• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada uçurum görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada uçurum görmek islami rüyada uçurum kenarında olmak rüyada uçurumdan düştüğünü görmek rüyada uçurumdan kurtulmak rüyada uçurumdan düşmek

Rüyada uçurum görmek, tehlike, sıkıntı, kıtlık ve zor bir duruma düşmeye işarettir.

Rüyanızda bir uçurumun kenarında bulunduğun görmeniz; sizin büyük bir tehlikenin içinde olduğunuza işaretle tabir edilir.

Rüyanızda bir uçurumdan yuvarlandığınızı görmeniz; tehlikenin ölümle neticeleneceğine yorumlanır.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için linke Tıklayın

ali-osman

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
uçuruma düşeni kurtarmak

Selamınaleyküm, rüyamda dar bir yoldan gidiyorum, önümde 10 yaşlarında bir erkek çoçuk ve daha büyük bir kız çocuğu gitmekte. Yolun sol tarafı uçurum. Erkek çoçuk birden uçuruma düşmekte, aynı anda kız çoçuğu ile birlikte kendimizi yere atarak ayağından ve elinden yakalayarak kurtarıyoruz. Rüyayı çok yoğun yaşadığım için sizden ALLAH rızası için yorum istiyorum teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirli geceler ve Hayirli cumalar efendim..
Hayirdir insallah..
Hayat mevsimler gibidir; bazen yaz bazen bahar bazen de kış olabilir.kainatta 4 mevsim hep devru devran gecmekte..
hangi kış hiç bitmemiski bu da gecer Ya Hu diyebilenlere ne Mutlu..
Hayat bir yol..Dar ve taşlı bir yolda yürümek, bazı tartışmalar ,SIKINTILAR ve belalar ile imtihan edilmeye isarettir..

ayrica Rüyanızda bir uçurumun kenarında bulunan o kucuk masum erkek cocugu sizin kendi icinizdeki kendiniz siz olmiyasiniz..
Hayatınızda kritik bir noktaya geldiğinizi ve kontrolü kaybetme korkusu taşıdığınızı sembolize eder.

arada bir ic huzursuzluk, darlik, yasadiginiza bir cikis bir kurtlulus arayisi icinde olmanizi da semboludur..
Allahu teala ruhunu sadece insana üfürmüştür...
Bu da zaten insanı en değerli varlık kılar...
Ruh Allahın emrindendir. Ruhu negatif olaylarla asla bir tutmamak gerekir...
Ruh İnsanda iyiliği emreder. Yani Allahın yasak ettiklerini işlememek ister emrettiklerini ise yerine getirmek ister...
bunun aksini yaptigimizda ruhumuz daralir.. Ruhun telkinlerine ne kadar uyabilirsek o kadar mutlu oluruz.
seklindede ruyaniz yorumlanir..

"kız çoçuğu ile birlikte kendimizi yere atarak ayağından ve elinden yakalayarak kurtarıyoruz.'
cok sukur ki kurtarmis yani Allahin RIZASINA ermeniz ve icinizdeki darliktan kurtulacaginiza isarettir..
hayirli geceler..

mustafa5656

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum, rüyamda bir uçurum kenarında yüzünü hatırlamadığım iki arkadaşım uçurumda gülüyolar dalı tutuyolardı. Elimi uzattım birden kendimi elimin üstünde ayaklarımı taşa tutundurmuşum. Orada düşüyorum felan diyorum, sağ tarafımdaki arkadaş çıkıyor yukarı ve beni olduğum gibi yukarı çekiyor. Yorumlaya bilirmisniz...hmmnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..Rüyada uçurum görmek tehlike sıkıntı kıtlık ve zor bir duruma düşmeye işarettir.

Hayat mevsimler gibidir; bazen yaz bazen bahar bazen de kış olabilir.kainatta 4 mevsim hep devru devran gecmekte..
hangi kış hiç bitmemiski bu da gecer Ya Hu diyebilenlere ne Mutlu..
Hayat bir yol..Dar ve taşlı bir yolda yürümek bazı tartışmalar SIKINTILAR ve belalar ile imtihan edilmeye isarettir..
Hayatınızda kritik bir noktaya geldiğinizi ve kontrolü kaybetme korkusu taşıdığınızı sembolize eder.
Aklı ve rûhî yönlendirmede hususi arkadaşlığın büyük bir payı olduğunu unutmayin..Sizi ucuruma ordan da cehenneme götürebilecek arkadaşlardan uzak durmaniz icin bir uyari ruyasidir..

Sadi, kitabında anlatıyor: "Bir gün dostlarımdan biri bana hamamda hoş kokulu bir kil vardı.
Kile sordum 'Mis misin yoksa amber mi? Gönülleri çalan kokundan ben sarhoş oldum"
Kil: 'Ben değersiz bir kildim' diye cevap verdi ve devam etti. 'Ama bir zaman gül ile bir arada bulundum.
Arkadaşımın olgunluğu bende iz bıraktı, yoksa ben yine aynı toprağım', dedi."
Evet Arkadaşlarımızın güzel yönlerini alarak bizde de böyle davranışların olması iyi olmaz mı?
İyi bir arkadaş bizi olgunlaştırır ve daha da güzelesmemize vesile olur..
selametle...

melek sinem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada derin uçurum görmek, rüyada uçurum görmek tabiri.
Selamun Aleykum, hocam rüyamda akşam hızlı hızlı yürüyorum. Birden ani bir şekilde adım atarken duraksıyorum. Yere baktığımda bir adım ilerisi uçurum. Etraf karanlık, uçurum çok derin, yüksek ve uçurumun alti deniz, koca bir okyanus. Sol tarafta taşlık kayalıklar var. Arkadaşımın kırmızı arabasi dik şekilde aracin ön kısmından bu kayalara saplanmış vaziyette duruyor. Denize düşecek nerdeyse. Yardım etmek istiyorum, sağa sola bakıyorum kimse yok. Sağ tarafa tekrar bakıp döndüğümde araba kaybolmuş. Şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz hayr olsun
Rüyada uçurum görmek;
tehlike, sıkıntı, kıtlık ve zor bir duruma düşmeye işarettir.

Rüyanızda bir uçurumun kenarında bulunduğun görmeniz;
sizin büyük bir tehlikenin içinde olduğunuza işaretle tabir edilir.

"Yere baktığımda bir adım ilerisi uçurum. Etraf karanlık, uçurum çok derin, yüksek ve uçurumun alti deniz, koca bir okyanus."
sizin gerçek yaşamınızda bir dönüm noktasında olduğunuzu ve bu dönemde sevdiklerini ( daha doğrusu güvendiğin kişileri ) kaybetme, yalnız kalma korkusu yaşadığını gösterir.
daha fazla sevgi, daha fazla ilgi, yalnızlıktan kurtulma hayallerinizin karşısında bazı engeller olduğunu ve bu engelleri aşamayacağını düşündüğünü ve bu nedenle büyük bir karamsarlığa kapıldığını anlatmaktadır..

"Denize düşecek nerdeyse. Yardım etmek istiyorum, sağa sola bakıyorum kimse yok"
Yapılan işler niyetlere göre değerlenir... Herkes yaptığı işin karşılığını niyetine göre alır... NİYETİ HAYR OLANIN AKİBETİDE HAYR OLUR. Cenabı Hak,
hakkımızda hayırlısı neyse onu bize lütfeder inşallah..selametle..

melek sinem

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün Aleyküm; Sayın Gönül Sızım; Nasılsınız? açıklayıcı ve ayrıntılı yorumunuz için çok sagolunuz.Allah razı olsun.Bu rüyayı Allah kabul ederse yaptığım ibadet ve dualarim sonrası gördüm. Hayatimin dönüm noktası idi. Rüyamda gördüğüm yakinimla ilgili karar vermem gerekiyordu verdigim gün gördüm bu rüyayi. Güvendiğim en yakınımdan büyük hayal kırıklığı ve acı yaşadım. Mevlam cümlemizin hakkinda hayırlar nasip etsin İnsallah. Sagolunuz.

S

Selin78

Kayıtsız
Misafir
Selamunaleykum
Rüyamda kendimi arabanın arkasında görüyorum yol dardı ve iki tarafta ucurummus tam göremiyorum ama hissediyorum annem sürüyor arabayı yokuş uzeri cikarken çok korkuyorum çünkü biraz sapsa araba düşecek ya Allah çekiyorum ama çıkıyor hatırladığım kadarıyla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamunaleykum
Rüyamda kendimi arabanın arkasında görüyorum yol dardı ve iki tarafta ucurummus tam göremiyorum ama hissediyorum annem sürüyor arabayı yokuş uzeri cikarken çok korkuyorum çünkü biraz sapsa araba düşecek ya Allah çekiyorum ama çıkıyor hatırladığım kadarıyla.
Ve Aleykümselam Rüyaniz hayr olsun
Rüyada uçurum görmek;
tehlike, sıkıntı, kıtlık ve zor bir duruma düşmeye işarettir.

Rüyanızda bir uçurumun kenarında bulunduğun görmeniz;
sizin ve annenizin bazı konullarda daha dikkatli tedbir ve temkin içinde olmanız gerektiğine tabir edilir.
Bu rüya ruhunuzun sıkıntıda olduğunu ve büyük bir psikolojik boşluğun eşiğinde olduğunuzu söylüyor bize. siz yada anneniz Bazı kayıplar yaşamışsınız, buna üzülüyorsunuz.
Bu kadar ince düşünmeyin, kader her şey nasip, kendinizi akışa bırakın ve hayatı geldiği gibi yaşayın.
Allah'ı anmak güzel bir iman sahibi olmanıza alamettir selametle..

Üst Alt