• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Tsunami Dev Dalgalar Görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tsunami rüyada tusunami görmek rüyada dev dalgalar görmek rüyada büyük dalgalar rüyada tsunami dalgası görmek rüyada rüya tabiri tsunami görmek ruyada tsunami gormek nedemektir,rüya yorumları tsunami,

Ruyada dalgaların üzerinde kaldıysanız sıkıntıları aşacağınızı işaret etmektedir.

Denizin taşıp dalgalarının birbirine vurduğunu görmek, yolculuk esnasında korku ve şiddete düşmeye işarettir.

Bir kimsenin rüyada dalgaya kapılıp sürüklendiğini görmesi,Allahu Teâlâ'nın emirlerinden yüz çevirmeye ve günaha işaret eder.

Tsunami Rüyası yoğun duygusal dalgalanmalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi ifade edebilir.

Rüyanız, Günlük yaşamda kendini daha iyi ifade etme, bağımsızlık, kendine güven, ayaklarının üzerinde durabilme isteginize yorumlanabilir..

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada dalga görmek dünya sıkıntılarına alâmettir.

Ruyada deniz görmenin manası çoktur, fakat her denize giren inci elde edemez. Ve selâmet denizin kenarındadır.

Rüyada denizin bütün suyunu içtiğini görmek, dünyanın birçok nimetlerine malik olmaya işaret eder. Ve bu zatın ömrü uzun olur.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demişlerdir ki: Rüyada deniz görmek altı şekilde tâbir olunur:

a) Melik ve sultan,
b) İnsanların büyüğü ve reisi,
c) Âlim,
d) İlim,
e) Mal,
f) İş ve gayret...

Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki:
"- Rüyada denizin üstünde yürüdüğünü ve fakat ayaklarının ıslanmadığını gören kimse cehennem ateşinden kurtulur ve dünyada salâh erbabı insanlardan biri olur."

Bazı kere de rüyada denizde yürüdüğünü görmek, sefere, üzüntü, keder ve gamdan kurtuluşa ve büyük hayra işaret eder.

Yine bir kimsenin rüyada denizin içinde olduğunu görmesi: Dünyaya ve dünya servetine sahip olmaya işarettir.

Rüyada denizi bir baştan diğer bir başa yardığını görmek, üzüntü ve kederden kurtulmağa, selamete ve huzura ermeye işaret eder.

Yine kişinin rüyada deniz görmesi, arzu ve isteklerinin yerine gelmesine ve gönül safasına işaret eder.

Rüyada denizden su alıp bir kaba doldurduğunu görmek, çok mal biriktirmek olarak yorumlanır. Veya yüce Allah o kişiye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve geniş bir mal yığar. Allahu Teâlâ, dilediğini hesapsız verir.

Denizi geçtiğini gören ise, düşmanın malından ganimet alır ve muradının incisini elde eder. Çünkü Benî İsrail denizi geçip Firavun'un malını ganimet olarak almışlardı.

Rüyada denizde yıkandığını görmek, günah ve hatalardankurtulmaya olmaya, hüzün ve kederin gitmesine yorumlanır.

Hasta bir adamın denizde yıkandığını ve abdest aldığını görmesi, Allahu Teâlâ'nın ona şifa vereceğine; borçlu birinin görmesi, borç ve sıkıntıdan kurtulacağına ve korktuğu şeylerden emin olmaya işaret eder.

Denizde yüzdüğünü ve batarak kaybolduğunu görmek, ömrün bitmesine ve perişanlığa işaret eder.

Rüyada suyun kendisini kapladığını ve orada öldüğünü görmek ise, şehid olarak vefat etmeye alâmettir.

Denilmiştir ki: Bazı kere deniz görmek, ızdırap veren, perişan eden bir fitneye işarettir. Deniz rüyası, cehenneme dahi işaret edebilir.

Denizin tatlısı mümin, acısı kâfir ile tabir olunur.

Deniz rüyası, tesbih ve tehlile dahi alâmettir. Çünkü insan denizi görünce "Sübhanallah" der, Allah'ın sonsuz kudretini hatırlar, Rabbini tekbir ve tehlil eder. Suların şırıltısı da bir nevi zikirdir.

Rüyada denizden avucu ile su alıp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koyduğunu görmek ve onu doldurmak, uzun ömürlü bir çocuğa delâlet eder. Bu rüyayı görenin uzun ömürlü bir çocuğu olması muhtemeldir.

Bir kimsenin denizden su alıp içtiğini görmesi, içtiği su kadar ilim ve irfana nail olmaya delâlet eder. içtiği su bulanık ise korku ve dehşete işarettir.

Yine kişinin rüyada Atlas Okyanusunu görmesi, ömrünün kısalığına alâmettir. Bu rüya aynı zamanda uzun ömürle alem-i gayb ve şehadete kavuşmaya da delâlet eder.

Rüyada denize sidik ettiğini görmek, günah ile tâbir olunur.

Bazı kere de deniz, dünyaya ve dünyanın akıl almaz hallerine işaret eder.

Rüyada küçük ve ahenkli dalgalar görmek; sakin ve huzurlu hayata, ahenkle yürülen dünya işlerine ve kalp huzuruna, Hırçın ve kaba dalgalar azabı gerektirecek işlere ve şiddete işaret eder.

Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekar biri için bu rüya aşk hayatında sorunlar yaşanacağına işarettir.

Rüyasında dalgalarla boğuşan bir insanın, çok önemli bir fırsatı değerlendirerek birden yükselimesi beklenir..

Dalgalı denizde yüzmek bol para kazanmak demektir. Dalgaların kıyıya çarpması uzaklardan bir kısmet geleceğini haber verir.

Dalgalı deniz, başarının güç olacağına işaret eder. Dalgalarla boğuşan kişi, ani fırsattan yararlanarak, başa geçer.

Rüyada Dalga görmek değişiklikle de yorumlanır. Rüyasında bir kayık içinde olduğunu ve büyük dalgalara yakalandığını görmek, hayatta durmadan is degistirdigine ve hiç bir iste dikis tutturamadigina delalet eder.

Denizde yikanirken büyük bir dal-ganin üzerine gelip sizi denizin ortalarina sürükledigini görmek, büyük bir tehlike ile karsi karsiya oldugunuza delalet eder. Said El-Vaize göre: Dalga görmek dünya azabina isarettir.

Bekar biri için bu tür dalgalı rüyalar aşkta sorunlar olarak yorumlanır. Dalgalarla boğuşan bir insan, ani bir fırsattan yararlanarak birden yükselir.

Rüyasinda bir dalgaya kapildigini görmek Cenabi Hakkin (C. C.) rizasindan hariç isler yaptigina ve günahkar olduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada dalga görmek, azap ve siddete isarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...

İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.

Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah 'tandır. Bunun için Allah'a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah'a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.

İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır...

Rüyalar bir çeşit ilham sayılır...
Rahman ve Rahim olan Allah vahiy ve ilham ile kullarına hitap edip onları onurlandırdığı ve mesajlarını ilettiği gibi rüya ile de kullarına olan yakınlığını onlarla ilgili rahmet ve inayetini onların kimsesiz olmadıklarını..
Rableri tarafından her zaman gözetilmekte olduğunu göstermesi rahmet ve inayetinin bir gereğidir.

- Rüyalar insanlara manevî alemlere pencereler açan birer realitedir...
Sürekli maddî hayatla meşgul olmaktan yorulan insanlar rüya ile manevî alemlere seyahat etmekle istirahat etmiş olur.

- Hadis-i şerifte -mealen-: “Salih rüya vahyin kırk altı parçasından bir parçadır... (Buharî Tabir 5)
denilmek suretiyle rüyanın Allah ile kulları arasında işleyen bir manevî telefon hattı mahiyetinde olduğunu gösterilmektedir.

- Muhyiddin ibn Arabî alem-i misale çıkmanın ilk basamağı rüyalardan geçer demektedir...

Demek ki doğru rüyalar görecek kadar hayatını istikametle geçirenler rüya yoluyla misal aleminden haber alabilirler. Nitekim buna Peygamber Efendimiz (asv) şöyle işaret buyurmuştur:

“Rüyası en doğru olarak çıkanlarınız en doğru sözlü olanınızdır.” (Müslim Rüya 6)

- Bir hadiste Hz. Peygamber (asv) şöyle buyurdu: “Nübüvetten yalnız müjdeciler kalmıştır.
” Oradakiler “Ya Resulellah! Müjdeciler nelerdir?” diye sorduklarında “Salih rüyalardır.” buyurdu...
(Buhari Tabir 5; Muvatta Rüya 3)

Bu hadis-i şerifler de gösteriyor ki Allah ile kulları arasında iletişimi gerçekleştiren vahiy yolu kapandıktan sonra vahyin kırk altı parçasından bir parçası olan rüyalarla bu iletişim hattı devam edecektir.

- Rüyanın en güzel yönlerinden biri de, geçici de olsa ayrılıkları kaldırıp buluşmaları gerçekleştiren bir misyonunun olmasıdır. Yakın akrabasını yakın dostlarını kaybedenler rüyada onlarla görüşmekle bir mutluluk elde ederler.

Anlatılan bu hususlar rüyanın hikmeti konusunda yalnız bir ufuk açmak için birer misaldir…

'Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir...

Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Bağlayıcı ve zorlayıcı olamaz...

Ayni ruyayi farkli kisiler farkli mekan ve konumlarda gorduklerinde tabirleri de farklidir..

Rüyayı goren kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyetti, O An içinde bulundugu ruhsal, maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.

O yüzden her ruya ayni sekilde tabir edilemez..

Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir ancak her insanın ruhu ve manevi dünya anlayışı, yaşamı farklıdır.

Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile yorumu ve yansıması farklı olur...

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Rüyaları yorumlarken tarafsız olmak duygulara kapılmamak karamsarlaşmamak gerekir...

Rüyada sadece bir şekil veya olayı değil her şeyi birlikte yorumlamalıdır...

Rüyadaki renkler ortam da büyük önem taşır.

Rüyada görülen bazı insanlar tanıdıksa adlarına da dikkat edilmelidir. Bu adların anlamları da yaklaşan bir durumu haber verebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bencileyin

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada deniz dalgası görmek

Esselamüaleyküm,

Hayırlı bir Cuma günü geçirmiş olduğunuzu ümit ederek, gördüğüm rüyaya istinaden yorumlarınızı rica ederim.
"Koyu Mavi'ye dönük 2-3 insan boyu uç tarafı köpük olan deniz dalgası ve bu 3 tane yan yana olan dalga, sahile vuruyor, yön değiştirip denizin içinde geziyor gibi.. soğuk hava ve biz(babam-yengem-yeğenim, annem varmı hatırlayamıyorum) ne kadar dev dalgalar Allah'tan orada insan yok diye geçiriyoruz. Sonrasını hatırlayamıyorum...
Teşekkürlerimle,

Selametle

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam
Rabbim Ruyanizi Hayra cevirsin ins..
bazen insan Dis dunyasinda yasadigi olumsuzluklar İnsanın sürekli içinde ic dunyasini da etkileyip yaşadığı olaylardan doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz..

rüyada deniz dalgası görmek :bir uyari bir ikaz bir irsad gorevini de yapmakta..
rüyada dalgalarin dehşetini görmek rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya “İşte bak önünde böyle bir gün var”
diyerek uyandırmaya delâlet eder.ölmeden ölenlerden olalim ins.

önemli olan oluşan olay ve hadisler değil olaylara karşı bizim gösterdiğimiz tepki ve yaklasim seklimizdir..
Masmavi, engin deniz, kişinin hayatına anlam katacak, olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur.
Denizde fırtına ,dalgalar hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına işaret eder.

Hayal aleminden cikip gercekler ile yuzlestigimizde gercek hayatta ki beklentilerimizde mantikli oldugunda bir cok guzeliklere temel atilabilir...
Hayal aleminden cikmadikca ruyalariniz gerceklesmez kardesim...

Farkettik değil mi hayal kurmakla o kadar meşgulmuşuz ki gerçekleri aramak hiç geçmemiş içimizden.
Yoksa bizim hayal dediğimiz şeyler gerçeğin ta kendisi mi. Aynanın ardındaki görüntü olan biz şu anda hayal ve gerçeğin arasındaki sınırda eridik mi?

Hayal etmeyi bırakınca gerçek de alındı elimizden.
Hiçbir şeyimiz kalmadı. Mutluluk yokmuş meğer kalbimizde sadece onu elde edeceğimizin hayali varmış zihnimizde.
bizi mutlu eden duyduğumuz değil duymayı kurguladığımız kalbimize dokunan değil rüyalarımıza giren aşkmış meğer.

Eğer hayat bitecekse ki bitiyor gördüğümüz gibi buradakileri hayal etmek yerine gercekler ile yuzleselim..
Hayirli gunler...

uqur21

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Dev Dalgalar Görmek

Selamunaleykum hocam,hayırlı günler.Sizi daha fazla meşgul etmeden rüyama geçeyim hocam.Rüyamda bir Botun üstündeyim bir kaç adamlar birlikte.Denizin derinliğini ölçüyoruz hocam.Sonra ben bottan inip,denizin üstünden birden yürümeye başlıyorum.Ayaklarım ıslanmıyor sadece denizin üstünde yürüyorum.Sonra Kumsala çıkıyoruz hocam.Adamlar hemen kumun altında delik var oraya giriyorlar.Ben gireceğim zaman kapanıyor orası.Sonra dalgalar çıkıyor denizde ayağım çamur olmasın diye koşuyorum kumsalda.Yukarı bakıyorum gökyüzüne Allah'ım diyorum ben ne neyim diyorum.Ve birden bir rüzgar beni havaya kaldırıyor ama gerçekten yükseldiğimi hissettim hocam.Ayağımın altı deniz düşeceğimi sanıyorum kayalıkların oraya kendimi hazırlıyorum ama kumsala iniyorum.Hocam birden korkmaya başlayıp bir kulübeye geçiyorum.Tsunami oluyor birden dalgalar kulübeye geliyor.Tanımadığım bir bayan var sadece onla kulübenin içinde kaçıyoruz.Dalgalar tam içeri girerken bayana sarılıyorum hocam ona bir şey olmasın diye ve dalga bize dokunmadan başka yere gidiyor.Orda uyanıyorum hocam.Şimdiden Allah razı olsun hocam.Hayırlı günler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykum selam rüyaniz Hayr olsun
"Denizin derinliğini ölçüyoruz " iyi ediyorsunuz temkin ve Tedbiri elden birakmadan...
Dünya bir denizdir..derinliğini ölçüp,biçip,öyle atlamak lazim!! hayatta hiç bir şeye hazır olmamış biri o denize kendisini atarsa Allah korusun boğulabilir...

"denizin üstünden birden yürümeye başlıyorum "
Rüyanız huzur ve mutluluk maddi manevi zenginliğe ve Aşka işaret etmektedir.
Rızkınız geniş, size güç kuvet kazandıracak insanlar da Allah katında itibarlı kişiler olmasina yorumlanir..

Rüyada Dev Dalgalar Görmek ;bir uyari bir ikaz bir irsad ,Hidayet gorevini de yapmakta..
rüyada dalgalarin dehşetini görmek rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya “İşte bak önünde böyle bir gün var”
Rüyada görülen büyük dalgalar yaşamınızda başarıyı elde etmek için pek çok zorluğu ve Nefsinizi aşmanız gerektiğini ifade eder.

Dünya bir deniz kimisi gaflet kimisi nefsi ile oyalanmis gidiyoruz..
"insanların bir kısmı karşıya geçebilmiş bir kısmı da denizi geçememiş" kendi gaflet ve karanlığında Boğulup gidenler..
Size ölümü ve ahiretti hatırlatsın
DÜnya Bir Deniz Olsa islam ve iman Kayik, Dualarimiz Ise KÜreklerimiz ebedi kurtuluşa bizi erdirecek olandir..

rüyada tsunami ve dalgalarin dehşetini görmek rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya “İşte bak önünde böyle bir gün var”

Bu rüya, geniş çevreleri ilgilendiren bir durum değişikliğini, imrenilecek durumda olan bazı kimselerin çok zor duruma düşmelerini sembolize ediyor.
Bu kötü değişimden siz de olumlu etkilenip, endişeleneceginize delalettir..
Bir anlık gaflet mi yoksa Bir anlık Hidayet mi olur Allahu Alem.. biz bilemeyiz anca Rabbim bilir...

Tuğba

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tsunami görmek

Selamün aleyküm ablacığım hayırlı günler.
Dün rüyamda yeni uyanıyordum ve her zamanki gibi annemi gördüm, gayet normaldi yani. Sonra annemle ikimiz bir farklılık hissettik ama ne olduğunu bilmiyoruz, gökyüzünde kırmızı bulutlar vardı nedenini anlayamadığımız için biraz telaşlandık ama güzel görünüyordu. Güneşte vardı sonra tsunami olduğu kanısına kapıldım anneme sordum, tsunami olmamıştır dedi. sonra denize baktım pencereden çok ama çok güzel bir su görünüyordu ama sular gerçektende binaların arasına kadar gelmişti, açık mavi berrak bir suydu ama hayat normaldi kimse telaş yapmamıştı. ben hemen bilgisayarın başına geçtim ve tsunami olup olmadığını araştırdım. sonra arkadaşımla büyük bir binaya gittik gökdelendi görünüşte asansörüne bindik ama o kadar dardı ki sadece bir kişi sığabiliyordu ve hiç sağlam görünmüyordu, içi de beyaza yakın bir tonda gri gibi bir renkteydi. arkadaşımla bindik asansörün içinde bir kapı daha varmış o kapı arakadaşımın üstüne kapandı onu göremez oldum ama sesini duyuyordum. ikimizde şikayet ediyorduk, ben de 4 e basacağım yerde 9 a basmışım 9. kata çıktık kapı açıldı ben çıkıp çıkmamakta terddüt ettim, asansörden korkmaya başlamıştım çünkü ama çıkmadım ve 4 e bastım tekrar aşağıya indik yorumlarsanız çok sevinirim teşekkür ederim şimdiden hayırlı günler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Gönül Dostum hayırlı günler,hayırlı Cumalar..
Rüyaniz Hayr olsun..
Tsunami Rüyası yoğun duygusal dalgalanmalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi ifade edebilir.

rüyada deniz dalgası görmek;
bir uyari bir ikaz bir irsad gorevini de yapmakta..

önemli olan oluşan olay ve hadisler değil olaylara karşı bizim gösterdiğimiz tepki ve yaklasim seklimizdir..
Kırmızı bulutların altında olmak;
sıkıntı ve belaya,tartişmaya işarettir

Rüyada Güneş görmek;
Zenginliğin ve mutluluğun simgesidir

açık mavi berrak bir su;
kişinin hayatına anlam katacak,sürec, olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yol ya da değişimdir...
fırtına ,dalgalar hayatın tamamen değişeceğine...

Rüyada asansör görmek;
Gerçek yaşamda asansörler, binalarda üst katlara çıkmaya yada alt katlara inmeye yarayan ekipmanlardır, yani iniş çıkış işleminde kullanılır.

Rüyada asansör görmek, yaşamdaki iniş ve çıkışların yansımasıdır. Asansörle yukarı çıkmak yükselmeyi, asansörle inmek düşüşü simgeler.
Genel olarak asansörün görülmesi yaşamınızı iyi veya kötü yönleriyle bir hareket halinde devam ettiğini, yaşama aktif katıldığınızı gösterir.

"hemen bilgisayarın başına geçtim ve tsunami olup olmadığını araştırdım. "
Sinav sonuclarini bilgisayardan mi araştıracaksiniz...

Rüyada asansöre görmek ;
Asansöre binmek, başlangıçtır, başlamayı temsil eder, bir şeyi yada işi başarabilmek, tamamlamak için başlamak gerekir.

Rüyada asansör ile yukarı çıkmak ;
Rüyada asansörle yukarıya çıktığını görmek, olumlu gidiş, işinde yükselme, huzur, sağlık, mutluluk, bol kazanç işaretidir. Oldukça güzel bir rüyadır.
Bu rüyayı gören kişiler genellikle uyanık hayatlarında başarılı ve mutlu bir dönemde olduklarını söylemektedir.

Rüyada asansörle aşağı inmek;
Rüyada asansörle aşağı indiğini görmek, içinde bulunduğunuz sıkıntıdan kurtulmak için çaba sarf ettiğini, bu süreçte bazı kayıplarınız olduğunu simgeler.
Burada dikkat edilmesi gereken nokta iniş ve kayıpların da yaşamın gerçekleri olduğunu göz önünden ayırmamak konusudur.
Hakkınızda hayırlısı olur inşallah Selametle..

aysen_86

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada tusunami gormek

Selamunaleykümm.Allahin rahmeti ve bereketi ustunuze olsun. Ben rüyamda sürekli tusunami olduğunu görüyorum, dev dalgaların geldiğini. Ben gerçek hayatta da denizden korkan bi insanim, sesi bile bazen içimi urpertiyor. rüyamda dev dalgaların geldiğini görüyorum ve kaciyorum her defasında kaciyorum hic yakalamadi beni. Bir tanesinde sonunda artik dünya tamamen suydu ve ben küçük bi kayik gibi birşeyin içinde ama gerçekten küçük ayaklarim ve ellerim disari sarkmis gidiyorum,deniz çarşaf gibi düz sakin ve karsidan güneş doğuyor ama kimse yok tek ben varim.
Bir keresinde de tusunami olmus yine kurtulmusum Vefat eden dedemle kayaliklarin üzerinden seyrediyoruz denizi. 3gun öncede ruyamda,kurs gibi bi yerdeyim sinifin cami yere kadar, camin dibi deniz hatta camin bi kismina gelmiş su ama yeşil bir suydu. Korkuyorum gelecek yine dalgalar diye sinifta kapali bir bayan arkadasim, "korkma herşey Allahtan ne yasicaksak yine Rabbimden" gibi bi söz söylüyor. "ama ben çok korkuyorum sudan" diyorum ve oradan cikiyoruz disariya dalgaların hafif hafif kabardigini görüyorum ve icimden diyorumki son bir kez eşimi göreyim is yeri denizin kenarindaymis tam giderken bi bakiyorum dalgalar geliyor gidemiyorum. Telefona sarilmistim eşimin sesini son kez duyuyum diye o sırada uyandim. Allah razi olsun şimdiden yorumunun için.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
Tsunami Rüyası;
yoğun duygusal dalgalanmalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi ifade edebilir.

Rüyanız, Günlük yaşamda kendini daha iyi ifade etme, bağımsızlık, kendine güven, ayaklarının üzerinde durabilme isteğinize yorumlanabilir..
Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada dalga görmek dünya sıkıntılarına alâmettir.

Kahrında hoş,lütfunda hoş. Ancak,böyle diyebilirseniz bu imtihani geçip feraha cikmaniza yorumlanir...

Ey Cel''l Sahibi Allah’ım, beni “kün” kef’ ile koru,
Ey heybetten ve başarısızlıktan dolayı kırılan kırık kalpleri tamir eden ve onları canlandıran Allah’ım!
“Bana (ilimden) bir deniz ver ve o denizin karasının en hayırlı kısmını bana nasip et; çünkü Sen benim sığınağımsın ve bütün sıkıntılar ancak Seninle gider…”
Âmin…

Hayatı bir denize benzetmişimdir hep. Sakin ve güven veren bir koyda başlarız genellikle bu yolculuğa.
Gittikçe derinleşen ve derinleştikçe şiddetini artıran dalgalarla karşılaşırız sonra. Güçlü olmak zorundayızdır, bu dev dalgalan aşarak karşı sahile ulaşmak için.
Huzur ve emniyet içinde başladığımız bu yolculukta çetin mücadeleler beklemektedir bizi.
Bu sınavı başarıyla geçebilmek için Dua, SABIR ve ailemizin ve dostlarımızın desteğini yanımızda bulmak isteriz...selametle..

duaa..

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Tsunami Görmek

Selamun Aleyküm.. rüyamda, biz evlerin içindeyiz, benle arkadaş. babamla abim bi tarafta karşı balkondaydılar galiba.. yanılmıyorsam.. tsunami dalgası geliyordu, ama sakince geliyordu evlere zarar vermicek şekilde. ev 3 katlıydı biz ne olur ne olmaz diye en son teras kata çıkmaya çalışıyorduk. benle arkadaş. dalga gelince evlerde deprem hissi bile olmuyordu fakat arada bir biraz sallantı geliyordu babamlar çağırıyordu yanlarına ben gitmiyorum tuhaf bi rüyaydı.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Tsunami dalgalar görmek ;
Siz ,Gönül işiniz hayatınızda stresli günleri yaşamakta olmanıza
günlük yaşamınızda bazı mutsuzluk ve duygusal istikrarsızlıklar gel-gitler yaşadığınızı gösterebilir.

"benle arkadaş. babamla abim "
Hayat yolunda arkadaşlari değil babaniz ile agbinizi dinleyin yoksa başınıza bela alırsınız...

Size bir SIR Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsanız "Bakış açısına " bakın...insanların kişiliğini ele veren en önemli ayrıntılardan biridir.
Allah’tan her şeyin hayırlısını isteyin..ALLAH emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve AleykümSelam değerli Gönül Dostum ve İslamiforumlar ailesi ,
"nefsime ağır bir sorumluluk üstlendim "
İnsanın sorumluluğu dendiği zaman öncelikle bizi yaratan Allah cc.idrak etmemiz gerekli bunu içimizde hissetmeliyiz..
daha sonra sorumluluğun Farkında olup hazır olmak sorumluluğu almaya hazır mıyız...?
Sorumluluk sahibi olmak, yalnız kendi işinizi yapmaktan daha fazlası demektir ...
"Biz, emaneti göklere, yere ve dağlara arz ettik. Onlar onu yüklenmeye yanaşmadılar, ondan korktular da onu insan yüklendi. O cidden çok zalim, çok cahil bulunuyor.” (Ahzab Sûresi, 72)

"O halde, muhakkak ki zorluk ve kolaylık beraberdir "

Ancak bu kolaylık sabreden ve zorluğu yenmek için azmedenler içindir. ...

Hayırdır inşallah Ben de ilk kez Koruyucu Anne olmaya karar verdiğimde buna benzer korkunç bir rüya görmüştüm ;
kıyamet kopuyorde binalar ,Köprüler yıkılıyor barajlar çöküyor her tarafda volkanlardan her yerden ateş Fışkırıyordu..ben kurtulamiyordum!!derken
bir insanin bana yardım etmesi ile en sonunda evime sağ selamet varmıştım!!
Bana yardım eden insan daha sonra Onun Peygamber efendimiz sav. olduğunu anlamıştım..

demem O ki nefsine ağır bir sorumluluk üstlendiniz ya sanmayin ki kolay olacak!!Cennete girmek için ilk önce Cehennem gibi imtihanlara tabi tutulacaksiniz!!ilk önce cehennemi geçmek gerek...cennetin yolu cehennemden geçer Buna hazır mısın...?

Rüyada helak edici dalgaların geldiğini görmek;
yoğun duygusal dalgalanmalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi,yada geçireceğinizi ifade edebilir.
Rüyada görülen büyük dalgalar yaşamınızda başarıyı elde etmek için pek çok zorluğu aşmanız gerektiğini ifade eder.

rüyada dev dalgalar görmek;
ilim,bilim yolunda büyük adımlar atmak demektir ve bu yolda yoğunlaştırılip ve çok mücadele etmenize yorumlanir.
Rabb'im kararınızı mübarek eylesin...

nesrin67

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dev dalga görmek

Aleyküm selam kardesim hayırlı günler olsun insallah. Çok etkilendiğim bir rüyamı anlatmak istiyorum size. Rüyamda deniz kenarındayız tatile gitmişiz. Annem, ben, kardeşim sahilde gezerken birden bakıyoruz ki denizde dev dalgalar yükselmeye başlamış o kadar büyük ki dalgaların boyu bize doğru geliyor ama ne ıslanıyoruz nede bize zarar veriyor. Allah rızası için rüyamı yorumlar mısınız? Şimdiden ağzınıza yüreğinize sağlık.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırlı günler kardeşim Rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada dev dalga görmek;
görülen büyük dalgalar Sizin ve ailenizin, maddi, manevi yaşamınızda başarıyı elde etmek için pek çok zorluğu aşmanız gerektiğini ifade eder.

Rüyada Tsunami dalgalar görmek ;
Siz ,Gönül yada işiniz hayatınızda stresli günleri yaşamakta olmanıza günlük yaşamınızda bazı mutsuzluk ve duygusal istikrarsızlıklar gel-gitler yaşadığınızı gösterebilir.

"büyük ki dalgaların boyu bize doğru geliyor ama ne ıslanıyoruz nede bize zarar veriyor"
bazı sorunlarınız olduğunu, bunları birer birer çözerek huzur ve feraha ereceğinizi işaret etmektedir.

İş yaşamının başlangıcında yüksek beklentilere girmemek, büyük düşünüp küçük başlamak ,hemen başlamak ,hiç durmamak gereklidir. Zamanla başarılar birbirini kovalar.
Mutlaka eğitimin konusunda çalışman da gerekmez. eğitim kişiye sadece meslek değil aynı zamanda rasyonel gerçekçi olmak ,hayal alemlerinde gezinmektense, ayakların yere sağlam basmayı, gerçekleri konuşmak ve yaşamayı ,olaylara geniş çerçeveden bakmayı öğretir.

Bence Üniversite yada Meslek Lisesi mezunu olan öğrencilerin,kendini şanssız yada başarısız görürse hatayı kendinde aramalıdır.
mesele biraz da kendini geliştirmek
, mesela ingilizce öğrenmek gibi....

"Rüyamda deniz kenarındayız tatile gitmişiz"
Kendini deniz kenarında tatilde görmen, hayatına bir mola verip kendini sorgulayıp nerelerde hata yaptığını bulabileceğin sakin bir ortamda olman
tatilden sonra farklı durumlar için farklı yöntemler bulmaniz gerekli...
bilinç altın (beyninin derinlikleri) seni uyarmaya devam ediyor bu hesaplaşmayı bitir, Aklını başına al !!yolunu çiz ve hayatina devam et demek istiyor...
Beyninin derinlikleri rüyanda bunları söylerken beynin diğer kısmı bu rüyalardan hem korku hem umut kendini iyi hissetmeye başlamışsın çünkü deniz, deniz kenarında mekan, dalgalar çoğu zaman insanların hoşuna gider.

Ancak büyük dalgaların, Size doğru geliyor.."ama ne ıslanıyoruz nede bize zarar veriyor"
hedeflerini gözden geçirip,Allahım bana değiştiremeyeceğim şeyler için sükunet, değiştirebileceklerimi değiştirebilmem için cesaret,
aradaki farkı bilmem için akıl ver..
selametle..

acilangul1

beratbacak

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada dev dalgalar görmek

Rüyada dev dalgalar görmek.
Selamünaleyküm, hocam en açık şekilde söylemek gerekirse benim bu aralar duygusal sorunlarım var. Hayal ettigim şekilde değilde tam istemediğim şekilde gidiyor hayatım, bu durumun böyle olmasının bir sebebi de maddiyatsızlıktan dolayı. Dün gece rüyamda dev çamurlu dalgalar gördüm sürekli kıyıya çarpıyordu dalgalar. Ben ise yüksekçe bir yerden yanımdaki biriyle bişeyler mırıldanarak orayı izliyordum, bana hiç birşey olmuyordu. Saygırımla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyada dev dalgalar görmek ;
yoğun duygusal dalgalanmalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi ,günlük yaşamda kendini daha iyi ifade etme, bağımsızlık, kendine güven, ayaklarının üzerinde durabilme isteğinize yorumlanabilir..

Bazende; görülen büyük dalgalar Sizin ve ailenizin, maddi, manevi yaşamınızda başarıyı elde etmek için pek çok zorluğu aşmanız gerektiğini ifade eder.
Siz ,Gönül yada işiniz hayatınızda stresli günleri yaşamakta olmanıza günlük yaşamınızda bazı mutsuzluk ve duygusal istikrarsızlıklar gel-gitler yaşadığınızı gösterebilir.

Rüyada çamurlu dev dalga görmek;
Rüyanız yoğun bir duygusal fırtınalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi ifade ediyor. Ancak bunlar çok yakında düzelecek,Allah'ın izni ile ..selametle..

thev1rus

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada tsunami görmek

Selamaleykum.
Rüyamda deprem ve tsunami oldugunu gördüm. Deprem ve tsunamide kaldıgımız bina zarar görmedi ama tsunami den gelen su kaldıgımız evin son katına kadar yükseldi ve ben ozaman şehadet getirdim ve ailemdekilere dedim ki, son anımızda 2 rekat namaz kılalım ve o zamanda kalktım..yorumlarsanız sevinirim.
Not: Normalde namaz kılmıyordum insallah baslıyacam.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rüyalarda ,Tsunami deprem ;
konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri , bunun Allah'ın öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir...

Tsunami Rüyası yoğun duygusal ,ruhsal, maddi, manevi dalgalanmalar yaşadığınız bir dönem geçirdiğinizi ifade edebilir.

bu rüyada ,bir uyari bir ikaz bir irşad görevini de yapmakta..
rüya sahibi için çirkin şeylerden korkutulmaya ve onu günahlardan sakındırmaya ,Ölüm Gelmeden Namaza Başlayın !!“İşte bak önünde böyle bir gün var” diyerek uyandırmaya delâlet eder.
Bu tip rüyalar 'uyarı' ve 'ikaz'dır..Siz yine de Kendinize gelin kendinize..!!Yoksa Rabbim sizi Korku ,dehşet ,Stress ve deprasyon,kaza, bela ile sarsarak Sizi kendinize getirmesini bilir..

Sana sunulan gözleri aç…görebilme yeteneğini faaliyete geçir! Bak kainat sana sunulmuş…Hadi ,namaz ile teşekkür Et!...Gör ve duy ayetin sana anlattıklarını..yansıttıklarını;
Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!(Bakara-152.)
Sana nankörlük ettim Allah'ım…varlığıma kattığın hayat ..ve hayatıma kattığın tüm varlıkları hiçe sayıp teşekkür etmeyi..şükrü dilime dolamayı unuttum…

Ve şimdi Senin affına sığınıp şükre duruyorum ;
Verdiğin vermediğin…sahip olduğum olmadığım..Sen'ce bilinen her şey için… Sen'ce bilinen her şeyin sayısınca sonsuz şükür…ELHAMDÜLİLLAH!!!!

Rüyada kelime-i şehadet getirdiğini görmek;
sevinç ve sürura, selâmete, hidayete, geniş ve helal rızka, üzüntü ve kederden kutulmaya korkulardan emin olmaya işaret eder. selametle,hidayetle ve Bereketle Yolun açik olsun...
Ölüm haberi gelmeden, Ecel yakamız almadan, Azrail hamle kılmadan, Gel dosta gidelim gönül!

Vakit çok geç olmadan SİLKİNİN VE KENDİNİZE GELİN KENDİNİZE...
Selametle..

duaa..

thev1rus

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
sagolun ALLAH razı olsun sizden
ALLAH ın İzni İle baslıyacam bügün namaza insallah...

ruyayorumcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selam, önemli bir konuda duygularınızla hareket ettiğinize ve yanlış yaptığınıza, aile içerisinde yaşanacak tatsızlığa, sıkıntı ve üzüntüye delalet eder.

Üst Alt