• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada su görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Rüyada su görmenin yorumu, bir çok farklı şekilde yapılr. Bunun nedeni rüyada görülen suyun çok farklı şekillerde olabilmesidir. Yani suyun fiziki durumuna göre (Temiz, pis, berrak, bulanık) veya rüya içinde gelişen diğer olaylarla bağlantılı olarak yorumlanır. Bu sayfada geniş anlamda ve çeşitli şartlarda rüyada su görmenin tabirlerini bulabilirsiniz.

Rüyada temiz, durgun ve berrak su görmek manevi olarak olgunluğu ifade eder. Berrak su berraklığı, yüceligi, huzuru, tazelenmeyi ve gençleşmeyi ifade eder. Rüyada görülen su, mutlu bir yaşam ve bol kazanç olarak yorumlanır.

Rüyada bulanık su görmek veya içmek hastalık habercisi olarak yorumlanır.

Rüyada bulanık suda guslettiğini ve ondan çıktığını gören kimse, sıkıntı içinde ise kurtulur, hasta ise Allah (C.C.) şifa bahseder, eğer hapis ise, su temizlendikten sonra kurtulur. Rüyada tuzlu su görmek kederdir.

Rüyada acı su içmek, evlenmek anlamına gelir, Rüyada acı su ile yıkanmak, boşanmaya işaret eder.

Rüyada bol su görmek hayra işarettir. Bir yere su döküldüğünü görmek, o yerde feyiz ve berekete delalet eder. Evinde, her ne şekilde olursa olsun, saf ve berrak su olduğunu görmek, iyi ve mutlu bir hayata, geniş rızka, bulanık su görmek, zarara, geçim sıkıntısına delildir. Kendini su içinde gören, zor bir isle uğraşır. Rüyada elbisesi ile suya girdiğini fakat elbisesinin ıslandığını görenin din kuvveti yerindedir, sağlığı iyidir ve bütün isleri düzgün ve yolunda olur.

Rüyada pınardan tatlı su içtiğini görmek murada ermeye ve mutlu bir şekilde hayatını sürdürüleceğine işaret eder.

Rüyada görülen su, mutlu bir yaşam ve bol kazanç olarak yorumlanır. Rüyada evinden su çıktığını görmek, zenginlik anlamına gelir.

Rüyada su görmek; mala, pınardan tatlı su içmek; murada ermeye, mutlu bir şekilde hayatını sürdürmeye, suyun içine girmek; bütün korku ve sıkıntılardan kurtulmayaişaretle tabir olunur.

Rüyada sıcak su içmek, üzüntü ve sıkıntıya, Rüyada suyu emmek, maddi sıkıntı içinde olmaya, Rüyada bulanık suyun bir yere akması hastalık, bulanık sudan içilmesi; para sıkıntısı olmadan rahat bir hayat geçirmek olarak yorumlanır.

Rüyada saf su görmek ucuzluk ve bolluk ile tabir olunur.

Rüyada saf ve berrak bir suya atladığını görmek, sevince ermeye işarettir. Rüyada Suya girdiğini görmek korku ve sıkıntılardan kurtulmak demektir.

BUSE

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ruyada su gormek

selamun aleykum,gonul sizim...hayirdir insaallah diyerek ruyama basliyorum...ruyamda issiz bir alanda kendimi goruyorum..bu alan vaha gibi ama yesillik yok,col gibi sanki..ben bu bilmedigim alanda bakinirken sol omuz hizama bakiniyorum ve orada havuz buyuklugunde bir cok birbirine yanasik havuz buyuklugunde su goruyorum,,cok berrak ,cok temiz, cok sakin, duru ve saf gorunuyorlar..fakat cok bulanik kirli sularda oldugunu goruyorum...hemen az ilerde belki bir metre tam bilemiyorum ama sag omuz hizama bakiniyorum...orada ise yine yan yana ve bircok havuz buyuklugunde sular goruyorum..hemen dusunup kendi kendime ben hic kirli sularin oldugu yone degilde hemen az ilerde ki sag omuz hizamin oldugu yone gidiyim cunki orda hic kirli su yok en azindan diyorum..oraya gidiyorum...hemen suyun icine giriyorum..oyle guzel,oyle dinlendirici ki suyun icilebilecek kivamda da oldugunu anlayinca avuclarimla su iciyorum..suyun tadida cok guzeldi...ve kendimi huzurlu,mutlu,rahat hissediyorum..bu ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim..allah a emanet olun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim Su yorumu zaten yukarida yazilmis..ben Ruyanizin Mana derinliginden bir yaziyi ekliyecegim
ve Siz lutfen kendi nasibinizce ,kendi idrak ve Gonul kabinizca kendinizce doldurun..

Ellerini değil, önce yüreğini aç. Şunu unutma! İmkanların değil samimiyetin ile Allah a ulasirsin!!
İnsanlara dışardan nasıl göründüğün değil, İçerden, yürekten neler hissettiğin mühim..
Bir bakış, bir yöneliş, bir dokunuş hiç bir zaman basit değildir.
yeterki Sen Hak RIZASI icin bir adim at gerisi Allah Kerim..

İmtihan bitti sanıyorsun ama omuzlarındaki 'yazar'lar durmaksızın yazıyor.
Bu öyle bir imtihan ki 'kitap'a bakmak serbest.
Gökyüzünden, denizlerden, dağlardan kopya çekmekte.
Bu öyle bir imtihan ki, yeryüzünün her köşesinde, başında gözetmenler olmadan girebilirsin.
Her dilde yazabilirsin cevaplarını.
İsmini yazmayı unutsan bile cevapların geçerli.
Bu öyle bir sınav ki 4 yanlış 1 doğruyu götürmüyor, 1 doğru 10 yanlışı siliyor.
İptal edilmesi mümkün olmayan bir sınav bu, gizli soruların çalınması mümkün olmayan!
3 saat 15 dakika sürmüyor sınav, son nefesine kadar soruları cevaplayabilirsin.
Katı kuralları yok: Sınav esnasında konuşabilirsin, yemek yiyebilirsin, bilenlere sorabilirsin cevapları.
En önemlisi 5 seçenek içinde saklanmıyor 'doğru'.
2 seçenek var yalnız önünde: Siyah ve Beyaz.
Bütün yapacağın teslim olmak aydınlığa...
Hayırlı imtihanlar.

BUSE

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleykum gonul sizim...allah razi olsun sizden..lakin elbette imtihanim devam edecek,olum gelene dek..imtihan hayat boyu...bundan on yil once dini konularda,allah kuran ve peygamber konusunda zayif dusuncelere sahiptim..imanim vardi fakat amelim zayifti..bazi kayiplar yasadim kendimce ..hem maddi manevi..bu kayiplar sonrasi kendimi maneviyete verdim..allah sahit hep rabbime samimi ve husu icinde oldum..halen dahi imtihan icindeyim..oyle seylerden vazgectim ki ben bile sasiriyorum kendime:))elhamdulillah iyi ki de bi sikintilari cekmisim diyorum belki de hepten unutacaktim rabbimi..ruya tabirime gelince sonuc olarak beni daha buyuk sikintili burhanli imtihanlar mi bekliyor?simdiden allah a emanet olun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam
UYAN EY GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN- ve uyanmis Elhamdullilah...
Yeryüzünde yaşanan imtihan ortamının çok önemli sırlar vardır.
Bunlar, kaderi kavramak ve Allah’ın bizim için yarattığı olaylar karşısında sabır ve tevekkül gösterebilmektir.
İman eden insanların dünya hayatları boyunca türlü denemelerden geçirileceklerini, mallarıyla ve canlarıyla imtihan olacaklarını,
inkarcıların çok çeşitli tuzaklarıyla karşılaşacaklarını ve kendi, nefisleri ile imtihana tabii tutulucaklari,Allah Kuran'da haber vermiştir.
Yani salih müminler, hayatlarının her döneminde birtakım zorluklarla karşılaşabilirler.
İşte önemli olan da insanların bu zorluk anlarında Kuran ahlakını yaşamaları, her an Allah'ı zikretmeleri ve içinde bulundukları duruma şükredip,
hepsinde bir hayır ve güzellik olduğunu fark edebilmeleridir.

"sag omuzum, sol omuzum "Hayir ve ser ile imtihan edildiginiz
Siz ise Hamd olsun Hak serbetti icmis bir guzel insan olarak bu imtihanlarin FARKINA ve idrak olmaniza yorumlanir..
Hayirli gunler...

BUSE

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
allah razi olsun gonul sizim...yazacak oyle seyler var ki aslinda..hafifce tebessum ederek icime sakliyorum cogu olaylari..rabbim beni unutmadi ve terketmedi...butun sikintilarim buyuktu,engellerim sikintimdan da buyuktu ama rabbim hepsinden buyuktu...kimseler bilmez cunki anlatilmamistir cogu seyler...rabbim bilsin derim ve tek kalemde gecerim hepsini...allaha emanet olunuz..yar ve yardimciniz yuce rabbim olsun...bu arada sizin siteye bayagi alistim:)..ugramadan yatamaz oldum...:)

HACER

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada su doldurmak

Selamünaleyküm gönül sızım, nasılsın?
Ben dün gece köy çeşmesinden su dolduruyordum, bütün kaplarımı doldurdum ve birazda içtim. Ama, bir baktım ki çeşmeden akan suyun içinde sinekler var, görmeden yutmuşum. Diğer doldurduğum kaplara baktım hepsinde var birkaç tane tiksindim istiğfar ettim su öylesine akıyordu ki temizdi pis değildi. Hayırlısı Allah'a emanet olun. acilangul1acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleyküm selam gönül Dostum
Hayirdir insallah..
Rüyada temiz, durgun ve berrak su görmek manevi olarak olgunluğa,yüceligi, huzuru, tazelenmeyi ve gençleşmeyi ifade eder.
Rüyada görülen su, mutlu bir yaşam ve bol ve bereketli kazanç olarak yorumlanır.

Rüyada çeşme görmek mutluluk nasip, kısmet, hayır ve bereket olarak yorumlanır..
Eğer çeşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir

"çeşmeden akan suyun içinde sinekler var, görmeden yutmuşum"
keder ve sıkıntıya kötü bir rızka nail olur...

Dostlarımızda gözlemlediğimiz küçük ama sevimsiz bazı hareketler, onlara karşı duygularımızın değişmesine neden olur. Sinek küçüktür ama mide bulandırır.
Toplumda sinek gibi görüntüsüne önem verilmeyen, ilk bakışta insanı korkutmayan kişiler vardır. Bunlar sırasında çok büyük kötülük yapabilir ve bizi rahatsız ederler.
Çıkarlarına dokunulduğunda, aslan kesilip kükremeye başlarlar.
Gerçek kişiliklerini gizlemeye çalışarak kendilerini zararsızmış gibi gösteren bu tür insanlardan sakınmamız gerektigine delalettir...
hayirli gunler..

Gulush

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada suya girmek

Merhaba ben ruyamda suya girdigimi gordum dize kadar, su temizdi. Dun aksam sevdigimden ayrildim bunun onla alakasi var mi? Simdiden tesekkur ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam Rüyanız hayrolsun
Rüyada suya girmek;
Güç ,kuvvet ve Sabır olarak yorumlanır..
Su ile ilgili rüyalar ,duygu, his bilinçle bilinçaltındaki geçişi ifade eder.Bu tip rüyalar, aynı zamanda bir durumun sizin anlayış ve algı,duygusal hayatı ya da duygularla ilgili durumunuzu simgeler. Su varsa bilin ki umutta ,hayat da ,Can da vardır.

dereyi ,Suyu görmeden paçaları sıvamak ...
Bu manidar atasözümüzde dere bir işi, ameli temsil eder. paçayı sıvayan zatı muhterem de aceleci, fevri ,baskı yapan tavırlarıyla dikkati çekmektedir. daha ortada fol yok yumurta yok sen neyin peşindesin, neyin hazırlığındasın..
Suyu görmeden paçaları sıvadığın için yanlız kalmış olmayasın...

Hayal kırıklığı, öfke, acı, üzüntü, ayrılık, gibi bizleri etkileyen pek çok olumsuz olaydan biri başımıza gelebilir.
Elbette burada önemli olan bu tür durumları en az hasarla atlatarak yola devam edebilmek...
Atlatamadığımız taktirde travmalar veya çeşitli rahatsızlıklarla boğuşmak gibi sevimsiz seçenekler de var çünkü..
Ayrıca böyle olumsuz olayların bizlere bir şeyler öğretmek için başımıza gelmiş olduğunu artık neredeyse hepimiz biliyoruz.
Aynı olumsuzlukları tekrar tekrar yaşamamak için, bu kez dersimizi almış ve iyice öğrenmiş olarak yola devam ederiz..
Vardır bir hayır deyip geçip gideceksin. Hem bu sana tecrübe olmuş. Hislerinle beraber akıl nimetini de devreye sok inş.

Rüyalar gizemlidir. Bu gizemi çözmek bizi kendi gerçekliğimize götürür..bu da Sizin Rüyaniz...selametle..

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ablacım bugün sabah bir rüya gördüm. Rabbim hayırlara getirsin inşallah.

Rüyamda evdeyim yanımda 2 bayan ve birde erkek var evden çıkarken beraber çıkıyoruz. O sırada apartman yıkanıyor ordan geçiyoruz ben daha apartmandan çıkmadan üzerim ıslanmış deyip yukarı çıkıp üzerimi değiştiriyorum. Sonra tekrar evden çıkıyorum ve bu kez yanımda 1 veya 2 kova su var hortumda takılı su akıyor apartmanı ben yıkarken yanımdaki bayanlardan biri yukarı çıkıyor sende mi ıslandın diyorum. Sadece yüzüme dikkatli bir şekilde bakarak gülüyor Allah Allah ne kadar güzel gözleri var kendisi de çok güzelmiş hiç farketmemişim diyorum. O yukarı doğru çıkarken bu kez ben aşağı iniyorum. Yanımda asker arkadaşım hemde sağdıcım olan arkadaşım var ki şu anda aynı şehirde olmamıza rağmen uzun zamandır görüşmüyoruz. Neyse yolda o arkadaşımla yürürken diyorum ki şimdi camiden çıkacak insanlar var şu yoldan gidelim diyorum. Tamam diyor bu kısmından sonrası bilinçaltı oyunu yine evin az ilerisinde ayrıldığım insanın amcası arkamdan gelip bana seslenip elini uzatıyor bende sinirlenip bir de utanmadan elini uzatıyor deyip küfür ediyorum. Rüyanın içinde merdivenin yıkanmasından önce evde uyurken bir rüya görüyorum rüyanın içinde yine amcası vardı rüyada içimden diyorum bugün karşılaşacağımıza delaletmiş demek ki dedim. Sonra uyandım tabiri nedir ablacım?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selam Rüyanız hayrolsun.
su gibi Azîz ve Berhudar ol..
Rüyada suya görmek;
Güç ,kuvvet ve Sabır olarak yorumlanır..
Su ile ilgili rüyalar ,duygu, his bilinçle bilinçaltındaki geçişi ifade eder.Bu tip rüyalar, aynı zamanda bir durumun sizin anlayış ve algı,duygusal hayatı ya da duygularla ilgili durumunuzu simgeler. Su varsa bilin ki umutta ,hayat da ,Can da vardır.

Dikkat ederseniz rüyalarınızın ortak noktası su olup, sizin bilinç altı ve ruhsal durumunuzu ifade etmekte ve iç dünyanızdaki çok derin hesaplaşmalar, iç muhasebe durumunda olduğunuzu işaret ederken bunları bir an önce çözüme kavuşturup normal yaşama dönmeniz gerektiğini aksi takdirde içinizde hapsettiğiniz duygular ve negatif düşünceler yüzünden hayatınızın dahada karışık hale geleceğini temsil etmektedir.

Su gibi olmak, Su ile ıslanmak,ferahlamak, temizlenmek arınmak, sakin dingin akan giden, hayat katan canlandıran su gibi olmak..

Evet su olabilmek!! suyun değerini, bereket olduğunu, ne aziz, hazine, ne kutsal, izzet ve hayatın ta kendisi olduğunu bilebilene, anlayabilene, suyun kıymetini bilen için kıymetli, olun..değmiyecek insanlar ile kendinizi germeyin artık hayatı Su gibi akışına bırakın artık selametle..

acilangul1

Gnrbyz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada suya girmek

Merhaba bu gece ruyamda bir hamam gibi bir yerde cok sığ bir havuz var ve yemyesil suyu var. Suyun icine giriyorum o kadar rahatliyorum ki fakat suyun alti simsiyah baliklarla dolu, onlarin uzerinde yüzüyorum onlara yuzerken değsemde hic korkmuyorum onlar da bana birsey yapmiyorlar. Derken bir tanesine dokunayim diyorum ve hepsi kaciyor, su da bosaliyor ve koyu renkli bir hali cikiyor, aaaaa diyorum bu hali mi tutuyormus bu kadar suyu, kenarlari bile yok. Ustune hortumla tekrar su tutuyorum doldurmak icin. Sonra oranin sahibine buraya dogru duzgun bir havuz yapın nedir bu boyle diyorum ve uyandim.

Üst Alt