• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber efendimizi ve Kabe'yi görmek

Ciğerci

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, rüyamda efendimizi arkasında Kabe'nin desenleri bulunan siyah bir kıyafetle çok güzel bir şekilde 25-27 yaşlarında siyah saçlı siyah sakallı bana tebessüm ederken gördüm. kendileri bana yaklaştılar benimle sohbet ettiler. elimden tutup beni yüksekçe tepe gibi bir yere çıkardılar orada üzüm bağları vardı. fakat insanlar o bölgede bulunan serçe parmağı büyüklüğünde yılanlar yüzünden bu üzümü toplayamıyorlardı. efendimiz yılanlardan bir tanesini yerden alıp oradan gitmelerini ister istemez hepsi yok oldular. yine bu beldenin insanları su kıtlığı çekiyorlardı. efendimizle birlikte onların yanına gittik. efendimizin parmaklarından su çıktı. öyle ki orada kocaman tertemiz bir göl oluşuverdi. insanlar ve hayvanlar bu sudan içtiler daha sonra efendimiz bana veda ettiler. Kabe' ye bir kaç adımda ulaştılar. giderken dağlar arkasından bile onu görüyordum. daha rüyam bitmeden efendimiz gitti diye çok üzülüyor ve ağlıyordum. ve oradaki insanlarda ağlıyor ve üzülüyorlardı.

birkaç zaman sonra Efendimizin üzerinde bulunan elbiseyi üzerimde gördüm. bir başka belde deydim insanlar bir birlerine zulüm ederken cana kıyarken beni gördüklerinde kaçıştılar ben ise Kabe'ye gitmeyi arzuluyordum Kabe'ye gitmek için yöneldiğimde bir kaç adımda Kabe'nin yanında kendimi buluverdim. Kabe'nin önünde 4 basamak vardı. birer birer çıktım Kabe'nin içine girdim. birde ne göreyim Kabe dünyadan daha büyük bir yer içerisi inananlarla dolu ve tam ortasında bir Kabe daha var (hatta gerçek Kabe orasıymış) çok ama çok güzel güneş gibi parlıyor yemyeşil bakmaya doyulmayacak kadar güzel. içeride inananlar namaz kılmak için bekliyorlar bende en arka sırada bir yer tutayım diye baktığımda her tarafın dolu olduğunu gördüm fakat namaz kılmak oradaki inananlara katılmak için yer bulma arzusu çok büyüktü arka sıradakiler yer açtılar ve ondan sonrakilerde yer açtılar bu hal en ön sıraya ulaşana kadar devam etti. baktım ki her yer dolu. sadece imamım namaz kıldıracağı yer boştu oradaki insanlar imamın bulunduğu yere beni yönlendirmişlerdi. oraya ulaştığımda hem sevinç hemde ben buraya layık değilim ki sorusu arasında kaldım ve çok utandım.

bu arada ben 4 4 lük islamiyeti yaşamıyorum hatta bu kadar güzellikleri görmeye bile kendimi gerçekten layık görmüyorum.

ancak yinede çok merak ediyorum.

bu birbiriyle bağlantılı iki rüya ile yorumunuzu rica ederim.
Allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, rüyaniz Hayr olsun..
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir.
Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Allahü Teala Silsile-i Âliyye büyükleri hürmetine bizleri bu büyük müjdeye kavuşanlardan olmak ile şereflendirsin.ins.Amin
bu Size Allah-in ne guzel bir ikramidir..hikmetti SAKIN kendinizden bilmeyin...
İnsan fakirdir maddi manevi hiç birşeyi kendi kazanmaz ne eviniz barkınız ne gönlünü kazandım sandığınız arkadaş veya Peygamber sevdaniz sizin kazanımınızdır...
Her biri sanki siz kazanmışsınız gibi gözüken Allah’ın lütuflarıdır.. Allah`a Çokca şükür edin..
Cana cefa kıl ya vefa Kahrın da hoş, lutfun da hoş, Ya derd gönder ya deva, Kahrında hoş, lutfunda Kahrına da Çok şükür edin..

“kulluk görevinizi gözden geçirin..
Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) bazen sevdiği kimselerin rüyasına girer veherhangi bir hadiseye karşı iç alemindeki durum itibarıyla o kişiye görünür.
Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj,bir hidayet,yolu verilmiştir.Peygamber Efendimiz onu konuda teşvik etmek için de gelmiş olabilir..
Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...

Elinden Pınar Gibi Su Akması Mucizesi;
Buharî, Müslim gibi sahih hadis kaynaklarında yer alan ve Hazreti Enes’den nakledilen bir mucizedir. Hazreti Enes şöyle anlatıyor:

“Zevra ismi verilen bir yerde, üç yüz kişi kadar, Allah Resulü ile beraber bulunuyorduk. İkindi namazı için abdest almamızı emretti, fakat su bulamadık.
Yalnız az bir parça su bulmamızı emretti; bulup getirdik. Mübarek ellerini içine batırdı. Gördüm ki, parmaklarından çeşme gibi su akıyor.
Sonra, orada bulunan üç yüz kişinin tamamı gelip o sudan hem abdest aldılar, hem de su ihtiyaçlarını giderdiler.”

Allah'ın Sizlere nasib ve lutf edeceğini Bereket ve Rahmettin sembolu...
Rüyada Kabeyi görmek ;en hayırlı rüyalardan biridir. Kabe görmek kişinin tüm sıkıntılarından kurtulup, mutlu, huzurlu yeni bir hayata başlayacağının müjdesidir.

Rüyada Kabe'yi ziyaret ettiğini görmek; hacca gitmeye, duaların kabulüne, güzel ameller işlemeye, dinde salaha işaret eder.
Peygamber efendimiz s.a.v ile veya yaşadığı yerlerle ilgili görülen ruyalar daima hayra ve iyiliğe işarettir.

Bu rüyanızda siz ve aile fertleriniz hakkında hayra işarettir inşallah.
Hidayete doğru yolculuğa çıkmanızı rabbim lütfeder !sevaplarınızın çoğalmasına işarettir.
Rüyalarla Kişisel Gelişim Yolculuğu da vardir....
Rabbim Gizlediğiniz ve açıkladığınız her şeyi de bilendir. O sinelerin özünü, gönüllerinizin içinde olanlarıda bilir. ...
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED.

Üst Alt