• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Şeyh ve talebelerini görmek

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm, Rüyada Şeyh ve talebelerini görmek nasıl tabir olur?
Rüyamda bir caminin avlusundayım... Bir halk kalabalığı var kalabalık epey. Bir kişi yanıma sokuluyor diyor ki bizim burda olduğumuzu ispat etmemiz gerekiyor. Biz kağıda isimlerimizi yazdık ve imzalarımızı attık içerde şeyh var onun mührüyle mühürlendikten sonra bizim burda olduğumuz kesinleşir sen girip al sana verir. Bende Allah allah diyorum neden bana versin; verir diyorlar kağıdı alıyorum. Caminin kapısına yürüyorum kapılar çok büyük ve ağır ayrıca kapılar işlemeli... Kapıları iterek açıyorum kapılar baya ağırdı sonrasında bir şeyh görüyorum etrafında hilal şeklinde dizilmiş talebeler, şeyh ne hilalin tam ortasında ne de çok uzağında sanki bayrağımız gibi... Talebelerin hepsi beyaz giyinmiş eski islami tarzda sarıkları beyaz ve omuzlarına sarkıtılmış. Talebeler dizüstü, şeyh ise bağdaş kurmuş vaziyette rahleler önlerinde oturuyorlar; rahatsız etmeyeyim diye koşar adım şeyhin yanına gittim önünde diz üstü oturdum. Şeyhim dedim dışardan mührünüz isteniyor. Gözümün içine baktı ve dedi ki sen dedi bunu taşımak kolay mı zannediyorsun sana bu mührü versem bir kaç saniyede paramparça olursun. İçimden Allan allah dedim. Şeyhim ben bunu kendim için istemiyorum dışarıdan böyle böyle bir talep var ondan istiyorum. Bakışlar keskin,gür siyah sakallı bakışları resmen benim içimde gibiydi. Sonrasında elini kuşağına attı büyük bir mühür çıkardı; seçimlerde kullanılan gibi gözümün içine baktı: Sana verdim, senden alırım dedi korkuyla uyandım...Uyandığımda sabah ezanı okunuyordu.

Hayatımda gördüğüm en enteresan rüya bu kimse yormuyor tabir ehli nedense sükut ediyor bu rüyayı anlatınca ben neden böyle şeyler görüyorum devamlı bilmiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Selametle.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun Aleyküm, Rüyada Şeyh ve talebelerini görmek nasıl tabir olur?
Rüyamda bir caminin avlusundayım... Bir halk kalabalığı var kalabalık epey. Bir kişi yanıma sokuluyor diyor ki bizim burda olduğumuzu ispat etmemiz gerekiyor. Biz kağıda isimlerimizi yazdık ve imzalarımızı attık içerde şeyh var onun mührüyle mühürlendikten sonra bizim burda olduğumuz kesinleşir sen girip al sana verir. Bende Allah allah diyorum neden bana versin; verir diyorlar kağıdı alıyorum. Caminin kapısına yürüyorum kapılar çok büyük ve ağır ayrıca kapılar işlemeli... Kapıları iterek açıyorum kapılar baya ağırdı sonrasında bir şeyh görüyorum etrafında hilal şeklinde dizilmiş talebeler, şeyh ne hilalin tam ortasında ne de çok uzağında sanki bayrağımız gibi... Talebelerin hepsi beyaz giyinmiş eski islami tarzda sarıkları beyaz ve omuzlarına sarkıtılmış. Talebeler dizüstü, şeyh ise bağdaş kurmuş vaziyette rahleler önlerinde oturuyorlar; rahatsız etmeyeyim diye koşar adım şeyhin yanına gittim önünde diz üstü oturdum. Şeyhim dedim dışardan mührünüz isteniyor. Gözümün içine baktı ve dedi ki sen dedi bunu taşımak kolay mı zannediyorsun sana bu mührü versem bir kaç saniyede paramparça olursun. İçimden Allan allah dedim. Şeyhim ben bunu kendim için istemiyorum dışarıdan böyle böyle bir talep var ondan istiyorum. Bakışlar keskin,gür siyah sakallı bakışları resmen benim içimde gibiydi. Sonrasında elini kuşağına attı büyük bir mühür çıkardı; seçimlerde kullanılan gibi gözümün içine baktı: Sana verdim, senden alırım dedi korkuyla uyandım...Uyandığımda sabah ezanı okunuyordu.

Hayatımda gördüğüm en enteresan rüya bu kimse yormuyor tabir ehli nedense sükut ediyor bu rüyayı anlatınca ben neden böyle şeyler görüyorum devamlı bilmiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Selametle.
Ruyanın tabiri,
Şeyh görmek hayra işarettir. Berekete, iyiliğe, dindarlığa vs.
aynı zamanda talebelerini görmekte berekete, iyiliğe, guzel habere işarettir.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Acaba rica etsem gönül sızım yukarıda yazdığım "Rüyada Şeyh ve talebelerini görmek" başlıklı rüya hakkında bir yorumda bulunabilir mi ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Acaba rica etsem gönül sızım yukarıda yazdığım "Rüyada Şeyh ve talebelerini görmek" başlıklı rüya hakkında bir yorumda bulunabilir mi ?
Ve Aleyküm selam,Allah cc. Rüya Tabircisi kardeşimizden razı olsun.. yorumlari güzel ve yerinde ama ben bir bayan olarak ruyalari sadece aklim ile degil kalbim ve duygularım ile de bakıyor ve yorumlamaya calisiyorum..elimden ne kadar gelirse.. verirse Mabud yazıyorum..
Aslında herkes ruyalarini en güzel kendi icinden gelen ses ile kendine verilen mesajların yorumunu bilir ama yine de hep bir başkasından duymak ister ne hikmetse.. bence butun duygular hepsi kalpte yaşanır. Düşünmek, akıl yürütmek, hidayete ermek, imtihanan olmak, acımak, esirgemek, temizlenmek, üzülmek, sıkılmak, bunalmak, hasret çekmek, hiddet duymak ve bir çok duygular hep kalpte yaşanır. İman, takva, inkar, nifak, şüphe, korkular da kalpte oluşur. ve bu kalpte oluşan duygular ruyalarimizda sembol mecazi anlamda kıyafet suret giyerek canlanır..
Rüyanız ayan beyan..ama Gönül görmeyince göz neylesin. Kulak işitmeyince dil neylesin. Kalp konuşmayınca ağız neylesin. Kalble dokunmayınca el neylesin.
Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen sen hazır değilsen..
"Gözümün içine baktı ve dedi ki sen dedi bunu taşımak kolay mı zannediyorsun sana bu mührü versem bir kaç saniyede paramparça olursun. İçimden Allan allah dedim. "

Allah cc. insanlara, kaldıramayacağı yükü, zorlukları yüklemez; ancak gücü yettiği kadar sorumluluk yükler (2/Bakara, 286).

Olumlu düşünmeye ve güçlü durmaya devam edin,Umuyorum kii hayallerin gerçek olucak insaAllah ..

Her gün kendisini ziyarete gelen dervişe şeyhi der ki:
“Her gün bana geleceğine bir gün kendine gel….

susmayı öğrendim çok konuşanlardan.. alçak gönüllü olmanın erdemini öğrendim çok bilmişlere inat.. gerçekten bilenlerin az konuştuğuna şahit oldum, sessizce.. her yaşananın sadece bir deneyim olduğunu kavradım.kendim olmayı seçtim. Başkalarından alınmış parçalardan oluşmayı değil.. kendi hayatlarını yönetemeyenlerin diğer hayatlara müdahalelerine güldüm sadece.. varlığımı hak edenleri hayatıma dahil etmeyi, hak etmeyenlere hoşçakal demeyi, bu uzun yolda yalnız yürümeyi öğrendim....

Üst Alt