• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyada ümitsizce sonsuz bir yola cikmak

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm kardesim. Rüyamda yanimda kizim ile ümidim kalmamis bir halde sonsuz bir yolculukta gördüm kendimizi. rahmetli babam o yolun sonundaymis, ve ben kizim ile o yola cikmisim o kadar mutsuzum ki babamin varligini hissediyorum o an, bana ve kizima kirilmis birazda kiziyor, bu yolculuga cikamazsiniz geri dönün diyor, bombos bir dünyanin icinden con yolculuga cikiyorduk, etrafta hicbirsey yok, yolun sonuna yaklastikca sema aydinlaniyor ama biz yaklastikca babamin kizginligi da artiyordu.

Bir arabanin arkasinda oturuyorduk kizim ile. son günlerde buna benzer yani karisik bir rüya daha görmüstüm, sanki gecmisimde yasadiklarimin tekrariydi ve gelecegimi görüyordum. Gökyüzünden huzur ile yükselen bir ses, kücük kizlar kücükken cok üzülürlerse ve buna müdahale edilmezse büyüdüklerinde cok simarik ve mutsuz oluyorlar diye yükselen ses icime huzur veriyordu adeta, sonra abimin ve annemin yaninda oluyorum, bana gecmiste yasadigim bir olaydan dolayi inanmiyorlar, fakat rüyamdaki o sorun gecmisde yasanmisti, ve anneme haykiriyorum, bana neden inanmiyorsun, ama sen inanma benim ALLAHIM biliyor benim icimi diyordum ve son cümlelerimi dermanim kalmayarak kurmaya calisirken aglayarak uyandim. ALLAH razi olsun kardesim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dslrim.jpg

Aleykum selam Hosgeldiniz..
Bayraminiz nasil gecti?
Hayirdir insallah...

"gökyüzünden huzur ile yükselen bir ses kücük kizlar kücükken cok üzülürlerse ve buna müdahale edilmezse büyüdüklerinde cok simarik ve mutsuz oluyorlar diye yükselen ses icime huzur veriyordu "

BU KIZINIZ ICIN BIR UYARI mahiyettindedir...
geçmişi degiştiremiyoruz ama gelecek bizim elimizde. ..geçmişin Sizi ailevi ruhsal mutlulugunuzu ve sagliginizi etkilemesine izin vermeyin..
zamanin hesaba katmadigimiz kucuk seyleriniz degistirebilirsek. gelecekte olacaklar degisebilir...
insanoglu hep hesaba katmadiklari icin kaybetmis ve ACI cekmistir..hesaba katilmamis..Hersey iyi giderken kaybedenler bu kucuk seylerden kaybeder..

ÜMİD KESMEK: Rüyada her şeyden ümit kesip Allahu Teâlâ'ya döndüğünü ve
onun rahmetine ümid bağladığını görmek, kurtuluşa, saadete, refah ve selâmete delâlet eder.
Bunun aksine rüyada Allah'ın rahmetinden ümid kestiğini görmek, cehenneme
götürecek kötü ameller işlemeye delâlet eder.
Bir Müslüman en büyük günahı işlese bile Allahın o günahı ... Allahın affetmeyeceği ,Allah tan ümitsizliğine kapılmak o günahtan daha büyük ...

Kardesim artik kendinize yeni bir hayat, yeni bir Rota,yon cizmelisiniz..bu umitsizlik,bu kararsizlik sizi de KIZINIZI da cok sevdiginiz Babanizi da mutsuz etmekte..
Üzüntü ve kederin bir sebebi de insanlardan bir çoğunun endişeli olması ve kaza ve kadere imanının zayıf olmasıdır.
Bilinmeyen gelecekten korkarlar, musibetlere ve zorluklara katlanamayacakları duygusuna kapılırlar.
Sığınacak yer ya da girecek bir kapı bulsalar hemen ona koşarlar. Bir diğer sebep de şeytanın insana vesvese vermesi,
kişinin uykusunda gördüğü birçok şeytani rüya aracılığıyla kalbine üzüntü ve keder atmasıdır.

O kişinin hayatı, her göz kapayınca endişe verici bir tedirginlik haline gelir. Bu nedenle kederli insan, sürekli uykusuzluk ,basagrisi,çeker sinir ve gerginlikler yasar....
İmam Müslimin rivayet ettiği bir hadiste Nebi sallallahu aleyhi ve sellem, rüya çeşitlerinden birinin de şeytanın ademoğlunu üzüntüye soktuğu rüya olduğunu belirtir...
gecmiste yasadiginiz bir olayda anneniz size inanmis veya inanmamis meselesi degil kardesim olaya farkli acidan baktiginiz icin FARKLI gormus olabilirsiniz...
Gecmisinizin Bugun ve Geleceginizi mahv etmesine Izin vermeyin...
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..

Kimya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sevgili gönül sizim, bayramim calisarak gecti, aslinda böylesi daha iyi oldu yalnizligimizi farketmeden gecirdik bayrami, hamd olsun bir yaramazlik yok, rüyalar disinda , uykusuz bir halde güne ise basliyorum, bitmeyen bir sürecteyim sanki ama bunada sükür, kizim yanimda sagligimiz yerinde ve elimden geldigince RABBIME kulluk etmeye calisiyorum, daha baska ne isteyebilirimki. sizler nasilsiniz , cocuklarin umarim hersey yolunda gidiyordur gönül sizim. rüya yorumun icin ALLAH razi olsun senden, RABBIME emanet olun...

Üst Alt