• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Türbe Görmek

H

hskmn

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleyküm. Bir türbenin önünde duruyordum. Yağmur yağıyordu elimi açmış yüzümü yağmura dönmüştüm. Havadan bir ses geliyordu "enes seni kurtardı sen de onu kurtar" diye. (Enes yeğenim yanımda çalışıyor, 27 yaşında). Türbenin içine giriyorum türbenin ahşaptan panjurları vardı onları kapatıyorum. Sonra annemle yeşillikte derenin yanında oturmuş kahvaltı yapıyoruz. Annem yere düşen ekmek kırıntılarını günah diye topluyor kimse basmasın diye. Ben de anneme ekmekleri suya at su çok berrak diyordum. Su çok temiz berraktı. Böyle uyanıyorum. Yorumlarsanız sevinirim.
Haluk Sekmen. Matbaa işleriyle uğraşıyorum. 52 yaşındayım/ istanbul

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim..
oldukca guzel ve manidar bir ruya Hayirdir insallah...
Enes herhalde Size kardesinizin yadigari veya Gecmiste Allah a verdiginiz bir soz..
Gercekten Ona yardim ederseniz maddi, manevi ins. sizde ilahi rahmette Nail olursunuz AllahuAlem...

Türbe görmek cahil ve ahmak kimselerle ilişkiyi kesmeye, fesatçılığı bırakmaya, musibetlerden kurtulmaya, tövbe etmeye;
ayrica Allaha donmeye, sadece ondan yardim dilemeniz gerektigi seklinde de Yorumlanir...
yağmur yağdığını görmek ilahi rahmete delalet eder...
su ise Guc ve kuvvetir..
Kardesim Bereket Kanaat ve nimete şükür de dir..

Kendim BATI da yasamaktayim..lakin cocuklugumda cook fakir muhacir olan bir aileden geldim..
Bize annemiz ekmegi, nimetti opup basimiza koymayi ogretmisti..
Cocukken hic karnimiz tok olmamistiki artik yemek atilsin..
O yuzden burada ekmek, yemek atanlari gorunce cook horluyor ve KIZIYORUM..
Afrikada her gun binlerce cocuk acliktan oluyor biz ise yemek begenmeyip coplere atiyoruz..
Hamd olsun bugun maddi durumum cok iyi refah seviyede kariyerim var.. ama Nimette saygi ve sukrumuz hic degismedi...
halen ben de cocuklarim da tabakta asla yemek birakmaz Sunneti uygulariz..
Burada bir cok Helal, muslimanlarin actigi kucuk, kucuk Resturantlar vardir....
Gecen sene istanbul diye bir resturanta gittigimde Sahibi Olan Kardesimizin bir dert yandi..
gece gunduz calisiyorlar.. ne para var ne bereket...ne de Aile ortami veya Aile duzeni..herseyleri daginik ve huzursuz diye...
dertlesirken bir sey dikkattimi cekti.. ben de hep ayrintilarda takilan biriyim..
Hanimi Dun aksamdan kalan ekmek parcalari ile tuvalettin cop bidonunu buyuk cop torbasina dolduruyordu..
tuylerim diken, diken oldu...
Siz ne Yapiyorsunuz? dedim.. Nasil Tuvalet Copu ile Mutfagin copunu ic ice koyarsiniz..
Tuvalet copunde bebek bezleride vardi..
Ahh kardesim madem ki dunden kalma bayat ekmek, yemek, kalmis yere düşen ekmek kırıntılarını niye onlari yakinimizda bulunan nehire kuslara, ordeklere ,baliklara atmiyorsunuz..
balık bilmezse halik bilir!!Hem Senin RIZKIN O nimettin neresinde nerden bilebilirsin ki cope cocuk bezi ile beraber koyup atiyorsun..
ve Gun o gun bir daha yemekler cope gitmemis..aksamdan kalma artik yemekler etraftaki, kimsesiz, sokak insanlarina dagitildigini gorenler..
Bizim de bunda katkimiz olsun diye simdi Masallah O sinek avliyan Resturant insan kayniyor..
Ben bir olay anlattim okuyan her kes nasibince Hissesini alir ins.. Hayirli geceler...

Üst Alt