• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada peygamberimizi görmek

ases

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada peygamberimizi görmek ne demektir?
Selamün aleyküm;
rüyamda peygamberimiz ile beraber mescitteyiz o sırada ezan vakti girdiği için 10 - 12 yaşlarında bir çocuk ezan okumaya başlıyor o sırada peygamberimiz bana dönerek "bu çocuk kim diye soruyor" bende etrafıma bakınarak peygamberimize bilmediğimi söylüyorum daha sonra peygamberimiz ezana dahil oluyor yani ezan okuyan çocuk birinci eşhedü enlailahe illallah dediyse ikincisini peygamberimiz söylüyor daha sonra hatırladığım tekrar mescide doğru yöneldiğim ve o sırada köyümüzün halen hayatta olan eski belediye başkanını görüyorum ve ona "mescitte peygamberimiz vardı" diyorum o da bana "şu anda yok o manevi olarak bazen gelir gider" diyor bende kendi kendime kızarak "tüh peygamberimizin elini ayağını öpecektim bir daha nerede göreceğim" diyorum teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüya da Peygamber Efendimiz i (S.A.V.) görmek ;tabiki Hayırlıdır ..
İnsanları Allah'a yaklaştıran Allah’a götüren Ulaştıran burağım mahlûkatın nefeslerinin adetleri kadardır..
Sizi Allah'a yaklaştıran Allah’a götüren Ameli Salihin ne olduğunu sadece Siz ve Allah cc. bilir..Bu Allah cc. ile kul arasındadır..

Bâtında aşk burağım, gül saçarsın Sultanım! ...
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir...

Rüyada Peygamber Efendimizi (s.a.v.) görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, tutuklu ise tahliye olunacağına, korkuyor ise emniyete ulaşacağına,
sıkıntı ve yokluk içinde ise, hayırlı nimetlerin artmasına, zengin ise parasının ve malinin daha da artacağına, fakir ise ondan kurtulacağına,
bekar ise imanli salih bir eşe ,hasta ise iyileşeceğine .bir hayrat ,iyilik, yaptiağına delalet eder.

Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

ALLAH cc. HAKKINIZDA HERŞEYİN. HAYIRLISINI NASİP ETSİN KARDEŞİM amin..amin.. amin..
Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Allahu Zülcelâl bizlere hayır kapılarını sonuna kadar açmıştır. Bu kapılar kapanmadan, bu fırsattan istifade etmek lazım.

Rüyada Ezan Sesi Duymak;
islama, imana, hidayette ,kurtulusa ,rahmette bir çağrı bir dâvet olduguna delaletir..selametle.

ases

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok teşekkürler gönül sızım mevlam sizden razı olsun allahım bahtınızı açık etsin.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm...

Rüyamda yere yatmış titriyorum...Yanıma peygamberimiz geliyor çenem ile kulak memesi hizasındaki eklem ağrıyor. Geliyor orayı eliyle okşuyor. Bana diyor ki Ebubekirlere zulmetme; Ali’nin yolunda ol.

Selametle.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamun aleyküm...

Rüyamda yere yatmış titriyorum...Yanıma peygamberimiz geliyor çenem ile kulak memesi hizasındaki eklem ağrıyor. Geliyor orayı eliyle okşuyor. Bana diyor ki Ebubekirlere zulmetme; Ali’nin yolunda ol.

Selametle.
Aleyküm selam. Vallahi sizin rüyalarınız kadar garip rüyalar görmedim. Çok anlamlı rüyalarınız var. Kardeşim rüyalar 3 yere ayrılır.
1.Nefsani (günlük hayatında gördüğün şeylerin rüyana yansıması, manasız, amaçsız, mantıksız olan rüyalar büyük ihtimalle Nefsani rüyalardır, ama sizin rüyanız anladığım kadarıyla Nefsani değil).
2.Şeytani (tabiri ölüm olan ve ya korkutucu tipten rüyalar İblisin fitne-fesat için gösterdiği rüyalardır, sizin rüyanız Şeytanide değildir).
3.Rahmani (Allah'ın mesaj olarak kuluna ilettiği rüya, sizin rüyanız büyük ihtimalle Rahmani rüyadır).

Burdada Hz.Muhammed Efendimiz(s.a.v) size mesaj vermiş,
mesajında da "Ebubekirlere zulmetme, Alinin yolunda ol." diyor. Zaten Hz.Muhammed Efendimiz (s.a.v) var ise bu rüya elbette hayırdır tartışılmasız.

Sizin rüyanızın İlahi rüya olduğunu hatta sizin rüyalarınızın çoğunun İlahi rüyalar olduğunu şu şekilde kanıtlaya biliriz:
Rüyada duyduğunuz sözler, hepsi çok manalı sözler ve hiçbir kaynakta yok.
Örneğin, "Ebubekirlere zulmetme, Alinin yolunda ol" sözlerini düşünüyorum birkaç saattir, araştırdım ve hiçbir kaynakta bu tip bir söze denk gelmedim.

Şu sözün üstünde duracağız;

Evvela sözde geçen "EbuBekirler"den kasıt Hz.EbuBekrin soyundan gelenler değildir. Zira şu tip bir söz vardır;

"Neredesin Efendimiz? Ebu Lehebler çoğaldı. Ebu Bekirler azaldı.."

"Ebu Lehebler"den kasıt, kötüler, fitne-fesatçılardır. Ebu Bekirlerden kasıt, iyi, dürüst insanlardır.
Dolayısıyla rüyanızda Peygamberin(s.a.v)

"Ebubekirlere zulmetme" diye buyurmasından kasıt, "İyilere zulmetme (iyi, dürüst kimselere kötü davranma)"dır.

"Alinin yolunda ol"............

Hz.Muhammed sahabelerine hep şöyle derdi:

"Eğer Ali'nin peşinden giderseniz, onun doğru yol üzere giden bir yol gösterici olduğunu, sizi apaydınlık bir yola ileteceğini görürsünüz"

Yani Hz.Muhammed, Hz.Alinin yolundan gitmeyi önerirdi. Rüyanızda sizede bunu önermiştir.
Yani Hz.Muhammedin demek istediği,

"İyilere zulmetme, Ebu Talibin oğlu olan Alinin yolundan git."

Üst Alt