• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Pemgamberimizi görmek

S

Selma

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleyküm. Ben Ayşe . Trabzon'da yaşıyorum. Üniversite öğrencisiyim.
Yaklaşık 2 hafta önce gördüm bu rüyayı. Rüyamda gerçek hayatta nefret ettiğim üvey ablamla beraber bır asfalt yolda yürüyorduk ve iki tarafı da ormandı. Önümüze bir patika yol çıkıyor, ablam gel buradan diyor. Patika yolda yürüdükten biraz sonra beyaz tek kat bir ev vardı. Yanında da havada asılı duran bır ölü beden(ceset demek gelmiyor içimden) . Hanı basından yukarıya bağlanmış gibi duruyordu ama öyle degıldı nasıl asılı kaldıgını goremedım. Uzerınde bembeyaz bır elbıse vardı ya kefendı yada ıhram gıbı bır elbıse.

Peygamber Efendımızmıs o kısı. Efendımızın olu bedenı o evın yanına tasınmıs. ben nasıl olur boyle bırsey boyle bır yere nasıl bırakılır nasıl ozen gosterılmez dıye kızdım ılk basta. sonra ablam elbısenın altından kafasını uzatarak gel bak Efendımızın yuzune bak bak ben goruyorum dedı . bense hayır buna hazır degılım, ya 'gercek hayatta' yasarken bırını gordugumde aa suna benzıyor falan dersem dıye ıtıraz ettım, oyle cok korkmustumkı hayır hazır degılım dayanamam dedım . boyle derken arkaya dogru adım atıyordum, sendeledım. sonra bı an kendımı tekrar o patıka yolun yakınında gordum. evet bu kez bakıacağım hamd olsun göreceğim falan derken bır baktım patıka yolun gırısını aslan, kaplan gıbı hayvanlar doldurmustu bırde en net hatırladıgım vasak vardı.

Hayvanlardan bırıyle gozgoze geldım bana atılacakmıs, ben korktum gerı gerı gıderken arkamdan bı ses geldı korkma bırsey yapmayacak dıye. sonra hayvan bana baka baka gerı gıttı bense orda uyandım. uyandıktan sonra keske baksaydım dıye cok pışman oldum ıykı bakmamısım dıye de dusundum ama hakkımdan hayırlısı buymus. o yakınında olmanın verdıgı muthıs duygu bıle yettı bana.kı Efendimizi gordugum ılk ruyam degıldı bu. bu ruyayı bu kadar dusunmemın dıger sebebı o sırada evlenmeyı dusundugum sevgılımın yanında uyuyor olusumdu, acaba bır uyarı mı sorusu geldı aklıma .

ve 2 3 cumlelıkte olsa bana bır yorumda bulunmanızı çok isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim. Allah yar ve yardımcınız olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ve Aleykümu Selam Ayşe kardesim...
ilk kez bir ruyayi okur ken yorumlar iken irkildim! korktum..dehsette dustum...
Nefret ettigim demiyelim de anlasamadiginiz üvey ablamla diyelim.. kalbimizi nefret ile degil Sevgi, merhamet ile dolduralim ki Rabbimin ins. Rahmettini bulalim..
Bazı âlimler de, (Peygamber efendimizi değişik şekilde görmek, yine O'nu görmek olur. Fakat bu, o kişinin dindeki noksanlığına alâmettir. diye yorumlar..
Allahu Alem..Rabbim her seyin en hikmetlisini bilendir...
Siz kendinizden RAZI ve kendiniz ile mutlumusunuz?
vicdanen ,samimiyet ile icinde bulundugunuz durumdan HUZURLU mu -sunuz?

Allah'ım! Bizi dünyada Resûlünün sünnetinden ayırma! Ahirette ise şefaatından mahrum kılma! Âmin... Âmin... Âmin...

Kardesim gittigin yol yol degil.. oyle bir gaflet uykusu sarmis ki bizleri..hep hazır degilim diye diye bir gun ecel KAPIMIZA gelince hangi yuz ile Rahmana kavusacagiz..
o gordugun vahsi hayvanlar icindeki kendi azgin nefsindir..
Allah-in Haram ettigi bir Yasagi cigniyorsunuz kardesim..

bakin mubarek 3 aylardayiz..gelin Allah-tan af ve magfiret dileyin..dualarda bulusalim kardesim..bir Gunahkar diger gunahkar kardesi icin samimiyet ile DUA etsin olur mu?

Siz özunde iyi ve guzel bir insansiniz.. sadece nefsinize yenilmissiniz..gelin cook gec olmadan Rabbinize yonelin..Ölümün Yaşı Yoktur ..Ayşe Nur kardesim...

Nefis asla dost olmaz ..unutmayin bunu!Nefsiniz sizi bahaneler ile kandirmasina izin vermeyin...

"Artık bugün hiçbir kimseye zerre kadar zulüm yapılmaz, yalnız kendi yaptıklarınızın cezâsını çekeceksiniz.”
Yâsin Sûresi, 54

“Herkesin nefsiyle mücâdele ederek geldiği gün, kendi kazandığı amellerle öldüğü gündür, onlara asla zulmedilmez.”
Nahl Sûresi, 111

Yillardir beni uyuttun. Hep yarina biraka biraka koca bir ömür heder oldu. Gecelerim gaflette gündüzlerim semeresiz ibadetsiz geçti...
Acaba yarin yarin diye uyuttugun yarinlarimi, meçhul bir yarinda nasil dolduracaksin?
Yoksa Sana uydugum icin yine Beni mi sucliyacaksin?
Gec otur soyle karsima Eyy nefsim hep sen konustun ben sustum!Yeter artik Sen susacaksin ben konusacagim artik..
Ya benim ile olup felaha kavusursun yada kendi kendini cehenemin dibine atarsin anlasana artik..
butun bu ugrasilarim ikimiz icin ikimizi de kurtarmak icin..
Ya benim ile bir olup Rahmanin KAPISI-na gelirsin Yada Senin kafani ezip ben tek basima da giderim.. Tercih Senin..
anla artik bu isyanin ve kibrin ile hem kendinin hem de sevdiklerinin basini yakacaksin..
anla ki Sen bir Hic sin..
Anla ki, cennet ucuz degil, cehennem dahi lüzumsuz degil!
Anla ki; cennete giden yol asfaltla dösenmemis!
Anla ki; bedelini ödemedigin hiçbir seye sahip olamazsin!
Hakkini vermedigin her sey sana sadece yuk ve zahmettir
Anla ki; dünyayi bize bizler zindan ediyoruz.. ihmallerimiz, enaniyetimiz, samimiyetsizligimiz..
oysa Allah`a teslim olsaydik kendi kendimize refah ve huzurlu bir dunya kurardik..
Anla ki; Eyüp gibi sabir erbaini doldurmadan, Yusuf gibi kuyu diplerinde yillarca çile çekmeden,
Yakuplar gibi gözlerini hasrete kurban etmeden ,olmaz!
Allah`a HAKKI ile kul olup O`ndan Razi olmadikca O da Senden RAZI olmaz Ey Nefsim anlasana artik..
gel etme eyleme yazik etme kendine goruyorsun iste..Onun huzurunda huzur bulmaktan baska caren mi var anlasana artik..
Allah cc.yar ve yardımcınız olsun kardesim selamet ile hidayet ile Rahmana emanet olun...

Üst Alt