• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber isimleri görmek

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada peygamber ismi duymak görmek rüyada peygamberlerin isimlerini duymak
Selamün aleyküm Gönülsızım Hocam ve değerli islamiforumlar yöneticileri,
Bu sefer yakın bir arkadaşımın rüyasını sizinle paylaşmak istiyorum.Arkadaşım rüyasında bir sayfa üzerinde tüm peygamberlerin isimlerinin yazılı olduğunu görmüş sonra Hz.İbrahim'in ismini bulup sevinmiş ve yazıyı tutup başka beyaz bir kağıdın üzerine koymuş.
Değerli yorumunuz nedir.?
Selametle kalın..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Gönül Dostum..rüyaniz Hayr olsun ki zaten Çok hayırlı bir rüyadır...

Rüyası yaşamakta olduğu sıkıntıların sona ereceğini, dertlerin biteceğini müjdelemektedir.
Hz İbrahim as ismi kelimesi temizlik yapan, temizleyen temizleyici anlamına gelmektedir.
Kabenin Hz İbrahim Peygamber tarafından putlardan temizlenmesi ile simgelenir.
Buradan yola çıkarak yaşamınızdaki sorunların Maddi, manevi temizlenmesi müjdesi kuvvetlenmektedir
Unutmayalım ki biz bu dünyaya aslımızı bulmak, kendimizi arıtıp temizleyip kemale ermek icin geldik..

nefsimizin elinden perişan oluyoruz. Büyük sıkıntılar içindeyiz.
Ne yapalım, nasıl edelim bu nefisten kurtulalim..?

biz nefsimizle didişmeyi bırakalım. Onu bir kenara koyalım. Kendimiz günlük hayatımız içinde iyiyi, güzeli, doğruyu yaşamaya çalışalım. Onunla öyle meşgul olalım ki, nefsi düşünmeye vakit kalmasın. İşimizle, gücümüzle, meşguliyetimizle, görevlerimizle öyle hemhal olalım ki, o işlere kendimizi öyle adapte edelim ki, nefis de baksın baksın, sonra bu insandan bana hayır yok deyip, gitsin...
Dinle, ilimle, güzel sanatlarla, düşünce dünyası ile öylesine meşgul olalım ki, nefsin girebilmesi için en ufak bir kapı aralığı kalmasın.
Hz.İbrahim as. gibi ol!!
Elf- lam -mim ol yeter. Elif beden. Lam kelam mim - kalbin üçü bir oldumu inasana yeter.
Herkesin Arzı, kendine göre değişir.Arzın bir mânâsı da, "Beden"dir.Beden Arzını doğru, dürüst ve temiz tut!!
İmani Konularda hic kimse icin taviz verme...
Selametle..

Üst Alt