• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada tarih görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muku

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada tarih duymak rüyada tarih söylenmesi rüyada tarih görmek almak
Selamun aleykum
7 ay onceydi sanirsam bir ruya gordum. Ruyada ablamin esi bana tarih söyledi, yanilmiyorsam (tarihi yazmistim fakat yazdigim defteri bulamiyorum) 16 agustos demisti ve saate dondum 5 i isaret etmisti. Ertesi gun yine bir ruya gordum, ruyamda enistem cumartesi gununden bahsediyordu ve baban sana 50 cent verir demistir. Takvime baktigimda 16 si cumartesiydi ilgimi cekti bugun o gun oldugunu hatirladim ama cok korkuyorum. ya basima kotu bir sey gelirse, ben ablamin hamile olmasiyla yorumladim :)
Simdiden tesekurler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada belli tarih görmek ;
Rüyada görülen tarihlere çok dikkat etmek gerekir. Bu belirli bir zamanı işaret eder.Neyi işaret ettiğini ancak Zamanın Sahibi Allah cc. bilir..

Zaman,üzerimizdeki Allah’ın büyük nimetlerinden biridir.Zaman bizde emanettir.Tüm emanetler gibi zamanı yerince kullanmakla yükümlüyüz. olarak da Rüyaniz yorumlanabilir..Selametle
..
acilangul1

yasin03

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada tarih söylenmesi, rüyada tarih görmek rüya tabiri.
selamünaleyküm, ben bundan yaklaşık 3-4 sene evvel rüyamda rahmetli dayımı gördüm böyle kasvetli bir ortmdaydık, bana 7 yıl sonra geleceksin dedi sonra uyandım korkuyla. Bunun etkisin üzerimden daha atamamışken 3-4 gün önce bir arkadaşım rüyama girdi bana dedi ki, vakit az kaldı kıyamet kopacak, bak dedi hatta benim bir tanıdığım doğumuna 1,5 ay kalmasına ragmen kıyamet kopacağından kontrole bile gitmiyor dedi. Öyle bir korku içindeyim ki bu tarihler nedir, neye işaret ediyor olabilir? hocam inanın yıllardır korku içinde yaşıyorum ayrıca.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Rüyada belli tarih görmek ;
Rüyada görülen tarihlere çok dikkat etmek gerekir. Bu belirli bir zamanı işaret eder.Neyi işaret ettiğini ancak Zamanın Sahibi Allah cc. bilir..

"rahmetli dayımı gördüm böyle kasvetli bir ortmdaydık, bana 7 yıl sonra geleceksin dedi "

Ahiret ve kabir alemlerinde zaman boyutu farklıdır..
7 yıl sonra geleceksin burdaki 7 yıldaki manayi Kıyametin ne zaman kopacağını ancak Allah bilir. [Nereye ... Hiç kimse, yarın hayır ve şerden]
ne kazanacağını ve nerede öleceğini bilemez.....
ama korku içinde yaşamak yerine Siz de kendinizi değiştirin!imani, manevi yönden güzelleştirin..Korkunun ecele faydası yoktur......

Ağaçtan yere düşen bir kuru yaprak ölümden korkuyor mu dersiniz ? Acaba kuşlar günün birinde öleceğim diye korku içinde mi yaşarlar ?
Ölüm gelince onunla karşılaşırlar ama ölmeyi hiçbir zaman sorun yapmazlar.
Onların başlıca uğraşları yaşamaktır, yem bulmak, yuva yapmak güzel ve uyumlu sesler çıkarmaktan başka bir amaç gütmeden uçmak.
Bilmem siz hiç kuşları kanatlarını çırpmadan göğe doğru süzülürken, kendilerini göklere çıkartacak olan rüzgara bırakmış oldukları durumlarıyla izlediniz mi?
Ölüm kafalarının köşesinden bile geçmez. Eğer ölüm gelirse pekala o zaman ölürler. Olması kaçınılmaz bir şeyi dert etmenin ne anlamı var ?
Onlar yaşamın her anını kıvançla yaşarlar.

ölümü kendilerine dert eden yalnız insanlardır. Çünkü biz aslında yaşamıyoruz, asıl sorun bu. Biz yaşamıyoruz biz ölü yaşayanlarız.......
ölümü kendimize dert etmenin nedeni benimsediğimiz, biriktirdiğimiz şeyleri yitirmekten korkuyor olmamızdır.
Karımızı ya da kocamızı, çocuğumuzu arkadaşımızı yitiririz diye korkuyoruz...
çocuğumuzu kime birakacağiz!!oysa Eşlerimiz, çocuklarımız, altınlar, gümüşler, mal, mülk, evler bunlar bizim bile değil!!
gençlik gibi, sıhhat gibi, güzellik gibi her an elimizden gidebilir bir emanet...
Ahirette seni kurtaracak bir eserin yoksa dünyada bıraktığın eserlere değer verme....

ölmekten korkuyoruz çünkü iyiysek yaptığımız iyilikleri artıramadık. kötüysek yaptığımız kötülüklerden vazgeçemedik.
ölümden korkuyoruz çünkü rahmetine nihayet olmayan bir şahlar şahının rızasını düşünerek yaşamadık..
ve O buyurdu ki kitabında; nihayet herbirine ölüm geldiği zaman, Rabbim döndür beni döndür, belki ben o geride bıraktığımda(dünyada) salih bir amel işlerim,
diyecek. bir Kur'an ehli olamadık belki, bu yüzden korkuyoruz..
Ölümden korkmanın asıl mahiyeti hesap vermekten korkmaktır.Yoksa korksakta korkmasakta ölüm kaçınılmaz bir durum.

Sen, Ben bizler bu dünyada Ne ekersek onu ahirette biçecez. Ahirete biçebileceğimiz şeyleri tarlaya ekmeye
çalışalım.. hayırlı evlat, hayrat gibi...

Ademoğlu ölünce amel defteri kapanır. Ancak üç kişinin amel defteri kapanmaz:
1- Geride sadaka-i cariye (devamlı kazandıran bir eser, köprü, cami gibi hayır) bırakanın,
2- Hayırlı bir evlat(ruhu için dua edip hayır hasenatyapan bir evlat) bırakanın,
3- Geride faydalanılacak bir ilim bırakan kimselerin amel defteri kapanmaz."

M

MUSTAFA20

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleykum
Rüyamda bir bayan arkadaşım ve kızı ile birlikte kocaman avm gibi bir yere girmiştik ama her yer mermerden, bütün duvarlar ve yerler mermer, tavan çok yüksekti. Bizi orda şık giyimli bir adam karşıladı etrafta kimse yoktu ondan başka, sizi karşılamak için buradayım dedi bize ve içeri aldı. Sonrasında Sırayla önce arkadaşım tuvalete girdi sonra o çıktı ben girdim, sonra ben çıktım arkadaşımın kızı girdi. Biz arkadaşımla koltuğa oturmuş kızını beklerken kızı da geldi ama kızı kırmızı bir kaftan giymiş şekilde geldi yanımıza. Sonrasında tam hatırlamıyorum ama biri tarih söyledi çarşamba ve perşembe ayın 1. de de dua edin içinizden dedi ve sonrasında uyandım. Uyandığımda çok bir korku yaşamadım aksine içim çok rahattı ve unutmamak için arkadaşıma anlattım hemen. Sizce bunu neye yormalıyım.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm...

Geçmiş aylarda rüyamda bir kağıt veriliyor elime, kağıtta 2029 yazılmış ok çıkartılıp varlık, 4669 yazılmış ok çıkartılıp yokluk yazıyor.Ne manaya gelmektedir ?

Selametle...

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun Aleyküm...

Geçmiş aylarda rüyamda bir kağıt veriliyor elime, kağıtta 2029 yazılmış ok çıkartılıp varlık, 4669 yazılmış ok çıkartılıp yokluk yazıyor.Ne manaya gelmektedir ?

Selametle...
Ruyanın tabiri,
Sayıları hatırlaman çok iyi olmuş, Ruyada eline kağıdın verilmesi zengin, çok zengin olacağın anlamına gelir.
Görduğun o kağıttaki rakamlar oldukça zengin olacağın anlamı taşır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt