle yemekler hazırladı.Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz.
4-yaşınızdayken elinize rengarenk kalemler tutuşturdu.Evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.
5-yaşınızdayken sizi cici kıyafetlerle süsledi.İlk çamur birinkitisine atlayarak tesekkür ettiniz.
6-yaşınızdayken okula kadar sizinle yürüdü.Sokakta "GİTMİYCEEEM"diye ağlayarak teşekkür ettiniz.
7-yaşınızdayken size bir top hediye etti.Komşunun camını kırarak teşekkür ettiniz.
10-yaşınızdayken sizi istediğiniz her yere götürdü.Giderken arkanıza bile bakmayarak teşekkür ettiniz.
11-yaşınızdayken sizi arkadaşınızla sinemaya götürdü.Bizimle oturma diyerek teşekkür ettiniz.
12-yaşınızdayken zararlı tv programlarını seyretmenizi istemedi.O evde değilken izleyerek teşekkür ettiniz.
15-yaşınızdayken sizi yaz kampına gönderdi.Tek satır mektup yazmayarak teşekkür ettiniz.
21-yaşınızdayken kariyerinizle ilgili fikir vermek istedi."Ben senin gibi olmayacağım"diyerek teşekkür ettiniz.
24-yaşınızdayken sevgilinizle tanışmak istedi.Zamanını ben bilirim diyerek teşekkür ettiniz.
25-yaşınızdayken düğün masraflarınızı karşıladı sizin için hem mutlu oldu hem çok duygulandı.Siz dünyanın bir ucuna taşınarak teşekkür ettiniz.
30-yaşınızdayken bebek bakımı hakkında size akıl vermek istedi.Ona anne,artık bu ilkel yöntemleri bırak diyerek teşekkür ettiniz.
50-yaşınızdayken o çok hastalandı,hafta sonunda onu görmeye gittiğinizde mutlu oldu.Ona yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken birgün…..o hayatını kaybetti.O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa,o anda bir yıldırım gibi kalbinize düştü...
Keşke..Keşke..hayatta iken onu sevdigimi daha sık Söyleseydim..

Eğer hala ANNENİZ sizinleyse,şimdi onu her zamankinden daha çok sevin ve onu hiç incitmeyin….
anne babanın duası da bedduası da tutar...İnsan ne ekerse onu biçer!!
Bunu bir gün inşallah baba olduğunuzda anlayacaksınız...

aslında sadece Annelerimiz için değil tüm sevdiklerimiz için geçerli…Elimizde olanın kıymetini kaybetmeden önce bilelim ..Hayirli Gunler...

Myocard77

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle herkse hayırlı ramazanlar diliyorum. Rabbim sağlık sıhhat ihsan eylesin. Babamı ramazanın ilk günü ani bir şekilde kaybettim. Her namazımda rabbime hayırlı zamanda rüyamda göstermesi için dua ettim. Bu sabah rüyamda babamı çocukluğumun geçtiği evde gördüm. Birden karşıma çıktı. Şok oldum, babamın vefat ettiğini biliyordum. Hiç konuşmadı. Üzerinde siyah kazak olduğunu hatırlıyorum. Altında beyaz pantalon. İyimisin orada mutlu musun diye sordum başıyla sadece evet işareti yaptı. Artık yanımızda olacaksın dimi dedim başıyla hayır yapıp ağlamaya başladı. Bu sırada elini elime kenetlemişti sımsıkı tutuyordu. Kardeşimi de ufak çocuk olarak yanında gördüm o da ağlıyordu. Aynı dakikalarda annem de bir rüya görmüş. Kardeşim annem ve ben siyah bir arabanın içindeymişiz. Benim eşim üzerinde beyaz iç çamaşırları ile arabadan inip yürümüş. Ne olur yorumlar mısınız. Allah razı olsun.

melikeaydgn43

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamda vefat eden babam bana telaşlı bir şekilde 4 günlük bir işi olduğunu ve bitince geleceğini söyledi. Rüyayı gördüğüm günden hesaplarsam 19 nisan ' a denk geliyor. Bana bunun tabirini açıklarsanız çok mutlu olurum sağolun !

Üst Alt