• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber efendimizi görmek ne demektir?

tanferh

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Peygamber Efendimiz s.a.v görmek Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek ne demektir? Rüyada Peygamberimizi görmek Rüyada Peygamberimizle konuşmak tabiri.
Selâmün aleyküm, ben yakin bir zamanda cocuk olan oğlumu kaybettim. Sabrettigimi dusunuyorum, dün cok sıkıntılıydım namazlarimi terk ettim, isyan yoktu icimde ama kilmak istemedim Allahim affetsin, gece hep dertlerimle ugrastim. Rüyamda sabaha karsi ise aydınlık bir alandayiz peygamberimiz sav bir iki basamak yukarida sirada oturuyor, cikiyorum yanina, elleri ayaklari ciplak yuzunu cok net hatirlamama ragmen nurani bir aydınlık ve beyazlik var yüzünde. Ellerini, ayaklarini seviyorum, mübarek sakalina dokunuyorum. Ne kadar sansliyiz sizi gördüğümüz icin her kimseye nasip olmaz diyorum, mutluyum. Başını dizlerimin arasına koy bacaklarini karnina topla diyor ve elini başıma koyup dua etmeye basliyor, sonlara dogru amentuyu mirildandigini duyuyorum, ne güzel okuyor anneannem de böyle guzel okurdu diyorum. Icimden de Allahim bir dahaki sefere kapanıp gelecegim diyorum, beni affet diye yakariyorum, ardindan bir bagris kopuyor tam kimden geldigini anlamadım peygamberimizden mi acaba? anlamsız bir kelime ve bu kadınin gözleri yerinden cikacak kadar buyuuk diyor, kötü anlamda soyluyor, başımı yana ceviriyorum etrafima toplaniyorlar o kadar da kötü degil diyor biri korkarak uyaniyorum. Sevinsem mi bu ruyaya, aglasam mi bilemiyorum kafam cok karisti.
Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam ,başınız sağolsun, Allah C.C Sabır versin.
Cenab_ı Hak kulunu sabra davet eder. Kulun gösterdiği sabır cinsinden de mükâfatını lütfeder. Bu O’nun Şekûr oluşunun, yani her amelin karşılığını tastamam verişinin gereğidir.

Allah sıralı ölüm versin” denir ya… Sıranın çok acı bir şekilde bozulmasıdır evlat acısı...
Kendi ellerine doğan çocuğu, kendi ellerinle toprağa vermektir.
Eşini kaybedersin “dul” denir, eğer bir çocuksan ve anneni ya da babanı kaybedersen “öksüz, yetim” olursun. Çocuğunu kaybetmiş bir anne-babaya ne denir?
İsim verilemeyecek kadar büyük bir acıdır, evlat acısı…
Evladını kaybetmek bir milattır yaşamında. O andan itibaren hiçbir şey eskisi gibi olamaz. ..
O anne-babanın bakışları hiçbir bakışa benzemez. Donuk bakarsın dünyaya, katılaşırsın, gülümsemelerin sahtedir artık. Gözyaşlarını içine akıtmayı öğrenirsin...
Büyük bir kısmın uçup gitmiştir. “Gözle görülebilen tek acıdır.”
“Ateş düştüğü yeri yakar” denir ya… Yakıyor… Çevreyede küçük kıvılcımlar sıçrar. Bazıları söner zamanla, o zaman elersiniz "sığ" insanları hayatınızdan biir bir... Bazıları da kor halinde için için yanmaya devam eder kalplerde...
Bir de tesadüfen o ateşin yanından geçenler olur, o kıvılcımlar onlarında kalplerine sıçrar...
Ama asıl ateşin düştüğü yer hiç sönmez, hafiflemez...
İlk düştüğü andaki gibi yanar durur…
“Allah düşmanımın bile başına vermesin böyle acıyı” denir buyüzden
Kelimelerle tarif etmeye çalıştım evlat acısını. Olmadı…
Koyu bir his, kopkoyu. En koyu siyahtan bile daha siyah…
Bazı insanlar için hayat daha zor… Bütün ömrünü “tarifsiz” bir acıyla geçirecek kadar zor.

Şimdi onlar sadece yitirdiği evlatlarına tekrar kavuşacağı günü beklemekteler.
Allah ancak sabredenlerle beraberdir....

rüyaniz Hayr olsun..
"Allahim bir dahaki sefere kapanıp gelecegim diyorum, beni affet diye yakariyorum"
yaşadıklarınız sizi, Allah'a uzaklaştırmamalı! Tam tersine yakınlaştırmalı.

Rüyada Peygamber efendimizi görmek;
Rüyada Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki, rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise, görenin durumu iyi, gönlü hoş, iç dünyası huzurlu olur.

Bak muhterem kardeşim.Senin gönlüne Allah tarafından peygamber efendimizin sevgisi veya aşkı nakşedilmiş, müjdeler olsun sana!ama Allahu Alem
Onu sav. görememişsiniz sanırım bir şeyler eksik ya da SABIR ile onu ancak görebilirsiniz..
Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

adabayir

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada peygamber efendimizi görmek

Selamın aleyküm hocam.
Oncelikle şunu belirtmek istiyorum bu rüyayı çok önceden gördüm ve sakladım ama sonunda bir vesile ile sormaya karar verdim.
Rüya söyle;
Büyükçe bir masa kurulmuş boydan boya ucu gözükmüyor çölvari bir yerde. Sanırım Mekke veya Medine civarı. Masanın etrafında yüzlerce sahabe oturmuş basinda da peygamberimiz, yüzü nurdan ay gibi ışıl ışıl, ben geliyorum peygamberimiz ayağa kalkıyor ve gülümseyerek beni masaya buyur ediyor ama ben oturamadan uyaniyorum bunun anlamı nedir...
Saygılarımla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, rüyanız Hayr olsun.
Rüyada Peygamber Efendimiz S.A.V. i görmek;
Rüyada Peygamber Efendimiz (SAV) i görebilmek mutlulukların en büyüklerindendir ve kolay kolay herkese kısmet olmaz.
Onu ancak iyi insanlar, güzel insanlar (kalben) kısmet olursa görmektedir.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...
Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir.
Rasûlüllah (s.a.v.)'i görmekte çok büyük faydalar vardır.
Bu öyle bir ikramdır ki rüyayı görenin durumu bilinir ve o kişi gafletten uyanır.
Kim ki rüyasında Peygamberimiz Efendimiz'i gördü ise görenin durumu iyi gönlü hoş iç dünyası huzurlu olur..
Maddi ve Manen ,Ruhen olgunluğa ereceksiniz inşallah ....

Peygamber efendimizi sav.rüyada da olsa görmek Ona layık bir ümmet olabilmek için Size yardımcı olacak akıl ,kalp. Ve nefsiniz dir..

Peygamber efendimizi (aleyhissalatü vesselam) rüyada görmek büyük bir nimettir.
Hadis-i Şerife "Beni rüyada gören elbette cehenneme girmeyecektir" buyurulmuştur.

Allahü Teala Silsile-i Âliyye büyükleri hürmetine bizleri bu büyük müjdeye kavuşanlardan olmak ile şereflendirsin.ins.Amin
Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed.

acilangul1

somuncu73

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Peygamber Efendimizi görmek

Selamun aleykum değerli arkadaşlar ben yaklaşık 10 yıl önce rüyamda peygamberimiz hz.muhammed s.a.v efendimizi bir çadırın altında otururken sol omuzu tarafından başında sarığı ve cübbeli haliyle gördüm ve omuzunda kum (toprak)taşıyan başka biri geliyor ve ben o peygamber efendimiz öncelik onun diye parmağımla kum taşıyan şahsı yönlendiriyorum....beni huzursuz eden ben bu salih rüyanın faziletine müjdelerine (vakıf olamadım ) aklıma geldikce göz yaşı döktürüyor..saygılarımla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam ,samuncu baba,Rüyaniz hayr olsun.
Rüyada Peygamber Efendimiz S.A.V. i görmek;Rüyada Peygamber Efendimiz (SAV) i görebilmek mutlulukların en büyüklerindendir ve kolay kolay herkese kısmet olmaz.
Onu ancak iyi insanlar, güzel insanlar (kalben) kısmet olursa görmektedir.

Efendimiz’i rüyasında gören kişiye bir sır ,bir mesaj verilmiştir. Ne olduğunu anca her kes kendi kalbinde bilir...

Bir ramazan günüdür. Sultan Mahmut bu kez halkın kendisini tanıyamayacağı bir kıyafetle dolaşmaktadır. Bir ayakkabıcı dükkanından gelen ses dikkatini çeker padişahın.
İhtiyar bir adam elindeki çekici boş örse vururken şöyle mırıldanmaktadır.
- Tıkandı da tıkandı, tıkandı da tıkandı…

Sultan Mahmut selam verip içeri girer:
- Hayrola baba, nedir tıkanan?

İhtiyar elindeki çekici boş örse vurmaya devam ederek:
- Sorma be evlat, der, tıkandı da tıkandı. Kırış kırış alnı, bembeyaz sakalıyla nur yüzlü bir ihtiyardır bu.
Bundan iki-üç sene önceydi evlat, bir rüya gördüm. Çok büyük bir şadırvan vardı. Her tarafında irili-ufaklı çeşmeler… kiminden oluk oluk su akıyor, kiminden damla damla,
kiminden iplik gibi. Nedir bu, diye sordum. Nasip-RIZK çeşmesi, dediler.
Oluk oluk akan padişahın nasibiymiş. Diğeri filan sadrazamın, öteki bilmem kimin… Gözüm bir çeşmeye takıldı o sıra. Arada bir tek-tük damlalar düşen bir çeşmeydi bu.
Bu kimin, dedim. Senin çeşmen dediler.

İhtiyarı dinliyor görünse de, gülmesini zor tutuyordu padişah:
- Eee?..
- Oradan bir odun parçası buldum, çeşmenin ağzını açmak için zorlarken, odun kırılıp iyice tıkamasın mı çeşmeyi!.. Damla düşmez oldu.
O günden beri böyleyim işte evlat.

Elindeki çekici örse vurmaya devam etti ihtiyar adam:
- Tıkandı da tıkandı…
Padişah sevmiştir bu tuhaf ihtiyarı. Saraya döndüğünde bir hindi dolması hazırlatır. İçinde çil çil altınlar olan bir hindi dolması.
Dükkanı tarif edip hindiyi gönderir, neticeyi beklemeye başlar.

Tıkandı baba sevinir hediyeyi görünce. Nihayet nasibim açıldı der. İftara az bir zaman kala bu hindiyle bir iftar etmektense bunu satar, üç günlük yiyecek alırım diye düşünür.
Hindiyi üç-beş akçeye satar.

Hadiseyi duyan Sultan Mahmut, gülmeye başlar, adamlarına yeni bir emir verir.
- Hemen bir tepsi baklava hazırlayın, her dilimin altına bir altın koyup götürün ihtiyara…
Tıkandı Baba, hindiyi sattığı komşusuna baklavayı da birkaç akçeye satar. Mutludur artık, nihayet nasibi açılmıştır işte. Padişah ise ihtiyarın saflığına kızmaya başlar:

- Getirin bana o ihtiyarı!

Tıkandı Baba Padişah’ın huzuruna getirilir. Olanı-biteni bir bir anlatır padişah. İhtiyar adam çok üzülür. Ellerini dizlerine vurarak dövünmeye başlar:
- Tıkandı da tıkandı, tıkandı da tıkandı…
Onun bu halini gören Sultan Mahmut bir kez daha merhamete gelir. Vezirine işaret verir. Hazine dairesinden bir altın sandığı, bir de kürek getirilir.
İhtiyar küreği sandığa daldırıp çıkartacak, küreğin içindeki altınlar onun olacaktır.

Tıkandı Baba sevinir. Padişah’a dualar ederek heyecanla sandığa daldırır küreği. Sandıktan çıkardığında ise oracığa yığılır, bayılıverir.
Zira heyecandan küreği ters daldırmıştır Tıkandı Baba. Ve küreğin sırtında tek bir altın vardır!

Sultan Mahmut nasipsizliğin deyimi olarak kalacak olan sözünü orada söyler işte.
- Vermezse Mabud, neylesin Mahmut…

Şimdi diyebilirsiniz ki, istemeyi bilmekle her şey bitiyor mu? İşin bir de nasip tarafı var elbet. Her şey tamam, bütün şartlar hazırdır, istemenize bile gerek yoktur
ama nasip tıkanmıştır bir kere…
sadece SABIR ,Dua ve Teslimiyet icinde beklemeliyiz..

Her su akar yolunu bulur, insanlarda kendi yolunu kendi bulur. kimseye zorla bir şey verme isteyen olursa geri çevirme...

Hayatı,kaderin akışına bırakin!!sizin istediğiniz gibi değil de kaderin ilahi takdirin istediği gibi yaşamayı deneyin..
başınıza gelen ufak tefek şeyleri kabullenirseniz emin olun,Siz de ailenizde çok daha mutlu olacaksınız...
Herşey olabilir hayatta sizin dışınızda gelişen,ama unutmayin bunlar hepsi birer imtihan vesilesidir!!
Rahat olun.Yapacaklarınızı yine yapın.Ama sizin dışınızda gelişen hiç birşeyi kafanıza takmayın.Söyleceğiniz tek şey su:
DEMEK Kİ KADERDE BÖYLE OLMASI GEREKİYORMUŞ
..

https://www.islamiforumlar.net/gonu...babayi-bizede-anlatirmisiniz-gonul-sizim.html

somuncu73

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleykum yorumunuz için ALLAH.C.C RAZI OLSUN DÖK İÇİNİ RAHATLA BÖLÜMÜNDEN GÖNDERMİŞTİM AMA DEDİĞİM GİBİ BU RÜYAYA VAKIF OLACAK HAL VE HAREKETLERDE TAM ANLAMLI İBADETTE BULUNAMADIM BEN BUNA ÜZÜLÜYOR YANIYORUM.

Gönül sızım...
Allah cc Rahmet ve bereketi daim sizlerle olsun inşallah...
Peygamber efendimizi sav.rüyada da olsa görmek Ona layık bir ümmet olabilmek BU RÜYAYA VAKIF OLACAK HAL VE HAREKETLERDE TAM ANLAMLI İBADETTE BULUNABILMEK için Size yardımcı olacak akıl ,kalp Ve nefsiniz dir..

Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr..
Allah Teala bize yeter O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır. o ne güzel hâmi ne güzel güvencedir..

acilangul1

İiremm.11

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek

Selamun aleyküm, gördüğüm rüyanın hâlâ etkisindeyim sırf bu yüzden bu siteye üye oldum. Yaşlı, yatalak, bakıma muhtaç bi kadın vardı rüyamda annemdi. Ben ona yardım edecekken Allahın seslendiğini duydum bana üç kere refaha ermek istiyorsan oradan uzaklaş dedi bende koşar adımlarla ordan uzaklaştım. Başka bi yere geldim daha önce bi konuşma yada bir miting yapılmış gibiydi merdivenlere doğru ilerledim ve oturdum sonra bi kadın yanıma gelip bana telefonunu emanet etmek istedi fakat ben bunu kabul etmedim, kadına sen beni tanımıyorsun nasıl güvenebiliyorsun dedim o da ben sana güveniyorum deyip telefonu bırakıp uzaklaşmaya başladı.

Arkasından seslendim bu telefonu emanet olarak almıyorum buraya bıraktım deyip ordan da uzaklaştım. Koşmaya başladım, uzun bi caddeden bana doğru bi kalabalık koşuyordu birinden kaçıyorlardı. Onlar bana doğru koştukça bende onlara doğru koşuyordum. Onları kovalayan adama yaklaştığımda birden bire sırtıma bi kurşun sıkıldı elimle dokunuyordum ne kan vardı ne acı hissediyordum. Çok geniş bir çukura düştüm ve sağ tarafımda hz Muhammed sav yatıyordu üzerinde kahverengi bi battaniye vardı ama onu sadece ben görebiliyordum. O adam yanıma geldi ve benden kaçmak ha deyip kafama silahla vurmaya başladı. En sonunda da kafama sıktı ama ben ne korkuyor ne de birşey hissediyordum. Yerde başım paramparca ama hiç kan yok ve ben ayakta yerde kafası dağılmış halde kendimi sol tarafımda o sinirli yüzü sağ tarafımda da kafasına kadar battaniyeyle kapalı olan nebiler nebisini görüyorum. Rüyam bu kadar lütfen yorumlayın.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Peygamber sav Efendimiz'e seslenmek

Rüyamda Peygamber sav Efendimiz'in gölgesine sesleniyorum peygamberim diye arkası dönük haldeyken, ne anlama geliyor bu? Kurbanım ALLAH razı olsun.

Üst Alt