• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Türk Bayrağı Görmek

sadliko

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum arkadaşlar. Rüyada Türk Bayrağı Görmek ne anlam taşır cevap veren olursa sevinirim.
Ben rüyamda amerikadaydım. Türkiye ile ilgili bir faaliyet varmış ben o sırada bir köprünün altındaydım. Orada Türk bayrağı ile bir görsel şölen yapılıyor ben köprünün altından yukarıya doru bakıyorum, kırmızı çok sayıda ay yıldızlı gayet görkemli Türk bayrağı şölenini izledim. Sonra gösteri bitti. Ben yine gelecek diye bekliyorum, o sıra normal bir alandayım ve gökyüzünden bulutların geçişi gibi ama daha hızlı (her gurup 5-10 saniyede geçiyorlar) gurup gurup ve her gurupta çeşit çeşit bayrakların (diğer ulkelerin bayraklarıymış) geçtiğini gördüm hayırdır inşallah
rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Allah cc razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam arkadasim.. hayirdir insallah..
Rüyada dalgalanan bayrak görmek, mutluluk, bereket, bolluk, barış demektir..
Rüyada köprü görmek, şüpheye: "Dünya bir köprüdür. Oradan geçiniz, fakat orayı tamir etmeyiniz" hadis-i şerifine binaen, dünyaya işarettir. .

Siz ise bu Dünya bir köprüsunu seyredenlerdensiniz sanirim Allahu alem..
İnsanlarda yaşama değil seyretme modası var artık günümüzde.
Seyretmek yaşamaktan daha eğlenceli, daha kolay, daha az cesaret gerektiriyor.
Ve bu insanlar hayata da baktıklarında, sanki bir film seyrediyorlar...kenilerine verilen rolleride HAKKI ile oynamayip figuran oynatmak istiyorlar..
Sanki ruhları ile dünyaları arasında ekranlar, kablolar, perdeler, engeller var...ne kendilerine nede Rabbine bir turlu ulasmiyorlar sadece Hayatlarini beyhude harcanmasini izliyorlar...

Tabii en başta seyretme aşamasından geçiliyor.
Aslında, problem, seyretmek değil, seyretme aşamasında takılı kalmaktan çıkıyor.
İnsan seyretmeli, öğrenmeli ve sonra da yaşamaya ve ardından da yaşatmaya başlamalı.
Pek çok kimsenin hayattaki en büyük derdi, seyreden pozisyonundan çıkmak istememeleri.
Seyretmekten vazgeçememeleri.
Yaşamaya başlayamamaları.

Ben de eskiden hayata karşı böyle mesafeli, soğuk ve taraf tutmadan bakardım.
Bu da sanki iyi bir şeymiş gibi kendimi objektifim, tarafsızım ben diye kandırırdım.
Allah’a çok çok şükürler olsun ki ben de uyandım... artik siz de Uyanin kardesim..

Bazen de köprü, mal, zevce, ana ve babaya yorumlanır.
Köprü rüyası, hayır ve iyiliğe delâlet eder. Rüyada bir köprü üzerinden
geçtiğini görmek, yüce makama, mal ve mülke, arzu ve isteğin yerine gelmesine
delâlet eder.
Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada köprü ve kemer görmek, dört şekilde
tâbir olunur:
a) Şecaat,
b) Saltanat,
c) Hayır,
d) Murad...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Dün gece çok Üzgün yattım. Çok kötüyüm abla imanim ağrıyor kalbimde.
Babam resmi nikah ile bereber imam nikahı da istedi.
Ben ona bile tamam dedim.
Yeterki Allahın rızasıni kazabileyim haramdan korunabileyim.
Ben baba evinde olupta resmi nikahın da sorumlulugunu sadece Allah için almaya gönülden razı oldum. Dün bütün gün hal den hale girdim.
Allah bana Kıyamadi babamı resmi nikahtan vazgeçirdi sadece imam nikahı yapilmasi için kunfeyekun buyurdu.
Kararlar verilirken Allahım kun emrine siginiyorum dedim.
Nişanlimla konuştum akşam
Nişanlimin hevesi kırılmış .
Resmi nikah kiydirmak istemem dedi.
Sen annene soruyorsun resmi nikah konusunu bana sormuyorsun hemen tamam diyorsun dedi.
Çok kırılmış.
Bina ve eşyalar yıkıldı dedi. dün benim için dinlediği şarkıdan soğumus.
Çöktum resmen.
Bende anneme şarkıyı dinletip bunu düğünümuzde çalariz çok beğendim diyordum.
Dün ku karışıklığa rağmen düğün gününü düşünüyordum.
Nişanlimi dinledikce Allaha olan utancim arttı soru işaretlerim daha çok arttı.
Dedimki kalbin zeminin sağlam olmazssa en küçük depremde sorunda bina kalmaz dedim.
Sen önce kalbini düzelt sağlamlastir dedim.
Allahın rızasını kazanmak için kibrinden gururundan vazgeçemedin erkeklik gururundan. Hic birsey önemli değildi .
Dün bir imtihandı ben geçtim sen kalbinin kırıklığı ile kaldin dedim.
Benim babam ablamin düğününe 3 gün kala imam nikahı izin verdi benim daha 1 sene var babam razı oldu.
Ben buna Allahın mucizesi derim başka birşey diyemem. Bunuda anlattim.
Dün akşam son konuşurken nişanlima söyle dedim.
Seninle imam nikahı ben kıymam sen en küçük sorunda bile yikiliyorsun.
Kıbrın erkeklik gururun Allahın rızasını aramayi unutmuş takıldığın şeyler benim imanimà ters düşüyor dedim. Bugün ku imtihanimin cevabi buymus demekki dedin. Allah kunfeyekun demişken sen nasıl bunlara takilirsin halen dedim.
Bir süre görüşmek istemiyorum dedim.
Allah bizi istemiyor ben artık buna inanıyorum dedim.
Gerçekten öyle hissediyorum zaman zaman nişanlim pişmeli idrak etmeli hep dua ediyorum.
Rüyamda geçiyorum abla kusura bakma nolur sorunlarım la seni yordum Affet hakkını helal et abla.
Rüyamda bir odadayim karanlık bir kadın var öyle tipsız ve çirkin ki elime sopa alıp onu bir güzel dovuyorum kadının ağzı yok dili yok kısacık saçları var anlatırken bile midem bulaniyor belkide nefsimdir o kadın. Kadını Dove Dove koltuğun altına sıkıştırıyor um.
Ahşap bir sopa ile dövdüm.
Sonra nişanlim başka odada amiral de varmış arada gelip bakıyor ne yapıyoruz diye. Ben kimsenin yüzüne bakmıyorum.
Yatağa uzaniyorum abla.
Yanımda Türk bayrağı var uzun çok uzun bayrağı üstüme seriyorum.
Bu şekilde uyandım hayrolsun .
Nişanlim neden böyle benim ben çok kızdım.
Bir yandan da hak veriyorum.
Çünkü ben karar alırken sadece Allahi aradım onun nefsi arayamadi. Dün kolay değildi bir imtihan di.
Nişanlim dan sonra anladım ki benim ımtihanim nişanlim di babam değildi.
Nişanlimin nefsi Allahın rızasını kaybetmesiydi.
Nişanlima hiç zorluk çıkarmadım bu zamana kadar ona hiç yük olmadım ben.
Bugüne kadar 20 tl alsam da geri verdim.
Hatta fazlasıyla ben ona verdim.
Ailem her zaman hürmet etti.
Annesi yok diye tek diye hep hürmet gördü.
Bunlar olmamaliydi karşılığı.
Babam bir baba olarak geç karar verebilir vazgecebilir ne olmuş abla .
Bir babadır nihayetinde.
Babam 5 vakit namaz kılmaz ama dün Allahın rızasına boyun eğdi.
Benim nişanlim bunu nasıl göremez .
Gözüm görmesin onu.
İmanim sogudu.
Nasıl olur nasil böyle düşünebilir.
Bugün benim doğum günüm .
Doğum günüm de bana bu lafları tek tek saydı.
Nişanı isterse atsın .
Artık benden bu kadar.
İmanim yanıyor Benim nişanlim böyle olmamalı. Ben onun kalbindeki derinliğe aşık oldum. Allah korkusuna ama hepsi hayalimden başka birşey değilmiş. Çok Üzgünüm :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Dostum hakkında hayırlısı,
Bizim beklediğimiz değil nasibimizde olan gelir...

Kimi insanlar,kalbi ile sever kimisi aşk ile ,nefsi ile vicdanı ile ruhu ile Allah için , menfaat için ve aklı ile mantığı ile severler..

Keşke Bazı duyguları yaşarken yanımızdakinin de aynı şeyleri hissetmesi bizi tüm kalbiyle anlayabilmesi mümkün olmadığını bunu bir anlıyabilseydik..
her insan tamamen ayrı bir Alem...

her insan farklı sever farklı hisseder kendini ,duygularını farklı dille getirir..Olaylara,duygu ve insanlara farklı pencereden, mevki ve makamdan baktığı için hali ile tabii olarak da farklı görürür bunu bir idrak edebilseydik..bu kadar yanlız kalmazdık...

Bir konuda karar verirken sadece duygularınız,kalbiniz ile değil akıl ,kalp iman ,mantık ve vicdan ile birlikte karar verin..İletişim kurun !!İnanın bunları yapmazsanız ,üzülen ,tek yanlız kalan siz olursunuz !!!korkarım ki Siz barış yapmazsanız bu nişan bozulabilir......

Rüyada bayrak görmek;
Şeref, iyi hal, yücelik ve izzet ,ikram,ifade eder. Rüyada dalgalanan bayrak görmek, mutluluk, bereket, bolluk, barış demektir...

gerçek hayatınızın maddi ,manevi, ruhsal, kişisel yönünde kimi sorunlar, çatışmalar içinde olduğunuzu ve sabırla davranarak bunları çözeceğinizi simgelemektedir.
Günlük yaşamında ki sorunlar , psikolojisini bozmadığı sürece faydalıdır, insanın güçlü olmasını, daha fazla gayret göstermesini, daha dirençli olmasını sağlar...

Türk bayrağı ;Kırmızı zemin üzerine beyaz hilal ve yıldız......

Hz. Mevlâna “Dünle gitti düne ait ne varsa cancağızım / Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

tozduman

Moderatör
Moderatör
İmanimi kırdı canım dediğim.
Seccade de sakinleşiyorum.
Halimi anlattim çok hiç durmadan paylaştım.
Vicdanımi düşüncelerimi ben tek tek anlatmış ken böyle olmamalıydi.
O halde ;
Biraz da Bensizligi dinlemeli!
Biraz Allah ile başbaşa birakmaliyim onu !
Bende o da ! Haddimizi artık bilme vakti !
Onu kendisi ve Allah ile başbaşa bırakıyorum.
Bende artık gerçek sevgili ile olmak istiyorum.
Teşekkür ederim Allah razı olsun ablacigim.

biraciz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada TÜRK Bayrağı Görmek
Selamun Aleyküm @Gönül sızım
Rüyamda vefat eden hacı dedem kulağıma şu ayeti okuyor : 170. ayet: “Kitab’a sımsıkı sarılıp namazı dosdoğru kılanlar var ya, işte biz böyle iyiliğe çalışanların ecrini zayi etmeyiz.” Ve o kulağıma okuduğu sırada kendimi sulak ve yeşil büyük bir bahçede görüyorum. Yürürken sayısızca pek çok tahtalara serilmiş aynı tahtanın sağında Türk Bayrağı solunda Beyaz Sancaklar görüyorum. Arkama baktığımda akrabalarım ve tanımadığım kişiler var. Her aile bir tahtanın altında buluşuyor. Herkesin yüzünde vuslata ermiş bir tebessüm ve sevinç var. Ben en önde yürüyorum ve bir bakıyorum ki en son bayrağın olduğu yere gelmişim tam bayrağın olduğu kısma giderken başka bir aile oraya gidiyor. Biraz hayret, heyecan ve kırgınlıkla yürümeye devam ediyorum. Bahçeden çıktıktan sonra bir yol karşıma çıkıyor. Yolun karşısında bir ev görüyorum ve belki ailemle burada toplaşacağızdır diyorum. Ve bir ümit evin içine giriyorum. Girişte bir kişi beni hoş karşılıyor. Ben ona bir asker olduğumu ve tezkeremi almaya geldiğimi ama ailem ile görüşemediğim söylüyorum. O da bana burada senin gibi ailesi ile görüşemeyenler var diyor. Etrafıma bakıyorum hiç kimsenin ailesi yok. Ve o kişi bana beklememi söylüyor. Bende beklemeye koyuluyorum. Rica etsem tabir eder misiniz? Allah(c.c) razı olsun..

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Rüyada TÜRK Bayrağı Görmek
Selamun Aleyküm @Gönül sızım
Rüyamda vefat eden hacı dedem kulağıma şu ayeti okuyor : 170. ayet: “Kitab’a sımsıkı sarılıp namazı dosdoğru kılanlar var ya, işte biz böyle iyiliğe çalışanların ecrini zayi etmeyiz.” Ve o kulağıma okuduğu sırada kendimi sulak ve yeşil büyük bir bahçede görüyorum. Yürürken sayısızca pek çok tahtalara serilmiş aynı tahtanın sağında Türk Bayrağı solunda Beyaz Sancaklar görüyorum. Arkama baktığımda akrabalarım ve tanımadığım kişiler var. Her aile bir tahtanın altında buluşuyor. Herkesin yüzünde vuslata ermiş bir tebessüm ve sevinç var. Ben en önde yürüyorum ve bir bakıyorum ki en son bayrağın olduğu yere gelmişim tam bayrağın olduğu kısma giderken başka bir aile oraya gidiyor. Biraz hayret, heyecan ve kırgınlıkla yürümeye devam ediyorum. Bahçeden çıktıktan sonra bir yol karşıma çıkıyor. Yolun karşısında bir ev görüyorum ve belki ailemle burada toplaşacağızdır diyorum. Ve bir ümit evin içine giriyorum. Girişte bir kişi beni hoş karşılıyor. Ben ona bir asker olduğumu ve tezkeremi almaya geldiğimi ama ailem ile görüşemediğim söylüyorum. O da bana burada senin gibi ailesi ile görüşemeyenler var diyor. Etrafıma bakıyorum hiç kimsenin ailesi yok. Ve o kişi bana beklememi söylüyor. Bende beklemeye koyuluyorum. Rica etsem tabir eder misiniz? Allah(c.c) razı olsun..
Aleyküm selam. Ayet okunması söylenilir ki bu Seyyid Süleyman'a (radıyallahu anh) göre üzüntüden kurtulup şifaya kavuşmaya işarettir.
Bahçe görmek söylenilir ki Seyyid Süleyman'a (radıyallahu anh) göre ilim ve Kur'an'a işarettir. Rüya da bayrak şeref-izzet-iyi hal-yüceliktir.
Ev görmek hanıma işaret edilir.

Üst Alt