• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada sınava girmek

• Konuyu başlatan MERVE YILDIRIK
  • Başlangıç tarihi
M

MERVE YILDIRIK

Kayıtsız
Misafir
slm ben rüyamda bir sınava giriyordum sınavda soru müslümanlarla ilgiliydi soruyu çözemedim önümde oturan kız arkadaşa sorunun cevabı ne yapamadım dedim o da bana SORUNUN CEVABI HALİK DEDİ BENDE HALİK DİYE YAZDIM ..normalde ALLAHIN isimlerinden bildiklerim vardı er-rahman er-rahim el -kayyum ama el-halik ismini bilmiyordum sabah kalktım internetten halik ne diye baktım ALLAHIN İSİMLERİNDEN BİRİYMİŞ BEN ALLAHIN O İSMİNİ BİLMİYORDUM...LÜTFEN YORUM YAZIN BU KONUYLA İLGİLİ

Rüyada sınav görmek/girmek rüya tabiri için Tıklayın

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Merhaba Hosgeldiniz..Merve ile S. kardesim..
Ruyaniza Hayirdir ins. deyip Rabbim Hayra cikarsin..
Ne Mutlu Size oyle guzel bir ruya gormussunuz ki bir An size imrendim...
Esma-ül hüsna, Allahü tealanın güzel isimleri demektir.
Rüyada Esma-ül hüsna, Allah’ın isimlerinden birini görmek, işitmek oldukça hayırlı bir rüyadır ve çok dikkatli yorumlanmalıdır.
Size çok önemli bir mesaj vermektedir.

Hani Sözler ve rüyalar vardır insani öze asl a goturen..
sözler ve rüyalar vardır insanı yoğuran ve insanlığa insanlıgi nasihat veren..
birde kelamin en guzeli vardır! Esmaü'l Hüsna gibi sözden öte sözden güzel. insani Kemalullah'a yaklaştıran.
insani ahirette ,gelecege hazirliyan...
İmtihan bitti sanıyorsun ama omuzlarındaki "yazarlar" durmaksızın yazıyor.
Bu öyle bir imtihan ki "Kitap"a bakmak serbest. Gökyüzünden denizlerden ve dağlardan kopya çekmek de. Bu öyle bir imtihan ki yeryüzünün her köşesinde başında gözetmenler olmadan girebilirsin. Her dilde yazabilirsin cevaplarını.

İptal edilmesi mümkün olmayan bir sınav bu gizli sorularının çalınması mümkün olmayan! Üç saat on beş dakika sürmüyor sınav son nefesine kadar soruları cevaplayabilirsin.
Sınavdan çıkmak yok hemen hep sınav içindesin. Katı kuralları yok.
Sınav esnasında konuşabilirsin yemek yiyebilirsin bilenlere sorabilirsin cevapları.
İki seçenek var yalnız önünde. Siyah ve beyaz.
Bütün yapacağın teslim olmak EL-HALIK. Yaratan, halk eden, yoktan var edene Teslim olmak..
Merve Kardesim sabr et bunlarda gececek...ins.SIKINTI, Stress ,yanlis anlasilmalar, daralmalar hepsi gecici yeterki Siz
Dermani yanlis yerde aramayin!!
Dermani Derdin Sahibinde aramaliyiz...
Selamet ile Hayra kalin...

M

merve000

Kayıtsız
Misafir
Allah razı olsun kardeşim ama daha açıklayıcı anlatsan bu rüya benim için çok önemli:(

sayın gönül sızı kardeşim size çok teşekkür ederim ALLAH Her daim yar ve yardımcınız olsun. Yazdıklarınız çok güzel ama daha açıklayıcı bir şekilde anlatırmısınız bu rüya benim için çok önemli rabbim bana ne demek istedi diye hergün düşünmekten harap oldum lütfen yardımcı olun.
Ben o soruyu bilemedim ama cevabını halik diye yazdım çok iyi de hatırlıyorum ki sabah kalkınca acaba böyle bi kelime var mı dedim netten baktım rabbimin güzel isminden biriymiş ben diğer isimlerinden aklımda olanlar vardı ama bu ismi bilmiyordum.
Lütfen daha açıklayıcı yazar mısınız ben ne yapıyım ya rabbim bana ne demek istiyr bana kızıyor mu yoksa sevdiği için mi gösterdi o rüyayı:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cumlemizden Kardesim..Mesajinizi inanin simdi gordum..dun Beraat kandili nedeni ile cook yogundum.aile, es,dost, kutlamasi..
isim ,cocuklar derken sorunuzu fark etmemisim.. Sizde bu gecikmeden Hakkinizi lutfen helal edin...
“ahdi sozu yerine getirin cunki (insana) ahdindan sorulacakatir!"

Hani Sözler ve rüyalar vardır insani öze asl a goturen..
sözler ve rüyalar vardır insanı yoğuran ve insanlığa insanlıgi nasihat veren..
birde kelamin en guzeli vardır! Esmaü'l Hüsna gibi sözden öte sözden güzel. insani Kemalullah'a yaklaştıran.
insani ahirette gelecege hazirliyan...iste bu ruya da bunlardan İrşad edici oldugunu kalbimden inaniyorum..
ESMAÜL HÜSNA VE SIRLARI gercek manasi ile anca ALLAH cc. bilir!bizler bu konuda cook aciz kalanlardaniz!!
ama bizler ve Sen Kardesim ozellikle Esmaü'l Hüsna lardan ruyanda gordugune gore ilk once O`nu cc.Hakki ile bilmen icin tanimak,okuman, bilmen isteniyor sanki..Allahu alem...
Hani birisi bizi Dost olarak gormek istediginde ilk once Onu tanimamizi istedigi icin kendini en derin SIRlarini sadece bize aciklar ya..bu da oyle bir sey...

bu Esmaü'l Hüsna dan ruyanizda gordugunuzu her gun beli bir miktarda okumaya bir baslayin...sonuna da c.c getirin..
seher vaktinde olsa daha iyi olur ondan sonrasi Allah Kerim bakalim mevlam neyler neylerse guzel eyler...
bakarsiniz basiretiniz açılır ,hikmet sahibi olur..bu ruyayi neden gordugunuzu zaman ile kendiniz anlarsiniz!!

Beni affedin lutfen bazi seyleri boyle ulu orta yazamiyorum..size ozelden yazacagim..
belkide madden, manen, ruhen bir buhran geciriyorsunuz bir cikis yolu arar iken bu guzel lafzi gordunuz..Allahu alem...
sen ol dersın hersey dedıgın gıbı olur Rabbım senın yolunda ve sana ımanda nefsımıze sahıp olarak yolunda yurumeyı nasıp et
...........
Selamet ile Hayra kalin kardesim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Ya Halik!
Sen ol deyince her sey oluverir
Ol de olayim yarattiklarinin arasinda kalayim
Halk ettigin gibi ahlaklanayim
Sen yarattin diye güzel olayim
Hep en güzel kivamda kalayim
....amin
.
Allah'ın cc.isimlerini zikretmek hayatı kolaylaştırıyor
insan gonlunu genisletiyor...kardesim.

Fahrettin Razi'nin açıklamasına göre Allah'ın isimlerinden her birisi belli bir manaya delalet eder.
Hangi ruha o mana galip gelirse o ruhun o isimle daha sıkı münasebeti bulunur.
Üstelik o ismi zikretmeye devam ederse süratle o isimden istifade eder. Ancak burada insanın aklına hemen "Hangi Esma'yı günde kaç kez zikretmeliyim?" sorusu geliyor.
Uzmanlar, 'İnsanlar hangi ismine ihtiyaç duyuyorlarsa bu ihtiyacı ölçüsünde Allah'ı anmalı' cevabını veriyor.

"En güzel isimler Allah'ındır, o halde bu isimlerle O'na dua edin. O'nun isimleri konusunda haktan sapanları terk edin. Onlar işlediklerinin cezasını çekeceklerdir." (Ar'af, 180)

"O'dur Allah, O'ndan başka yoktur ilah. En güzel isimler ve vasıflar O'nundur." (Taha, 8)

Üst Alt