• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada tepe görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Tepe görmek, Saygın, hürmetkar kimseye,

Düz ve yeşillik alanın ortasındaki tepe kişinin sosyal konumuna, mülk ve etki alanına,

tepe sırtalırında yapılar ev halkına, Tepe bazen de kadına, çocuğa işaret eder.

Rüyanızda güzel bir havada bir tepeye çıktığınızı görmeniz; huzurlu bir hayat yaşayacağınıza,

rüyanızda bir tepeden süratle indiğinizi görmeniz; hayatınızda bir duraklama ve gerileme meydana geleceğine, başarısızlığınızdan dolayı bütün işlerinizin alt üst olacağına yorumlanır.

fkartal

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tepe görmek rüyada yüksek tepe görmek rüyada tepede olduğunu görmek rüyada tepe çıkmak rüyada tepeye tırmanmak
Selamün Aleyküm Muhterem Hocam;

Dün gece seher vakti gördüğüm rüyada , Ankara'da oturduğumuz yere yakın oldukça lüks bir semtte, yüksek bir tepede, yeşil bir parkın içinde gezdiğimi gördüm. Parkın içinde sayısız, birbirinden güzel çiçekler vardı. Bunların fotoğrafını çekiyordum ve etrafı inceliyordum.

Muhterem hocam, bu rüyayı gördüğüm bu günlerde, daha iyi bir iş, kariyer ve maaş imkanı için Rabbim'e dua ediyordum. Eşim de, geçen hafta gittiği umrede, Kabe-i Muazzama'yı ilk gördüğünde benim işim için dua ettiğini söylemişti.

Muhterem Hocam, bu rüyalarımı yorumlamanızı istirham ederim.

Saygılarımla.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Muhterem kardeşim rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada dağ,Tepe görmek;Genelde hayra yorulur, gerçek yaşamda yükselme,Manevi ilerleme, imanı kuvvetlenme,mevki yada kazancında artış gösterir.
Gerçek yaşamınızda karanlıktan aydınlığa dönüşümü, yani iç dünyanızda sıkıntılar, üzüntülerden, mutluluk ve sevince dönüşümü müjdelemektedir.

"yüksek bir tepede, yeşil bir parkın içinde gezdiğimi gördüm." zor bir iş üstlenip başarıyla sonuçlandıracağınıza işaret eder..

Bazen de dağ,Tepe görmek ;ilim sahibi olmaya ya da Sorumluluk, emanet ve yüktür...
"Biz, emaneti, göklere, arza ve dağlara teklif ettik de onlar emaneti yüklenmekten çekindiler; onu üstlenmekten korktular. Ve emaneti insan yüklendi.
O, hakikaten çok zâlim ve çok câhildir.” (Ahzâb Sûresi 33/ 72)

Rüyada çiçek görmek ; şefkat, merhamet, nezaket, zevk, güzellik, ve kazanç anlamına gelir.
Canlı çiçek, rengarenk çiçekler aynı zamanda mükemmellik ve güçlü maneviyat ifade eder. Rüyanız sevgi, sevinç ve mutluluk ifadesidur..

"Bunların fotoğrafını çekiyordum ve etrafı inceliyordum." Geleceğe Bugünden Hazırlanmaya başladiğiniza yorumlanir..
Gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz bir sorun hakkında yeterince derin analiz yapmadığınızı sadece yüzeysel, görünen şeylere dikkat ettiğinizi gösterir...
daha iyi bir iş, kariyer ve maaş imkanı için Rabbim'e dua ediyorsaniz Siz de Lütfen kendinizi yeteneklerinizi, bilgi ve tecrübelerinizi geliştiririn,
gerekli eğitim programlarına katilin!!Manevi, ilmi olarak geliştirmeye bakin ve uygun firsatlari kollayin!!
Öğrenmeye istekli, meraklı olunuz. Öğrenmek için araştırıcı olunuz, ben biliyorum demeyiniz, bilenlerden öğrenmeyi biliniz, öğrenmek için soru sormaktan çekinmeyiniz.
Öğrenmek sadece okuma ve örgün eğitim değildir. Hayatımızın her anında bir kısım tecrübeler kazanırız. Kazandığımız tecrübeler bizi geleceğe hazırlar...
O çektiğiniz fotoğraflar Sizin Gözlem ve Çevre ile İyi Diyaloglar Kurabilmeliniz gerektiğine delalet eder..

Hakkınızda hayırlısı Allahim!! sevebileceğim ,yapabileceğim, altında ezilmiyeceğim ve Ailemi ihmal etmiyeceğim kadar iş ve imkan ver!!amin..
Hayır Olsun İnşallah selametle..

fkartal

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun Muhterem Hocam. Bana bu rüyaları gösterip doğru yola yönlendiren Rabbim'e sonsuz hamd olsun. Her iki rüyamı da o kadar güzel yorumlamışsınız ki, çok mutlu oldum.

Saygılarımla.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada tepe görmek

Rüyada tepe görmek, rüyada tepeye çıkmak yorumu.
Selamün aleyküm gönül dostum; İYİSİNİZDİR İNŞALLAH, İŞİNİZ , ÇOÇUKLAR NASIL, HEPSİNDEN ÖNCE SİZ NASILSINIZ ? Ben yine rüya gördüm ve içinden çıkamadım hayır olsun diyerek anlatıyorum...
Rüyamda önümde rahatlıkla çıkabileceğim bir tepe vardı fakat çıktığımda önüme kocaman bir kaya çıktı ardına ancak ortasından açılan bir insanın geçemeyeceği darlıkta yarık vardı o yarıktan geçmekten başka yolda yoktu, garip ki başka insanların oradan geçip ardına geçtiğini fark ettim, sesleri geliyordu kayanın ardından ve kayanın yarığından öbür tarafın aydınlık ve ferah olduğunu görüyordum, mutlaka geçmek istiyordum. Bende inip başka çıkabileceğim yol bulurum dedim ve tepenin etrafını araştırdım fakat heryeri küf tutmuş cürümeye yüz tutmuş ev duvarları yükseliyordu önüme, engel ve duvarda ben ne tarafa gitsem o yöne uzayan kocaman yılan vardı bense ondan korkmadan onu dikkate almadan hala yol arıyordum. Sonra arkama baktım bayır aşağı yemyeşil otlak vardı ve yolun kenarında yine yumurta içinden yılanların çıktığını ve çimenlerde kaybolduğunu gördüm. Kayanın ardına geçmeye yol bulmak için annemle görüştüğümü hatırlıyorum ama detayını hatırlamıyorum. Sonrada en son arkadaşımın üzerinde sevdiğim sarı renkte hırka gördüm hayır olsun inşallah yorumun için şimdiden sonsuz teşekkürler gönül dostum . güüll.,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleyküselam, Gönül dostum;HAMD OLSUN İYİYİM..
Bu sıralar yoğun bir tempo ile çalışıyorum ya Siz nasilsiniz..?
Rüyaniz hayr olsun..
Rüyada dağ,Tepe görmek;
Genelde hayra yorulur, gerçek yaşamda yükselme,Manevi ilerleme, imanı kuvvetlenme,mevki yada kazancında artış gösterir.
Gerçek yaşamınızda karanlıktan aydınlığa dönüşümü, yani iç dünyanızda sıkıntılar, üzüntülerden, mutluluk ve sevince dönüşümü müjdelemektedir
gerçek hayatta sıkıntı ve sorunların bitip yükselmenin başlayacağı yeni yaşam dönemini işaret eder..

YOLUMUZA ÇIKAN ENGELLER
Eski zamanlarda bir kral saraya gelen yolun üzerine kocaman bir kaya koydurmuş, kendisi de neler olacağını görmek için pencereye oturmuştu.

Sabahtan öğlene kadar ülkenin en zengin tüccarları, en güçlü kervancıları, saray görevlileri birer birer geldiler ve hepsi kayanın etrafından dolaşıp saraya girdiler. Pek çoğu kralı yüksek sesle eleştirdi. Halkından bu kadar vergi alıyor, ama yolları temiz tutamıyor.

Daha sonra Saraya meyve ve sebze getiren bir köylü çıkageldi.Sırtında taşıdığı küfeyi yere indirerek iki eli ile kayaya sarıldı. Ikına sıkına itmeye başladı.Sonunda kan ter içinde kaldı ama, kayayı da yolun kenarına çekmeyi başardı.

Tam küfesini yeniden sırtına almak üzereydi ki, kayanın eski yerinde bir kesenin durduğunu gördü. Açtı.. Kese altın doluydu. Bir de kralın notu vardı içinde..
“Bu altınlar kayayı yoldan çeken kişiye aittir” diyordu kral. Köylü, bugün dahi pek çoğumuzun farkında olmadığı bir ders almıştı.
“Her engel, yaşam koşullarınızı iyileştirmenizi sağlayacak bir fırsattır..”
Alıntı

'Önümüze çıkan engeller bazen biçim için büyük fırsatlar saklıyor olabilir. Hemen pes etmemek, kızıp söylenmemek, ya da yokmuş gibi üstünden atlayıp geçmemek gerekir.
Yolumuza çıkan her engelin bir nedeni ve hikmetti vardır. Kimi gücümüzü anlamamızı sağlar, kimi sabrımızı... Kimi de, bize sunulan maddi olanaklara ulaşmamız için bir araçtır aslında. Yolumuzdaki taşları kaldırmamız gerekir. Altında neler gizli olduğunu, uğraşmadan bilemeyiz dostum!''

acilangul1

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Allah cc sonsuz razı olsun gönül dostum ,bende o engeli aşmayı kafama koydum pes etmeyeceğim diye her tarafını gezdim önüme çıkan yılan küflü duvarlar bile beni fikrimden caydıramadı o kayanın ardına geçmek istiyordum normalde hayatta bu kadar ısrarcı ve tuttuğunu koparan değil pes eden birisiydim bunu da yani mücadele ruhumu da yeni keşfediyorum.Emeğinize gönlünüze sağlık kendi nur adı nur dostum.Selametle Allah cc emanet olun.

Greena

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Tepe Görmek

Selamün aleyküm,iyi akşamlar.
Şimdi ben sevdiğim kişi için istihareye yattım.(Aramızda hiçbir şekilde bir yakınlık yok ve ben seviyorum sadece.)
Birinci gün net şeyler göremedim.İkinci gün tepeler gördüm ve tepeler yükselmeye başladı. Benim olduğum tepe yemyeşil bir tepeydi, üzerinde beyaz büyük bir ev vardı ve ağaçlar. Sonra masmavi bir su gördüm,annem babam ve ben o suda yüzdük.Bu rüya bitti, uyanmaya yakın kendimi bir arabada gördüm, yoldaydım. Karşımda tanımadığım bir adam bana "Yola devam etmek istiyor musun?"gibisinden sorular sordu,ben de ısrarla "Evet, istiyorum."dedim.
O da "Tamam."dedi, rüya bitti.
Üçüncü günden yedinci güne kadar devam ettim,fakat net bir şeyler göremedim.
Tek gördüğüm karanlık yani geceydi. Ve birinde tanımadığım bir kişi karşımdaydı ve o tanımadığım kişi sevdiğim kişiye dönüşüyordu.
İstiharede kalbine ne doğuyorsa ona göre hareket et derler ancak ben pek emin değilim,olumlu olumsuz ne hissettiğimi bilmiyorum yani.
Şimdi ikinci gün gördüğüm istihareye göre hareket etmeli miyim?

Üst Alt