• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada türbe görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada türbe görmek, iyi amel yapmaya, hayır ve iyilikte bulunmaya ve günahlardan tövbeye, musibetlerden kurtulmaya işarettir.

Türbenin saçaklarından su aktığını yahut üzerine yağmur yağdığını görmek ilahi rahmete delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında peygamberlerden birisinin kabrini görmesi; o kimsenin hayır ve berekete mazhar olacağına veya mesut bir evlilik yapacağına,

bir kimsenin rüyasında Ashab-ı Kiram'dan veya salihlerden birisinin türbesini görmesi; o kimsenin keder ve üzüntülerini atarak büyük bir gönül rahatlığına ve huzura kavuşacağına, bir başka yoruma göre bir kimsenin rüyasında bir türbe görmesi; önün bir yakınının kabrini ziyaret edeceğine işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Salih rüyalar hem müjdeleyici hem de korkutucu olabilir. Bu tür rüyalar manevi özellik kazanır ehline tabir ettirilmesi gerekir.

Rüya yorumlamak ile rüya tabir etmek aynı şeyler değildir. Tabir etmek tabircinin o an kalbinde hissettiğidir. Yorum ise daha çok nesnelere verilen anlamdır.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyaların bir kısmı anlamlıdır. Bir kısmı ise anlamsızdır.

Rüya tabirleri-yorumları uzmanına sorulmalıdır. Herkesin rüya tabiri (yorumu) yapamayacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

mehmet47

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada İmamı Rabbani hazretlerinin Türbesi

ESSELAMU ALEYKÜM VE RAHMETÜLLAHİ VE BERAKATÜHÜ

Bu rüyayı ramazan ayında iken görmüştüm.
Rüyamda amcam ile birlikte İstanbul ‘dayız. Birden patlama oluyor, yangın çıkıyor. Sonra ben dışarı çıkıp yürüyorum. Kendimi İmamı Rabbani hazretlerinin Türbesinde buluyorum. Burada etrafı geziyorum. Kitaplıkta bulunan incil vs. kitaplara göz atıyorum. Daha sonra kendimi caminin içinde görüyorum. Önümde duran adam bana dönüp şöyle diyor: ‘’ Uy imama, Dur kıyama ‘’.

Hayırlı Günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
VE ALEYKÜMSELAM VE RAHMETÜLLAHİ VE BERAKATÜHÜ..
Rüyalar ve hayat . Mana aleminin rüyalarla insanlığa haber verilmesi. Cami beden arzıdır.
sen beden camini maddi manevi temiz tutarsaniz Rabbim kim bilir Size ne lutufler KAPISI acacagina yorumlanir..
İnsana hayatta özellikle en zor anlarında bir çıkış kapısıdır dua. İnsan çok aceleci olsa da dua sabırdır.
Daima hayra ve hayırlı işlere niyetli ol.O hayrı işlemeye muvakkat olamazsan dahi mükafatını görürsün…"
der Muhyiddin İbn-i Arabi..sizin ruyanizda da iste oyle bir guzelik var!
Kişinin rüyada cami görmesi hayır ve bereket ile tâbir olunur.
Çünkü camiler İslâmın alâmeti ve şiarı ve Allahın evleridir.

İmam-ı Rabbânî (k.s) hazretleri, benzeri az yetişen, müstesna bir İslâm âlimi ve büyük bir mürşid-i kâmildir.
Peygamber efendimizin (s.a.v) vefatından bin sene sonra da İslâm düşmanları dine, imana insafsızca saldırmışlardı.
Allah teâlâ (c.c) kullarına acıyarak, İmam-ı Rabbânî (k.s) gibi bir müceddid yarattı. Ona derin ilimler ihsan eyledi.
Onun vasıtasıyla din düşmanlarının korkunç saldırısını durdurdu. Hakkı bâtıldan ayırıp, birçok kalpten bâtılı kaldırdı.
Bu yüce imamın mektup ve kitapları, insanları gafletten uyandırdı. Dünyaya ışık saldı.

Rüyada türbe görmek;ilim, irfan, iyi amel yapmaya, hayır ve iyilikte bulunmaya ve günahlardan tövbeye, musibetlerden kurtulmaya işarettir.

Rüyada İmamı Rabbani hazretlerinin Türbesini gezmek:
Rüyalar bazen hayatta tesiri altında kaldığımız olayların izlerini taşısa da çoğunlukla çok sırlı olaylardır.
Rüyanizin yorumunu ancak Allah cc. bilir ve zamani geldiğinde bu Rüyada ki hikmet-i sırı anliyacaksiniz inşaAllah!!
"Benim ümmetimin alimleri ,beni israilin peygamberleri gibidir"

Eyvallah üstadım!!günümüz dünyasının gençliği belki de tebliğcilerden sadece Hz. Yusuf’un as. ahlak,edep, hizmet ve şefkatini beklemektedirler..
Allahu alem Ya Hayy.

mehmet47

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Emek verip yazdınız,Vaktinizi harcadınız,Allah razı olsun sizden,Selametle kalın.

Uy imama Dur kıyama bunun hakkında ne düşünüyorsunuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
amin cümlemizden kardeşim Hayat Yolunda yürürken ezanlar,olaylar sana Allah ı hatirlatir..
Hemen en yakında bulunan bir Camiye ,imani bir bir sığınağa sığınmaya Dünyanin yükünden bir mola almaya ihtiyac duyarsin!!
Karşında müthiş bir yangın var,belkide kendine bir sığınak aramakta idin ..

Camiye girip Sünneti eda edip imamı ve cemaati beklersin...
İmam "Allahu Ekber!" der, sen niyet ederken önünde bulunan "İmama uydum." dersin ve "Allahu Ekber!" diyerek cemaat ile birlikte Dur kıyama...
Bilelim ve bildirelim ki huzur, yalnız O nun huzurunda kıyama durmakta ve o huzurdan ayrılmayarak huzurla yol almaktadır.
Hakkı bilelim Hakkı bildirelim Hakk düşsün gönüllere.. Selametle..

EVİN

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, ben sürekli evliya türbesini görüyorum, benim bir erkek arkadaşım var uzun zamandır birlikteyiz. Rüyamda onunla el ele tutuşmuş veysel karani türbesine sağ ayakla girdiğimi görüyordum ve girerken içimden yükses sesle allahım benimde muradımı ver diyordum ve son bir kaç aydır gördüğüm bütün rüyalar evlenmeye çıkıyor ben o ziyarette herkesin ismini sayıyor ve amin diyorum ve bu sabah yine doğum eden kuzenimi arıyorum nerdesin diyorum veysel karani türbesindeyim diyor ona bana cok dua etmesini, gönlüm dekinilerinin tez zamanda olmasını istiyorum bana yorumlar mısınız lütfen.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırli Ramazanlar Rüyaniz Hayr olsun
Rüyaniz bana Veysel karani hz hatirlatti..

Mübarek insan Mübareğin çok yaşlı bir annesi vardır. Hem kör, hem de kötürümdür. Veysel Karani onun eli ayağı, gözü kulağıdır.Veysel Karani Hazretleri haram bilmez, yalan söylemez.
Veysel Karani’nin tek arzusu vardır. Yüzü suyu hürmetine kainatın yaratıldığı Server’i görebilmek. ve annesinden zorla da olsa,ona tek bir şartla izin veririr...
-Medine`ye gidip hemen gelmek, Hz. Peygamber`i orada bulamayacak olursa teşriflerini beklemeden dönmek şartıyla kendisine izin verir.

Mübarek insan Gönlü Allah aşkıyla, Peygamber muhabbetiyle dolu olan Hz. Veysel Karani,izin alınca durmaz ve Medine yollarına koyulur. Issız vadiler, dağlar,
tepeler, kızgın çölleri aşar ve Peygamber beldesi Medine ye ulaşır.
Hz.Peygamber in evine giden Hz. Veysel Karani, Peygamberimizi evde bulamaz.Peygamber Efendimiz o sırada Tebük Seferin de dir.

Peygamberimizi bulamayınca çok üzülür. Hz. Veysel Karani, annesine verdiği sözü hatırlar. Hz. Aişe (R.A) ye Kainatın efendisine selamımı söyleyiniz.
Cennet sabahlarını andıran mübarek yüzlerini doya doya görmek isterdim.
Lütfen, içimin aşk-ı Muhammed i(S.A.V.) ile yandığını, gönlümün bitmez niyazını bildiriniz Diyerek ayrılır

buradaki Hikmet ve imtihan ;Hz. Veysel Karani, annesine verdiği sözü hatırlaması ve Annesinin Rızası vardır..
biz olsak amaan buraya kadar gelmişim görmeden gitmem derdik..
amaa anne Rızası olmadan Peygamber efendimiz sav. bekleyip de görse ne hayrı olur ki...
Efendimiz s.a.v. de: "Allah’ın rızası anne babanın rızasında, Allah’ın öfkesi de anne babanın öfkesindedir.” buyuruyor...

Rüyada türbe görmek ;
içinizdeki gizli ve derinlerde gömülü duyguların yaşamınızı nasıl etkilediğini ifade eder.

Rüyada türbeye girmek;
türbede olmak, türbede olduğunu görmek, türbede dilek dilemek; kişiliğinizdeki değişim ve unutulmuş duyguları simgeler

Türbede dua Dua ettiğini görmek;
Geçmişteki acıları ve eski korkuları simgeler

Rüyanızın Yorumu;
Gördüğünüz rüya pek çok hayırlara işaret etmekte, manevi yönden oldukça güçlü olduğunuzu gösterirken; arınma,
kötülüklerden sakınma, belalardan uzaklaşma konusunda
daha dikkatli ve yitiz davranmaniz anne ve babanın rızasını almak gerekliliğine yorumlanir..
Ancak bazen de bu, bizim tembelliğimiz ve eksikliğimizin de bir alameti olabilir...

https://www.islamiforumlar.net/ruya-tabirleri/16443-ruyada-mekke-i-mukerremeyi-gormek.html

EVİN

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çook sağolun Allah razı olsun benim gördüğüm ziyaret türbe değil ama yanlız

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
çook sağolun Allah razı olsun benim gördüğüm ziyaret türbe değil ama yanlız

Dua. Mana olarak her ferdin dilek ve arzularını Allah cc. dan isteme noktasıdır. Sevgi ve paylaşma noktasında bir birimize yaptığımız yardımlar
asliyetinde dua kelamının hakikatıdır.

Fakat acı bir gerçek vardırki insanlar istek ve arzularını;Allah cc.dan isteme yada talep etme noktasında kelam ile insanlardan ,evliya ve türbelerden yardım etmelerini isterler.
Hayır ve şer Allaha aittir. Hayır makamında istek sahibine Allah cc.yarin olsun veya yardımcın olsun denilebilir.bu temenni noktası nezaket ve kelamdan ibarettir.

Asıl olan Dua demek ;mana olarak Allah cc. ın huzuruna çıkıp derdini anlatmaktır. Allahın huzuruna çıkan kişinin Allah taleplerini hak nasip konusunda inceler ve
hak ettiğini talibe verir hiç şüphe yokki Allah cc. adildir.

Dua hayal alemindeki bir arzunun zahire inip hakikat olmasından ibarettir.kişiye bu noktada Allahtan gayrı dost yoktur. Kişiye yardımcı olacak akıl ,kalp. Ve nefsidir.
Bu üçlü karanlık olan bir konuda ne kadar kişiyi götürebilir. Burada ihlas kişiye isteğinde yön verirken. Konuya olan inanç ve imanı hakikatı aydınlığa çıkaracaktır.
Dua mana olarak Allah cc. ın kendisine yazdığı kaderi rıza makamında sabretmek ve razı olmasidir...

acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
Rüyada sultan suleyman ve hurrem sultanın turbesini görmek

Selâmün Aleyküm. Rüyamda bir camiye giriyorum yanımda kiz çocuğu var bir tane kapıyı açıyorum bir sürü Türbeler var girmiyorum içeri, abdestim yokmus. Dönüyorum bir oda var kapısı açık çok az bakıyorum sultan suleyman ve hurrem sultanin turbesini görüyorum. Hurrem sultanin turbesinin üzerinde kurani kerim var. Bu arada daha önce hiç görmedim internetten türbelerine bakınca çok şaşırdım birebir aynısını görmüşum. Sultan suleymanin büyük, hurrem sultanin ki küçük türbe. Ben yan yana görüldüklerini biliyodum ama aynı odada değiller saniyodum birebir aynısını görmüşum. Teşekkür ederim şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Rüyaniz hayr olsun.
Kişinin rüyada cami görmesi ,camiye girmesi;hayır ve bereket ile tâbir olunur.
Çünkü camiler İslâmın alâmeti ve şiarı ve Allahın evleridir.
Rüyalar ve hayat . Mana aleminin rüyalarla insanlığa haber verilmesi. Cami beden arzıdır.
sen beden camini temiz tut ve azalarına sakın zulmetme.

"abdestim yokmus. "
İnsan, bilerek ya da bilmeyerek yaptığı hata ve günahları için Allah'tan her an aff dilemeli,Allah’tan bağışlanma dilemek için mutlaka bir hata yapmış olmak gerekmez.
Mümin bağışlanma dileyerek kulluğunu, Rabbimiz karşısındaki acizliğini, O’nun yardımı olmaksızın hiçbir şeye güç yetiremeyeceğini dile getirir.

"sultan suleyman ve hurrem sultanin turbesini görüyorum"
Kanuni sultan süleyman ve Hürrem sultanın hayatinı okursaniz Rüyanizin yorumunu daha Iyi anlarsiniz...

Gördüğünüz rüya pek çok hayırlara işaret etmekte, manevi,sevda, AşK, yönüNden oldukça güçlü olduğunuzu gösterirken;Ancak baZI eksikliğiNizin de bir alameti olabilir...
bazende;Hayallerinin çok arttığı bir döneme yorumlanabilir..selametle
..
acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
gönül sızım Allah razı olsun dogru yorumladınız kalbım yatıştı teşekkür ederım..

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada türbe görmek, türbeye gitmek ne demektir?
Selamun aleyküm canım hocam,
Hayırlı Ramazanlar nasılsınız çok özledim siteye girmeyi fakat hamile olduğum için biraz açıkçası kendime bulmuyorum yorgun düşüyorum ama hep aklımdasınız. Hocam iki kezdir aynı rüyayı görüyorum ben böyle çok aşağıda olan bir yere gitmeye çalışıyorum, bana orası ziyaret türbe diyorlar çok kişi de gidip giremiyor geçen ilk gördüğümde tama hatırlayamıyorum ama gidip girdim. Sonra normalde gündüzleri uyumam ben hocam, geçen kuran okuyordum söyle indireyim dedim gözlerim yorulmuştu, başıma yastığa koydum ve hemen dalmışım, normalde olmaz öğleden sonraydı rüyayı gördüğüm zaman. Ben yine o yere gidiyorum ziyaret türbe dediğim yere bu sefer elime hamur vermişler orada hamur işleri yapıyorum ekmek açıyorum. Hocam ne olabilir çukurlukta bir yer ama türbe yani biri yatıyor ama orası neresidir, nedir bilmiyorum rüyalarıma neden iki kezdir giriyor hocam ne olabilir çok merak ettim.ALLAH RAZI OLSUN hocam selametle sizi seviyorum...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, canım Hayırlı Ramazanlar hamd Olsun iyiyiz biz de seni özledik, Rüyanız hayr Olsun.
Rüyada türbe görmek;
iyi amel yapmaya, hayır ve iyilikte bulunmaya ve günahlardan tövbeye, musibetlerden kurtulmaya işarettir.

Rüyada türbe görmek ;
Bazen de içinizdeki gizli ve derinlerde gömülü duyguların yaşamınızı nasıl etkilediğini ifade eder. Bu rüya rüyayı gören kişinin maneviyatının çok yüksek olduğunu, aldığı duaları hak ettiğini, yaşamı boyunca hep hayırlı şeyler yapacağını işaret eder, ve geçmişi hiç unutmadığını ve yaşadığı tatlı acı her ne duygu varsa onları hatırlayacağını simgeler.

Rüyada türbeye girmek;
türbede olmak kişiliğinizdeki değişim ve unutulmuş duyguları simgeler.çektiğiniz ne kadar sorun, dert, sıkıntı ve hastalık varsa hepsini geride bırakmayi temsil eder.

Hakkı bilelim Hakkı bildirelim Hakk düşsün gönüllere.. Selametle..

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH razı olsun cnm hocam yorumunuz çok güzelmiş inşallah öyle bir insan olmaya çalışıyorum .demişşsiniz ya geçmişinizi umutamıyorsun evet unutamıyorum bazen oturup saatlerce ağlıyorum yaşadığım acılar için selametleee .....Sizi seviyorummmm....Oğluşumda çok seviyor...

Erenim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm. Allah hayra çevirsin rüyamı öncelikle. Rüyamda villa tarzı bi evde yaşıyoruz yemek masası var ama o kadar çok büyük ki 100 kişilik vardı ve simsiyah bi masa. O sırada annemi görüyorum babam nerde diyorum yukarı odada diyor yeni uyandı çay istiyor dedi. Babamda 3 sene önce vefat etti. Yukarı çıkıyorum bi sedirin üstünde babam yorganı başına kadar çekmiş baba burda mısın diyorum yorgandan başını çıkarıp bana gülümsedi. Çay mı istedin baba dedim evet der gibi başını salladı. Bende çay yapmaya giderken birden kendimi sokakta buldum ama evin önü dahil sağlı sollu her yer türbe dolu. Evlerde sanki hiç kimse yok gibi çok ıssız bi sokaktı sonra türbeleri tek tek dolaşıp evin önüne geldiğimde karşı evin bahçesinde 20ye yakın türbe olduğunu farkettim. Tam o sırada evin alt katının ışığı yandı. Işıkla birlikte pencerede bi adamın bana gülümsediğini gördüm çok korktum eve koşup anneme anlattım annem de dedi ki tek başına neden gittin abdestsiz başörtüsüz geçilmez oradan diye bana söylendi. Tam o sırada ugkumdan uyandım. Ve çok etkilendim bu rüyadan lütfen yorumlar mısınız ?? Şimdiden teşekkür ederim..

Üst Alt