• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada şarap içmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
islami rüyada şarap içmek, rüyada içki içmek, rüyada tatlı şarap içmek, rüyada şarap içmek ne demek, rüyada kırmızı şarap görmek, rüyada sarap ıcmek görmek, rüyada şarap şişesi görmek

Rüyada şarap içmek; dünyada kuvvete, kudrete ve âhiret işlerini ihmale, bir yoruma göre de Allah'a karşı isyan etmeye yorumlanır.

rüyasında gerçekten süslü bir bahçede şarap içtigini gören kevser sarabı içer.

Henüz alkolleşmemiş maya halinde bulunan şaraptan içmek, gam ve hastaliga; tatlı şarap içmek geçici dünya nimetlerine, acı şarap içmek, sonunda fakirliğe dönüşecek haram mala işarettir.

Rüyada arkadaşlarıyla beraber içki içmek, güzel vakit geçirmek, çok para kazandıracak bir iş değişikliğine yorumlanır.

Yalnız şarap içtiğini görmek, çok sinirlenip üzüleceği bir haber geleceğine yorumlanır.

Hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, az bir paraya ve iyi şansa işarettir.

Rüyada şarap görmek, meşakkatsiz meydana gelen haram maldır. Şarap içtiğini gören kimse büyük günah isler ve geniş rızka kavuşur.

Ölü bir kimsenin rüyada içki içtiği görülse, o ölü ahrette nimet erişimindedir. Çünkü şarap, Cennet ehlinin içkisindendir. Ancak, ölünün devamlı rakı içmekle ölmüş olması ve hayatında içki içmeyi helal, itikada edenlerden olması tabirden müstesnadır.

Evlenmeyi ve ortaklığı arzu eden kimsenin rüyada şarap görmesi iyi bir anlaşmayla sonuçlanmaya işarettir.

Rakı, su ile karıştırılarak içildiğinden dolayı evlenmek isteyen kimse için hayra delildir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Moderatör tarafında düzenlendi:

durgun

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada kırmızı şarap içmek

Selâmün aleyküm, rüyamda yengem kırmızı şarap içiyordu. Sonra ona bende eşlik ettim ve şarab bir bardakda ben doldurup icmeye başladım. Bu aralar yengemle, ablam hakkında çok konuştuk acaba bir uyarı mesaji olabilir mi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz Hayr olsun ama pek de hayırlı bir rüya değil...
rüyada kırmızı şarap içmek;
Konuşma, Yalan, Gıybet,dedikodu, Tartişma ,çekiştirme olarak yorumlanir...

Hz. Ali ra.bir Hristiyana misafir oldu,adam üzüm getirdi.
Hz. Ali üzümü yedi,sonra üzümden yapılmış şarap getirdi.
Hz. Ali buyurdu ki : Haramdır.
Hristiyan dedi ki : Siz Müslümanlara şaşarım,Üzüm helal ,içki haram.
Halbuki bu, bundan yapılıyor.

Hz. Ali buyurdu ki : Eşin var mı?
Dedi var.
Kızın var mı?
Dedi o da var.
İkisi de gelsin buraya.
Eşi ve Kızı gelince,
Hz. Ali buyurdu ki :Bu kız bu Annedendir, ama görüyorsun ki ALLAH Annesini sana helal, kızını ise haram kılmıştır.
Hristiyan biran için duraksadı, şok olmuştu. Bütün bildiklerini sorgulamaya ve halifeye doğru ağlamaklı bakmaya başladı.
Elinden öpüp Müslüman oldu"Kıssadan Hisse ..selametle..

dnisa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada şarap ve bira içmek

Merhaba. Rüyamda öğretmen bir arkadaşımla kalabalık bir yere gidiyoruz. Orda arkadaşımın eskiden sevdiği bir genç var(bu genci tanıyorum gerçekte ama arkadaşımın bi ilgisi yok) onunla konuşmaya başlıyorlar. Sonra içki içiyor herkes arkadaşımla o genç çocukta içmeye başlıyorlar. Ben de bir tane bira alıp içmeye başlıyorum (gerçekte ben ve arkadaşım içmeyiz) tadı kötü geliyor ama içiyorum yine de. Bu arada yanıma başka bir arkadaşım geliyor o da içiyor. Orda baya bir bekliyoruz herkes eğleniyor. Sonra şarap içmeye başlıyorum bunun tadı hoşuma gidiyor tatlı bir şarap. Herkes evine dağılıyor biz de yurdumuza geliyoruz 3 kişiyiz üçümüzde aynı pantolonu almışız onunla ilgili konuşuyoruz. Odama giriyorum ve çok pişman oluyorum nasıl içki içtim ben diye ağlıyorum ama arkadaşlarım öyle değil gayet mutlular. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyaniz hayr Olsun
Kafa Kalabalığı Kafanizin içi o kadar dolu o kadar çok gereksiz şeylerin kalabaliği var ki..Dış dünyamızla iç dünyamız uyum sağlayamıyor.
Kafa Kalabalığından Kurtul ve Hafifle! kafa kalabalığı eşittir ruh kalabalığı, ve eşittir stres....
Rüyada şarap içmek;
dünyada kuvvete, kudrete ve âhiret işlerini ihmale, bir yoruma göre de Allah'a karşı isyan etmeye yorumlanır.
Rüyada şarap içmek tek şekilde tabir edilmez. Bazen hayra bazen şerre ,bazen helal, bazen de haram olarak yorumlanır.

Rüyasında içki içtiğini görmek
Kazancına haram karıştırdığı, insanların arkasından gıybet ettiği, art niyetleri ve kötü emelleri olduğu yorumu yapılır.Bu kişi egoist olarak değerlendirilir.
Dolayısıyla rüyada şarap,yada içki içtiğini gören kişinin hak yolundan çıktığı yorumu yapılır..

iradenizin hakkini verin!!!
hayatınızda istikrarı bir türlü yakalamayadığınızı gösterir.
önce fiziksel , duygusal ve zihinsel yönden bir iç istikrar duygusu yaratmanız gerekir. ..
yoksa hayatinizin, kontrolunu elinizden kayiverir..

SON PİŞMANLIK FAYDA EDER..
Sen bir insansın,hata yaparsın!Hata yapmamak ve insan olmak birarada bulunması imkansız iki durum... Öyleyse seni yaratan,yaptığın hatalarda hemencecik gözden çıkaracak kadar acımasız olabilir mi?
O seni hatalarınla seviyor,bu yüzden hata yapmana değil hatalarından dolayı özür dilemene önem veriyor. Bilinsin,en güzel özür dileme yollarından biri de hatayı tekrarlamamaktır...

Rabbin sana kötülüğü yakıştırmaz... Çoğu zaman,en yakın arkadaşın bile,yanlış bir şey yaptığında seni de kötü ilan eder.
Oysa,yaptığın işin kötü olması,seni kötü yapmaya yetmez.Senden yanlış bir eylemin çıkması,seni hepten yanlış yapmaz. Rabbin senin özünde iyi olduğunu bilir. Senin değil,yaptığın işin kötü olduğunu söyler.

Bir kez,hatta çoğu kez yanlış yaptığın halde,hepten karalamaz seni. İyi insanların da hata yapabileceğini bilir. Kötü şeyler yaptığın halde iyi biri olduğunu belirtir.

Rabbim seni Öyle bağışlar ki seni,hiç hata etmemiş gibi yeniden seveceğini söyler.
Elçilerinin dilinde kendisinden hem bağışlama hem de merhamet istemeni belletir sana.
Bağışlar seni;günahlarını siler.Bağışlamakla da kalmaz;merhamet eder. Yeniden sever seni,hiç kusur etmemişsin gibi...
pişman oluyorum nasıl içki içtim ben diye ağlıyorum
inşaAllah sonun ferahlik ve selamettir...Rabbimin nazarında hep bağışlanan sevdiği razı olduğu kullar olabilmek duası ile ..

YavuzTR

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada kırmızı şarap yudumlamak

Selamun Aleykum dostlar;
Rüyamı görmeden önce bütün gün bir mesaj alabilme niyetiyle dua etmiş muradımı görebilmek amacıyla da yatmadan evvel 100 kez Ya Mecid esmasını okuyup rüyada bişeyler görmeyi umut etmiştim. Şükür ki gördüm, ayrıca rüya gibi değil adeta yaşadım. Duam gönlümdeki insanla olan ayrılığımın hayırlı olup olmadığına ona dönmek veya başkasını beklemek umuduyla bir işaret bir beklememdi.

Rüyam şöyle ki:

Bir anda aklıma esen kırmızı şarap içme isteği ile yanıp tutuşuyorum yol üzerinde bir restaurant var hemen girip bir kırmızı şarap istiyorum. Şişe var yanında da dolu kadeh var hazır dolu olan kadehi bana veriyorlar hemen masaya oturup bir yudum alıyorum tadı tatlı gibiydi öyle hatırlıyorum, lakin yanımda da annem var oturuyor bana bakıyor hiç bişey yapmıyor restauranta da onunla girmiştik ardından sabah namazı için alarm çalıyor uyanıyorum.

Söylediğim gibi adeta yaşadım rüya gibi değildi niyetimi duamı yukarda söyledim nasıl yorumlamam gerekli allah şimdiden razı olsun bilgilendirmeleriniz için.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz Hayr olsun Dost.
'Duam gönlümdeki insanla olan ayrılığımın hayırlı olup olmadığına ona dönmek veya başkasını beklemek umuduyla bir işaret bir beklememdi'
gönlündeki O insanla olan ilişkinin gidişatından ne yapmaniz, neye karar vermeniz gerektiği belli değil mi......? bu sevdanin Sizi nereye götürdüğüne bakın......?

rüyada kırmızı şarap içmek;
Konuşma, Yalan, Gıybet,dedikodu, Tartişma ,kavga, stress,çekiştirme bazen de AşK olarak yorumlanir.

"nasıl yorumlamam gerekli "
sadece kalbinizin değil aklınızında yorumladığı gibi..

Bütün mesele hazır olmakta!!kalp bile sevmek için hazır olmalı yoksa O insan hep iki insan, iki kalp, iki Dünya arasında gel ile gitlerde melankolik bir hayatta sahip olur...

"Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder hem kendini."
Bazen kazanmak için tamamen kaybetmek ,kaybolmak gerekir ki kendini ve ne istediğini bulabilesin diye...

Üstadım! dolmamış çilemiz var ise;Allahu alem,Hâl-Ene imtihan ve eksiğimiz var demektir...
Cebrail as akıl ile bedenin kucaklaşıp ilahi azama yükselişi insanın miracıdır ..selametle.

A

Ayşe şen

Kayıtsız
Misafir
Rüyamda birisi var ama gerçekte birebir tanıdığım birisi değil kendisi. Kırmızı şarap içiyoruz onla, yarım bardak içiyorum ben (normalde asla içmedim içmemde )şarap tatlı ve sarhoş etmiyor beni. Şaşırıyorum sarhoş olmadım tadıda acı değilmiş diye.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Rüyamda birisi var ama gerçekte birebir tanıdığım birisi değil kendisi. Kırmızı şarap içiyoruz onla, yarım bardak içiyorum ben (normalde asla içmedim içmemde )şarap tatlı ve sarhoş etmiyor beni. Şaşırıyorum sarhoş olmadım tadıda acı değilmiş diye.
Haram mal, büyük günah ama geniş rızıktır..

Üst Alt