• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada tabut görmek

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada, Kendinizin veya herhangi bir akrabanızın tabutta olduğunu ve kalabalık bir grup tarafından taşındığını görmek; önder ve saygın bir kişi olacağınıza.

Tabuttan düştüğünüzü görmek; görevinizden azledileceğinize işarettir.

Çağdaş Ulema yorumları : Boş tabut görmek; geleceğiniz için boş yere endişelendiğinize.

İçinde ceset olan bir tabut görmek; evlilik veya ortalıkta sorun yaşayacağınıza.

Kendinizi tabutta görmek; evlilik veya ortalıkta sevince işarettir.

Rüyada tabut görmek, zorlukların üstesinden gelmeye ve kazanca da yorumlanır. Tabutu açık görmek, zorluklar karşısında dikkatli olmaya işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
Rüyalarda yasananlar inanilmayacak kadar hızli gelişir. Bir kaç dakikalik rüya esnasında bile çok uzun sürdüğünü sandığımız garip şaşırtıcı ve çok değişik olaylar birbirlerini izlerler. Bu nedenle rüyada zaman kavramı olusmaz. Ancak zaman kavramini biz uyandiktan sonra beynimizin öğretileri ve alışkanlıkları doğrultusunda saptadığımız bir anlar toplamıdır sadece.

Rüyası en doğru olarak çıkanlarınız en doğru sözlü olanınızdır. (Müslim Rüya 6)

- Bir hadiste Hz. Peygamber (asv) şöyle buyurdu: Nübüvetten yalnız müjdeciler kalmıştır.
Oradakiler Ya Resulellah! Müjdeciler nelerdir? diye sorduklarında Salih rüyalardır. buyurdu...
(Buhari Tabir 5; Muvatta Rüya 3)

Bu hadis-i şerifler de gösteriyor ki Allah ile kulları arasında iletişimi gerçekleştiren vahiy yolu kapandıktan sonra vahyin kırk altı parçasından bir parçası olan rüyalarla bu iletişim hattı devam edecektir.

M

mehmet50

Kayıtsız
Misafir
Selamün aleyküm ben rüyamda sokakta bir kalabalığın ellerinde tabutla geçtiklerini gördüm .Ben onların yanından geçip ağlayarak bir köşeye oturdum hala ağlıyordum ve ölüm çok zor Allahım rahmetli olan babamı sen koru ona yardım et azabını dindir diyordum. Ölümün çok zor olduğuu hissetmekle tabutun içinde kim olduğunu anlayamamış olmamın etkisi ile uyandım yorum yaparsanız sevinirim teşekkürler.
Nevşehirden sevil.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
beyazkrmz.jpg

Aleykum selam..Hayirli Geceler kardesim..
Rabbim cumlemize Dua eden ve Dua alan Salih kullarindan eylesin..
Herkesin ama herkesin Dua ya ihtiyaci vardir!
Babaniz rahmetli ise Ona cokca dua edin...onu da unutmayin olurmu ?
bir gun sizi de unutmasinlar..
Hepinizin ölmüşlerine rahmet gelsin İnşallah bizlerde rahmetle anılırız.

Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!veya en HAYIRLISINI versin
Rüyada mezar tabut görmek İnsanın iç dünyası manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir!!Nefis Muhasebesi yapmanizi...
Vicdan aynasindan kendinize bir bakmaniz icin bir uyari mahiyettindedir!!

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mezarlık görmenin üç tabiri vardır:
1-Üzüntü-deprasyon
2-Zindan hapis-ruhen daralma
3-Sıkıntı-gam ve keder

Babaniz gercekten rahmetli mi onu anlamis degilim..
ama Ölümün çok zor olduğunu hissetmek.. iste butun SIRRI-i hikmeti burda..
Ölüm...Her an yanıbaşımızda ,gelme günü belli olmayan ama muhakkak olan..Gençlerin ölümden korkulur mu dedikleri..
yaşlıların Allah hayırlısını versin seve seve giderim
derken bile bir tedirginlik içinde oldukları belli olan, vuslat, hasretin bittiği dönüm noktası...
Ölümden korkuyor muyuz?
Hemen ,hayir... ölümden korkar mı bir müslüman deyişlerinizi duyar gibiyim...
E ozaman bir soru, hiç ölümle burun buruna geldiniz mi?
Hic ciddi bir sekilde hastalandiniz mi?
Bi gün yatma vaktiydi, aklımdan geçirdim, Ya sabaha çıkmasam...
bir zorlandım,nefesim daraldı, öldüm ölücem, ölümden korkulmaz seve seve gidilir diyen ben...bu halden nasıl kurtulurum diye çareler aradım...
ölücem korkusuyla tevbeler yapmaya başladım...
ve dedim ki Ey Nefsim ...niye vuslat anından bu kadar korkuyosun...
En sevdiğine ulaşıcan, sıkıntıların dertlerinin bittiği an bu an değil mi? Ne oldu Ey Can....
eksiklerim , günahlarım çok biliyorum..Allah-in huzuruna cikmaya HAZIR olmadigimi bildigim icin ölümden KORKUYORUZ...

Korkunun ecele faydası olmadığı'na göre; ölümden korkmamayı tercih etmek ve hemen ölecekmiş gibi ölüme hazır olmak bizi rahatlatacaktır.

RABBENÂ DUALARI
Rabbenâ âtinâ fiddünyâ haseneten
Ve fil âhıreti haseneten ve kınâ azâbennâr.
Birahmetike yâ erhamerrâhimîn
Rabbenâğfirlî velivâlideyye
Velil mü'minîne yevme yegûmul hisâb.

RABBENÂ DUALARI ANLAMI
Ey Rabbimiz! Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellik ver.
Ve bizi ateş azabından rahmetinle koru, ey merhametlilerin en merhametlisi!
Ey Rabbimiz! Beni, annemi, babamı ve bütün inananları hesap gününde rahmetinle bağışla! amin..

"Ey iman nimetine kavuşanlar, Allah’a sığının, emirlerine yapışın, günahlardan arınıp, azaptan korunun. Herkes, yarına, âhirete neler hazırladığını kontrol etsin. Allah’a sığının, emirlerine yapışın, günahlardan arınıp, azaptan korunun. Allah işlediğiniz gizli-açık bütün amellerden haberdardır."
59 / HAŞR - 18

Kardesim asagidaki konuyu okursaniz size ruyaniz hakkinda daha fazla bilgi verecegini dusunmekteyim..
Selamet ile Hayra kalin..

DENİZLİLİ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba,
Rüyamda, bir odanın içinde iki şehit tabutu gördüm. Daha sonra, Fatiha okudum. Odanın içinde, kalorifere bağlı bir bebek vardı, ama bebeğin yüzü gözükmüyordu. Daha sonra, arkamı döndüğümde, yüzü tuhaf bir yaratık, büyü dedi. Ben de oradan kaçtım. Arkamdan çerçeve fırlattı. Rüyam bu şekilde bitti.
Yorumlarsanız sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhabe Hayirdir insallah..
Rüyada mezar tabut görmek İnsanın iç dünyası manevi hayatıyla ilgili mesajlar verir
İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada mezarlık görmenin üç tabiri vardır:
1-Üzüntü
2-Zindan hapis
3-Sıkıntı
ayrica Rüyada şehit tabut görmek;ölüm korkusu ve kendi hayattinizin muhasebesini gösterir.

Rüyada Fatiha'yi veya ondan bir ayet okudugunu,görmek;
o kimseye Allah-u Teala'nin ser kapilarini kapayip, hayir kapilarini açacagina isarettir..Allahu alem...

EY Rabbim Görünenin Ötesini Görebilmeyi esyanin ve insanin aslini gorebilmeyi Rabbim cumlemize nasip etsin..
Esyanin Aslini gorebilmek iste butun marifet feraset Hidayet de burada...
ama bunlari Allah-in izni ile de gorup fark edebilmemiz, icin
İlim (veya yeterli düzeyde bilgi) amel ve ihlâs…de gerekli..kardesim...

biraz vesvese biraz kafa karisikligi biraz celiski ve stress biraz korku ve biraz da sevgisizlik, boşluk duygusu,
ve sıkıntı derken şeytana ve vesveseye KAPI aralariz..
ve sonunda cikan büyük trajedi..ben de Büyüvar diye Hoca Hoca gezip sifa Deva yi Allah tan degil baskalarindan bekliyerek iman dan cikariz..
ve boylece Seytan bir insanin daha iman sizligina vesile oldugu icin zaferi kazanir biz ebedi hayatti kaybederiz...
etrafimizdaki ve icinde bulundugumuz olumsuzluklar SIKINTILAR bizim haal ve davranislarimizi etkiledigi gibi
ruya ve ruh alemimizi de etkilemektedir...

"yüzü tuhaf bir yaratık, büyü dedi. "
İnançlarınızda bir zayıflık ibadetinizde bir eksiklik..
içinde bulunduğunuz sıkıntı ve umutsuzluğu işaret eder.
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Hayirli gunler..

şebnem44

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tabut görmek

Merhaba, kaç gecedir ilginç ilginç rüyalar görüyorum. Bu gece de rüyamda daha önceden ölmüş bir yakınımızın yeniden vefat ettiğini gördüm.Vefat ettiğinde daha küçük çocukları vardı kızcağızın. Rüyamda güya o daha yeni ölmüş. Tabutun içinde, tabutun üzeri açık ve musalla taşında. Küçük oğlu da vefat etmiş, onun tabutunun da ağzı açık yine o da annesinin tabutunun yanında. Bana bak diyor birisi tabuta ama ben korkuyorum bakmıyorum annem tabutun hemen başında o bakıyor tabuta. Daha sonra çok güzel bir gelinlik görüyorum yanında da tanıdığım bir çocuk gelinliğin. Pelerini var gelinliğin böyle uçan balonlara takılmış. Bu senin gelinliğin diyor çocuk ve uçan balonların ipini bırakıyor gelinlik gökyüzüne uçuyor. Sonra ben o çocukla evleniyorum. Ama gerçek hayatta asla olmayacak bir evlilik. Sonra kendimi başka bir yerde görüyorum. Yanımda birileri daha varmış, çok zengin bir ortam. Bana bir sofra kuruyorlar üzerinde bir sürü yiyecek. Ama ben o yiyecekleri yemiyorum. O yiyecekleri yetim ve aç çocuklar varmış onlara yediriyorum. Yorumlayabilirseniz rüyamı sevinirim, iyi çalışmalar...

Wetbutterfly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada tabut başında beklemek

Rüyamda annem babam ve ben bir tabutun başında bekliyorduk. Babam tabutun etrafını falan ölçüyordu. Bu ne anlama geliyor?

mhmtoztrk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm, rüyamda cenaze gömülürken hoca birden, cenazenin vekaletini üzerime alıyorum gibi şeyler söyledi ve tabutu açtı. O anda bana bir şeyler oldu, elim ayağım uyuştu, gözlerim kapandı, ağzım kapandı ses çıkaramıyorum ama kendimdeyim. Yankılı sesler geliyor kulağıma. Biraz sürdü bu böyle sonra birden uyandım. Yardımcı olur musunuz, anlayamadım.

ruyacıı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada boş tabut görmek

Selamun Aleyküm.
Rüyamda evimde oturuyodum. Evde bir tabut var ama kapalıydı ilk üstü ev eşyası gibiydi öyle tabutun kokutuculuğu yoktu üstünden. Sonra 3 tane akrabam beni korkutmak için o tabutun içine girmişler şaka yapcaklarmış ama tabuttan çıkamadılar tabuta vurunca ben çıkardım ikisini üçüncüsüyle küsüz üçüyle de kavgalıyım gerçek hayatta. Üçüncüyü çıkarmadım sen bize şöyle böyle yaptın dedim. Onu başkası çıkardı sonra bu rüya beni çok etkiledi yorumlayabilen var mı ?

Üst Alt