• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada örümcek görmek

melis34

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada örümcek görmek islami rüyada örümcek görmek ne anlama gelir rüyada örümcekler görmek

Selamün aleyküm. Ben rüyamda kendimi yatakta bağdaş kurmuş oturuyor olarak gördüm.Yatak nevresimi çiçek desenliydi, beyaz üstüne turuncu çiçekli idi. O sırada bir genç karşıma oturup bana bir bütün ekmek verdi. Bende başımdan sağmak istedim ve ekmeği bölüp tam yiyecektim ki ekmeğimin içinden 2 örümcek çıktı ve örümcekler bir den canlandılar. Sonra örümceklerin sayıları 3'e çıktı. Korkup ekmeği önüme bıraktım. Sonrada bütün odayı örümcekler sarmaya başladı bende uyandım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
rüyada örümcek görmek rüyada örümcekler görmek

Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun..
"rüyamda kendimi yatakta bağdaş kurmuş oturuyor "
Gerçek hayatınızda bir işinizi beklemede olduğunu işaret etmekte, doğru tabirle bu işi çözmeniz için çizdiğiniz dairenin dışına çıkmanız gerektiğini temsil etmektedir.

bildiğiniz gibi;örümcek bir böcek çeşididir, peygamber efendimizin düşmanları tarafından takip edilirken saklandığı mağranın önüne hızlıca ağ örmesi ile mübarek bir hayvan olduğu bilinir, örümcek şekil itibariyle ürkütücü bir görüntüye sahip olduğuda düşünülür, ördüğü ağ ile yakaladığı diğer böcekler ile beslenir.
Rüya tabirleri yapılırken örümcekle ilgili bu hakikatler de göz önüne alınarak bir çok farkli yorumuvardir...

Allame Meclisî: Örümcek; inzivaya çekilmiş zahit kimseye işarettir derler ..
Çağdaş Ulema: Örümcek, uyarı demektir. Dolayısıyla kendinize daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir.örümceklerin ördüğü ağlara takılıp AVLANMAYIN!!!
Rüyada örümcek görmek ;sıkıntılara, kıtlığa,imtihan sonrasinda da bereket ,hikmet ve zenginlige işarettir..
yaşamınızı olumlu yönde derinden etkileyecek belkide yaşam standardınızı beklemediğini derecede yükseltecek büyük bir gelişmeyi işaret eder.
Dikkatli olup karşınıza çıkacak bu fırsatı kaçırmamanız gerektiğini ifade eder.
küçük işlerle uğraşmaktan, küçük sorunları büyütmek yüzünden önünüzdeki büyük zenginlikleri kaçırdığınızı ifade etmektedir.

Rüyada Ekmek görmek;Bereket nimet, fırsat, yaşamın temel ihtiyaçlarını simgeler. Ekmekler aç ve susuzluğun sona ermesi, manevi tatminsizliklerin bitişi, yaşam sevinci sembolüdür.

Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi dinlediğim tüm sıkıntılarda bana Seni hatirlatiyor...Selametle..

werade

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada örümcek ısırması

Merhaba hocam nasılsınız iyisiniz İnşallah :) Ben direk rüyama geçeyim. Rüyamda başımda bir örümcek vardı,ben onu elime aldım gibi bir şey oldu koluma geldi. Örümcek kolumu ısırdı, rüyada acısını çektim. Sonra kolumu ısırdı ben örümceği kolumda parçaladım,öldürdüm. Sonra baktım ki 2 tane izi vardı bu neye işarettir sizce lütfen yardım edin. ALLAH sizi korusun AMİN.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba hamd olsun iyiyim ya siz nasılsınız iyisiniz İnşallah kolunuz, eliniz nasıl Veren el alan elden hayırlı ..hep almayi beklemeyin birazcik da almadan verebilsek..vermek gerekir değil mi..

rüyaniz hayr olsun.
Allame Meclisî: Örümcek; inzivaya çekilmiş zahit kimseye işarettir derler ..
Çağdaş Ulema: Örümcek, uyarı demektir. Dolayısıyla kendinize daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir.örümceklerin ördüğü ağlara takılıp AVLANMAYIN!!!
Rüyada örümcek görmek ;sıkıntılara, kıtlığa,imtihan sonrasinda da bereket ,hikmet ve zenginlige işarettir..
yaşamınızı olumlu yönde derinden etkileyecek belkide yaşam standardınızı beklemediğini derecede yükseltecek büyük bir gelişmeyi işaret eder.

Rüyada örümcek ısırması;
amaan Örümcek adam olmayin şimdi yoksa Siz de benim gibi Örümcek adam filmini mi seyrediniz ya da oyununu mu oynadiniz...
Rüyada örümcek ısırması;
duygusal ve ruhsal ilişkinizde de hayalkırıklığı ,çocuksu geçici bir acı yaşayabilir olmaniza yorumlanabilir..

Örümcek öldürdüğünü görmek;
makul ve makbul bir rüya değildir ve gerçek yaşamınızda büyük bir fırsatı yada bir nimeti kaçırdığınızı simgeler...iyi bir insan bile nimettir..

garaji temizlerken bile Örümcek ağini temizlerim amaa Örümcek ve karincalari öldüremem...rah. Annem Örümcek ve karinca berekettir derdi..

"Bu hayvanın hayatını sen mi verdin de almaya kendinde hak buluyorsun?
Rızkını sen mi veriyorsun, hayatını sen mi devam ettiriyorsun?

Bak nasıl bacaklarını hareket ettirip ağ örüyor, o bir sanatçı. sırada o kadar uyum içinde bacaklarını hareket ettiriyordu ki sanki bir müzik aleti çalar gibi ...bu sanatın ardinda bunu yaradan motivi de eden bir de sanatçı vardir...bu canlinin sahibi Sen misin ki hakkinda karar ve hüküm veriyorsun..

Hem, sen bu dünyayı güçlülerin güçsüzleri ezdiği bir yer olarak mı görüyorsun? Bu örümcek senin boyutunda olsaydı onu öldürebilir miydin yoksa kaçar mıydın? Küçük diye mi kendinde öldürme hakkı görüyorsun?

Bir köpeğe kediye vurmak, eziyet etmek hatta öldürmek kötü de küçük diye böyle bir hayvanı öldürmek iyi mi?
Onun canı daha mı az yanıyor küçük diye, nereden biliyorsun?"

kissadan hisse Önce kendi kalbinden al nasibini,sonra okursun diğer kalpleri ..
Önce kendi Gönül dillini çözersen bütün Alemin dilini anliyabilirsin .

Kissadan hisse herkes kadarinca, kaderince idraki ve aklinca nasibini alir..

werade

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ama hocam rüyada öldürüdüm :) Teşekkürler :) Bide hocam bunun için bir dua var mı acaba ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İftiradan,kötü kişilerden ve olaylardan korunma duası.

şer ve kötülükten korunmak niyetiyle Ayetel Kürsi Felak ve Nas sürelerini okur,Alemlerin Rabbi olan Allah'a cc. sığınırım.
duaa..

gizem16

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
örümcek görmek

Selamünaleykum, benim bir erkek arkadaşım vardı uzun zaman önce ayrıldık fakat benim hakkımda hayırlı olan kişi o mu diye istihare namazını kıldım ve rüyamda kırmızı halının üzerindeydim üzerime yeşil renkte küçük örümcekler yağdı. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Madem ki uzun zaman önce ayrıldınız o zaman neden halen benim hakkımda hayırlı olan kişi o mu diye istihare yaptiyorsunuz..?

Rüyada Yeşil örümcek, görmek;
yaşamınızda huzur ve ferahlığın olacağı yeni bir döneme girmenize sebep olacak güzel bir gelişmenin haberini müjdeler.

geçmiş bitti, gelecek belirsiz, anı yaşamak en güzeli, nasılsa su akıyor yolunu buluyor...
insan ,Geçmişten ders alıp geleceğe bakmalı !Hani ya ,belkilere, düzelirselere takılma çünkü düzelmez canım.
Nasıl başladıysa öyle devam eder..Gel sen yol yakınken geleceğe dön yüzünü...selametle..

acilangul1

gizem16

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Evet uzun zaman oldu fakat bir türlü unutamıyorum. Yorumladığınız için Allah bin kere razı olsun.

aysuns

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm, rüyamda babamın bahçemize beyaz bir köpek kulübesi yaptığını görüyorum, çok güzel deyip gidip bakıyorum, içinde nerdeyse el büyüklüğünde bir örümcek var, çok korkuyorum annem geliyor ve korkma deyip eline alıyor, hatta beni gülerek korkutmaya falan çalışıyor, daha sonra eve giriyorum ve yatağımın içinde otururken bacağımı sanki bişey ısırdı deyip bacağımı açıyorum, sivrisinek ısırığı gibi bir ısırık var hiç acı yok, annem örümcek ısırığıdır diyor, örümceği aramaya başlıyoruz ve örümceğin başımda olduğunu görüyoruz, annem yine korkusuz bir şekilde almaya çalışıyor, ben çok büyük bir korku yaşıyorum. biraz uzun bir rüya oldu ama gerçek hayatta şu sıralar sıkıntılı bir dönem geçirdiğim için merak ettim, yorumlayabilirseniz sevinirim, hayırlı günler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz Hayr olsun
Rüyada Örümcek Görmek;
rüyada görülen örümcek tembellik ve zayıflıkla ,Geçmişe takılıp kalmak ile ilişkilendirilir.

"örümceğin başımda olduğunu görüyoruz,ben çok büyük bir korku yaşıyorum."
Günlük hayatta zaman zaman endişe, korku, gerginlik,
daralma, huzursuzluk, kaygı, sıkıntı, bunaltı, tedirginlik yaşadığına yorumlanir..

Rüyada örümceğin üzerinde gezdiğini görmek;
Rüya sahibinin bir sağlık kontrolünden geçmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada örümceğin başında olduğunu görmek;
Akıl hastalığı ve ruhî bunalım,bir arayış içinde olmasına yorumlanir..
Ruhî bunalım deyince, kişinin yaşadığı iradî veya gayri iradî değişim ve hayat olaylarına uyum sağlama yetersizliği akla gelir.

Kendinize gelin Kendinize..Asla kafanızda korku ve olumsuz düşüncelere yer vermeyin..Tabii kafanızı boşaltmanız yeterli değildir.
Kafanızı boşalttıktan sonra içini hemen yaratıcı ve sağlıklı fikirlerle doldurun.Huzur ve Sağlıcakla kalın ve Rabbi Rahime emanet olun...

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Örümcek Görmek

Selamun Aleykum, Rüyamda Siyah büyük bir örümcek görüyordum. biraz tüylüydü yanında 2 örümcek daha vardı. biri beyaz, öteki ise kahverengi kreme benziyordu. tam hatırlayamıyorum. O 2 örümcekle siyah büyük örümcek birbirlerine saldırıyordu.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bildiğiniz gibi;örümcek bir böcek çeşididir, peygamber efendimizin düşmanları tarafından takip edilirken saklandığı mağranın önüne hızlıca ağ örmesi ile mübarek
bir hayvan olduğu bilinir, örümcek şekil itibariyle ürkütücü bir görüntüye sahip olduğuda düşünülür, ördüğü ağ ile yakaladığı diğer böcekler ile beslenir.
Rüya tabirleri yapılırken örümcekle ilgili bu hakikatler de göz önüne alınarak bir çok farkli yorumuvardir...

Rüyada örümcek görmek ;
Allame Meclisî: Örümcek; inzivaya çekilmiş zahit kimseye yada tenbel bir gence işarettir derler ..

-Çağdaş Ulema: Örümcek, uyarı demektir. Dolayısıyla kendinize daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Rüyada örümcek görmek ;
sıkıntılara, kıtlığa,imtihan sonrasinda da bereket ,hikmet ve zenginlige,Bazen de iş ,Aşk hayatınızda giriştiğiniz işlerde dikkatli olmanız gerektiğini bildirir.
küçük işlerle uğraşmaktan, küçük sorunları büyütmekten her şeyden korkmaktan,ürkmekten vaz geçin ..
yoksa Aklınız ile kalbiniz çatışmaya birbirine saldırıya geçerde siz ortada
farklı yepyeni durumlarla karşı karşıya kalırsınız...

Selametle ve hoşgeldiniz...

acilangul1

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun ablacım, Aşk ve tenbellik kafama takıldı ben hakketten tenbel biriyimdir sırıtık.:, Aşk konusunda ise hoşlandığım bir kız var ona bazen takılıyorum. birde küçük şeyleri büyütüyorum. bunlardan hangisi olabilir diye düşünüyorum.. örümcek bana düşman olarak gelmedi. yani onu o şekil görmedim rüyada.

safir

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada siyah örümcek görmek, rüyada örümcek görmek, rüyada örümcekler görmek rüya yorumu.
Selamün aleyküm degerli ilim arkadaşlarım. Ben yeni üye oldum, rüyam hakkında yorum yapabilirseniz çok sevinirim. Çok sık rüya görüyorum ama bir çoğunu hatırlamıyorum. Hatırladıklarımi da çok net hatırlıyorum. Şöyle bir rúya gördum, Annanemin evindeyim akrabalarımda var ve siyah kocaman bir örümcek gördüm o örümcek bana sarı renkte çok değerli bir taş verdi daha doğrusu ben aldım, örümcek almamı istedi. Hem almak istiyordum hemde korkuyordum. Sonra odadaki divan örtüsünü kaldırdım orda birkaç örümcek daha vardi onlarda da çeşitli değerli taşlar vardı. Beyaz taşlı küpeler vardi, bir baktım hepsi bende. Örümceklerden korkarken bir yandanda seviniyordum, acaba bana musallat olurlar mı düşüncesi vardi. Ama taşlar güzeldi sonra başka bir yerde buldum kendimi, kara yılan vardı ve kız kardesimi uyrıyordum, yılanlara dikkat et diye. Bu kadarını hatırlıyorum.Umarım yanlış yere yazmamışımdır rüyamı.Yorumlarsanız cok sevineceğim. Allah cümlemizden razı olsun inşaallah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bildiğiniz gibi;örümcek bir böcek çeşididir, peygamber efendimizin düşmanları tarafından takip edilirken saklandığı mağranın önüne hızlıca ağ örmesi ile mübarek
bir hayvan olduğu bilinir, örümcek şekil itibariyle ürkütücü bir görüntüye sahip olduğuda düşünülür, ördüğü ağ ile yakaladığı diğer böcekler ile beslenir.

Rüyada örümcek görmek ;
Allame Meclisî: Örümcek; inzivaya çekilmiş zahit kimseye yada tenbel bir gence işarettir derler ..

-Çağdaş Ulema: Örümcek, uyarı demektir. Dolayısıyla kendinize daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Rüyada örümcek görmek ;
sıkıntılara, kıtlığa,imtihan sonrasinda da bereket ,hikmet ve zenginlige,Bazen de iş ,Aşk hayatınızda giriştiğiniz işlerde dikkatli olmanız gerektiğini bildirir.

Rüyada büyük siyah örümcek görmek;
alacağınız güzel haberi veya hayatınızdaki gelecek ferah dönemi bir şeylerin geciktirdiğini işaret edebilir. Kendinizi, inancınızı, iradenizi sorgulamalı, nerede hata yaptığınızı bulmalısınız şeklinde yorumlanır.
Bazende Örümceğin siyah olmasından dolayi akşam işten çıkan kişilerin kararmış bir hava ile ruhun daralmasina Kış
aylarında görülen mevsimsel depresyona girmesine de yorumlanabilir..

"o örümcek bana sarı renkte çok değerli bir taş verdi daha doğrusu ben aldım,"
İçinde bulunduğunuz ruhsal ,karanlık durumdan çıkmanız için size yardımcı olacak..

"Beyaz taşlı küpeler vardi"
Allah dostlarının sözlerine kulak vererek, ancak çıkabilirsiniz..

Rüyada kara yılan görmek;
Rüyanız gerçek hayatta, ailenizle birlikte işlerinizi yoluna koymak için çaba sarfettiğinizi, kimseye zararınız dokunmadan sürdürdüğünüz düzgün bir yaşamınız olduğunu ancak çevrenizdeki kişilerde haset, kıskançlık gibi olumsuz duygu, negatif düşünce yoğunluğu bulunduğunu ve bu negatif enerjinin Sizi vekız kardeşinizi olumsuz, ruhsal yönten etkilediğini,lakin Allah cc yardimi ile tüm bu olumsuzluklardan kurtulup ,rahata kavuşacağınızı, göstermektedir..Sabır göstererek ve namazı vesile kılarak Allah'tan yardım dileyin

Allah aydınlık, ferah, bereketli, sağlıklı ve huzurlu günler versin. her şey gönlünüzce Hayr olsun.Selam ve Dua ile selametle..

duaa..

safir

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun yorum için, rabbim hepimiz için her seyin hayirlisini nasip etsin insaallah. :)

insani

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada örümcek görmek.
Merhaba, Dün sabaha karşı bir rüya gördüm ve bunun açılımını gerçekten çok merak ettim.
Suriye'ye giderek orada bir çocuğun askerler tarafından vurulurken fotoğrafını çektim. O sırada askerlerin beni fark etmesi üzerine makineyi bırakıp içindeki kartı cebime alarak koşmaya başladım. Bir binanın çatısına çıkıp, bacasına girdim ve o sırada kocaman bir örümcek bacanın girişini ağ ile kapladı. Ben o sırada, Peygamber Efendimize de böyle yardım etmişlerdi diye içimden geçirdim.
Askerler arkamdan gelerek burada kimse yok ağ kaplamış deyip gittiler. Örümcek, benim üzerine binmemi ve ülkeme götüreceğini beyin gücüyle söyleyip, sırtına ağı ile sardı ve o kadar hızlı bir biçimde Türkiye'ye getirdi.

Ben halen etkisindeyim, rüyanın tabirini rica edeceğim. Teşekkürler

Üst Alt